Jean Sasson

Jean Sasson to amerykańska autorka, która pisze głównie na temat kobiet z Bliskiego Wschodu.

Jean urodziła się w 1947 roku w Troy, w Alabamie (Stany Zjednoczone). Ponieważ dorastała w małym mieście, przygód szukała między stronami książek, a jej silne pragnienie, by wyrwać się z nudnego wiejskiego życia sprawiło, iż gdy miała okazję ? wyjechała do pracy za granicę. Wszystko zaczęło się więc, kiedy miała 29 lat i pojechała do Arabii Saudyjskiej, by pracować w szpitalu King Faisal Specjalist Hospital w Riyadh jako koordynator administracyjny. Tam właśnie poznała członków rodziny królewskiej Al-Saud, w tym księżniczkę Sułtanę, na temat której napisała całą trylogię. Tam też spotkała obecnego męża ? Petera Sassona. Autorka aktualnie mieszka w Atlancie (Georgia).

Pierwszą książką Sasson była "The Rape of Kuwait", która opowiada o inwazji Iraku na tytułowe miasto i została opublikowana w 1991 roku. Publikacja bazowała na wywiadach przeprowadzonych z mieszkańcami Kuwait, którzy uciekli do Kairu, Arabiii Saudyjskiej, Londynu oraz Waszyngtonu. Książka pojawiła się na rynku zanim jeszcze wybuchła wojna.

Natomiast najbardziej znaną serią Jean Sasson jest trylogia "Księżniczki", do której należą kolejno następujące tytuły: "Księżniczka", "Córki księżniczki Sułtany" oraz "W kręgu księżniczki Sułtany".

Autorka twierdzi, iż historia przedstawiona w tych publikacjach jest prawdziwa, a w szczególności kwestie dotyczące nierównego traktowania ze względu na płeć, czego doświadczają każdego dnia kobiety Arabii Saudyjskiej. Tożsamość Sułtany (pseudonim) jest ukryta ze względu na jej bezpieczeństwo. Pierwszy tom z tego cyklu pozostawał na liście najlepiej sprzedających się książek New York Time przez 13 tygodni.

W drugiej części autorka kładzie nacisk na uciążliwy i restrykcyjny styl życia nałożony na tamtejsze kobiety. Maha i Amani są otoczone bogactwem i luksusami od kiedy się urodziły, a swoją sytuację biorą za pewnik. Publikacja ma na celu przeciwstawienie się panującym tam zasadom społecznym, które deprecjonują kobiety.

W ostatnim, trzecim tomie z tej serii poznajemy siostrzenicę Sułtany, która siłą została zmuszona do zaaranżowanego małżeństwa z okrutnym i zdeprawowanym starszym mężczyzną. Ponadto poznajemy historię kuzynów z królewskiego rodu Sułtany, którzy prowadzą sekretny harem z seksualnymi niewolnicami. Seria stała się bestsellerem w ponad 25 krajach na całym świecie.

Jean Sasson za swoje publikacje niejednokrotnie była nagradzana, między innymi przez New York Time oraz Sunday Time.
 • -23%
  Łzy księżniczki

  Łzy księżniczki

  Jak naprawdę wygląda życie kobiet w Arabii Saudyjskiej w XXI wieku, w czasach Internetu i nowoczesności? Opowieść saudyjskiej książniczni o świecie, w którym wolnością cieszą się tylko mężczyźni i pustynny wiatr... Sultana to wnuczka saudyjskiego króla i żona saudyjskiego księcia. Mimo że...
  Ocena:4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  wysyłka do 72 godzin
  Cena: Nasza cena: 30,84 zł 39,90 zł
 • -10%
  Sekrety księżniczki

  Sekrety księżniczki

  Nowa książka autorki bestsellerowych Łez księżniczki.PRAWDZIWA OPOWIEŚĆ SAUDYJSKIEJ KSIĘŻNICZKI O SILE I SŁABOŚCI ARABSKICH KOBIET. Być kobietą dziś w Arabii Saudyjskiej – co to właściwie znaczy?Choć w świecie islamu tajemnice są pilnie strzeżone, księżniczka Sułtana przerywa milczenie.Roksanę mąż...
  Ocena:0/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  wysyłka w 24 godziny
  Cena: Nasza cena: 13,41 zł 14,90 zł
 • -26%
  W kręgu księżniczki

  W kręgu księżniczki

  „Bóg właśnie po to obdarzył kobiety przebiegłością, by mogły knuć intrygi. To jedyny sposób, w jaki możemy przeciwstawić się złym skłonnościom mężczyzn”. Sułtana urodziła się jako bajecznie bogata księżniczka w świecie, w którym kobiety nie mają prawa głosu. Choć sama została wydana za mąż za...
  Ocena:5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  wysyłka do 72 godzin
  Cena: Nasza cena: 29,65 zł 39,90 zł
 • -10%
  Córki księżniczki
  Nowość

  Córki księżniczki

  Kontynuacja losów księżniczki Sułtany - siostrzenicy króla Arabii Saudyjskiej - i jej rodziny po roku 1991, kiedy ukazała się książka Księżniczka odsłaniająca kulisy jej niezwykłego życia. Dalsze losy Sułtany wiążą się przede wszystkim z jej córkami - Mahą i Amani. W książce nie brak opisów...
  Ocena:0/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  wysyłka do 72 godzin
  Cena: Nasza cena: 13,41 zł 14,90 zł

Bestsellery

więcej

Nowości

więcej