Audiobook Opowiedz mi naszą historię. Flaw(less). Tom 1 mp3

posłuchaj online
Audiobook
33,99 zł
Książka
36,99 zł
Outlet
19,99 zł
eBook
33,99 zł

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Licencja:znak wodny
Wydawnictwo:Editio
Rok wydania:2021
Czas trwania:643
Rodzaj pliku:mp3
Opis

Ta dziewczyna. Ten chłopak. Nie ten czas...

Dwoje licealistów z małego miasteczka nieopodal Londynu: Josephine, wzorowa dziewczyna z tak zwanego dobrego domu, oraz Chase, chłopak, o którym można powiedzieć wiele, ale nie to, że jest ideałem. Dom rodzinny Chase`a też trudno byłoby nazwać dobrym ... jego matka od zawsze więcej uwagi poświęcała narkotykom i alkoholowi niż synowi.

Josephine za chwilę wyjedzie na studia do Bostonu, by tam spełniać oczekiwania rodziny ... musi przecież być perfekcyjna. Chase... cóż, po prostu postara się nie wkroczyć na drogę, jaką od lat podąża jego matka.

Z pozoru tej dwójki nastolatków nie łączy nic poza miejscem zamieszkania i szkołą. A jednak mają ze sobą coś wspólnego. Oboje, każde na swój sposób, próbują sobie radzić z samotnością. Chowają się za maską obojętności, ukrywają przed światem swoje prawdziwe, wrażliwe oblicza. Trafiają na siebie przypadkiem, a rozwój wydarzeń sprawia, że powoli odkrywają się przed sobą nawzajem, może nawet bardziej, niż by sobie życzyli. Czy to w ogóle ma sens, skoro Josie za moment zniknie ze świata Chase`a?

Poznajcie historię, która w serwisie Wattpad zdobyła uznanie ponad 300 tysięcy czytelniczek!

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii dla młodzieży lub z serii Flaw(less)

Szczegóły
  • Autor: Marta Łabęcka
  • Wydawnictwo Editio
  • Rok wydania: 2021
  • Rodzaj pliku: mp3
  • Licencja: znak wodny
  • Czas trwania: 643
  • Lektor: Monika Chrzanowska
  • Stan: plik elektroniczny, do pobrania po opłaceniu
  • Model: @9788328380943_31
  • ISBN: 9788328380943
  • Seria Flaw(less)
  • Język: polski
  • Dane producenta: HELION S.A., ul. Kościuszki 1C, 44-100 Gliwice, Polska, gpsr@grupahelion.pl, tel. (32) 230-98-63
Recenzje audiobooka Opowiedz mi naszą historię. Flaw(less). Tom 1 (3)
  1. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Dominika S. w dniu 2022-02-03
    Recenzja dotyczy produktu typu: audiobook
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Mam ogromny problem jeśli chodzi o tę powieść. I mieszane uczucia. Historia dwójki młodych ludzi, u progu dorosłości, pozwoliła mi na chwilę przenieść się w przeszłość. I pewnie gdybym przeczytała ją trochę lat temu, moje odczucia byłyby inne.

    Na początek zacznę od narzekania. Ogromnie przeszkadzało mi używanie zwrotów "blondynka", "brunetka", "szatyn" itp. Ogromnie. A było tego o dużo, za dużo. Głównie przez pierwszą część autorka serwowała nam takie "rozróżnienie" postaci. Potem to trochę zanika i już nie musimy się zastanawiać nad kolorem włosów bohaterek.

    A jeśli chodzi o plusy, to największym jest zakończenie. Oczywiście to fabularne, które może nawet zaskoczyć te bardziej romantyczne osoby. Oprócz tego, po trochę nudnym i dłużącym się początku, akcja rozkręciła się na tyle, że chciałam wiedzieć co będzie dalej. Ale nie spodziewajcie się fajerwerków, bo to w istocie raczej nostalgiczna, stateczna I wyważona powieść. Styl autorki jest bardzo fajny, językowo też wszystko gra, a nawet jest dość dojrzale jak na problemy nastolatków. Nie ma dziecinady czy infantylności.

    To dobra powieść, ale trzeba dać jej trochę czasu. Trochę romantyczna, trochę gorzka, poruszająca ważne tematy. Nie idealna. Ciekawe spojrzenie na miłość w młodym wieku, bez tej cukrowej otoczki charakterystycznej dla tego gatunku. Warta poznania.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Anna K. w dniu 2022-01-30
    Recenzja dotyczy produktu typu: audiobook
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Nie każda podróż kończy się szczęśliwie. Nie oznacza to jednak, że ktoś zabierze nam wspomnienia, które zyskaliśmy w ciągu jej trwania.

    Josephine jest wzorową dziewczyną z dobrego domu. Stara się ze wszystkich sił, aby spełnić oczekiwania swojej wymagającej matki, dla której jest tylko nieplanowanym błędem z przeszłości. Jedynym marzeniem nastolatki jest osiągnięcie takich wyników w nauce, aby bez problemu dostała się na wymarzone studia w Bostonie. Jej życie towarzyskie praktycznie nie istnieje i ogranicza się do spotkań z jedyną przyjaciółką – Valerie. Jednak wszystko się zmienia w momencie, w którym Val związuje się z Ethanem i ich dwuosobowa paczka zyskuje trzech dodatkowych członków. Jednym z nich jest Chase, skrzywdzony przez życie i własną matkę chłopak, który dzięki przyjaciołom ma jakąkolwiek motywację, by nadal żyć. Jose i Chase nie od początku pałają do siebie wielką sympatią, jednak z każdym kolejnym spotkaniem zdają sobie sprawę, że wiele ich łączy. Jednak dziewczyna nie chce budować głębszych relacji z wiedzą, że za chwilę wyjedzie i skrzywdzi wszystkich bliskich ludzi. Czy zmieni zdanie? Czy pozwoli sobie na tę krótką, ale intensywną podróż do świata miłości?

    To była jedna z piękniejszych książek, jakie miałam okazję przeczytać. Autorka zrobiła kawał dobrej roboty. Przyznam szczerze, że trudno było mi się zabrać za czytanie, bo odstraszyła mnie czcionka i słabe przygody z powieściami z wattpada, ale absolutnie nie żałuję ani minuty poświęconej na lekturę.

    Co mnie zachwyciło? Przede wszystkim prawda, szczerość, mnogość emocji. Nic nie było naciągane, opisywane dookoła, na siłę ulepszane, żeby było lepsze niż w rzeczywistości. Jeśli chodzi o sam pomysł na historię to nie było to nic nowego ani wyszukanego – ot temat taki, jaki możemy spotkać w wielu innych pozycjach. Rodzące się uczucie pomiędzy dziewczyną z dobrego domu i chłopakiem, który nie miał ciekawego życia. Jednak sposób w jaki zostało to przedstawione był naprawdę na najwyższym poziomie.

    Lektura momentami bawiła, a momentami wzruszała. Nie zabrakło w niej tych najważniejszych w życiu wartości jak miłość i przyjaźń. Ale co najważniejsze, autorka nie bała się sięgnąć głębiej i pokazać wpływu relacji z bliskimi (w tym wypadku głównie z matkami) na samoocenę naszych głównych bohaterów. Tak naprawdę to dzięki przyjaźni udaje im się zobaczyć, że nie wszystko, co nas otacza jest złe i niesprawiedliwe oraz że niezależnie od okoliczności zawsze można dopatrzeć się czegoś dobrego.

    Relacja Josephine i Chase’a była relacją skomplikowana. Nieustanne przyciągania i odpychania sprawiały, że na moment wstrzymywałam oddech, by za chwilę wypuścić go z rozczarowaniem. Niemniej bardzo się cieszę, że ukazana była właśnie w taki sposób, a samo zakończenie było dla mnie wisienką na torcie.

    Po otwartym zakończeniu tak naprawdę możemy spodziewać się kontynuacji, niemniej w moim przypadku nie pogniewałabym się nawet wtedy, gdyby jej nie było. Jest to pełna, wartościowa i bardzo dobrze zbudowana opowieść od początku do końca.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Justyna G. w dniu 2021-12-14
    Recenzja dotyczy produktu typu: audiobook
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Wszystko ma swoje miejsce i czas, a dane okoliczności warunkują niekiedy określone zachowania ludzi. To, w jakim kierunku pójdziemy stojąc na rozdrożu zależy bardzo często od tych, którzy nas na drodze mijają. To również za ich sprawą niekiedy zbaczamy z obranej drogi, a nawet jeśli tego żałujemy, to z perspektywy czasu zwykle okazuje się, że po prostu musieliśmy się ze sobą spotkać.

    Josephine, siedemnastolatka z dobrego domu nigdy nie sądziła, że życie postawi na jej drodze takiego niegrzecznego chłopaka, jak Chase. Ona, córka prawników prowadzących z sukcesem kancelarię w Londynie, ma już dokładnie zaplanowaną przyszłość. A właściwie w dwóch wersjach, bowiem plan Josie znacząco różni się od tego, którzy mają wobec niej rodzice. Ci widzą, jak z wysokimi notami kończy Harvard i dołącza do swojego brata i do nich w Londynie. Ona marzy tylko o tym, by wyrwać się z domu w którym nigdy nie jest dość dobra, by zasłużyć na pochwałę, o miłości nie mówiąc. W swoich planach zakłada zerwanie wszelkich stosunków z ludźmi z rodzinnego miasteczka, i opuszczenie Moreton z biletem w jedną stronę. Dlatego też, skoncentrowana wyłącznie na nauce i próbach zadowolenia rodziców, nie zamierza zawierać przyjaźni z nikim, poza Valerie.

    Zrządzeniem losu wciąż nieszczęśliwie zakochująca się przyjaciółka wreszcie poznaje chłopaka, który wydaje się być inny niż wszyscy. Przede wszystkim dla Ethana liczy się sama Valerie, a nie jej budowa czy kondycja finansowa rodziny. Jedynym minusem Ethana są jego przyjaciele – tak przynajmniej początkowo myśli Josie, która z uwagi na przyjaciółkę jest zmuszona ich poznać. Bogaty i wciąż żartujący uwodziciel, Archer i posępny, tajemniczy Chase niemal siłą wchodzą w życie Josie, a ta – choć początkowo zła – dostrzega zalety tej sytuacji. Nie tylko staje się częścią większej grupy, która nie ocenia jej i nie krytykuje, ale przede wszystkim dobrze się z nimi bawi. Choć jeśli chodzi o Chase`a, to jego towarzystwo wiąże się dla Josie z dziwnym drżeniem serca. Chłopak jest wnikliwym obserwatorem i od razu zauważa, że za maską idealnej nastolatki i córki, kryje się wrażliwa i niedoceniana przez toksycznych rodziców dziewczyna. I to dziewczyna o wielkim sercu, nie zwracająca uwagi na to, z jakiej rodziny ktoś pochodzi, tylko jaki jest.

    A Chase, podobnie zresztą jak Josie, kryje tajemnicę, związaną głównie z jego przeszłością. Wychowywany przez babcię do piętnastego roku życia, po jej śmierci wszedł na złą drogę, powielając zresztą wzorzec matki-narkomanki. Z taką łatką zresztą przybył zresztą do Moreton, w którym każdy wie wszystko o każdym. Chociaż ON akurat chciałby wiedzieć coś więcej o swoim ojcu poza tym, że był miłością jego matki. I to o rozstanie niedojrzała emocjonalnie kobieta obwinia właśnie syna.

    Czy te dwa światy, Josie i Chase`a mogą w ogóle mieć ze sobą coś wspólnego? Czy Josie zdecyduje się zacieśnić relację mimo swojego postanowienia? Jak poradzą sobie ze świadomością, że choć przeznaczenie pozwoliło im się spotkać, to już niedługo będą zmuszeni się rozstać? Na te wszystkie pytania odpowiadać będziemy dzięki porywającej powieści (nie tylko)dla młodych czytelników pt. „Flaw (less). Opowiedz mi naszą historię”. Opublikowana nakładem Editio książka, to debiut literacki autorki, Marty Łabęckiej, choć doskonale prowadzona akcja, złożeni charakterologicznie bohaterowie czy sprawnie skonstruowane dialogi dowodzą tego, że pisarka kryje w sobie wielki talent. Dlatego też, mimo iż książka opowiada o nastoletnich bohaterach, to dobrze, by sięgnęli po nią również rodzice. Nie tylko, by lepiej zrozumieć swoje dzieci, ich wybory i zachowania, ale również by … dostrzec swoje błędy.

    W książce zostało poruszone całe spectrum wrażliwych tematów, począwszy od toksycznych rodziców i wygórowanych wymagań wobec dziecka, przez odrzucenie, narkomanię, nierówności społeczne, aż po zaburzenia odżywiania czy depresję. Mimo iż niekiedy wypieramy ze świadomości to, z czym boryka się przeciętny nastolatek, mimo iż – jako dorośli – uznajemy to za mało ważne, to książka pozwala nie tylko na wzgląd w życie młodych ludzi i lepsze ich zrozumienia, ale również na wzgląd w siebie. Niezależnie od tej warstwy psychologicznej, „Flaw (less)” to po prostu dobra książka, daleka od banalnych opowieści dla nastolatków. Dlatego też każdy, kto sięgnie po tę część, z niecierpliwością oczekiwać będzie na dalsze losy bohaterów.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula