Bądź przy mnie zawsze. Tom 1

Książka
22,95 zł
Książka
11,99 zł
eBook
22,99 zł
od 8,47 zł

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Seria: Bądź przy mnie zawsze
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Oprawa: Miękka
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 448
Opis
Powieść Agaty Przybyłek pod tytułem "Bądź przy mnie zawsze" to chwytająca za serce historia o miłości, bólu oraz wyborach przed, którymi stawia nas życie.

Wzruszająca opowieść o miłości, która przezwycięży wszystkie przeciwności losu. Powieść pisana dwutorowo zawiera sporą dawkę faktów historycznych z czasów II Wojny Światowej. Jedna z głównych bohaterek, Laura to magister psychologii z wielkimi planami na przyszłość. Jej marzenie to ukończyć doktorat na uniwersytecie w Kanadzie. Nie najlepsze doświadczenia z mężczyznami sprawiają, że jest sama. Pewnego dnia jej przyjaciółki namawiają ją na imprezę, Laura niechętnie się zgadza, nie przepada za nocnym życiem. Podczas, gdy koleżanki dobrze się bawią Laura wymyka się, żeby odetchnąć od całego zamieszania do sąsiedniego parku. Poznaje w nim Alka, chłopaka o wielkim sercu, który prowadzi gospodarstwo rolne po swoich zmarłych rodzicach. Pomaga mu w tym Konrad, chłopak z sąsiedztwa pochodzący z rodziny, gdzie nadużywa się alkoholu, a w domu bardzo często dochodzi do rękoczynów. Czy Laura i Alek mają szansę by stworzyć trwały związek? Żadne z nich nie chce rezygnować ze swoich marzeń. Jak więc pogodzą swoje pragnienia z rzeczywistością?

Drugą główną bohaterką jest Pani Róża, która po wielu latach emigracji wraca do rodzinnych stron z Australii. Zatrzymuje się u obcych ludzi. Zaprzyjaźnia się z nastoletnim chłopcem, który zaskarbia jej uwagę swoją wrażliwością, inteligencją oraz zamiłowaniem do literatury. To wszystko ma wpływ na to, że staruszka otwiera się przed nim. Chłopak poznaje historię wielkiej miłości Pani Róży w ciężkich czasach II Wojny Światowej. Przeczytaj jak losy wszystkich bohaterów splotą się w jedną całość.

Agata Przybyłek - autorka powieści kobiecych, blogerka i recenzentka. Urodziła się 19 grudnia 1994 roku. Młoda pisarka zadebiutowała w 2015 roku powieścią pod tytułem "Nie zmienił się tylko blond". Do pozostałych najpopularniejszych pozycji autorki należą, między innymi, takie tytuły, jak: "Takie rzeczy tylko z mężem", "Kobiety wzdychają częściej".

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii obyczajowa lub z serii Bądź przy mnie zawsze

Szczegóły
  • Autor: Agata Przybyłek
  • Wydawnictwo Czwarta Strona
  • Seria Bądź przy mnie zawsze
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2017
  • Ilość stron: 448
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788379767779
  • Język: polski
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788379767779
  • EAN: 9788379767779
  • Wymiary: 13.5x20.5 cm
  • Dane producenta: Wydawnictwo Poznańskie, ul. Fredry 8, 61-701 Poznań, Polska, handlowy@wydawnictwopoznanskie.com, tel. 61 623 38 38
Recenzje książki Bądź przy mnie zawsze. Tom 1 (7)
  1. taniaksiazka.pl
    Początkujący Recenzent
    Ocena:
    3/5
    Opinia potwierdzona zakupem
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest naszym Klientem i kupił ten produkt w naszym sklepie.
    Dodana przez Katarzyna N. w dniu 2020-07-01
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Banalna miłosna powiastka, lekka i łatwa i przyjemna, trochę mało się dzieje

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Z Książką W. w dniu 2017-12-01
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

    [Adres usunięty]

    Jeśli
    śledzicie mojego bloga nie bieżąco na pewno wiecie, że uwielbiam książki Agaty Przybyłek, bez względy na to czy to komedia w stylu Takie rzeczy tylko z mężem czy też wzruszająca powieść jak Bez Ciebie. Tym razem autorka serwuje nam zupełnie inną powieść. Z innym przesłaniem, z innymi emocjami i zdecydowanie w innym klimacie.

    Laura dopiero co obroniła tytuł magistra z psychologii. Na dość nieudanej imprezie z przyjaciółkami poznaje Alka. Chłopak mieszka na wsi i prowadzi gospodarstwo rolne, które odziedziczył po rodzicach. Pomimo tego że Laura i Alek pochodzą z zupełnie dwóch różnych światów, bardzo szybko nawiązuje się między nimi nić porozumienia, a nawet głębsze uczucie. Ona jest zdolną i ambitną, świeżo upieczoną panią psycholog, z perspektywą prestiżowego doktoratu zagranicą. On jest mężczyzną prostym, sentymentalnym o ogromnym sercu. Nie ma zamiaru opuszczać rodzinnego majątku. Czy taki związek ma szansę bytu, a tym bardziej przetrwania?

    W książce pojawia się także postać Róży - uroczej starszej pani, która po latach emigracji wraca do ojczyzny. Nie mając innej możliwości zakwaterowania, zatrzymuje się u nieznajomej rodziny. Pomimo tego, że Róża i właścicielka nie potrafią dojść do porozumienia, wielką sympatię starszej kobiety zdobywa nastoletni syn gospodyni. Zamiłowanie chłopca do literatury oraz rodząca się między nimi nic porozumienia sprawia, że staruszka postanawia opowiedzieć mu historię sprzed lat, której jeszcze nikomu nie opowiadała. To opowieść o stracie, bólu i cierpieniu, a także o sile miłości, która potrafi przezwyciężyć wszystko.

    „Bądź przy mnie zawsze” to książka, która bezapelacyjnie skradła moje serce. Po prostu się w niej zakochałam! Jest to powieść pełna uroku i ponadczasowych mądrości. Ma w sobie niezwykła magię, która chwyta za serce. Dodatkowo jest to najbardziej klimatyczna, sielska i ciepła książka autorki. Agata Przybyłek za pomocą bardzo plastycznego języka, w barwy sposób przedstawia nam życie na wsi, krajobrazy i różnego rodzaju legendy, które są niezwykle ciekawe.

    Książce „tego czegoś” dodaje wątek Róży i jej opowieści z czasów drugiej wojny światowej. Historia staruszki jest tak piękna, tak wzruszająca i emocjonująca, że nie raz miałam łzy w oczach. Dodatkowo od tej książki naprawdę trudno się oderwać. To taki typ powieści, od której chcemy, aby się nigdy nie kończyła. Cały czas możemy przebywać w tym sielskim klimacie, przepełnionym pięknymi zachodami słońca, zapierającymi dech w piersiach krajobrazami i zapachem żniw. Dzięki „Bądź przy mnie zawsze” Agata Przybyłek przedłużyła mi lato, które tak bardzo uwielbiam na wsi.

    „Bądź przy mnie zawsze” to książka o prawdziwej miłości, która przetrwa wszystko. To również powieść o stracie, bólu, tęsknocie, o trudnych życiowych wyborach, a także o tym, że czasem, żeby mówić „my”, nie wystarczy tylko się kochać. Już nie mogę doczekać się kolejnej książki z tego cyklu.

    Podsumowując, „Bądź przy mnie zawsze” to najbardziej ciepła, klimatyczna i sielska książka Agaty Przybyłek. Niezwykłego uroku i magii dodaje powieści wątek drugiej wojny światowej, który mnie oczarował i wzruszył do szpiku kości. Z całego serca polecam!

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Agnieszka M. w dniu 2017-10-23
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    Są książki, które nic nie wnoszą. Nudzą, ciągną się w nieskończoność. Wszystkiemu winien jest styl, jakim dany tytuł jest napisany, bądź brak interesującej fabuły. Są też powieści, w których na każdej stronie coś się dzieje. Pozycja zaskakuje, trzyma w napięciu, intryguje... są też takie publikacje, gdzie może nie być nic szczególnego. Może być lekką obyczajówką gdzie nie znajdziemy żadnych podniosłych wątków ale... i tak książka będzie skrywała w sobie jakąś niepowtarzalną magię. Taką trudną do wytłumaczenia. Właśnie do tej ostatniej grupy przypięłabym najnowszą powieść Agaty Przybyłek.

    Absolwentka wydziału psychologii, Laura i Alek, mężczyzna prowadzący gospodarstwo. Dwójka młodych ludzi z zupełnie różnych światów. Wydawać by się mogło, że nic ich nie może połączyć, żadna nić sympatii czy przyjaźni, lecz jak wiadomo, los ma swoje pomysły, które często zaskakują. Laura nie jest zwolenniczką imprezowego trybu życia, w odróżnieniu od swoich przyjaciółek jednak zgadza się wyjść z nimi być może już po raz ostatni przed wyjazdem za granicę. W czasie kiedy Magda, Justyna i Olga wyśmienicie spędzają wolny czas, Laura wymyka się do pobliskiego parku. To w nim zostanie zapoczątkowany zupełnie nowy rozdział jej życia.

    Pewna starsza pani zjawia się w gospodarstwie Alberty. Pragnie już zapewne po raz ostatni odwiedzić miejsca, gdzie niegdyś mieszkała. Historia, jaką skrywa w swoim sercu, opowieść bolesna a zarazem wzruszająca i piękna, pobudzi do walki o swoje marzenia Konrada i pokaże Laurze o co z całych sił warto walczyć, o co się troszczyć, co postawić na pierwszym miejscu.

    "Bądź przy mnie zawsze" jest taką bajkową perełką, od której ciężko się odkleić przed przeczytaniem ostatniego słowa. Nie można nic jej zarzucić, poza tym, że zbyt szybko się kończy a na kolejny tom trzeba czekać aż do wiosny. Książka znajdzie ona swoich zwolenników wśród miłośników prostej, nie skomplikowanej fabuły nasyconej dobrocią i ciepłem. Jest idealną propozycją na długie jesienne i zimowe wieczory ale sprawdzi się też na długie letnie dni... "Bądź przy mnie zawsze" w każdą porę roku sprawdzi się wspaniale.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  4. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Natalia C. w dniu 2020-07-04
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Dwie historie.

    Współczesna
    i z czasów wojennych.

    Czy mają one ze sobą coś wspólnego?

    Pierwsza część tzw. serii z domkami, która... o mamo... pochłonęła mnie bez reszty!

    Już jakiś czas temu miałam okazję poznać pióro Agaty Przybyłek i bardzo, ale to bardzo spodobały mi się pisane przez nią historie. Są one bardzo ciepłe, niewymagające, lekkie i bardzo życiowe. "Bądź przy mnie zawsze" to szósta z kolei jej książka, którą przeczytałam i za którą ogromnie tupałam nogami, bo tak bardzo nie mogłam się jej doczekać.

    Bardzo, ale to bardzo polubiłam się z Alkiem, Laurą, panią Różą i Konradem, ale znienawidziłam rodziców Konrada. Myślę, że o to chodziło też autorce, bo żeby polubić jego rodziców.... Eh, ich nie da się lubić.

    Każdy z bohaterów zmaga się z problemami. Żaden z nich nie ma lekkiego i szczęśliwego życia, choć z pozoru takie może się ono wydawać.

    "Bądź przy mnie zawsze" to przepiękna powieść o rodzącej się miłości, o ogromnej tęsknocie, trudzie podejmowania decyzji, o zwykłym życiu, ogromnych różnicach "społecznych", ale także jest to historia o tęsknocie, która wyniszcza od wewnątrz.

    Z ogromną chęcią sięgnę po dalsze tomy powieści, a ja, jeśli nadal nie znacie pióra autorki, bardzo Was zachęcam: sięgnijcie po nie, bo naprawdę warto.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  5. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Anna W. w dniu 2020-06-06
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Wszędzie widzę te książk, każdy oh, ah... a ja? Hmmm 🤔

    Będę szczera i prosze o wybaczenie!!!!

    Myślałam sobie, ze to kolejne Romanse przez duże R, ze tego jest dużo teraz, szkoda czasu itd.

    Znacie to? Macie czasem takie uczucie że z góry zakładacie, że coś Wam nie przypadnie do gustu? Prościej napiszę! Oceniliście książkę po okładce? Ja tak byłam w błędzie.

    Zbyt pochopnie i lekkomyślnie podeszłam do tej książki bo po przeczytaniu Tej mam apetyt na więcej.

    Nie lubię opowiadać co i jak w książce bo tego w necie jest mnóstwo, ale opowiem Wam, że cieszę się jak dziecko mogąc przeczytać te książkę, i też ze to dzięki #czytamzlegimi bo papier trochę za dużo by mnie wyniosło 🙈

    Na #legimi dostępne są wszystkie książki Pani Agaty. Nie oceniacie książek, nawet jeżeli czujecie, że Ona nie będzie w Waszym guście. Spróbujcie a potem opinia.

    Polecam z całego serca.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula