Anatomia skandalu

Średnia: 4.4 Ilość ocen: 10
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Ilość stron
392
Rok wydania
2018
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 27,90 zł
Nasza cena: 7,94 zł 39,90 zł Taniej o: 80%

Jeden mężczyzna oskarżony o zbrodnię. I trzy kobiety, w których rękach spoczywa jego los.

Ta historia powinna trafić na pierwsze strony gazet.

Ostra i trzymająca w napięciu powieść o skandalu wśród brytyjskich elit oraz o kobietach, które muszą walczyć o prawdę.

Anatomia skandalu stopniowo odkrywa historię małżeństwa z wyższych sfer, które staje w obliczu kryzysu.

James ? kochający mąż, świetny tata, wzięty polityk ? zostaje oskarżony o przestępstwo.

Jego żona Sophie wierzy, że jej mąż jest niewinny, i desperacko próbuje chronić rodzinę przed kłamstwami, które mogłyby ich zniszczyć.

Prawniczka Kate jest przekonana o winie Jamesa i chce, by za nią zapłacił. Za wszelką cenę dąży do jego ukarania.

I jest jeszcze przyjaciółka Kate, niepozorna Alison, która odkrywa pewien mroczny sekret z przeszłości. Tajemnicę łączącą wszystkie osoby uwikłane w skandal?

Recenzje (10)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Anatomia jest to dziedzina biologii, która bada budowę organizmów. Skandalem nazywamy zdarzenie które budzi kontrowersję, oburzenie. Biorąc do ręki książkę autorstwa Sarah Vaughan mierzymy się, w moim odczuciu, najgorszym przestępstwem – gwałtem. Chcecie poznać Anatomię tego Skandalu?

  Kate jest prawniczką, która występuje w imieniu oskarżenia. I jest w tym dobra. Bezkompromisowa, potrafiąca dobrze argumentować, obalać oświadczenia świadków obrony członkini palestry, zwana przez niektórych kolegów z branży Królową Śniegu. Po jednej ze spraw dostaje akta, z którymi ma się zaznajomić. Ta sprawa może być przełomem zarówno w jej karierze jak i życiu prywatnym, gdyż oskarżonym jest wiceminister, przyjaciel premiera. Zarzutem jest zaś najgorsza forma przemocy na tle seksualnym – gwałt.

  O samej fabule powiem tylko tyle, gdyż dalsze moje słowa mogą popsuć tylko przyjemność z czytania. Mnie osobiście książka bardzo poruszyła. Do tego stopnia, że w pewnym momencie życzyłem śmierci Jamesowi (wiceminister). I była to pierwsza taka sytuacja w trakcie całego mojego okresu czytelnictwa. Świadczy to jednak o tym w jak dobry sposób autorka potrafiła zbudować postać oskarżonego. Poza tym Anatomia jest to książka o silnych kobietach. Kate, Alison – przyjaciółka Kate,Sophie – żona Jamesa, Olivia – ofiara gwałtu. Są to kobiety zdeterminowane. Wierzą w siebie i w to, że prawda wyjdzie na jaw. Jednakże widać ich bardzo ludzką stronę, ich ból i problemy, które w pewien sposób są kształtowane przez społeczeństwo. Stereotypowe myślenie na zasadzie „ofiara gwałtu musiała do tego sprowokować”. Jest to bolesne gdy się to czyta, a ta bezradność pogłębia się gdy uświadomimy sobie, że mimo wszystko wciąż istnieją ludzie, którzy tak właśnie osądzają. Podoba mi się również zastosowanie retrospekcji, dzięki której możemy poznać młodszą wersje Jamesa i jego znajomych. Pozwala to na prześledzenie w jaki sposób kształtowała się jego osobowość w czasie studiów. Jedyna rzecz która mnie za bardzo nie usatysfakcjonowała to zakończenie. Jednak wiem, że pomimo mojego wyobrażenia jest ono pasujące do reszty treści książki. Bo życie nie jest czarne ani białe, tylko dzieje się odcieniach szarości.

  Za wydanie odpowiedzialne jest wydawnictwo Burda Książki. Bardzo dobre zdjęcia Johnny’ego Ringa na okładce, świetnie oddające treść książki.

  Książka zdecydowanie wciąga i można ją polecić każdemu, kto lubi taki typ lektury. Mi osobiście prawnicze dramaty odpowiadają. Jednak tylko w wersji papierowej.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Niewinny? Winny? Jaka jest prawda? Gdzie w tym wszystko jest miejsce dla sprawiedliwości i czym ona w ogóle jest? Łatwo dać zwieść się zapewnieniom i trwać w przeświadczeniu, że zna się drugie człowieka, za naiwność płaci się wysoką cenę, taką samą jak brak zaufania do najbliższej osoby. Czasem wygrywa konformizm oraz strach przed tym co powiedzą inni, w końcu czy pozostanie w zgodzie z sobą nie jest aż tak istotne … Do czasu …

  Nowa sprawa i kolejna możliwość pokazania swego kunsztu zawodowego. Kate wie, że jest w stanie sprostać wyzwaniu jakie rysuje się na horyzoncie, takich okazji nie oddaje się innym, nawet kiedy ma się ugruntowaną pozycję w palestrze. Sophie wydaje się, że to co wydawało się tak pewne i solidne zaczyna na jej oczach chwiać się w posadach. Jak to możliwe i czy w ogóle powinna wątpić w swego męża? James odniósł sukces jakiego spodziewano się po nim, a ON był tego pewien od zawsze. Teraz musi stawić czoła oskarżeniom, które mogą odebrać mu to co uważał za oczywiste. W sądowej sali obcy ludzie mają zdecydować o niewinności lub winie człowieka, nie wyglądającego jak przestępca, wprost przeciwnie, ale czy dopuścił się tego, o co jest oskarżany? Kate ma jasne zdanie o nim i zamierza pokazać przysięgłym prawdę o tym człowieku, oskarża bez cienia wątpliwości, krok za krokiem punktuje Jamesa, nie ugina się pod ciężarem odpowiedzialności. Co innego Sophie, musi z godnością znieść zarzuty, uderzające w rodzinę oraz najbliższych jacy zawsze byli dla niej na pierwszym miejscu. Stoi u boku męża, chociaż w środku kuli się od ciosów wymierzonych przez otoczenie, lecz ona przecież nie jest ważna. Liczy się ON – James i to co mówi, zresztą nawet bez jego słów ona wie jakim jest człowiekiem. Znają się doskonale i każde z nich wie o sobie wiele, chociaż czy na pewno? Alison przez lata milczała, lecz teraz może nabierze odwagi, Kate przecież nie powie nikomu nic, przeszłości nie da się zmienić, ale nie oznacza to, iż w końcu nie nadszedł moment by tajemnica ujrzała światło dzienne.

  Sprawiedliwość nigdy nie wykreśli z pamięci bolesnych wspomnień, każdy postrzega ją inaczej, lecz może pomóc w długim procesie zabliźniania ran. Jednak to co jednym przyniesie ukojenie dla drugich będzie początkiem walki o siebie …

  Skandal, jedno słowa, a za nim kryje się dziesiątki innych, a zwłaszcza lęk, pamięć, wstyd, kłamstwo, wina, kara, niewinność. Jednak to nie wszystkie, kolejne pojawiają się w miarę rozwoju sytuacji, najczęściej ginie w tym natłoku istota problemu, który stał się zarzewiem tego co tak poruszyło opinię publiczną. Sarah Vaughan rozłożyła w swojej książce skandal na czynniki pierwsze, od jego źródeł aż do samego finału i nie jest to moment gdy zostaje ON upubliczniony. Najpierw jest news dnia, w gazetach, telewizyjnych informacjach oraz sieci zaczynają się pojawiać wiadomości o tym co miało miejsce, potem temperatura doniesień zaczyna wzrastać i jednocześnie „ujawniane” są detale sprawy, wszyscy żądni są najnowszych ustaleń. Potem temat bywa podgrzewany aż do momentu gdy nic nowego już da się powiedzieć, zdradzić, napisać, poroztrząsano „za” i „przeciw”, wskazano „winnych” i „ofiary” i na tym koniec. Jednak kulisy to zupełnie inna bajka lub raczej koszmar, w nich dochodzą do głosu emocje, strach, wściekłość, ludzie pokazują swoją prawdziwą twarz, a tajemnice stają się motorem działania. „Anatomia skandalu” to nie jedynie dramat sądowy, chociaż część akcji toczy się w gmachu sądu, to również klimatyczny thriller osadzony w życiowych realiach elit i przede wszystkim w przeszłości, gdzie wiele z tego co obecnie ma miejsce zostało zapoczątkowanych. Autorka stopniuje napięcie, wprowadza czytelnika w świat gdzie liczą się przede wszystkim pozory, człowiek jest jedynie pionkiem w grze toczonej przez kolejne pokolenia. Powoli zaczynamy rozumieć zasady rządzące obecną rozgrywką, widzimy manipulacje, „eufemizmy” przyjmowane jako dowody oraz przede wszystkim kolejne maski spadające z oblicz bohaterów. Polityka, ekskluzywna edukacja, kariery, starannie pielęgnowane kontakty oraz ludzie, grający swoje role lepiej niż najlepsi hollywoodzcy aktorzy, stanowią misterną konstrukcję, wydającą się opierać wszelkim wstrząsom, ale czy nie zawali się gdy nastąpi wewnętrzne pęknięcie?

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Kate Woodcroft od dziewiętnastu lat jest starszym adwokatem sądowym specjalizującym się w sprawach kryminalnych. Jest samotną czterdziestodwuletnią kobietą. Sophie jest żoną James'a Whitehouse'a, znanego wiceministra. Właśnie dowiaduje się, że James miał romans z asystentką a już niebawem pałające żądzą sensacji gazety wyciągają ten temat na światło dzienne. Kiedy wydaje się, że sprawa ucichła Olivia oskarża go o gwałt. Sophie bezgranicznie wierzy mężowi i z całych sił próbuje ochronić jego i dzieci. Kiedy sprawa gwałtu trafia w ręce Kate, kobieta za wszelką cenę postanowi udowodnić mu winę. Kate ma osobisty powód by go oskarżyć i wygrać sprawę. Okazuje się, że w sprawę uwikłani są nie tylko James i Olivia. Kim jest Holly i jaki jest jej związek z całą sprawą?

  James to kochający mąż, opiekuńczy ojciec, polityk lubiany przez społeczeństwo. Trudno uwierzyć, że bierze udział w skandalu, który może zagrozić jego karierze. Są jednak dwie osoby, które wiedzą o jego winie - Olivia i Kate. Żona James'a Sophie jest całkowicie zdezorientowana i zupełnie nie wie co sądzić o całej sprawie. Usprawiedliwia męża przed sobą samą a gwałt uważa za jedno wielkie oszczerstwo. Zdeterminowana Kate nie wierzy w jego niewinność. Wygranie tej sprawy pomoże jej rozliczyć się z przeszłością. Cała uwaga społeczeństwa skupia się na osobie wiceministra, gdy na jaw zaczynają wychodzić niepokojące fakty z przeszłości.

  "Anatomia skandalu" jest połączeniem literatury obyczajowej z kryminałem, thrillerem sądowym. Sprawa gwałtu to w tej powieści wierzchołek góry lodowej. Skandal rozkręca się z każdą stroną, kiedy odkrywamy coraz więcej intrygujących faktów. Skandal w wyższych sferach nie zostanie łatwo zapomniany. Przeszłość również nie została zapomniana i coraz bardziej przypomina to co dzieje się w teraźniejszości. Nic nie dzieje się przypadkiem a pomysł na fabułę został bardzo dokładnie przemyślany. Autorka szczegółowo opisuje to co dzieje się na sali sądowej i poza nią. Mamy idealny wgląd w psychikę kobiet związanych ze sprawą. Widzimy jak bardzo to przeżywają oraz ile to dla nich znaczy. Historia opowiedziana jest w spokojnym i monotonnym stylu co jest idealnym zabiegiem. Dzięki temu możemy zachować bezstronność, nie stawiać się od razu po niczyjej stronie tylko dogłębnie, w pełnym skupieniu śledzić przebieg sprawy, poznawać co kieruje działaniami bohaterów i odkryć, że wszystkie poruszane w tej powieści wątki mają ogromne znaczenie. Możemy poznać rolę oskarżycielki, żony oraz innych postaci zaplątanych w tę sprawę. Dużą rolę w tej powieści odgrywają kobiety, które są jej ogromną siłą.

  Autorka nieustannie nas zaskakuje, stopniowo odkrywając szokujące fakty. Porusza ważne tematy gwałtu i problemów małżeńskich. Klimat niepewności towarzyszy nam od pierwszej do ostatniej strony. Powieść niesamowicie wciąga i ciężko się od niej oderwać. "Anatomia skandalu" to powieść o granicach zaufania i plątaninie kłamstw. Udowadnia, że jedno wydarzenie może zniszczyć całe życie i mieć ogromny wpływ na psychikę poszkodowanych osób. Czy bohaterowie wydostaną się z sieci kłamstw i prawda wyjdzie na jaw? Przekonajcie się sami. POLECAM!

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Ludzka natura lubi skandale. Ciągnie nas do tego by poznawać sekrety innych, rozkładać je na czynniki pierwsze i zawsze uważać, że nas to nie dotyczy. Jednak co zrobić w momencie, kiedy skandal dotyka nas samych? Jak się bronić? "Anatomia skandalu" to powieść, która pokazuje jak to jest stanąć pod ostrzałem społeczeństwa.

  Kochanka Jamesa Whitehouse, cenionego polityka, oskarża go o romans. Kate Woodcroft adwokat, która nie cofnie się przed niczym jest twarda i nieugięta, dlatego podejmuje się obrony kobiety, która uważa że została dotkliwie skrzywdzona. Jednak jej poczucie pewności siebie zostaje zburzone jak domek z kart za sprawą przegranej rozprawy. Wiedziała, że ma dowody a jednak nie wybroniła swojego klienta. Nowa, skandaliczna sprawa ma pozwolić jej na nowo odnaleźć siebie.

  Temat fabuły dotyczy wydarzeń na czasie. Przykładny mąż i ojciec jest również wpływowym ministrem. Zbudował wokół siebie otoczkę dumy i potęgi, w której żyła także jego żona - Sophie, mająca pewność, że mąż nigdy nie zrobił by niczego, co przekreśliłoby ich małżeństwo. Łatwo można dać wiarę w obraz jaki autorka maluje przed czytelnikiem. Przykładna rodzina trafia w sam środek piekła zupełnie bez powodu i nagle należy spojrzeć na niektóre sprawy z zupełnie nowej perspektywy, bez uprzedzeń. A nie jest to łatwe, ponieważ Sophie mimo wielkiej wiary pokładanej w niewinność męża wraz z kolejnymi dowodami zaczyna się łamać i rozmyślać o wszystkich detalach, które pomijała. Rozpoczyna się w ten sposób analiza psychologiczna postaci w której czytelnik może dowolnie przebierać, bo autorka udostępniła wszystkich bohaterów - każdy bowiem wydaje się mieć dwie twarze do odkrycia.

  W "Anatomii skandalu" zderzają się dwa kobiece światy. Sarah Vaughan postawiła pomiędzy nimi jedną granicę w postaci mężczyzny. Jednak nie ON stanowi centralny punkt. To zdecydowanie kobiecy świat pełen sprzecznych emocji, w których silne bohaterki zderzają się w konfrontacji o własne racje. I obie są przekonane, że postępują słusznie. Nie mam tutaj absolutnie na myśli kochanki, a żonę i adwokat, które reprezentują sobą zupełnie inne punkty widzenia. Jest to najlepszy motyw powieści, ponieważ trudno jest opowiedzieć się po jednej ze strona znając i rozumiejąc argumenty obu. Jednak nie jest to jedyny temat fabuły, bowiem autorka wplotła w treść zupełnie nieznaczącą na pierwszy rzut oka relację Holly - wydaje się ona wtrąceniem, które nic nie wnosi aż do finału, który sprawia, że zupełnie nie wiadomo co powiedzieć z zaskoczenia.

  "Anatomia skandalu" to książka, do której można mieć zarzuty pod względem tempa akcji. Właściwie miejscami ma się wrażenie, że fabuła w żadnym stopniu nie podąża naprzód. Jednak nie o to tutaj chodzi - liczy się kreacja bohaterów, która moim zdaniem wypadła bardzo dobrze. Dwa światy konfrontują się ze sobą w celu weryfikacji wartości rodzinnych i postrzegania prawdy, by w finale zaskoczyć czytelnika i zmusić go do przemyślenia wszystkiego co wcześniej przeczytał. Powieść polecam czytelnikom, którzy szukają książek intrygujących ze względu na ludzi, a mniej poprzez fakt rozgrywanych wydarzeń.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Anatomia skandalu” to trzymająca w napięciu i wciągająca powieść, której tłem jest skandal na szczytach władzy w Anglii, ale jak się szybko przekonujemy pod skórą tej historii toczy się wiele ciekawych wydarzeń.

  Zaczyna się trochę banalnie. Wysokiej rangi polityk, piastujący odpowiedzialne stanowisko w rządzie zostaje pewnego dnia oskarżony o gwałt i staje przed sądem. Historia jakich w ostatnim czasie słyszymy i czytamy bardzo wiele, ale sposób jej przedstawienia sprawia, że nie można się od niej oderwać, aż do ostatniej strony. Całe zdarzenie opisane jest z perspektywy każdej, z biorącej w nim udział osób. Poznajemy więc Jamesa, „złotego” chłopaka, absolwenta Oxfordu, syna bogatych rodziców, przystojniaka w drogim, dobrze skrojonym garniturze. Wszystko w życiu mu się udaje, kariera polityczna, wspaniała piękna żona, cudowne kochające dzieci. Jego najlepszym przyjacielem jest premier. James jest bezczelny i arogancki, ale nie pozbawiony uroku i czaru. Na szczególną uwagę zasługuje jego żona Sophie. Wiernie trwa przy mężu i dzielnie znosi obecność na sali sądowej gdzie przecież z drobnymi szczegółami opisywany jest czyn jakiego dopuścił się jej kochający mąż.

  Bardzo ciekawa jest też postać prawniczki Kate, to jak autorka pokazuje jej przemianę z zahukanego dziewczęcia w pewną siebie, profesjonalną, doskonale przygotowaną adwokat, która ma też swoje tajemnice i ciemne strony. Możemy zobaczyć jak wygląda praca pani prawnik, jak przygotowuje świadka do zeznawania przed sądem, przekonujemy się, że w procesie w sprawie gwałtu ważne jest nawet to jak ofiara jest ubrana i uczesana.

  Książka napisana jest bardzo ładnym językiem i tu należy się pełne uznanie dla tłumaczki z angielskiego pani Agnieszki Śmiechowskiej-Kłoczko. Powieść iskrzy się od świetnych sformułowań i mądrych zdań, jak chociażby to że „szczęście sprzyja tym, którzy potrafią z niego korzystać”, ale podejmuje też trudny temat gwałtu i próbuje zmusić czytelnika do odpowiedzi na pytanie, kiedy mamy tak naprawdę do czynienia z tym przestępstwem. Odpowiedź nie jest taka oczywista jak mogłoby się wydawać. Czy „nie” i „nie tutaj” znaczą to samo? Odpowiedzi na to wiele innych pytań znajdziecie w pasjonującej i porywającej powieści „Anatomia skandalu”.

  Nie mogę nie wspomnieć o jeszcze jednej zalecie książki, są to cudowne opisy Oxfordu z jego starymi budynkami i wspaniałą biblioteką. Kiedy się je czyta wszystko, z najdrobniejszymi szczegółami pojawia się przed naszymi oczami, a ograniczeniem jest tyko nasza wyobraźnia. Gorąco polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 5 recenzje

Najczęściej kupowane razem
 • -40%
  Idealna dziewczyna

  Idealna dziewczyna

  Zderzenie z nowojorską rzeczywistością sprawia, że młoda Isabel Archer porzuca marzenia o karierze aktorskiej i podejmuje pracę w sklepie z materacami, żeby związać z koniec z końcem. Znużona tym zajęciem dziewczyna pragnie nowej roli we własnym życiu. Gdy para przyjaciół zachęca ją do założenia...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 24,05 zł 39,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -35%
  Sztuka obsługi penisa

  Sztuka obsługi penisa

  Niektórzy mężczyźni przyprowadzają penisa do seksuologa tak, jak przyprowadza się psa do weterynarza. ?Proszę, oto on. Niech pan go uzdrowi, ja poczekam sobie na korytarzu?. Często pierwszą rzeczą, jaką musi zrobić lekarz, jest uświadomienie pacjentowi, że penis nie jest osobnym bytem. Wielu...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 25,99 zł 39,99 zł
  w magazynie
 • -36%
  Kasacja. Joanna Chyłka. Tom 1

  Kasacja. Joanna Chyłka. Tom 1

  Manipulacje, intrygi i bezwzględny prawniczy świat… Syn biznesmena zostaje oskarżony o zabicie dwóch osób. Wina wydaje się oczywista, a morderca przez 10 dni nie pozbywa się ciał swych ofiar. W kancelarii Żelazny&McVay sprawę prowadzi Joanna Chyłka, nieprzebierająca w środkach prawniczka, która...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 22,25 zł 34,90 zł
  w magazynie
 • -34%
  Nieodnaleziona

  Nieodnaleziona

  "Cały świat czytał Stiega Larssona, potem Jo Nesbo, a teraz nadszedł czas na Remigiusza Mroza". Tess Gerritsen Pierwszy polski thriller psychologiczny na miarę największych światowych bestsellerów! Gdybym oświadczył jej się chwilę wcześniej, nigdy by do tego nie doszło. Nie napadnięto by nas, ja...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 26,19 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -35%
  Milczące dziecko

  Milczące dziecko

  Latem 2006 roku Emma Price bezsilnie patrzyła, jak z rzeki wyłowiono czerwoną kurtkę jej sześcioletniego syna, Aidena. Ciała nie odnaleziono. Dopiero dziesięć lat później Emma odkryła, że na powrót może cieszyć się życiem. Wyszła za mąż, oczekuje drugiego dziecka i poczuła, że znowu ma kontrolę nad...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 25,76 zł 39,90 zł
  wysyłka do 72 godzin
 • -28%
  Idealne życie

  Idealne życie

  Piękni ludzie skrywają najbrzydsze sekrety... Dla fanów "Dziewczyny z pociągu" oraz "Za zamkniętymi drzwiami" Autumn Carpenter prześladuje wspomnienie córki, którą oddała, mając piętnaście lat. Nigdy potem nie udało jej się w pełni dojść do siebie i pogodzić ze stratą. Pewnie dlatego, że nie...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 28,85 zł 39,90 zł
  wysyłka do 72 godzin
 • -34%
  Kto zabił Kopciuszka?

  Kto zabił Kopciuszka?

  Jeden bal. Jeden martwy Kopciuszek. I dziesięć osób, które miały powód, by zabić. Autorka powieści kryminalnych Róża Krull otrzymuje zaproszenie na wielki bal charytatywny, gdzie spotyka kilka postaci znanych z pierwszych stron gazet. Kiedy w czasie imprezy dochodzi do morderstwa, okazuje się, że...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 24,41 zł 36,90 zł
  wysyłka do 72 godzin
 • -40%
  Dobry wybór

  Dobry wybór

  Zakazany owoc kusi najbardziej. Zawsze przestrzegam jednej zasady: nie łączyć spraw zawodowych z osobistymi. Kiedy po odniesionej kontuzji sportowej, zmagając się z nieudanym małżeństwem, Landon Wright  niespodziewanie wraca do miasta  i zostaje moim nowym, jakże seksownym szefem w swojej rodzinnej...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 22,24 zł 36,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -25%
  Ta dziewczyna

  Ta dziewczyna

  DZIEWCZYNA. CHŁOPAK. JEGO MATKA. I KŁAMSTWO, KTÓREGO WOLAŁABY NIGDY NIE WYPOWIEDZIEĆ. Wciągający, pełen intryg thriller psychologiczny o tragicznych skutkach niewybaczalnego kłamstwa. Dziewczyna, chłopak oraz jego matka układ, który wszyscy dobrze znamy. Ale Laura ma wszystko. Karierę producentki...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 26,33 zł 34,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -15%
  Żołnierze wyklęci. Niezłomni bohaterowie

  Żołnierze wyklęci. Niezłomni bohaterowie

  Fascynująca opowieść o żołnierzach antykomunistycznego podziemia niepodległościowego, stawiających opór wobec sowietyzacji Polski i podporządkowania jej ZSRR w latach 40. i 50. XX wieku. Niezłomni bohaterowie - ścigani, chwytani, prześladowani, wiezieni i mordowani przez władze komunistyczne. Wśród...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 33,92 zł 39,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
Warto zwrócić uwagę na...
Anatomia grzechów 5/5 Nasza cena:
35,99 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Anatomia grzechów

W lesie w Lubomierzu zostają znalezione zwłoki pięcioletniego Adasia Adlera. Głównym podejrzanym jest Artur Banaś, przyjaciel męża podkomisarz Agnieszki Birkut. To ściągą uwagę na policjantkę. Nie pierwszy raz jej znajomy wplątany jest w brutalną zbrodnię. Birkut musi na zimno przeanalizować dowody...
Anatomia niewinności. Świadectwa niesłusznie... 4/5 Nasza cena:
26,63 zł 36,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Anatomia niewinności. Świadectwa niesłusznie...

Niesłuszne wyroki, przez długi czas uznawane za anomalie statystyczne w sprawnie działającym wymiarze sprawiedliwości, wydawane są obecnie z zatrważającą regularnością. Niewiele osób rozumie jednak, w jaki sposób i dlaczego tak się dzieje. Nieliczni zdają sobie sprawę z dalekosiężnych konsekwencji,...
Słodki smak miłości 0/5 Nasza cena:
27,71 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Słodki smak miłości

Kimkolwiek jesteś, jeśli kiedykolwiek zdarzyło ci się coś upiec, ta opowieść jest dla ciebie. Weź pięcioro nieznajomych, którzy nie mają ze sobą nic wspólnego, oprócz zamiłowania do pieczenia. Dodaj ostrą walkę o zwycięstwo w konkursie i ubij na sztywno. Podgrzewaj napięcie do właściwej...
Prezent 5/5 Nasza cena:
28,41 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Prezent

Uważaj, o co prosisz, bo możesz to otrzymać... Nigdy nie pozwolę ci odejść... Callie ginie w wypadku samochodowym, a niewyjaśnione okoliczności jej śmierci dodatkowo pogłębiają rozpacz zdruzgotanych rodziców... Tymczasem jej serce zostaje przeszczepione Jennie, która dostaje od życia drugą szansę....
Bardzo długie popołudnie 5/5 Nasza cena:
21,66 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bardzo długie popołudnie

Znakomity kryminał o tym, jak American dream zamienia się w koszmar. Jest lato 1959 roku, kalifornijskie słońce wypala wypielęgnowane trawniki przed domami w Sunnylakes. Pewnego bardzo długiego popołudnia w tej sielskiej atmosferze przedmieścia znika Joyce Haney. Tego samego dnia Ruby Wright udaje...
Wszystkie moje kłamstwa 5/5 Nasza cena:
20,15 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wszystkie moje kłamstwa

Po hipnotyzującym Wszystkie nasze tajemnice i wkręcającym Zmyśleniu Jess Ryder wraca z kolejnym fenomenalnym thrillerem! Jej historie uzależniają jak narkotyk. W dniu swoich czterdziestych urodzin Erin jest najszczęśliwszą kobietą na świecie. Przedszkole, które prowadzi, prosperuje świetnie....
Zamach na Muzeum Hansa Klossa 0/5 Nasza cena:
28,11 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zamach na Muzeum Hansa Klossa

Prawda jest bliżej, niż myślisz...   Bezwzględny morderca, skorumpowany polityk i bezduszny przedsiębiorca. Który z nich przyczynił się do zamachu?   Podwójne morderstwo i kradzież tajemniczej substancji z argentyńskiego laboratorium to dopiero początek akcji zorganizowanej grupy przestępczej....
Co się skrywa między nami? 5/5 Nasza cena:
26,28 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Co się skrywa między nami?

Ten thriller to prawdziwe wyzwanie! Gdy zaczynasz się domyślać, co jest grane, Marrs wywraca wszystko do góry nogami! Mroczna i szokująca opowieść o sekretach, kłamstwach i rodzinnej nienawiści. Matki i córki. Nie ma więzi mocniejszej niż ta. Zwłaszcza gdy zamiast miłości napędza ją nienawiść....
Zmowa 5/5 Nasza cena:
26,33 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zmowa

Są miasta, w których zmowę milczenia nazywa się dyskrecją. Są miejsca, w których zło określa się jako nieszczęśliwy wypadek. Są ludzie, którzy widzą tylko to, co trzeba, a nie to, co powinni. Potworne czyny zdarzają się najczęściej w najzwyklejszych miejscach. Na przykład na prowincji w północnych...
Zimny strach 4/5 Nasza cena:
20,15 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zimny strach

Bohaterowie bestsellera Dziewczyna bez skóry powracają w kolejnym mrożącym krew w żyłach thrillerze! Mroczna Grenlandia, zagadki z przeszłości, młody dziennikarz i uparta dziewczyna zdeterminowani, by poznać prawdę. Przyrodnia siostra Matthew znika podczas weekendowej wycieczki do opuszczonej...
Bez powrotu 5/5 Nasza cena:
20,15 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bez powrotu

Bywa tak, że morderca nie czuje wyrzutów sumienia. Wtedy rachunek musi zapłacić ktoś inny. Jessica Shaw, porywcza, nieustraszona detektywka znana czytelnikom z doskonałych thrillerów „We mgle” i „Ukryte”, powraca z nowym śledztwem. Tym razem w kalifornijskiej Venice Beach. Pustynia kryje w sobie...
Bezruch 4/5 Nasza cena:
25,19 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bezruch

Kiedy zdesperowany ojciec porywa syna, policjanci i wojskowi, postawieni w stan najwyższej gotowości, muszą zaryzykować własne bezpieczeństwo i zdrowie, by odnaleźć chłopca. Nie spodziewają się, co przy okazji odkryją w posowieckim bunkrze koło Łącka. Śledztwo, sięgające polityków najwyższego...
Wybrane bestsellery
Feluś i Gucio świętują 0/5 Nasza cena:
33,70 zł 54,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Feluś i Gucio świętują

Jakie mamy pory roku? W jakiej kolejności następują po sobie miesiące? Kiedy obchodzimy różne święta? Dziecko uczy się tego wszystkiego dzięki obserwacji zmian zachodzących w przyrodzie oraz przeżywaniu wyjątkowych okazji i świąt. Dlatego w najnowszym tomie Feluś i Gucio uczestniczą w rozmaitych...
The Outrage 0/5 Nasza cena:
26,17 zł 42,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

The Outrage

Witajcie w Protektoracie, miejscu, gdzie miłość może być przestępstwem. Nieodległa przyszłość, małe miasteczko w Protektoracie (niegdyś Wielka Brytania), totalitarnym, zamkniętym państwie rządzonym przez Lorda Protektora, w którym zakazane jest wszystko, co odstaje od ogólnie uznanej przez państwo...
Mój ostatni miesiąc 5/5 Nasza cena:
25,07 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mój ostatni miesiąc

WZRUSZAJĄCA POWIEŚĆ YA O WIELKIEJ PRZYJAŹNI I PRAWDZIWEJ MIŁOŚCI autora bestsellerów o LICEUM FREUDA. Nagła śmierć matki wywraca do góry nogami życie nastoletniego Sebastiana. Pogrążony w depresji chłopak oddala się od bliskich i wpada w podejrzane towarzystwo. Gdy pewnego dnia pod wpływem używek...
Szczęśliwi, którzy żyją wolnością. Podręcznik do religii dla klasy 1 liceum i technikum 5/5 Nasza cena:
21,34 zł 22,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szczęśliwi, którzy żyją wolnością. Podręcznik do religii dla klasy 1 liceum i technikum

Obejmuje 60 jednostek tematycznych i jest zgodny z programem nr AZ-3-01/18. Każdy temat zawiera stałe elementy: Poznaję, Słucham Boga, Rozważam, Działam. Grafika ujęta w formie bloga proponuje odkrywanie treści chrześcijańskich w codzienności, a także świecie zmediatyzowanym. Hasła #szukam oraz...
Armagedon. Expeditionary Force. Tom 8 0/5 Nasza cena:
36,84 zł 54,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Armagedon. Expeditionary Force. Tom 8

Kiedy renegaci z załogi „Latającego Holendra” wrócili z pomyślnie ukończonej misji, Siły Ekspedycyjne ONZ sądziły, że Ziemia będzie bezpieczna przez co najmniej kilkaset lat. Teraz SEONZ znowu potrzebują pomocy Wesołej Bandy Piratów. „Holender” wylatuje na prostą misję rozpoznawczą… Jednak w...
Łazik księżycowy 60348 0/5 Nasza cena:
103,99 zł 129,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Łazik księżycowy 60348

Badanie kosmosu dla dzieci Młodym wielbicielom podróży kosmicznych spodoba się inspirowany pracą NASA zestaw LEGO® City Łazik księżycowy (60348). Łazik ma 12 kół i można nim kierować w każdą stronę. Ma też dwa wysięgniki badawcze, a w jego środku zmieszczą się trzy minifigurki astronautów. Zabawę...
Teraz matura. Matematyka. Zbiór zadań i zestawów maturalnych. Poziom podstawowy 5/5 Nasza cena:
35,06 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Teraz matura. Matematyka. Zbiór zadań i zestawów maturalnych. Poziom podstawowy

Teraz matura. Zbiór zadań i zestawów maturalnych z matematyki na poziomie podstawowym to publikacja przygotowująca do egzaminu maturalnego, pozwalająca na przećwiczenie wszystkich umiejętności sprawdzanych na maturze:– umożliwia zapoznanie się z zadaniami typu maturalnego dzięki pogrupowanym...
Rodzina łgarzy 5/5 Nasza cena:
27,44 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rodzina łgarzy

Kolejne lato. Kolejne pokolenie. Ta sama rodzina Sinclairów! Niecierpliwie wyczekiwany prequel bestsellerowej powieści, fenomenu TikToka Byliśmy łgarzami E.Lockhart. Trzymająca w napięciu nowoczesna, wyrafinowana powieść, od której nie będziecie mogli się oderwać. Smagana wiatrem prywatna wyspa u...
Agla. Alef 0/5 Nasza cena:
39,60 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Agla. Alef

Długo wyczekiwana książka Radka Raka – laureata Nagrody Literackiej Nike Agla to brawurowa historia przygodowa, ale też wnikliwa i wzruszająca powieść psychologiczna o dojrzewaniu i przemianie, o miłości i odkrywaniu swej cielesności, o zawiedzionych przyjaźniach, wykluczeniu i samotności, o...
Myszy i ludzie 5/5 Nasza cena:
26,49 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Myszy i ludzie

Niezapomniana opowieść o sile przyjaźni, ludzkich tęsknotach i marzeniach! George Milton i Lennie Small to niezwykły tandem przyjaciół. George jest silnym mężczyzną, a podążający w ślad za nim Lennie - upośledzonym gigantem o umysłowości małego dziecka. Niezdarny i nieświadomy własnej siły...
Password Reset B2+. Książka ucznia i zeszyt ćwiczeń 0/5 Nasza cena:
145,02 zł 149,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Password Reset B2+. Książka ucznia i zeszyt ćwiczeń

Dostęp do cyfrowej wersji Książki ucznia oraz odzwierciedlenia cyfrowego dodanych do Zestawu jest ważny przez 24 miesiące od dnia aktywacji kodu. Nowe wydanie uwielbianego przez nauczycieli podręcznika Password, autorstwa Marty Rosińskiej, realizuje wszystkie założenia i jest dostosowane do nowej,...
Epoka mitu 0/5 Nasza cena:
33,35 zł 45,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Epoka mitu

Od niepamiętnych czasów ludzie czcili bogów, których zwali Fhrejami, prawdziwie odmienną rasę: niepokonanych w boju, mistrzów magii, z pozoru nieśmiertelnych. Gdy jednak jeden z bogów pada martwy pod ciosem ludzkiej broni, równowaga sił pomiędzy ludźmi a tymi, którym przypisywano boską naturę,...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula