Akademia Dobra i Zła. Tom 1. Wydanie filmowe

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Seria:Akademia Dobra i Zła
Oprawa:Miękka
Wydawnictwo:Jaguar
Rok wydania:2021
Ilość stron:496
Opis

"Akademia Dobra i Zła. Tom 1. Wydanie filmowe", której autorem jest Soman Chainini, stała się wielkim wydarzeniem literackim. Daj się porwać do tej niezwykłej Akademii, gdzie wbrew pozorom jest miejsce na piękną przyjaźń, a niesamowite przygody czekają na bohaterki na każdym kroku.

Sofia i Agata są najlepszymi przyjaciółkami i obie zaczynają naukę w Akademii Dobra i Zła. To właśnie tutaj uczniowie dowiadują się, jak zostać bohaterami lub złoczyńcami. Sofia jest przekonana, że dobre uczynki, szklane pantofelki i różowa sukienka zapewnią jej status prymuski w Akademii Dobra, a wkrótce zostanie kimś na kształt księżniczki z bajki. Tymczasem Agata, która nie znosi niemal całego świata, ma złośliwego kota i workowate czarne ubrania, zdaje się wymarzoną kandydatką do Akademii Zła.

Dziewczęta zostają porwane do Bezkresnej Puszczy, a tam ich losy zmieniają się diametralnie. Każda z nich trafia do innej Akademii, niż zakładała. Czy ta pomyłka może dowieść, jakie są naprawdę?


O autorze

Soman Chainini jest amerykańskim pisarzem specjalizującym się w literaturze młodzieżowej. Jego książki zostały przetłumaczone na wiele języków i są popularne na całym świecie. Do znanych powieści jego autorstwa zalicza się między innymi "Piękno i bestie. Niebezpieczne baśnie" oraz powieści z serii o Akademii Dobra i Zła, a więc: "Świat bez książąt", "Kryształ czasu", "Jedyny prawdziwy król", "Droga do sławy" czy "Długo i szczęśliwie".

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii przygodowe i fantastyka lub z serii Akademia Dobra i Zła

Szczegóły
  • Autor: Soman Chainani
  • Wydawnictwo Jaguar
  • Seria Akademia Dobra i Zła
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2021
  • Ilość stron: 496
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788382660029
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788382660029
  • EAN: 9788382660029
  • Wymiary: 135 x 200 x 37 mm
  • Dane producenta: Wydawnictwo Marginesy Sp. z o.o., ul. Mierosławskiego 11/a, 01-527 Warszawa, Polska, marginesy@marginesy.com.pl, tel. 22 8399127
Recenzje książki Akademia Dobra i Zła. Tom 1. Wydanie filmowe (3)
  1. taniaksiazka.pl
    Recenzent Wybitny
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Rozalia G. w dniu 2021-09-15
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    3 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

    ,Akademia Dobra i Zła” Soman Chainani, to dla mnie powrót do czasów, gdzie dopiero zaczynałam czytać więcej. Pamiętam, że była to jedna z pierwszych powieści, które pochłonęłam na jednym posiedzeniu. ❗️Piękna przyjaźń, motyw akademii, walka dobra ze złem, mnóstwo akcji i wspaniałych bohaterów❗️ W Gawaldonie istnieje legenda, która mówi, że co roku dwójka dzieci porywanych będzie do tajemniczej Akademii Dobra i Zła, gdzie jedno dziecko będzie kształcić się na księżniczkę, księcia, pomocne zwierzątko, za to drugie będzie się uczyć jak zostać najgorszym złym bohaterem w baśniach dla dzieci. Sofia to urodzona księżniczka, która za wszelką cenę stara się dostać do Akademii. Agata, czyli kompletne przeciwieństwo przyjaciółki, próbuje zapobiec porwaniu jedynej bliskiej osoby. Czy uda jej się uratować Sofię? Jak potoczą się dalsze losy dziewczynek? Nie będę się rozpisywać, ponieważ uważam, że nie jest to potrzebne. To jest wspaniała historia. Przepełniona akcją, zwrotami w fabule i zaskoczeniem. Ukazująca, jak mocna może być miłość do drugiej osoby. Klimat akademii- nie do podrobienia. Przy lekturze towarzyszyły mi wszystkie możliwe emocje. Mam do tej powieści ogromne pokłady sentymentu i miłości. Jest to idealna seria na rozpoczęcie czytania, ale ponadto polecam ją osobom w każdym wieku i o każdej porze. Jestem zakochana we wszystkim, co znajduje się w ,,Akademii Dobra i Zła”. Proszę, czytajcie to cudo!!❤️‍🔥

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Bookwmkesie A. w dniu 2021-11-22
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    „Akademia Dobra i Zła” to książka, o której powinno być głośno i to w takim stopniu jak mówi się o księżniczkach, królewiczach w różnych baśniach. Jest to seria, którą zapamiętasz jak żadną inną książkę, ponieważ dowiesz się, dlaczego ktoś staje się księżniczką (pozytywny bohater) złą czarownicą (czarny charakter) a może ty już wiesz?

    Akademia do tej pory działała bez żadnych błędów, pomyłek, kłopotów, ale…. No właśnie w tym momencie wchodzimy do świata, gdzie dobro miesza się ze złem, ale czy na pewno? Dlaczego zła królowa nie może być piękną księżniczką, o którą bija się najlepsi książęta? Dlaczego cudowna księżniczka nie może wspierać armię złych gnomów i dążyć do upadku księstwa?

    Ktoś z was napisze/powie nie no Ania, ale jak? Księżniczki to zawsze dobre, a brzydkie, czarne dziewczęta to muszą skończyć jako czarny charakter jakiejś bajki! Kochani oj będzie się działo w Akademii, bo okazuje się, że coś się komuś pomyliło, ale czy na pewno? Czy to co się stało wróci na normalne tory? No tego nie napiszę, ale obiecuje pełno zabawy, pełno testów, pełno magii oraz intryg. Dowiecie się jak zaczarować innych, ale też jak wyglądają testy na cudowna księżniczkę.

    Przedstawiam Wam Sofii, która jest piękna, dobra oraz pewna siebie i idealnie nada się jako absolwentka Akademii Dobra oraz postać księżniczki z bajki. Kolejną dziewczyna z jaką będziecie mieli do czynienia to Agata, która w swoich workowatych, czarnych sukienkach prezentuje się idealnie jako kandydatka do Akademii Zła.

    Pewnej nocy dochodzi do porwania dziewczyn, które trafiają do Puszczy, gdzie dochodzi do zamiany miejsc. Sofii cudowna, piękna trafia do Akademii Zła a Agata ta licha postać trafia do Akademii dobra i tutaj dopiero zaczyna się cała akcja. Nic nie zdradziłam, bo tego dowiesz się na samym początku. Czy zamiana dziewczyn jest słuszna? Co odkryją dziewczyny będąc nie tam, gdzie zamierzały? A może czy poznają prawdę o sobie samym? Oj jak ja zazdroszczę Wam, że macie tę książkę jeszcze przed sobą, bo ja już skończyłam drugi tom.

    Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Jaguar, bo przygodę przeżyłam nieziemską.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Extremelybooks S. w dniu 2023-05-25
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Autor: Soman Chainani

    Tytuł: Akademia Dobra i Zła

    Wydawnictwo: Jaguar

    Już wam wcześniej pisałam, że uwielbiam tę serię. Postanowiłam, że muszę w końcu napisać o niej tutaj.

    Zaczęła się ona niesamowicie ciekawie. Nie mogłam się doczekać tego, co zostało w niej zawarte.

    Z bohaterkami na początku miałam problem, ponieważ jednej nie do końca rozumiałam. Niedługo później wszystko stało się dla mnie jasne. Od tego momentu obserwowałam relacje dziewczyn z wielkim zaangażowaniem.

    Tak mnie ona pochłonęła, że nie mogłam się od niej oderwać! Mnóstwo elementów w niej mnie zaskoczyło. Podobał mi się pomysł na tę serię, dlatego czułam, że przypadnie mi do gustu, jednak nie sądziłam, że aż tak bardzo. Byłam pod wrażeniem stworzenia takiej szkoły, bardzo chciałam zobaczyć jak ona funkcjonuje w książce. Uważam, że została ona bardzo dobrze wykreowana.

    To zakończenie spowodowało, że nie mogłam się powstrzymać przed sięgnięciem po kolejny tom.

    Wskoczyła ona do grona z moich ulubieńców tego roku!

    Ocena 5/5

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula