Afera

Autor:

John Grisham

Średnia: 4.5 Ilość ocen: 6
Wysyłka w
Produkt niedostępny
Wydawnictwo
Ilość stron
224
Rok wydania
2018
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 24,19 zł
Nasza cena: 25,43 zł 32,90 zł Taniej o: 23%

Produkt niedostępny

Szósty tom przygód nastoletniego prawnika Theo Boone'a. Podczas testów egzaminacyjnych do liceum wybucha afera. Praca uczniów może pójść na marne. Za tą sprawą kryje się niejedna, mroczna tajemnica.

Trzynastoletni Theo Boone i jego szkolni koledzy przygotowują się do niezwykle ważnych testów. Ich wyniki mają ogromny wpływ na dalszą edukację nastolatków. Zadecydują o tym, kto dostanie się do najlepszych liceów. Wszystko staje jednak pod znakiem zapytania, gdy okazuje się, że kilku nauczycieli zostało oskarżonych o fałszowanie egzaminacyjnych wyników. Theo dowiaduje się o aferze dużo wcześniej. Nie wie jednak, co się za tym kryje. Próbuje na własną rękę stawić temu czoła i uratować sytuację. Przy okazji będzie musiał również ocalić przyjaciela, któremu grozi niebezpieczeństwo.

To już szósta powieść Grishama, której bohaterem jest młody prawnik Theodore Boone. Na cykl składają się, jak dotąd następujące tytuły: "Młody prawnik", "Uprowadzenie", "Oskarżony", "Aktywista", "Zbieg", "Afera".

Powieści te opowiadają o nastoletnim chłopcu, który sam próbuje być prawnikiem z prawdziwego zdarzenia. Jego rodzice mają w tym temacie gruntowne wykształcenie. Theo to chłopak wrażliwy i niezwykle uczynny. Na własną rękę walczy ze złem i nieprawością przeżywając przy tym niejedną, mrożącą krew w żyłach przygodę. Tak też jest i tym razem!

John Grisham to jeden z najsłynniejszych współczesnych pisarzy amerykańskich. Tworzy powieści sensacyjne, prawnicze thrillery, ale nie ogranicza się jedynie do nich. Bohaterami jego powieści są zwykle prawnicy. Do najbardziej znanych książek Grishama należą: "Zaklinacz deszczu", "Apelacja", "Kancelaria", "Wspólnicy", "Bractwo", "Czas zabijania". Ma też w swoim dorobku powieści satyryczne. Należy do nich choćby przepełniona znakomitym, ironicznym poczuciem humoru książka "Ominąć święta". Grisham nie zapomina również o nieco młodszych Czytelnikach. Właśnie do nich skierowany jest cykl powieściowy, którego szóstą część prezentujemy w tym oto miejscu.
Recenzje (6)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Chciałabym mieć takiego kolegę albo nawet przyjaciela. Theodore bo o nim mowa, jest naprawdę wyjątkowy.

  John Grisham w kilku powieściach stworzył bardzo ciepłego i wrażliwego na losy innych młodego człowieka.

  Trzynastoletni Theo kolejny raz musi stawić czoło problemom, które dotyczą nie tylko dorosłych ale przede wszystkim jego rówieśników.

  Rodzice Theoo, państwo Boone są aktywnymi prawnikami. Theo zawsze może liczyć na ich pomoc. Są jednak sprawy, które musi skrywać i które sam próbuje rozwiązać. Nie zawsze się jednak udaje. Wśród osób dorosłych liczyć może również na swojego wujka Ike. Tym razem role się odwróciły. Nie to jest jednak głównym wątkiem perypetii Theo.

  Dla niewtajemniczonych nasz bohater dzielnie próbuje być sam "małym prawnikiem", przez każdą kolejną część przygód, którą serwuje nam autor. Za to pokochałam tę młodą wykreowaną postać, uczynnego młodzieńca.

  Wracając do powieści.. Młodzież, w tym Theo, przygotowuje się do testów. Ich wyniki mają bardzo duże znaczenie w dalszym kształceniu nastolatków. Wybucha afera, okazuje się, że praca uczniów przy egzaminach mogła iść na marne. Kilku nauczycieli zostaje oskarżonych o fałszowanie wyników tych testów. Za tą sprawą kryją się tajemnice. Jakie? Grisham kolejno nam je odsłania.

  Mieliśmy swoje powody, by to zrobić, ale to nas nie tłumaczy.

  Theo, jako jeden z nielicznych, którego również problem dotyczy, dowiaduje się dużo wcześniej o nadchodzącej aferze. Zostaje w nią wplątany i musi stawić temu czoła. Czy da radę?

  Bohater naszego amerykańskiego pisarza jest powiernikiem i przyjacielem, jest synem i uczniem. Co najważniejsze jest przede wszystkim człowiekiem, i jak każdy z nas uczy się, co jest dobre i co złe.

  Moim zdaniem to nie powinny być dylematy dla młodych ludzi. Możemy spróbować sobie wyobrazić, co ci nastolatkowie mogą odczuwać. Wizja ponownego pisania testów oraz strata zaufania do obecnych nauczycieli na pewno jest traumą dla wielu z tych uczniów.

  "Kto uważa, że powinni zostać oskarżeni i postawieni przed sądem"

  To kolejna z lektur Grishama, przy której nie zapłoniemy. Niemniej jednak to ciekawa historia, która znów wyśmiewa szkolnictwo amerykańskie. Choć może słowo wyśmiewa, nie do końca jest słowem trafionym. Pewnie autor chce wskazać jakie są mankamenty edukacji.

  Ps. Czekam, aż Theo dorośnie i Grisham da nam niezły popis sądowy!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Ogromnie cieszy mnie, że autorzy postanawiają dotrzeć do szerszego grona czytelników. W tym przypadku John Grisham ukierunkował się na młodych ludzi, którzy są tak samo wartościowymi czytelnikami jak dorośli. Czytając serię z Theodorem Boonem, nie da się nie zauważyć, że seria przystosowana jest dla młodzieży. Styl autora, tak jak pozostałych jego książkach, jest prosty i lekki, mimo zagadnień prawniczych. Tutaj jednak widać, że trudnych zagadnień jest o wiele mniej, a jeśli już się pojawiają to są w bardzo prosty sposób wyjaśnione.

  Bohaterowie są ciekawi, zwłaszcza Theo, który mimo wspomnianych wcześniej problemów musi się zmagać również z drobnymi konfliktami z rodzicami. Theo jest bardzo bystry, pracowity, sprytny, pomocny, zaradny i bez wątpienia jest świetnym przykładem dla młodych ludzi. W książce na próżno szukać zawrotnego tempa i mnóstwa zwrotów akcji, jednak nie należy zapominać do kogo ta książka została skierowana.

  Afera wbrew pozorom jest bardzo wartościową pozycją, która pokazuje jak ważne jest proszenie o pomoc i przebaczanie. Poruszony został również wątek przemocy w rodzinie oraz uzależnienia od alkoholu, ale wszystkie te trudne tematy zostały w bardzo łagodny i przystępny sposób przedstawione. Myślę, że po Aferę mogą sięgnąć dzieci od 12 roku życia. Ja z pewnością podrzucę ją do przeczytania mojemu młodszemu bratu :)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Theo na tropie afery

  „Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz” – to popularne przysłowie powtarzane przez pokolenie rodziców i dziadków, rzeczywiście może być kluczem do sukcesu. Nie odnosi się jednak wyłącznie do rzeczywistości szkolnej, obejmuje również praktykę, uczenie się każdego dnia poprzez podejmowanie nowych wyzwań, praktykę, nieustanne szukanie nowych celów i weryfikowanie sposobów ich osiągania. Są jednak takie zawody do których dostęp wymaga jednak wielu lat wytężonej nauki, bądź też to właśnie w strukturach szkolnych można odebrać najlepsze do nich przygotowanie.

