Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Wydawnictwo: Replika
Oprawa: Miękka
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 368
Opis

Tu każdy kolor ma nieskończoną ilość odcieni

Zapraszamy do krainy pełnej kipiących emocji, namiętności i pasji, gdzie nic nie jest czarno-białe. Ludzie bywają tu jednocześnie dobrzy i źli, prawi i nikczemni, pewni siebie i niezdecydowani.

Współczesna Warszawa i bohaterowie współcześni aż do szpiku kości: trzydziesto- i czterdziestolatkowie już z bagażem doświadczeń, a jednak wciąż w drodze ku szczęściu. Akcja powieści rozgrywa się w środowisku artystów: architektów, muzyków, rzeźbiarzy, ludzi o wrażliwych duszach, którzy szukają swojego miejsca na ziemi, próbując się realizować za pomocą sztuki. Budują własne światy, projektują szczęście, planują przyszłość i choć nie wszystko idzie po ich myśli – nie przestają gonić za marzeniami.

Karolina Młynarczyk rozśmiesza i wzrusza. Polecam. Kasia Bulicz - Kasprzak, pisarka

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii obyczajowa

Szczegóły
  • Tytuł: Architekci marzeń
  • Autor: Karolina Młynarczyk
  • Wydawnictwo Replika
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2020
  • Ilość stron: 368
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788366481770
  • Język: polski
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788366481770
  • EAN: 9788366481770
  • Wymiary: 14.5x20.5 cm
  • Dane producenta: Replika Aleksander Szabliński w restrukturyzacji, Szarotkowa 134, 60-175 Poznań, Polska, handlowy@replika.eu, tel. 515339739
Recenzje książki Architekci marzeń (2)
  1. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Sylwia S. w dniu 2020-12-13
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Książkę otrzymałam z Klubu Recenzenta serwisu [Adres usunięty]. Zaciekawiła mnie okładka, taka słoneczna i inna. Opis także zachęcał. Autorka przeniosła nas do współczesnej Warszawy i postawiła przed nami kilka postaci. Głównymi bohaterami są Wiktor i Maja zwana Majolika, ale także szereg osób z nimi powiązanych, którzy tworzą odrębne ciekawe postacie.

    Wiktor, młody architekt, który przyjaźni się z Mają. Ma ciężko w pracy i nie przepada za swoim szefem Ryszardem. Razem z narzeczonym Mai, Tymkiem tworzy projekt, który wygrywa w konkursie i od tej pory zaczyna się jego kłopoty...

    Maja prowadzi sztuko- kawiarnie. Ma wziąć ślub z Tymkiem ale...nie będę zdradzać całej historii. Młoda uzdolniona dziewczyna, która tworzy ceramikę. Przypadek sprawia, że dostaje szansę pokazać się w świecie...

    Tymek to chłopak, który jest czarnym charakterem. Niszczy wszystko wokół. Najpierw jego lekkie podejście do wygranego konkursu sprawia, że zostawia Wiktora samego z jego realizacją, potem sprawia, że Maja odwołuje ślub ....a na koniec niszczy cały dorobek Mai.

    Ryszard szef Wiktora. Człowiek, który zapowiadał się na czarny charakter okazał się tym który pomoc Wiktorowi. Sam dostał od życia niezłego kopa ....

    W książce jest kilka innych postaci wartych uwagi: Emilka była dziewczyna Wiktora, która zachodzi z nim w ciążę, Antonina dziewczyna z ASP, która trafia zostaje pracownica Mai, Zdzisława mama Tymka, która okazuje się być inna niż Maja sądziła.

    W książce pokazane jest wiele barw z życia. Tu nic nie ma co jest czarne i białe. Książka jest lekka, dobrze się ją czyta. Czasem wręcz zabawna ale pokazująca nam to zwykłe szare życie. Zycie gdzie rywalizacja, pasji, marzeniach i tym, że życie potrafi nas zaskoczyć w najmniej spodziewanej chwili.

    Autorka stworzył szereg świetnie wykreowanych postaci. Są bardzo realni. I pokazała nam, że pozory potrafią mylić. Książka to świetna pozycja obyczajowa. Ponieważ to debiut literacki nie mamy porównania do twórczości autorki. Ale debiut uważam za udany. Jeśli ktoś chce poczytać książkę lekką, obyczajowa to ta książka jest idealna.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Justyna G. w dniu 2020-12-12
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Każdy z nas chciałby być szczęśliwy, dla każdego szczęście oznacza jednak coś innego. Dla jednej osoby to duży dom, własny biznes, dla innej szczęśliwe życie rodzinne i robienie tego, co lubią. Są jednak osoby, które tak naprawdę nie wiedzą, czym to szczęście dla nich może być i to one cierpią najbardziej, spełniając marzenia innych w nadziei, że i ich to uszczęśliwi, albo goniąc przed siebie, tak naprawdę bez wiedzy na temat celu.

    Poszukiwanie szczęścia nie jest ograniczone wiekiem, płcią czy statusem materialnym. To prawdziwe jest jednak warunkowane znajomością siebie i swoich potrzeb, a jego osiągniecie nie może zakładać krzywdzenia innych. Niestety wielu współczesnych ludzi, w obliczu tylu bodźców, ale również presji otoczenia oraz oczekiwań, nie potrafi się odnaleźć. Pędzą przed siebie w nieprzytomnym biegu, wciąż głodni osiągnieć nie dających im satysfakcji albo robią wszystko, by uszczęśliwić innych, niezależnie od stosowanych metod, posuwając się nawet do oszustwa.

    Z podobnymi dylematami dotyczącymi osiągnięcia szczęścia mierzą się bohaterowie debiutanckiej powieści autorstwa Karoliny Młynarczyk. Książka pt. „Architekci marzeń”, opublikowana nakładem Wydawnictwa Replika, to portret współczesnych trzydziesto- i czterdziestolatków, zawieszonych niejako w próżni, balansujących pomiędzy presją płynącą z otoczenia, a swoimi potrzebami. Sielska okładka zwodzi, obiecując romanse i lekturę lekką oraz łatwą, tymczasem historia wcale do lekkich i łatwych nie należy. Mamy bowiem do czynienia bardziej z powieścią obyczajową, choć romansów, a właściwie wątków miłosnych tu nie brakuje. Są jednak również osobiste tragedie, pytania o sens życia, a także błędne wybory i refleksja nad codziennością.

    Autorka przenosi nas do Warszawy, gdzie wkraczamy w środowisko architektów i studentów architektury, którzy z różnych powodów funkcjonują w innych branżach. Poznajemy Wiktora, ambitnego architekta, wizjonera, któremu wenę odbiera świadomość bycia trybikiem w maszynie. Pracuje niechętnie i zrywami, pod okiem apodyktycznego i nieprzyjemnego szefa, jednak to, co tworzy, ma wysoką jakość. Naprawdę kocha ON projektowanie, choć praca odciąga go od życia osobistego, którego wciąż sobie nie ułożył. Tak naprawdę jedyną kobietą w jego życiu jest poznana jeszcze na studiach najlepsza przyjaciółka, Maja, prowadząca kawiarnię – galerię „Dorzuć do pieca”, gdzie jednocześnie wystawia swoje prace. Od architektury wolała sztukę, a w zasadzie ceramikę, temu zatem w pełni się poświęca. Ognistoruda kobieta, o takim samym temperamencie kocha ludzi, kocha tworzyć i to u niej Wiktor zawsze szuka pocieszenia.

    O relację z Wiktorem nieco zazdrosny jest Tymoteusz, narzeczony Majki, zwanej Majoliką, również architekt. Wie jednak, że Maja nie jest typem kobiety, która potulnie siedzi w domu, zresztą nie może mieć nic przeciwko Wiktorowi, bowiem to właśnie dzięki niemu poznał kobietę, którą niedługo ma poślubić. Wcześniej jednak wraz z Wiktorem postanawiają wziąć udział w konkursie na ważny projekt, poświęcając temu zadaniu każdą wolną chwilę. Wystarczyła jednak chwila nieostrożności, by ich plany nieco się zmieniły. Otóż szef Wiktora posuwa się do skrajnej nieuczciwości, w efekcie czego wpada ON z Tymoteuszem w kłopoty. To jednak nie koniec burz w życiu bohaterów – to raczej początek zmian, które wydają się zmianami na gorsze, które zmuszają ich do wyjścia ze strefy komfortu, a jednak stwarzają okazję do tego, by zaczęli żyć odpowiedzialnie i w taki sposób, jak żyć chcą.

    Historię bohaterów niezwykle wciągają, szczególnie doświadczonych czytelników, choć można odnieść wrażenie, że autorka nie wykorzystała w pełni potencjału tkwiącego w książce. Może zbyt wiele wątków sprawiło, że trudno było uchwycić to, co najważniejsze, być może zbyt mało wewnętrznego ich życia i przemyśleń. Przez to kontakt z nimi jest utrudniony, obserwujemy ich historię niejako przez szybę, nie mogąc się w pełni zaangażować. Chyba tylko wyrazista i najlepiej zarysowana postać Majoliki budzi gwałtowniejsze uczucia i tak naprawdę nie pozwala książki odłożyć przed poznaniem zakończenia.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula