Będziesz moja

Książka
30,99 zł
Książka
38,99 zł
Outlet
17,99 zł
od 27,99 zł

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Wydawnictwo: Feeria Young
Oprawa: Miękka
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 318
Opis

Lylah i jej przyjaciele wprost nie mogą się doczekać, aby spędzić razem wieczór. Imprezato idealny sposób na odstresowanie i wyluzowanie po szkole. Lylah ma teżnadzieję, że szaleństwa na parkiecie z Chace`em, jej najlepszym przyjacielem, zbliżąich do siebie. W końcu wzdycha do niego, odkąd tylko się spotkali. Gdyby tylko onmyślał o niej tak samo…

Podczas gdy dziewczyny poprawiają makijaż, a chłopaki zakładają kurtki, szykującsię do wyjścia, ktoś dzwoni do drzwi. Nikt za nimi nie czeka… za to na wycieraczceleży koperta. To anonimowy list do ich przyjaciela, Sonny`ego. Tajemniczy wielbiciel?
Może. Wszyscy reagują śmiechem.
Tylko że sprawa przestaje być zabawna, gdy Sonny znika. Pojawia się za to nowy list,a w nim tylko dwa słowa: TWOJA KOLEJ.
Autorka bestsellerów Uwięzione i serii Silence

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii thriller

Szczegóły
  • Autor: Natasha Preston
  • Wydawnictwo Feeria Young
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2018
  • Ilość stron: 318
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788372297853
  • Język: polski
  • Podtytuł: Będziesz moja
  • Oryginalny tytuł: You Will Be Mine
  • Tłumacz: Podlipna Karolina
  • ISBN: 9788372297853
  • EAN: 9788372297853
  • Wymiary: 145X205
  • Dane producenta: Wydawnictwo JK Sp. z o.o., Krokusowa 3, 92-101 Łódź, Polska, redakcja.jk@wydawnictwojk.pl, tel. 426764969
Recenzje książki Będziesz moja (6)
  1. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Weronika T. w dniu 2018-11-09
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

    Na początku jest tak, jak w filmowym thrillerze, beztrosko, z aurą pozytywnej atmosfery. Na horyzoncie nie widać żadnej ciemnej chmury mającej popsuć zaplanowaną, dobrą zabawę. A potem następuje pierwsze bum, wstępnie potraktowane z przymrużeniem oka, potem jednak napędzające całą akcję i wytyczające jej kierunek. Jeden anonim, jedno zniknięcie i lawina nieprzewidywalnych zdarzeń. Podoba mi się to, że streszczenie książki nie zdradza zbyt wiele, bo już na wstępnych kilku stronach rozgrywany jest pierwszy z punktów kulminacyjnych tej historii ujawniony na książkowej okładce. Potem jest już tylko to, na co czytelnik cierpliwością musi sobie zapracować.

    MŁODZI, NIE ZAWSZE ROZSĄDNI

    Autorka wybrała sobie za tło studenckie środowisko. Grupa przyjaciół, pełne werwy i dynamiki relacje, imprezy. Młodzi ludzie, którzy nie zawsze działają zgodnie z rozsądkiem, buntując się i sprzeciwiając logice. To odbija się na także na całej akcji tej książki, bo za lekkomyślne postępowanie można byłoby postaci potępić nieraz i nie dwa. Lylah, która stoi tutaj na czele, jest bohaterką wyraźnie jeszcze niedojrzałą, z jednej strony sympatyczną, z drugiej dającą się ponieść chwili, z przemyśleniami nie do końca dopasowanymi do powagi sytuacji. No cóż, może to wciąż buzujące, młodzieńcze hormony? Kto wie. Sięgając po tę książkę na pewno nie można spodziewać się konkretnych, rzetelnych w swoim postępowaniu osób. Taki urok powieści. W końcu to thriller młodzieżowy, a nie książka o dojrzałych, przezornych ludziach w sędziwym wieku, z wypracowanym przez lata doświadczeń respektem do czyhających zagrożeń

    CO W ŚRODKU I CO NA KOŃCU?

    Szalony morderca, niepewność następnego dnia, policja, która nijak potrafi poradzić sobie z zatrzymaniem sprawcy zła. Finał zupełnie zbił mnie z tropu, wielkie brawa za poprowadzenie fabuły w kierunku tak dobrego zwieńczenia całości. Naprawdę nie liczyłam na taki obrót spraw. Nie oznacza to, że po drodze zabrakło mankamentów. Było napięcie, ale było też niedopracowanie wiarygodności kolejnych zdarzeń, które wydawały się mało prawdopodobne w rzeczywistości. Rozumiem, że przestępcy bywają sprytni, ale czy policja bywa aż tak nieporadna? Kolejny raz utwierdziłam się w przekonaniu, że to, co stanowi siłę w książkach Natashy Preston, to kilka pierwszych i kilka ostatnich stron.

    PODSUMOWANIE

    Książka nie jest idealna, miewa momenty, które postawiłabym pod znakiem zapytania, ale poprzez zaskakujący finał rekompensuje niedopracowania i wynagradza cierpliwość. Thriller raczej nienależący do tych wywołujących stuprocentowe palpitacje serca, ale poprowadzony tak, że obyło się bez nużących fragmentów, wręcz przeciwnie, szybko dotarłam do końca. Jeśli miałabym ją komuś polecić, to młodzieży szukającej raczej łagodniejszej niż hardcorowej wersji książkowego dreszczowca.

    [Adres usunięty]

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    3/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Martyna M. w dniu 2018-10-31
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

    Szóstka szczęśliwych przyjaciół. Właśnie szykują się na imprezę. Nic nie zapowiada nadchodzącej tragedii. Podczas śmiechów, które zdają się nie mieć końca, ktoś puka do drzwi, gdy Lylah je otwiera, nikogo tam nie ma, a na ziemi leży koperta z imieniem jej kolegi, w której znajduje się kartka ze słowami „Twoje serce będzie moje”. Głupi żart? Cicha wielbicielka? Niestety nie…

    Jesień, kiedy szybko robi się ciemno, jest najlepszą porą na czytanie klimatycznych thrillerów, które pochłaniane wieczorową porą z herbatą lub grzanym winem w ręku, przyprawiają o przyjemny dreszczyk emocji. Taka właśnie jest ta pozycja: tajemnicza, wciągająca, intrygująca i wywołująca różne emocje.

    Mimo iż powieść mi się podobała, muszę przyznać, że ta historia jest mocno naciągana. Morderca polujący na konkretną grupę ludzi czyha na wolności, a oni w najlepsze wychodzą z domu, chodzą na imprezy, spotykają się ze znajomymi. Mimo obstawy policyjnej zarówno pod domem, jak i na każdym kroku, bandziorowi udaje się podrzucać kartki, wchodzić do domu, napadać ludzi. Po miejscu zbrodni porusza się jak gdyby nigdy nic, po mieście maszeruje ze zwłokami. Myślę, że za tyle pomyłek w pracy policji, funkcjonariusze powinni zostać dawno zwolnieni. Cała akcja mająca ochronić paczkę przyjaciół jest beznadziejna oraz słaba, a bohaterzy zachowują się jak grupa podrostków, a nie jak dorośli ludzie. Nie słuchają poleceń i działają na własną rękę, co też udaje się umknąć uwadze policji.

    Szybko odgadłam, kto prześladuje studentów, ale zakończenie dla niektórych może wydać się zaskakujące. Autorka pozostawia czytelnikowi kilka tropów i łatwo można dać się zmylić, ale o to właśnie chodzi – by rozwiązanie nie zostało nam podane na tacy i byśmy mogli sami pobawić się w detektywów.

    Pomimo infantylności bohaterów i nieporadnych detektywów, „Będziesz moja” czyta się szybko. Akcja mknie do przodu, przerywana od czasu do czasu rozmyśleniami, wewnętrznymi rozterkami głównej postaci - Lylah. To ona gra tu pierwsze skrzynce. Z jednej strony jej postawa wzbudza sympatię, gdyż martwi się o swoich przyjaciół i zrobi wszystko, by nie stała im się żadna krzywda, a z drugiej w takim momencie poznajemy jej rozterki uczuciowe, w stosunku do jednego ze współlokatorów. Wydaje mi się, że gdyby zaginął mój przyjaciel, to jedyne, o czym bym myślała to on, a nie pocałunki z wymarzonym wybrakiem.

    „Będziesz moja” nie jest zbyt drastycznym thrillerem, pojawiają się w nim ostrzejsze momenty, ale myślę, że osoby o słabszych nerwach, nie powinny mieć z nim problemu. Jestem ogromną fanką tego gatunku, dlatego też mam w stosunku do niego dużo wymagania. Jednak iż książka ta skierowana jest do młodzieży, jestem nieco łagodniejsza w jej ocenie. Nie bacząc na parę niedociągnięć i nieco naciąganą fabułę, warto ją przeczytać, by oderwać się od problemów dnia codziennego oraz spędzić z nią wieczór lub dwa. Polecam jako niezobowiązującą lekturę.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Aleksandra O. w dniu 2024-01-20
    Recenzja dotyczy produktu typu:
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    To była naprawdę bardzo dobra lektura! Z każdą kolejną stroną napięcie sięgało zenitu i naprawdę obawiałam się w jaką stronę się to wszyscy potoczy. Przeczytałam już kilka thrillerów od Natashy i myślałam, że autorka niczym mnie nie zaskoczy, aż tu nagle pojawia się ostatnia strona... CO TO ZA KONIEC?! Gdybym spotkała Natashę miałabym do niej mnóstwo pytań na temat jej książek 🤠 "Będziesz moja" nie będzie moim ulubieńcem od tej autorki, ale książka i tak moim zdaniem trzyma świetny poziom! No i muszę przyznać, że w tym tytule pojawia się uroczy wątek romantyczny 🙈 Jeśli macie ochotę na wciągający thriller, który swoim zakończeniem zmiecie Was z planszy... To już wiecie co macie czytać!

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  4. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    3/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Kamila Z. w dniu 2024-01-11
    Recenzja dotyczy produktu typu:
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    W walentynki Twoje serce będzie nakezalo do mnie..

    To miał być zwyczajny wieczór szóstki przyjaciół.

    Sonny, Sienna, Charlotte, Isaac, Chace i Laylah liczą na dobrą zabawę i odreagowanie studenckiego stresu..

    Ponadto Lylah liczy ,że kilka drinków pomoże jej nabrać odwagi by wyznać Chace'owi co do niego czuje.

    W pewnym momencie słyszą pukanie do drzwi a na wycieraczce znajdują kopertę z imieniem Sonny.

    Wiadomość jest niezwykle lakoniczna i wygląda na niezbyt smaczny żart jaki można otrzymać przed świętem zakochanych.

    Zgromadzeni kwitują to śmiechem.. sytuacja jednak przestaje być śmieszna, gdy chłopak znika..

    Wkrótce potem okazuje się,że los zaginionego okazał się tragiczny, a na progu domu pojawia się kolejna przesyłka zawierająca słowa Twoja kolej..

    Wkrótce w sprawę angażują się funkcjonariusze policji.

    Czy uda im się schwytać mordercę?

    Czy bohaterowie są gotowi do tego by stawić czoła przerażającej rzeczywistości w której są zmuszeni funkcjonować?

    "Będziesz moja" jest młodzieżowym thrillerem psychologicznym i moim pierwszym spotkaniem z piórem Natashy Preston.

    Autorka ma bardzo lekki styl pisania, co sprawia,że powieść czyta się niezwykle szybko.

    Mam jednak mieszane uczucia po tej lekturze zwłaszcza zaś po otwartym zakończeniu.

    Sam pomysł na fabułę bardzo mi się spodobał, ponieważ anonimy budziły strach i budowały napięcie powodując, że Laylah i jej znajomi żyli nieustannie czując na karku oddech prześladowcy.

    Również przeszłość narratorki tej historii w którą wciela się Laylah jest dramatyczna i wypełniona bólem.

    Bardzo szybko zapalałam sympatią do Chace'a i Sienny , nie polubiłam natomiast Laylah , głównie z uwagi na jej postawę. Dziewczyna nawet w obliczu śmierci swoich przyjaciół obsesyjnie myśli o uczuciach jakimi darzy najbliższego z nich.

    Kolejnym minusem jest - przynajmniej w mojej opinii fakt, że służby od początku obstają przy jednym podejrzanym nie biorąc pod uwagę innych możliwości i nie sprawdzając rodzin ani przeszłości czy ewentualnych powiązań pomiędzy osobami, które zaginęły

    Mimo wszystko myślę, że warto sięgnąć po ten tytuł ,a ja na pewno będę śledzić twórczość Natashy Preston w oczekiwaniu na kolejną część historii o współlokatorach.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  5. taniaksiazka.pl
    Super Recenzent
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Katarzyna S. w dniu 2019-01-21
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    "Byłam pewna, że to samo powiedzieliby moi przyjaciele, że to samo powiedziałaby moja terapeutka. Bycie silnym nie oznacza, że nie potrzebuje się innych ludzi. I chyba nareszcie zaczynałam to rozumieć."

    Lylah i jej przyjaciele wprost nie mogą się doczekać, aby spędzić razem wieczór. Impreza

    to idealny sposób na odstresowanie i wyluzowanie po szkole. Lylah ma też nadzieję, że szaleństwa na parkiecie z Chace’em, jej najlepszym przyjacielem, zbliżą ich do siebie. W końcu wzdycha do niego, odkąd tylko się spotkali. Gdyby tylko ON myślał o niej tak samo…

    Podczas gdy dziewczyny poprawiają makijaż, a chłopaki zakładają kurtki, szykując

    się do wyjścia, ktoś dzwoni do drzwi. Nikt za nimi nie czeka… za to na wycieraczce

    leży koperta. To anonimowy list do ich przyjaciela, Sonny’ego. Tajemniczy wielbiciel?

    Może. Wszyscy reagują śmiechem.

    Tylko że sprawa przestaje być zabawna, gdy Sonny znika. Pojawia się za to nowy list,

    a w nim tylko dwa słowa: TWOJA KOLEJ.

    "Rzuciłam się na niego. Zakopałam głowę w jego szyi i wybuchłam płaczem. Polała się fontanna łez, niczym wzbierająca rzeka, której nie byłam w stanie kontrolować. Łkałam, trzymając się go kurczowo, jak gdyby tylko ON mógł w tym momencie utrzymać mnie przy życiu."

    O Natashy Preston było już głośno po książkach "Skrzywdzona" oraz "Uwięzione". Nigdy żadne jej dzieło jednak nie trafiło w moje ręce. Zdecydowałam zapoznać się z jej twórczością i sięgnęłam po kolejną książkę o tytule "Będziesz moja". Przeczytałam ją już jakiś czas temu i przyznaję, że teraz kiedy o niej piszę, dalej nie mogę wyjść z podziwu jak autorka mnie zaskoczyła. Wśród Was na pewno znajdą się osoby, które lubią oglądać horrory i thrillery. Ja sama bardzo je lubię i już kiedyś spotkałam się z historią, gdzie grupka młodych przyjaciół nagle staje na przeciw jakiemuś zagrożeniu i wspólnie muszą je pokonać. Tak było i w tym przypadku. Poznajemy Lylah i jej znajomych. Planują oni imprezę, kiedy nagle pod ich drzwiami w tajemniczy sposób pojawia się koperta, w której ktoś poprzez literki wycięte z gazety ukrył wiadomość. Czy to żart? Tajemniczy wielbiciel kogoś z nich? Jakiś chwyt marketingowy? Oczywiście nie zdradzę Wam nic więcej, sami musicie przekonać się na własnej skórze co do swojego życia wprowadzili bohaterowie przez otworzenie drzwi. Ja szczerze zostałam naprawdę pozytywnie zaskoczona zarówno tym jak potoczyła się fabuła, jak i jej zakończeniem.

    Akcja toczy się szybko, nie da się tu nudzić lub odłożyć książkę na potem. Przeczytałam ją w jeden dzień, można powiedzieć, że na jednym tchu. Możemy znaleźć w niej kilka mocniejszych scen, lecz nie są one bardzo brutalne. Mogą poruszyć osoby o słabszych nerwach, jednak zakończenie na pewno im to zrekompensuję. Nawet przez myśl mi nie przeszło, że tak może rozwinąć się ta historia, a ostatnio często domyślam się co będzie dalej już po kilku rozdziałach. Tutaj towarzyszy nam ciągłe napięcie oraz wiele emocji. Często kręciłam głową i chciałam wejść do książki, żeby potrząsnąć bohaterami za niektóre nieodpowiedzialne decyzje. Jednak całość jest naprawdę świetna i wszystko ma jakieś znaczenie.

    "Czułam się jak na rollrecoasterze, wznosząc się wolno do nieba, a następnie gwałtownie spadając."

    Widziałam wiele opinii, których autorzy piszą o bardzo nierealnym poprowadzeniu fabuły. Zgadzam się z tym, jednak w ogóle mi to nie przeszkadzało. Oczekiwałam od tej książki niepokoju podczas czytania, trochę strachu oraz wielu emocjonalnych reakcji i to właśnie dostałam. Pojawia się tutaj kilka niedociągnięć, jednak uważam, że naprawdę warto ją przeczytać. Szczególnie polecam ją młodzieży, która szuka książki wywołującej lekki dreszczyk oraz takiej, która wciąga do swojego wnętrza już od pierwszych stron.

    [Adres usunięty]

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula