Alive t.1 żywi

Autor:

Scott Singler

Średnia: 4.3 Ilość ocen: 12
Wysyłka w
Produkt niedostępny
Wydawnictwo
Ilość stron
404
Rok wydania
2016
Nasza cena: 34,90 zł

Produkt niedostępny

Budzą się w ciemności, w ciasnej przestrzeni, której nie pamiętają. Potem napotykają korytarz – jeden, drugi, trzeci. Nie wiedzą dokładnie, ile mają lat. Wydaje im się, że niedawno mieli po dwanaście, ale wyglądają prawie na dorosłych. Co się stało z ich rodzicami, domami, życiem? Jak mają się wydostać? Kto ich tu umieścił? Czy ten ktoś chroni ich przed jeszcze większym zagrożeniem, czy trzyma w niewoli, z której trzeba uciekać? Korytarz biegnie w lewo i w prawo, w obie strony daleko i prosto, jak okiem sięgnąć. Z obu stron – choć po prawej bardziej – cała podłoga jest zasłana jakimiś garbami; kurz i pył pokrywają je równie grubo jak podłoże. Te garby to… Zaciskam powieki. Mózg chyba przestał mi działać. Moje myśli dziwnie blokują się w głowie, robią się… zamulone, to chyba najlepsze słowo. Nie umiem poskładać tych klocków w całość. Nie chcę poskładać ich w całość. Yong skręca w prawo, podchodzi do pierwszego stosu garbów. Pochyla się i coś podnosi. Kurz i pył opadają maleńkimi kaskadami drobin, które zawisają i wirują w powietrzu.
Recenzje (12)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

  Kiedy Em się obudziła i wydostała na zewnątrz miejsca, w którym leżała zauważyła, że było to coś, co swoim kształtem przypominało trumnę. Rozglądając się po pomieszczeniu, dostrzegła jeszcze kilkanaście podobnych „kolebek”. Jak się wkrótce przekonała z dwanaściorga zamkniętych, młodych ludzi tylko połowa ocalała. Ci, co przeżyli, zbudzili się ze snu. Wszystkim wydawało się, że mają po 12 lat, ale ich wygląd świadczył, że są już dorośli, a przede wszystkim są piękni wręcz idealni. Są głodni, zmęczeni, wystraszeni i czują się zagubieni, jak również zdezorientowani, nie znają swojej tożsamości, ale wiedzą jedno: że w dniu, kiedy się obudzili, każdy z nich miał swoje urodziny.

  Muszę przyznać, że rzadko sięgam po utwory należące do dystopii. Wolę jednak fantastykę z istotami nadprzyrodzonymi. Aczkolwiek w tym przypadku moją uwagę przykuła bardzo ładna okładka oraz intrygujący opis książki. Skusiłam się i nie żałuję ani jednej chwili spędzonej nad tą nieszablonową lekturą.

  Od samego początku czytelnik otrzymuje garstkę informacji i tak naprawdę wie jedynie tyle, co sami bohaterowie, czyli niemalże nic. Nie wiedzą: kim są, gdzie są, jak się tam znaleźli i nie mają pojęcia, co się stało? Zaskoczeni są tym, iż mimo że mają 12 lat, wyglądają na dużo starszych. Brawa dla autora za jego pomysłowość, barwny język oraz umiejętne poprowadzenie akcji, która notabene nie zwalnia choćby na chwilę.

  Ogromnym atutem książki jest też jej tajemniczy charakter, bowiem wspólnie z bohaterami rozwiązujemy zagadkę ich pochodzenia. Nie ma mowy, aby ktoś wyprzedził ich tok myślenia i odkrył, co się stanie. Jest pełne zaskoczenie.

  Spośród kilkunastu bohaterów, tylko kilku jest wyróżnionych, w tym Em, która w odpowiedniej chwili potrafi być najbardziej odważną i racjonalnie myślącą. To ona jest narratorem powieści i prowadzi czytelnika przez całą historię. Co do reszty bohaterów mogę napisać, że są dobrze wykreowani, jednakże wiemy o nich tyle ile sami o sobie wiedzą. A wiedzą niewiele i dopiero z każdym przemierzonym krokiem poznają siebie i swoich towarzyszy przygody. Mimo że ich ciała są już dorosłe to ich serca i umysły wciąż należą do dwunastolatków. I tak też czasami się zachowują. Przed nimi wiele zagadek do rozwiązania i jeszcze więcej przygody. Czują się zdezorientowani przez sytuacje, w których się znajdują, co odbiorcę absolutnie zaskakuje, dlatego książkę czyta się bardzo szybko i z pełnym zainteresowaniem.

  Alive. Żywi to moje pierwsze spotkanie z twórczością autora. Uważam je za udane. Historia owiana jest tajemnicą i mrocznym klimatem, jest mnóstwo ludzkich szczątków, walki, krwi i śmierci. Fabuła może wywołać gęsią skórkę na ciele. Lekturę polecam czytelnikowi żądnemu przygody oraz lubiącemu książki o tematyce dystopicznej. A jej nieprzewidywalny charakter zaspokoi oczekiwania najbardziej wymagającego odbiorcy.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  Budzisz się i nie masz pojęcia, gdzie jesteś. Czujesz się niekomfortowo, ponieważ jest Ci ciasno i ciemno, a w okolicach szyi coś przeraźliwie wkłuwa się w Ciebie - to strzykawka. Starasz wyrwać się z tego miejsca, szamoczesz się, siłujesz z zamknięciami i... w końcu, po długim i niezwykle wyczerpującym trudzie, udaje Ci się wyjść. To, co widzisz napełnia przerażeniem - spałaś w trumnie. Gdyby tego było mało, w pomieszczeniu, w którym przebywasz, jest ich więcej. Nie wiesz nawet, jak się nazywasz. Dopiero spojrzenie na trumnę uświadamia Ci, że prawdopodobnie nazywasz się M. Savage. Co się stało? Dlaczego nie świętujesz swoich dwunastych urodzin z bliskimi? Jak możesz wydostać się z tego okropnego miejsca? Czy masz jakiekolwiek szanse na przeżycie?

  Rzadko sięgam po powieści antyutopijne czy dystopijne, jednak kiedy już to robię, trafiam bardzo dobrze. Ostatnio przeczytana "Plaga samobójców" sprawiła, że poczułam ciarki na plecach, zatem kiedy tylko dostałam możliwość przedpremierowego poznania historii stworzonej przez Scotta Siglera, nie wahałam się ani chwili. Jednego autorowi nie można odmówić - pomysł na fabułę jest nadzwyczajny i wyjątkowo oryginalny. To, co ten mężczyzna wyczynia z czytelnikiem, jest wprost nieprawdopodobne. W "Alive. Żywi" nie ma miejsca na znużenie czy momenty pozwalające na odsapnięcie - akcja nieustannie brnie do przodu. W głowie roi się od miliona pytań, przeplatanych ogromem marnych przypuszczeń, aby dopiero pod koniec dostać możliwość rozwiania niektórych wątpliwości. Powieść kończy się w istotnym momencie, kiedy człowiek zadaje sobie pytanie: to już koniec? Oczywiście na kontynuację trzeba poczekać (miejmy nadzieję że niezbyt długo), ale nie sposób odgadnąć, co jeszcze wykombinuje Sigler.

  Początkowo miałam trudności z wczuciem się w ten mroczny klimat, ale kiedy akcja nabrała słusznego tempa, porwała także mnie. Niektórym kibicowałam, innych było mi żal, a kolejnych znienawidziłam. Nie jest to trudne, wszak sytuacje, które budzą w ludziach najgorsze instynkty, niejednokrotnie zmuszając do podejmowania decyzji nieetycznych i problemowych moralnie, sprawiają, że wiele osób dopuszcza się czynów, na jakie nigdy nie zdobyłoby się, przebywając w normalnym, niezagrożonym świecie. Sama Savage nierzadko irytowała mnie swoim zachowaniem, szczególnie nieodpartą chęcią przywództwa, ciągle przekonując samą siebie, że jest tego warta, pomimo wielu błędów, jakie popełniała po drodze.

  Z pewnością "Alive. Żywi" nie jest książką dla każdego, ale masa czytelników pokocha ją nad życie. Ja, fanka powieści obyczajowych oraz literatury faktu, często czułam pewne obrzydzenie czy niedowierzanie, czytając o niektórych sytuacjach, które miały miejsce. Do tego moment, w jakim poznałam prawdę o obecności bohaterów w tym miejscu, w jakim przebywają, zmusił mnie do przeanalizowania wszystkiego, gdyż nie do końca potrafiłam zrozumieć owe zawiłości. Przyznam szczerze, że owe wyjaśnienia nadal budzą we mnie pewne wątpliwości - gdyby ktoś zapytał mnie o pochodzenie bohaterów tej powieści, nie umiałabym udzielić konkretnej odpowiedzi. Niby coś wiem, ale tak nie do końca, gdyż brakuje mi pewnej precyzji i jasności faktów.

  Zdaję sobie sprawę z tego, że niewiele napisałam o fabule, jednak jest to zamierzony zabieg, a wręcz prośba samego autora, który dziękując za poświęcony czas na lekturę, jednocześnie nadmienia, aby w recenzjach i wszelakich dyskusjach nie zdradzać punktów zwrotnych fabuły czy rozwiązań zagadek, co najlepiej smakuje, kiedy czytelnik samodzielnie dochodzi do nich. Wydaje się to czymś normalnym, jednak wiemy, że niektórzy nagminnie posługują się spojlerami, co nie jest miłe dla osób potencjalnie chętnych na poznanie danej historii.

  Przedstawione wydarzenia uświadamiają, że ciężko jest dzielić ludzi na dobrych i złych, bo w każdym z nas czai się nieco blasku, jak i mroku. Ponadto, pod wpływem władzy wielu osobom zmienia się światopogląd, a zachowanie niejednokrotnie burzy dotychczasowy spokój. Już na podstawie naszej historii możemy zauważyć, że mnóstwo ludzi jest w stanie z całych sił walczyć o przywództwo, nierzadko dążąc do celu po trupach (dosłownie i w przenośni). Władza zmienia, chociaż najczęściej nie chcemy się do tego przyznać...

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  EM BUDZI SIĘ OTĘPIAŁA I PRZERAŻONA. NASTOLATKA ZAMKNIĘTA JEST W CIEMNYM, CIASNYM POMIESZCZENIU, KTÓRE OKAZUJE SIĘ BYĆ TRUMNĄ. UWALNIA SIĘ Z TRUDEM, ALE TO NIE OZNACZA DLA NIEJ KOŃCA TRAGEDII. DZIEWCZYNA NIE PAMIĘTA NICZEGO ZE SWOJEJ PRZESZŁOŚCI. WKRÓTCE ZAUWAŻA, ŻE NIE TYLKO JĄ DOTKNĘŁA TAKA SYTUACJA. W TRUMNACH ZNAJDUJĄ SIĘ TEŻ INNI. JEDYNĄ CECHĄ ŁĄCZĄCĄ JĄ Z POZOSTAŁYMI, JEST DZIEŃ ICH URODZIN. WSZYSCY WŁAŚNIE KOŃCZĄ DWUNASTY ROK ŻYCIA A ZAMKNIĘCIE ICH W TRUMNACH MA NA SWÓJ SPOSÓB JAKIEŚ ZNACZENIE. DZIEWCZYNA I POZOSTALI PRAGNĄ ŻYĆ I WYDOSTAĆ SIĘ Z SYTUACJI JAKĄ ZGOTOWAŁ IM LOS. CZY IM SIĘ TO UDA?

  CO STAŁO SIĘ Z PAMIĘCIĄ DZIECI? CO ICH ŁĄCZY? CZY ZAUFAJĄ SOBIE NA TYLE BY WZAJEMNIE SOBIE POMÓC? CZY WYDOSTANĄ SIĘ Z DZIWNEGO MIEJSCA KTÓRE ICH OTACZA?

  Autor konstruktywnie stworzył świat opisany w książce tak, aby zainteresować i zarazem nie zdradzić szczegółów całej fabuły. Od początku aż do samego końca nie potrafiłam przestać myśleć jak ułożą się losy bohaterów. Pytania mnożą się z każdą kartkowaną stroną. Pomysł aby stworzyć tak dopracowaną dystopię wspaniale wkomponowuje się w gusta czytelnicze. Od początku miałam nadzieje, że będzie to seria godna uwagi. Nie pomyliłam się.

  "Jeśli uciekniesz, twój wróg będzie cię ścigać. Zabij swojego wroga, a wtedy już zawsze będziesz wolna."

  Scott Sigler pisze łatwym, przyjemnym i mało skomplikowanym stylem. Książkę czyta się szybko i w jednym zwartym tempie. Dopracowanie fabuły i podrasowanie bohaterów sprawia, że akcja nie nudzi się, a nawet powiem, że bardzo ciekawi! Nie potrafiłam odpędzić się od tej książki i odłożyć ją niedoczytaną. Czytanie tej lektury trwało kilka godzin zwieńczonych uczuciami zaskoczenia, poruszenia oraz pełnej nieświadomości tego, jaki los zgotuje bohaterom autor.

  Książki nie w sposób jest przewidzieć. To co składa się na jej pozytywny odczyt, to głównie dobrze wykreowani bohaterowie, fabuła, język oraz styl. Najbardziej podobają mi się antagonistyczni bohaterowie. Z jednej strony poznajemy ich, kiedy mają w założeniu dwanaście lat, lecz całość ich sposobu patrzenia,działania oraz myślenia jest ukierunkowana na dojrzałość osób dorosłych. Sami bohaterowie również to zauważają. Em pokazuje, że wszyscy w teorii mają dwanaście lat, zaś w praktyce są o wiele starsi - co ciekawi i porusza czytelnika. Dwojakość jaźni bohaterów powoduje, że nie tylko nastolatkowie mogą poznać tą lekturę, ale i dorośli. Nie należy patrzeć na Em i innych jak na małolatów, lecz jak na młodych dorosłych opatrzonych w bystry umysł i zadziorność.

  Książka wspaniale uczy tego, jak zmienia się charakter pod wpływem nieznanych ale drastycznych dla nas sytuacji. Możemy powiedzieć o pewnym eksperymencie jaki zastosował autor. Z jednej strony dostrzegamy jak zwykli nastolatkowie zaczynają w złożony sposób myśleć i analizować sytuacje w jakiej się znaleźli tylko po to, aby z niej wyjść. Każde dziecko, które znalazło się w akcji razem z Em, zaczyna kombinować, angażować się w to aby odnaleźć daną strategię a nawet działać w sposób, który nie jeden dorosły mógłby pozazdrościć.

  Ogólnie bardzo przypadło mi do gustu zastosowanie przez autora pewnego komizmu sytuacji. Wyobraźmy sobie sytuację w której znajdują się bohaterowie. Powinni oni odczuwać głównie strach, przerażenie, niemoc i przede wszystkim być otępiali całą sytuacją. Autor pokazał jednak, że bohaterowie zaczynają działać. Jego komizm jest na tyle absurdalny, iż w późniejszym szczeblu znajduje ON racjonalne wytłumaczenie. Bardzo mnie to do książki przekonuje.

  Podsumowując dopowiem, że książkę tę zaliczam do udanych czerwcowych premier . Jest ciekawa, wnosi do literatury młodzieżowej świeżość i przede wszystkim porywa. Czytanie jej zajmuje niewiele czasu uwikłanego w nowe doznania. Już od początku czytelnik czuje klimat tajemniczości i lekki czarny humor autora! Jestem szczerze nią zainteresowana i nie mogę się doczekać, kiedy sięgnę po kolejną część!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 7 osób uznało recenzję za przydatną

  Em budzi się w swoje urodziny i odkrywa, że jest w trumnie. Za wszelką cenę chce się z niej wydostać. Gdy jej się w końcu udaje, okrywa, że nie ona jedna została zamknięta, a wszystkie osoby, które są w tym samym pomieszczeniu, też mają dziś urodziny. Niestety, nikt nic nie pamięta – ani jak się nazywają, ani kim są, kim byli i jak się tu znaleźli. Ruszają w drogę po pustych korytarzach, szukając wyjścia z tego dziwnego miejsca i odpowiedzi na dręczące ich pytania.

  Alive. Żywi Scotta Siglera to pierwszy tom trylogii Generacje. Narratorką powieści jest Em, dziewczyna, która budzi się w swoje dwunaste urodziny w trumnie i odkrywa, że nie wie, kim jest. Na dodatek okazuje się, że nie wygląda na dwunastolatkę, lecz na młodą dziewczynę około dwudziestki. Jednak nie wygląd jest teraz jej problemem tylko to, jak wydostać się z tego dziwnego miejsca.

  Można uznać, że głównym wątkiem w powieści jest podróż, którą odbywają bohaterowie. Jednak to nie wszystko. Równie ważne jak wydostanie się z tego miejsca jest poznawanie sekretów z nim związanych i nauka zasad w nim panujących. Poza tym bohaterowie uczą się o sobie samych i innych ludziach wielu rzeczy. Można powiedzieć, że startują z czystą kartą i od nich tylko zależy, jak ją wypełnią.

  Momentami miałam wrażenie, że autor pokazuje losy bohaterów na zasadzie dziejów ludzkości. Mamy brutalność, rządzę władzy, rodzącą się demokrację, ale też dyktaturę, narodziny wierzeń religijnych i fanatyzm z nimi związany. Wiele jest wątków, które mogłyby tę tezę potwierdzić, ale autor prosił o niespojlerowanie, dlatego na tym poprzestanę.

  Sama historia przedstawiona w powieści jest oryginalna i ciekawa. Pomysł jest interesujący, całkiem nowy i przedstawiony w taki sposób, że nie można się oderwać. Warunki, w jakich przyszło „żyć” bohaterom, są surowe, niebezpieczeństwo czyha na każdym kroku, nie wiadomo, co pojawi się za rogiem. Poza tym sami ludzie sprawiają, że czytelnik nie wie, czego się spodziewać.

  Alive. Żywi to bardzo dobra lektura, która pokazuje m.in. znaczenie przywódcy, zmaganie się z odpowiedzialnością, chęć przewodnictwa, walkę z niepewnością. Ale to też książka, która przedstawia walkę z zastanym systemem, ogrom cierpienia, jaki spotkał ludzi w tym miejscu, i dostosowanie się do surowych warunków. Zaskakujące są zachowania ludzi, dziwne jest miejsce, w którym się znajdują, ale najbardziej zastanawiające jest to, jak rozwiąże się ta sprawa. To dobra powieść młodzieżowa, która nie powiela schematów, a daje nam całkiem nowy, dobrze wymyślony świat. Sięgnijcie, bo warto.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  „Alive. Żywi” to jedna z takich książek które od samego początku, aż do ostatniej kartki trzymają w napięciu. Muszę przyznać, że dawno nie czytałam tak fantastycznej i równocześnie tak niesamowicie niepokojącej książki. Emocje które towarzyszyły mi podczas lektury były ogromne. W niektórych momentach nawet musiałam odłożyć na chwilę książkę na bok żeby ochłonąć i złapać oddech. Książka przekroczyła moje najśmielsze oczekiwania i sprawiła, że jeszcze do teraz nie mogę wyjść z podziwu dla autora i dla jego pomysłowości. Bo muszę przyznać, że jest to książka niezwykła pod każdym względem – zaskakująca, szokująca, przerażająca i prawdziwie mrożąca krew w żyłach.

  Uwielbiam książki o tematyce dystopijnej i zawsze z wielką przyjemnością po nie sięgam. Odkąd przeczytałam fenomenalne „Igrzyska śmierci”, moje zamiłowanie do dystopii znacznie wzrosło. Nie będę ukrywać, że moje wymagania względem tego typu książek są ogromne. Na szczęście zwykle trafiam tak, że jestem zadowolona z lektury. „Alive. Żywi” znacznie różni się od dystopii które miałam okazję do tej pory czytać. Już na samym początku urzekł mnie złowieszczy i mroczny klimat. Przez cały czas nie mogłam wyzbyć się uczucia niepokoju i nadchodzącego niebezpieczeństwa. Wręcz czułam się jakbym sama została uwięziona w tym makabrycznym miejscu i nie mogła znaleźć wyjścia. Niesamowite jest również to, że tak praktycznie do samego końca nie wiadomo w czym rzecz. Bohaterowie czują się zdezorientowani, przerażeni i zagubieni. Mają wiele pytań na które nie potrafią znaleźć odpowiedzi. Dlaczego ktoś zamknął ich w trumnach? Kim są? Gdzie są ich rodziny? Co to za miejsce i jak mają się z niego wydostać? Czy w ogóle jest jakieś wyjście na wolność? Również czytelnik zachodzi w głowę o co tak naprawdę w tym wszystkim chodzi. Jednak rozwiązanie zagadki nie jest takie proste.

  „Alive. Żywi” to książka która zaskakuje w wprowadza w stan zdumienia. Chyba ciężko sobie wyobrazić sytuację w której sami po obudzeniu odkrylibyśmy, że nie znajdujemy się w swoich ciepłych i bezpiecznych łóżkach, ale w zimnej i ciemnej trumnie, na dodatek zamkniętej na głucho i jeszcze z czymś niezidentyfikowanym w środku co wgryza nam się w szyję... Prawdziwy koszmar z którego niestety nie można się obudzić. Bo to nie sen, tylko przerażająca rzeczywistość. Obraz jak żywcem wyjęty z filmu grozy. Aż strach o tym myśleć. To co bohaterowie przeżywają później, też potrafi ściąć krew w żyłach i sprawić, że po całym ciele będą przechodzić nam ciarki, a obezwładniający strach nie opuści nas ani na moment. I ten niepokój, którego nijak nie można się pozbyć... Co tu dużo mówić, emocje których doświadczyłam podczas lektury były niewyobrażalne i choć w wielu momentach czułam lęk przed nieznanym i przed tym co może spotkać bohaterów, to jednak z ogromną fascynacją i zainteresowaniem zagłębiałam się w świat stworzony przez autora. Było to doświadczenie niezwykłe i na pewno nie prędko o tym zapomnę.

  Poza niesamowitym klimatem i przemyślaną fabułą w której nie brakuje zaskakujących zwrotów akcji, muszę zwrócić uwagę na charakterystykę postaci i relacje między nimi. Choć bohaterami są nastolatki, to jednak w wielu momentach wcale się tak nie zachowują. Wiadomo, że zmusiła ich do tego niezbyt komfortowa sytuacja w której się znaleźli, jednak trzeba przyznać, że autor świetnie ich przedstawił. Każdy z nich wyróżnia się jakąś cechą i posiada jakieś umiejętności. Dzięki temu świetnie się ze sobą uzupełniają. Choć nie unikną i konfliktów, bo przy tak zróżnicowanych charakterach nie trudno o awantury. Kolejną sprawą są ich wzajemne stosunki. Nie znajdziemy tutaj typowego wątku miłosnego, który zwykle w powieściach dystopijnych się pojawia. W książce Scotta Siglera wszystko pozostaje w sferze domysłów, co moim zdaniem działa na jej korzyść.

  „Alive. Żywi” to książka fenomenalna! Całkowicie sprostała moim oczekiwaniom i sprawiła, że siedziałam jak na szpilkach. I choć jest to książka kierowana przede wszystkim do nastolatków, to jednak mogę śmiało powiedzieć, że i dorosły czytelnik znajdzie tutaj coś dla siebie. Napisana lekkim językiem, niesamowicie zagmatwana, a do tego ogromnie zaskakująca. Potrafi przerazić, zafascynować i wstrząsnąć, a mówiąc krótko: książka Scotta Siglera to prawdziwy majstersztyk!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 7 recenzji

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Scott Singler
 • Wydawnictwo Feeria
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2016
 • Ilość stron: 404
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788372295644
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: Alive
 • Tłumacz: Marek Cieślik
 • ISBN: 9788372295644
 • EAN: 9788372295644
 • Wymiary: 14x20.5 cm
Najczęściej kupowane razem
 • -6%
  Alight. Rozpaleni

  Alight. Rozpaleni

  M. Savage, zwana Em, przewodzi grupie dzieciaków, które obudziły się w dziwacznych trumnach, w tajemniczym pomieszczeniu, nie wiedząc, kim są ani jak się tam znaleźli. Krok po kroku, niebezpieczeństwo po niebezpieczeństwie, odkryli swoją tożsamość i prawdę o tym, co ich czeka. Stworzono ich jako...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 37,51 zł 39,90 zł
  wysyłka w 24 godziny
 • -45%
  Był sobie pies

  Był sobie pies

  Był sobie pies, książka, która przez rok nie schodziła z listy bestsellerów „New York Timesa”! Lepsza niż film! Oto przepełniona pogodą ducha i nieodpartym urokiem opowieść o wiernym psiaku, który za cel życiowy postawił sobie wpajanie ludziom znaczenia miłości i lojalności. Główny...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 21,95 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -29%
  Korona śniegu i krwi. Odrodzone Królestwo. Tom 1

  Korona śniegu i krwi. Odrodzone Królestwo. Tom 1

  Czasy Wielkiego Rozbicia. Potężne ongiś królestwo w sercu Europy rozpadło się na księstwa, którymi władają skłóceni ze sobą Piastowie. Od wielu lat Polska nie ma króla.        Na opustoszały tron padają pożądliwe spojrzenia sąsiednich władców. W głębi lasów budzą się ludzie Starszej Krwi, a wraz z...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 31,38 zł 44,00 zł
  w magazynie
 • -25%
  Już mnie nie oszukasz

  Już mnie nie oszukasz

  Była oficer specjalnych sił powietrznych, Maya Stern, która niedawno wróciła z wojny, doświadcza bardzo dziwnego zdarzenia. Zauważa na nagraniu z kamery, która miała podglądać nianię opiekującą się jej córką, swojego zmarłego przed dwoma tygodniami męża. Na nagraniu mężczyzna bawi się z ich malutką...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 26,33 zł 34,90 zł
  wysyłka w 24 godziny
 • -25%
  Bezpieczna przystań

  Bezpieczna przystań

  Aby na nowo nauczyć się kochać, trzeba zdobyć się na odwagę i znów zaufać... Bezpieczna przystań to wciągająca historia o bólu, nadziei i miłości, pióra niekwestionowanego mistrza powieści obyczajowych. Do niewielkiego miasteczka Southport na południu Stanów Zjednoczonych przeprowadza się...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 25,88 zł 34,30 zł
  wysyłka w 24 godziny
 • -28%
  Dom sióstr

  Dom sióstr

  "Dom sióstr" łączy w sobie mrożący krew w żyłach kryminał, historię płomiennego romansu oraz wciągającą bez reszty sagę rodzinną… Gdy Barbara i Ralph, niemieckie małżeństwo prawników, przybywa do samotnego domu w Yorkshire, by spędzić tam idylliczne święta Bożego Narodzenia oraz w ciszy i spokoju...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 28,85 zł 39,90 zł
  wysyłka w 24 godziny
 • -28%
  Wróć, jeśli pamiętasz

  Wróć, jeśli pamiętasz

  Ciąg dalszy losów Mii i Adama, bohaterów ,,Zostań, jeśli kochasz", światowego bestsellera, przetłumaczonego na ponad trzydzieści języków, na którego podstawie powstał wzruszający film z Chloë Grace Moretz i Jamiem Blackleyem w rolach głównych. Minęły trzy lata od tragicznego wypadku, który na...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 19,45 zł 26,90 zł
  w magazynie
 • -20%
  Fobos T.1

  Fobos T.1

  Odmów... – szepcze mi do ucha cichy głos. – Wiesz, że nie nadajesz się do tej misji z tym, co masz do ukrycia. Wiesz, że jeśli polecisz, będziesz cierpiała tak, jak jeszcze nikt dotąd nie cierpiał. Odmów w tej chwili... Léonor wchodzi na pokład statku kosmicznego. Doskonale pamięta moment, w którym...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 29,52 zł 36,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -13%
  Młot Thora. Magnus Chase i Bogowie Asgardu. Tom 2

  Młot Thora. Magnus Chase i Bogowie Asgardu. Tom 2

  Młot Thora znów zaginął. Bóg piorunów ma niepokojący zwyczaj gubienia swojej broni ? najpotężniejszego oręża w dziewięciu światach. Tym razem jednak stało się coś poważniejszego: młot wpadł w ręce wroga. Jeśli Magnus Chase i jego przyjaciele nie odnajdą szybko młota, światy żywych pozostaną bez...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 34,71 zł 39,90 zł
  wysyłka w 24 godziny
 • -6%
  Skaza

  Skaza

  Rewelacyjna powieść dla młodzieży autorki megabestsellerów PS Kocham Cię i Love, Rosie. W wytwórni Warner Bros. Trwają już prace nad adaptacją filmową. Za produkcję odpowiadają Wendy Finerman i Michelle Chydzik, dzięki którym do kin trafiły m. in. takie hity jak: Forrest Gump, Diabeł ubiera się u...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 37,51 zł 39,90 zł
  wysyłka w 24 godziny
Warto zwrócić uwagę na...
Strażnicy Ga'Hoole. T.1 Porwanie 5/5 Nasza cena:
23,13 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Strażnicy Ga'Hoole. T.1 Porwanie

Wypchnięty z gniazda przez starszego brata i skazany na pewną śmierć, Soren zostaje uratowany przez członków Akademii Osieroconych Sów. Wraz z nową przyjaciółką, sprytną i uszczypliwą Gylfie, odkrywa prawdziwy i złowieszczy cel przywódcy tej niezwykłej szkoły. Seria ?Strażnicy Ga'Hoole? to...
Księga Przeznaczenia. Tom 1. Następca tronu Ahina 0/5 Nasza cena:
22,10 zł 29,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Księga Przeznaczenia. Tom 1. Następca tronu Ahina

W krainie Nadesh - federacji czterech królestw: Taredu, Vahls, Radenu i Nemis - toczy się walka o władzę. Przebudziły się siły zła, a armia amorfów i goblinów uderza na miasto Ahina Sohul, stolicę Nadeshu, aby zdobyć dla Władcy Mgieł Malbreka Księgę Przeznaczenia. W Księdze tej została zapisana...
Sztokawska tajemnica. Trzy duchy Tesli. Tom 1 0/5 Nasza cena:
28,69 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sztokawska tajemnica. Trzy duchy Tesli. Tom 1

Pierwszy tom serii łączącej science fiction z kryminałem i grozą. 1942 rok, Stany Zjednoczone. Minęło kilka miesięcy od zniknięcia słynnego wynalazcy Nikoli Tesli. Czemu jednak szukają go nie policjanci, lecz agenci służb specjalnych rządu Stanów Zjednoczonych? Tymczasem do Nowego Jorku...
Zimowe zaręczyny. Lustrzanna. Tom 1 5/5 Nasza cena:
32,98 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zimowe zaręczyny. Lustrzanna. Tom 1

Niezapomniana bohaterka, misternie skonstruowany steampunkowy świat, wciągająca bez reszty fabuła. Pierwsza część sagi fantastyczno-przygodowej autorstwa debiutantki obdarzonej oszałamiającą wyobraźnią. Francuski bestseller przetłumaczony na 20 języków. Dla młodzieży 14+ i dorosłych. Ofelia skrywa...
Aurora CV-01. The Frontiers Saga. Tom 1 5/5 Nasza cena:
23,75 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Aurora CV-01. The Frontiers Saga. Tom 1

Wyniszczony zarazą świat, który powstaje z kolan. Bezwzględny wróg, który grozi inwazją. Młody mężczyzna pragnący uwolnić się z cienia własnego ojca. Okręt obsadzony świeżo upieczonymi absolwentami akademii. Ściśle tajny eksperymentalny napęd. Wątpliwy sojusz z tajemniczą zielonooką kobietą. Załoga...
Dzień Kolumba. Expeditionary Force. Tom 1 5/5 Nasza cena:
27,15 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dzień Kolumba. Expeditionary Force. Tom 1

Walczyliśmy po złej stronie wojny, której nie mogliśmy wygrać. I to były te dobre wieści. Ruharowie uderzyli w Dzień Kolumba. Niewinnie dryfowaliśmy sobie na naszej błękitnej kropce, jak rdzenni mieszkańcy Ameryki w 1492 roku. Za horyzontem pojawiły się okręty technologicznie zaawansowanej,...
Roland. Mroczna Wieża. Tom 1. Wydanie filmowe 0/5 Nasza cena:
22,89 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Roland. Mroczna Wieża. Tom 1. Wydanie filmowe

Mroczna Wieża to ośmioczęściowy cykl powieści Stephena Kinga, łączący elementy fantasy, horroru i westernu. Przez fanów gatunku stawiany jest na równi z trylogią Tolkiena, przez samego autora uważany za ukoronowanie jego twórczości. Pierwsza w Europie, jedyna w Polsce edycja Mrocznej Wieży I...
Więzień Oswobodzony T.1 Miecze i słowa 5/5 Nasza cena:
35,72 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Więzień Oswobodzony T.1 Miecze i słowa

Szorstka przyjaźń między krainami Hildórien dobiegła końca. Pomiędzy Sautą a jej zamorskim sąsiadem wybuchła zawistna wojna. W Catalpii trwa bratobójcza walka o tron Wysokiego Klifu. W bractwie na Rogatej Górze zawiązuje się spisek, a cesarz zdaje się patrzeć na wszystko spokojnie z południa. Kiedy...
Bursztynowy dym (Uciekinierzy. Księga pierwsza) 3/5 Nasza cena:
22,43 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bursztynowy dym (Uciekinierzy. Księga pierwsza)

Drzwi bestsellerowego cyklu Dom Nocy są już zamknięte, lecz Kristin Cast uchyla nowe, zapraszając miliony fanów do swej fascynującej opowieści. W świecie równoległym do naszego Furie strzegą potępionych dusz, skazanych na wieczne cierpienie za zniszczenie i chaos, który wywoływały za życia. Ktoś...
Ziemia złych uroków. Fabryczna Zona. Tom 1 5/5 Nasza cena:
21,61 zł 37,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ziemia złych uroków. Fabryczna Zona. Tom 1

Ostatnia wyprawa chyba wyczerpała pokłady szczęścia Kojota - mógł zginąć w anomalii, ale trafiło na kogoś innego. Ta sama anomalia pomogła mu wyjść cało z ataku mutanta. Pocisk, który powinien urwać mu nogę, ledwie go drasnął. To powinno dać mu do myślenia, bo przecież nie można ciągle wygrywać. A...
Skald. Kowal słów T.1 5/5 Nasza cena:
32,11 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Skald. Kowal słów T.1

Przygotuj się na krwawą, mityczną podróż w głąb wikińskiej duszy, gdzie walka jest jak poezja, miłość jak klątwa, pieśń jak złoto, magia jak religia, a śmierć to zbawienie... X wiek, Europa Wschodnia. Nastały czasy krwi i chciwości. Waregowie łupią morskie wybrzeża i zapuszczają się daleko w głąb...
Trylogia Magów Prochowych T1 Obietnica krwi 0/5 Nasza cena:
34,45 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Trylogia Magów Prochowych T1 Obietnica krwi

Strzelby miecze i zapomniana magia, która odżywa. Prochowi magowie manipulują prochem strzelniczym, uzyskując w ten sposób nadnaturalne zdolności. Były inspektor policji Adamat, a obecnie prywatny detektyw zostaje wezwany do pałacu, aby rozwikłać niezwykłą zagadkę.  Jedno jest pewne ? obalenie...
Wybrane bestsellery
Password Reset B2+. Książka ucznia i zeszyt ćwiczeń 0/5 Nasza cena:
145,02 zł 149,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Password Reset B2+. Książka ucznia i zeszyt ćwiczeń

Dostęp do cyfrowej wersji Książki ucznia oraz odzwierciedlenia cyfrowego dodanych do Zestawu jest ważny przez 24 miesiące od dnia aktywacji kodu. Nowe wydanie uwielbianego przez nauczycieli podręcznika Password, autorstwa Marty Rosińskiej, realizuje wszystkie założenia i jest dostosowane do nowej,...
Fisher-Price Ucz się i śmiej! Poziomy nauki. Siostrzyczka Szczeniaczka. Edukacyjna zabawka interaktywna dla dzieci 0/5 Nasza cena:
136,75 zł 160,88 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Fisher-Price Ucz się i śmiej! Poziomy nauki. Siostrzyczka Szczeniaczka. Edukacyjna zabawka interaktywna dla dzieci

Siostrzyczka Szczeniaczka jest mięciutka, uwielbia się tulić i jest gotowa udowodnić, że nauka to świetna zabawa! Reaguje na dotyk Twojego dziecka radosnymi piosenkami i wypowiedziami, które uczą ponad 100 pierwszych słów, nazw części ciała, kolorów, kształtów i nie tylko! A ponieważ każde dziecko...
Drapieżne bestie 4/5 Nasza cena:
27,84 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Drapieżne bestie

Debiut, którego nie można przegapić. Panafrykańska mieszanka dynamicznej, pełnej zwrotów akcji, mrocznej mitologii i nieoczekiwanej miłości. Pierwsza część trylogii. Szesnastoletnia Koffi pracuje dla cieszącego się złą sławą Nocnego Zoo. Zajmuje się groźnymi, magicznymi stworzeniami, by spłacić...
Ukryci 5/5 Nasza cena:
24,18 zł 47,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ukryci

Marcie Sygit wali się świat, kiedy jej niepełnosprawny syn zostaje uprowadzony. Okazuje się, że Piotrek nie jest jedyny, a porywacz działa już od roku. Zniechęcona brakiem postępów w śledztwie samotna matka znajduje nieoczekiwanie sprzymierzeńca w osobie Marka Bielawskiego, lokalnego przedsiębiorcy...
Mega Bloks Psi Patrol Spycharko-betoniarka Rubble’a + figurka 0/5 Nasza cena:
53,99 zł 59,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mega Bloks Psi Patrol Spycharko-betoniarka Rubble’a + figurka

Dzieci pokochają budowanie własnej Spycharko-betoniarki Rubble’a inspirowanej animacją „Psi Patrol Film”. W tym zestawie konstrukcyjnym jest 1 figurka Rubble’a do ustawiania w różnych pozach i 16 małych klocków wraz z elementami specjalnymi. Mały budowniczy może złożyć spycharko-betoniarkę z...
Super Robot 31124 5/5 Nasza cena:
34,49 zł 45,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Super Robot 31124

Futurystyczna zabawa trzema zabawkami w jednej — Super Robotem do przebudowywania Fani LEGO® w wieku od siedmiu lat będą się świetnie bawić, odgrywając futurystyczne historie z zestawem Creator 3 w 1 Super Robot (31124). Model ma ruchomą głowę, nogi, stopy, ramiona i ręce, a na jego plecach...
Kąpiel dla kucyków w stajni 41696 0/5 Nasza cena:
36,79 zł 45,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kąpiel dla kucyków w stajni 41696

Podaruj młodym miłośnikom zwierząt odrobinę zabawy dzięki zestawowi LEGO® Friends Kąpiel dla kucyków w stajni (41696). Kolorowy zestaw pomoże dzieciom w wieku od czterech lat nauczyć się budować. Pociechy mogą wcielić się w Mię i Daniela w gospodarstwie oraz opiekować się figurką kucyka. Dodatkowa...
Potomek 0/5 Nasza cena:
28,40 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Potomek

James Falcon to szanowany kapitan kontrwywiadu armii USA. Podczas II wojny światowej zasłynął wrodzonymi zdolnościami do zwalczania wampirów, wykorzystywanych do walk przez nazistowskie Niemcy. Wielu starć z nimi omal nie przypłacił życiem. Powrócił jednak do domu jako zwycięzca... Trzynaście lat...
Urth Nowego słońca 0/5 Nasza cena:
33,35 zł 45,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Urth Nowego słońca

Naprawdę mam na imię Severian. Przyjaciele, których nigdy nie miałem zbyt wielu, nazwali mnie Severianem Kulawym. Żołnierze, których niegdyś miałem mnóstwo, choć nie aż tak wielu, jakbym chciał, nazywali mnie Severianem Wielkim. Nieprzyjaciele, którzy mnożyli się jak muchy na bitewnych polach...
Mega Bloks Radiowóz patrolowy Chase’a Mattel 0/5 Nasza cena:
38,24 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mega Bloks Radiowóz patrolowy Chase’a Mattel

Mali konstruktorzy mogą ruszyć do akcji z zestawem konstrukcyjnym Psi Patrol Radiowóz patrolowy Chase’a, w którym jest 1 figurka Chase’a do ustawiania w różnych pozach i 9 miniklocków oraz elementów specjalnych. Zbuduj radiowóz Chase’a i posadź figurkę za kierownicą, aby wyruszyć na patrol. Potem...
Losing Hope 4/5 Nasza cena:
32,93 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Losing Hope

Czasami, aby pójść naprzód, trzeba najpierw sięgnąć głęboko w przeszłość. Przekonał się o tym również Dean Holder. Po tym gdy utracił swoją przyjaciółkę z dzieciństwa, przez wiele lat zmagał się z poczuciem winy. Mógł wówczas zareagować i nie pozwolić jej odejść, ale nie odważył się na ten krok. Od...
Przewodnik lesbijki po katolickiej szkole 5/5 Nasza cena:
25,79 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przewodnik lesbijki po katolickiej szkole

Niezwykle zabawna i poruszająca powieść o queerowej dziewczynie, która uczy się jak być prawdziwą sobą! Czy uda jej się ogarnąć swoje życie i przetrwać w katolickiej szkole, która nie akceptuje dyskusji o aborcji i seksualności?  Szesnastoletnia Yamilet Flores woli być znana ze swojego zabójczego...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula