Audiobook Wrony. Tom 1 mp3

posłuchaj online
Audiobook
22,44 zł
eBook
22,99 zł
od 30,99 zł
od 15,66 zł

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Licencja: znak wodny
Wydawnictwo: Heraclon
Czas trwania: 4:00:00
Rok wydania: 2021
Rodzaj pliku: mp3
Opis

Bestseller z Czech! Kameralna opowieść o świetle i mroku.

Dwunastoletnia Basia, jej starsza siostra Kasia oraz rodzice tworzą na pozór typową i szczęśliwą rodzinę. Jednak pod powłoką tak zwanej normalności skrywają się wzajemne pretensje, problemy i brak zrozumienia. Dojrzewająca Basia odkrywa w sobie talent plastyczny, lecz im bardziej próbuje żyć w zgodzie z własną naturą, tym usilniej rodzina ściąga ją ku przeciętności i życiowej bierności.

Czy tak młoda dziewczyna ma szansę ucieczki z życiowej pułapki? Czy jako społeczeństwo wykształciliśmy odpowiedni system pomocy dzieciom? Czy przepaść między córką a rodzicami jest możliwa do przeskoczenia?

Petra Dvořáková, jedna z najważniejszych czeskich pisarek współczesnych, bezkompromisowo porusza ważne tematy społeczne, ubierając je w świetną fabułę. Ta książka to lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy pragną znaleźć klucz do świata dziecięcych emocji.

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii literatura piękna lub z serii Wrony

Szczegóły
  • Autor: Petra Dvorakova
  • Wydawnictwo Heraclon
  • Rok wydania: 2021
  • Rodzaj pliku: mp3
  • Licencja: znak wodny
  • Czas trwania: 4:00:00
  • Lektor: Kaja Walden
  • Stan: plik elektroniczny, do pobrania po opłaceniu
  • Model: @9788382337754_31
  • ISBN: 9788382337754
  • Seria Wrony
  • Język: polski
  • Dane producenta: Heraclon International Sp. z o.o., Redutowa 27, 05-500 Piaseczno, Polska, wydawnictwo@storybox.pl, tel. -
Recenzje audiobooka Wrony. Tom 1 (3)
  1. taniaksiazka.pl
    Super Recenzent
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Ewelina K. w dniu 2023-05-23
    Recenzja dotyczy produktu typu: audiobook
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Przychodzę do was z pierwszą recenzją na tym koncie. Z niecierpliwością czekałam na odpowiedni moment, aby przeczytać książkę oraz dać wam o tym znać.

    Książka, "Wrony"- Petra Dvoráková. Opowiada o historii z dziewczynką i jej rodziną, która próbowała upodobnić się do innych rodzin tworząc ją jako wzór do naśladowania. Jednak rodzina skrywała różne sekrety o których się nie mówiło publicznie. Również poruszała bardzo wiele tematów - faworyzowanie dziecka, przemoc, a nawet wybuchy złości.

    Matka bohaterki miała dwie córki. Jedna była ta cudowna i pokazywała się od jak najlepszej strony oraz uważała ją za cudowny ideał chodzący po tej ziemi. Przez oczy matki było widać ,że Kasieńka nie miała żadnych wad , a druga była ciągle krytykowana przez matkę, ponieważ nie umiała po sobie posprzątać, ciągle coś robiła nie tak i ciągle miała z nią problemy.

    Książka jak najbardziej odpadła w moich oczach wspaniale. Nie zawiodłam się na niej, a historia od początku do końca była ciekawa. Przez to, że miałam mały zastój czytelniczy, to ta książka wyprowadziła mnie z tego. Jest krótka i jestem pewna, że również wam się spodoba. Dodam jeszcze, dlatego, iż dla Basi należało się więcej ciepłej miłości od rodziny, której niestety nie mogła dostać.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Super Recenzent
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Michalina B. w dniu 2023-02-28
    Recenzja dotyczy produktu typu: audiobook
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    W tej książce poznajemy na pozór szczęśliwą rodzinę. Historia opowiadana jest głównie z perspektywy dwunastoletniej Basi. Dziewczyna ma straszą siostrę Kasię, która uchodzi za idealną córkę. Obie mają bardzo dobre wyniki w szkole, a Basia posiada wyjątkowe umiejętności plastyczne. Jednak w ogólnym rozrachunku każdy jej sukces czy poczynania są umniejszane. Jest ona krytykowana przez swoją matkę bez krzty zrozumienia, praktycznie za wszystko co robi. Ojciec natomiast nie angażuje się zbytnio w życie rodziny. Za każdym razem kiedy żona robi mu o to awanturę narzekając równocześnie na młodszą córkę, mężczyzna aby zadowolić żonę wybiera - „argument” siły wobec Basi. Czytanie tej książki było niezwykle frustrujące i bolesne, bo niedowierzałam wręcz jak można traktować tak własne dziecko.

    .

    Poruszanie w książkach trudnych i ważnych tematów społecznych nawet w małej skali nie jest łatwe do oceny, nie mówiąc już o tym, kiedy cały tytuł poświęcony jest tak jak w tym przypadku przemocy domowej. Długo po skończeniu tej książki zastanawiałam się jaki cel miała autorka wydając tę książkę. Bo nie dostajemy tutaj żadnego przesłania o tym jak dziecko żyjące z przemocowymi rodzicami ma sobie z tym radzić, gdzie może zasięgnąć pomocy. Przerażająca dla mnie była postawa Pani pedagog, kiedy Basia została poproszona o rozmowę w sprawie swojego wypracowania, w którym opisała co się dzieje w domu. Jak osoba, która z założenia ma być oparciem dla dziecka, może je straszyć tym, że na jej rodzinę zostanie nasłana opieka społeczna??

    .

    Jeśli chodzi o zakończenie książki, które jest mocno metaforyczne to dało mi ono dużo do myślenia. Nie będę Wam mówić jak je w pierwszej chwili zinterpretowałam, bo myślę, że powinniście je poznać sami jeśli jesteście gotowi, aby zapoznać się z tą książką. A jest to tytuł zdecydowanie dla osób, które potrafią poradzić sobie psychicznie z tematem przemocy domowej i „tyranii psychicznej” wobec dziecka.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Recenzent Wybitny
    Ocena:
    3/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Liwia P. w dniu 2022-12-12
    Recenzja dotyczy produktu typu: audiobook
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Mam bardzo mieszane uczucia co do tej książki... Porusza ona ważny temat dysfunkcyjnej rodziny, gdzie jedno dziecko jest uważane za najlepsze na świecie, grzeczne, dobrze wychowane, wręcz idealne, a drugie traktowane jest jako kozioł ofiarny, uważane za niegrzeczne i najgorsze, co skutkuje... dośc przykrym zakończeniem. Towarzyszyły mi przy niej wielkie emocje takie jak złość, smutek, żal oraz wiele więcej palet emocji. Z drugiej jestem trochę zawiedziona stylem, czy wręcz językiem tej książki, bo czułam się jakbym czytała jakąś opowieść pisaną na szybko na Wattpad. Temat ważny, wzruszający.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula