Rozwój osobisty bestsellery, Marzec 2024

Rozwój osobisty - bestsellery to kategoria zbierająca poradniki, eseistykę i książki popularnonaukowe, których lektura pozwoli wprowadzić Ci w swoim życiu pozytywne zmiany.

Czy jesteś szczęśliwym człowiekiem? Czy Twoje życie, we wszystkich jego aspektach, jest satysfakcjonujące? Możliwe, że tak, ale zaglądasz na tę stronę, aby zwiększyć swoje kompetencje w jakiejś konkretnej dziedzinie. Bardziej prawdopodobne jest jednak, że potrzebujesz wsparcia w rozwiązaniu jakiegoś problemu. Może to brak asertywności, może wrodzona nieśmiałość lub brak wiary we własne siły?

Jeśli tak i skoro tu jesteś, nadszedł czas na zmianę. Każda zmiana (jak doskonale wiesz) wymaga zrobienia pierwszego kroku. Niech więc krokiem tym będzie lektura bestsellerowych książek o rozwoju osobistym, których w tej kategorii mamy dla Was mnóstwo! W tym miesiącu polecamy szczególnie książki, które zdobyły już sobie ogromne uznanie i popularność.

Poniżej zamieściliśmy publikacje z szerokiego wachlarza tematycznego. Jest tu więc "Czarny łabędź" prof. Nassima Nicholasa Taleba. Z książki tej dowiemy się, jak mocno nieprzewidywalne zdarzenia wpływać mogą na nasze życie. "Niekochalni" Andrzeja Gryżewskiego i Sylwii Sitkowskiej wyjaśniają, skąd w społeczeństwie coraz więcej singli. Książki Iana Kernera ("Jej orgazm najpierw" i "Jego orgazm później") mogą znacząco podnieść poziom satysfakcji z życia seksualnego. Szymon Opryszek i Maria Hawranek opowiadają o wolności w ujęciu Urugwajczyków. Natomiast znakomita eseistyka Rebeki Solnit otwiera nam oczy na wciąż obecną w tak zwanych społeczeństwach zachodnich nierówność i mizoginię.

Książki te łączy jedno: mówią o zmianie życia, zwłaszcza zaś o zmianie sposobu myślenia o różnych jego aspektach. Ich lektura pozwala dostrzegać to, co dotychczas być może umykało naszej uwadze. Uświadomienie sobie problemu, nazwanie go to istotny krok do poprawy życia. Autorzy niniejszych książek pokazują nam również i drogę do zmiany, bo wiedzą doskonale, że naprawę świata trzeba zacząć od siebie.