  Wie o tym doskonale trzynastoletni Theo Boone, rezolutny uczeń gimnazjum w Strattenburgu, którego marzeniem są studia prawnicze. Dlatego też ma pełną świadomość tego, że wyniki nadchodzących egzaminów mogą znacząco wpłynąć na jego przyszłą karierę, bowiem przy ich pozytywnym zaliczeniu ma szansę na program rozszerzony w liceum. Wie też, że mała ilość uzyskanych punktów rozczaruje ojca – tym razem o matkę nie musi się martwić, bowiem kobieta neguje zasadność testów standaryzowanych i nie przywiązuje do nich wagi. Prawda jest, iż testy te – teoretycznie służące ocenie wiedzy uczniów – nie stanowią odbicia rzeczywistości, a w wielu przypadkach są krzywdzące i to zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli, którzy też za sprawą tych testów są oceniani. Dlatego jedna z miejscowych szkół, East Middle School popadła w prawdziwe tarapaty, osiągając od kilku już lat marne wyniki. Nikt jednak nie bierze pod uwagę tego, iż jest to szkoła, której uczniowie składają się w przeważającej mierze z dzieci imigrantów, które mają problem z mówieniem w języku angielskim, nie mówiąc już nawet o uczeniu się w tym języku.

  Niezależnie jednak od stosunku do tekstów, są one obowiązkowe. Dlatego też Theo przystępuje do egzaminów, choć jego uwagę od ich odciągają bieżące sprawy prowadzone przez kancelarię rodziców, Boone &Boone. Zajmujący się problemami dotyczącymi nieruchomości i biznesem ojciec oraz specjalizująca się w prawie rodzinnym matka wciągają syna w zawiłości przepisów prawnych już od lat, niczego przed nim nie ukrywając. Zresztą często ich klientami są znajomi Theo, jak teraz, kiedy to zrozpaczony kolega ze szkoły zwrócił się do nastolatka z prośbą o pomoc i ochronę przed ojcem-alkoholikiem, który stosuje przemoc wobec swojej żony i dzieci.

  Wyniki egzaminów przynoszą brutalną prawdę i rozpoczynają proces segregacji. Niestety okazuje się, że ani Theo, ani jego bliska przyjaciółka April, nie osiągnęli wyników, jakich się spodziewali, a do poziom rozszerzonego zabrakło im zaledwie po jednym punkcie. Mimo zawodu trzeba się z tym pogodzić, intensyfikując co najwyżej naukę. Tyle tylko, iż wszystko wskazuje na manipulowanie wynikami egzaminów - East Middle School osiągnęła tym razem zaskakująco dobre rezultaty, choć z informacji uzyskanych przez April wynika, iż wysokie noty uczniów w tej szkole są wynikiem fałszerstwa dokonanego przez nauczycieli, którzy dokonali poprawek w testach egzaminacyjnych. Dziewczynka powiadamia o tym prasę, wysyłając anonimowy list, ale niemal od chwili wysyłki ma wątpliwości, czy dobrze zrobiła…

  Czy nauczyciele rzeczywiście popełnili przestępstwo? Co było ich celem – czy chcieli rzeczywiście pomóc swoim uczniom, dzieciom dla których angielski jest drugim językiem, czy raczej chodziło im o uzyskanie premii? Czy matka podejmie się obrony jednego z zawieszonych nauczycieli, skoro sprawa dotyczy pośrednio również egzaminów Theo i może wpłynąć na ocenę wyników, a kto wie, może nawet na konieczność powtórnego do nich podejścia? Przekonamy się o tym dzięki lekturze wciągającej powieści (nie tylko) dla młodych czytelników, pt. „Afera”. To kolejny już tom fascynującej serii „Theodore Boone”, autorstwa Johna Grishama, która w przystępny, a wręcz porywający sposób pokazuje różne zawiłości amerykańskiego prawa, porusza kwestie moralności, a także wiele współczesnych problemów z którymi współczesny nastolatek się boryka. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Albatros powieść, to przykład, że autor specjalizujący się w thrillerach prawniczych o skomplikowanej fabule, doskonale wyczuwa potrzeby, możliwości i ograniczenia młodego czytelnika, a także – niczym prawdziwy dydaktyk, mentor – potrafi rozbudzić w młodych czytelnikach nie tylko pasję czytania, ale kto wie, być może również pasję do studiowania kodeksów i zachęcić do wyboru zawodu prawnika w przyszłości.

  Justyna Gul

  Qultura słowa

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Uwielbiam książki J.Grishama.W swojej biblioteczce mam każdą,która się do tej pory ukazała.Afera to kolejna część o Theodorze Boone synu prawników,który jak dorośnie również chce nim zostać.Jak zawsze ciekawa historia,mimo,że dla młodzieży to i dorosłego czytelnika może zainteresować.Książkę czyta się szybko,łatwo i przyjemnie.Polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  John Grisham dla młodzieży? Dlaczego nie? Mistrz prawniczych kryminałów w powieści dla młodzieży. Jak myślicie, dał radę?

  Theo to ósmoklasista, który, właśnie zdaje egzaminy czy jak kto woli testy, ich wyniki będą miały bardzo duży wpływ na to, do jakiej klasy i szkoły średniej chłopak zostanie przyjęty. No cóż, wiemy, nie wszyscy lubią testy (ja nie cierpię, uważam, że słabo sprawdzają naszą wiedzę, bardziej fart i szczęście).

  Theo należy do tej części ludzkości, która testów nie cierpi, cóż jednak trzeba je zdać. Po otrzymaniu wyników chłopak nie jest zbyt zadowolony. Kiedy dowiaduje się, że jego najlepsza przyjaciółka też nie, są załamani. Okazuje się jednak, że niechcący nasza dwójka zwietrzyła aferę. Co się wydarzyło? Czy wpłynie to na wyniki ich testów?

  Autor kojarzy mi się raczej z powieścią, gdzie głównymi bohaterami są prawnicy i prowadzą komplikowane sprawy sądowe. Tu główny bohater to trzynastolatek, który pragnie w przyszłości zostać… prawnikiem. Jego rodzice są prawnikami, posiadają własną kancelarię. Chłopiec ma tam swój pokój, który nazywa gabinetem i spędza w nim sporo czasu po lekcjach. Zna pracę sądu, bo tam też często chodzi z rodzicami, liznął troszkę przepisów prawnych. Pozostajemy zatem w obszarach dobrze nam znanych z powieści Grishama, jednak niepełnoletni bohater i w sumie niezbyt skomplikowane sprawy sądowe dodają książce lekkości, takiej w sam raz dla młodzieży. Myślę, że młodemu czytelnikowi może przypaść do gustu taka treść. Język, jakim napisana jest książka, jest dość prosty, więc nie powinno być tu problemu ze skomplikowanym prawniczym słownictwem. Myślę, że, to może się podobać.

  Książka ma zachęcić młodego czytelnika, sprzyja temu miejsce akcji, która rozgrywa się w szkole, fabuła niezbyt skomplikowana, ale myślę, że bliska młodemu odbiorcy.

  Książkę czyta się szybko, jest napisana bardzo prostym i swobodnym językiem, nie należy do grubasów, ma zaledwie 200 str., drukowanych dużym tekstem.

  Jest to bardzo lekka, nieskomplikowana powieść dla młodzieży. Zostawiam ja dla swoich ósmoklasistów w bibliotece, mam nadzieję, że im się spodoba taka tematyka i taki styl pisania.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 1 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: John Grisham
 • Wydawnictwo Albatros
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2018
 • Ilość stron: 224
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788381253031
 • Język: polski
 • Podtytuł: Theodore Boone
 • Tłumacz: Kabat Jan
 • ISBN: 9788381253031
 • EAN: 9788381253031
 • Wymiary: 12.5x19.5 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Przedawnienie 2/5 Nasza cena:
29,37 zł 37,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przedawnienie

Przeniesiony dyscyplinarnie z dochodzeniówki do archiwum młody policjant Tomáš Volf trafia na nierozwiązaną sprawę z 1991 roku. W zapomnianej przez świat wiosce przy granicy czesko-austriackiej doszło do zabójstwa, które może łączyć się z innym, także niewyjaśnionym.Zaintrygowany Volf postanawia...
Siostra Śmierć 0/5 Nasza cena:
29,37 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Siostra Śmierć

Utalentowany śledczy z Uścia nad Łabą, Václav Rákos przyjeżdża do szpitala w Rumburku. Podejrzewa, że zmarła w wyniku zatrucia alkoholem metylowym pacjentka została zamordowana. Dwa lata wcześniej doszło tam do sześciu innych tajemniczych zgonów. Czy te sprawy się łączą? Niedługo potem ginie...
Godzina w niebie 0/5 Nasza cena:
26,10 zł 30,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Godzina w niebie

Tandem literacki Sehnal-Uhlář od roku 2007 tworzy za naszą południową granicą, a dokładnie w Ostrawie, satyryczną serię Godzina w... Każdą z części tego prozatorsko-poetyckiego cyklu można czytać niezależnie. Łączy je postać popadającego w bezustanne tarapaty bohatera, który wciąż ma pod górkę z...
Mężczyzna na dnie 5/5 Nasza cena:
29,37 zł 37,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mężczyzna na dnie

Na dnie jeziora zostaje znalezione ciało policjanta. Kto stoi za jego śmiercią? I czy zbrodnia może mieć związek ze znakiem zodiaku? Podinspektor Marián Holina ma słabość do rogalików, którym wystawia noty w skali od 1-5; bardziej niż nowoczesnym metodom śledczym ufa własnej intuicji, objawiającej...
Roznegliżowane 4/5 Nasza cena:
29,37 zł 37,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Roznegliżowane

Roznegliżowane – opis wydawcyNa peryferiach Pragi, w ogrodzie chińskiego biznesmena, zostaje znalezione ciało młodej dziewczyny. Ofiara jest ubrana wyjątkowo niestosownie do pogody – w seksowny czerwony kombinezon z siateczki. Roznegliżowana.Na miejscu natychmiast zjawia się podinspektor Marián...
Ława przysięgłych 5/5 Nasza cena:
30,23 zł 39,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ława przysięgłych

Bezprecedensowy proces. Przekręt, w którym nie chodzi tylko o pieniądze... Oczy amerykańskich prawników, Wall Street i zwykłych obywateli są zwrócone na miasteczko Biloxi w stanie Missisipi. Toczy się tam proces przeciwko spółce tytoniowej pozwanej przez wdowę po zmarłym na raka płuc palaczu. I nie...
Samotny wilk 5/5 Nasza cena:
27,29 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Samotny wilk

MISTRZ THRILLERA PRAWNICZEGO W NAJWYŻSZEJ FORMIE: TRZYDZIESTA POWIEŚĆ W BLISKO TRZYDZIESTOLETNIEJ KARIERZE PISARSKIEJ JOHNA GRISHAMA! Sebastian Rudd nie jest typowym prawnikiem. Rolę jego biura pełni kuloodporna furgonetka z dostępem do bezprzewodowego internetu, wyposażona w barek, małą lodówkę,...
Wezwanie 5/5 Nasza cena:
24,46 zł 36,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wezwanie

Dwa miliony dolarów to dużo, zwłaszcza dla sędziego, który podobno nie brał łapówek. Ray Atlee, wykładowca prawa, i jego brat nieudacznik zostają wezwani przez ojca do rodzinnego miasteczka, Clanton. Nieuleczalnie chory emerytowany sędzia chce im przedstawić swą ostatnią wolę. Zanim jednak Ray...
Więzienny prawnik 0/5 Nasza cena:
28,07 zł 41,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Więzienny prawnik

Historia Stanów Zjednoczonych notuje tylko cztery przypadki zabójstwa sędziego federalnego w okresie sprawowania tego urzędu. Morderstwo, którego ofiarami padają sędzia Raymond Fawcett i jego sekretarka, właśnie powiększyło tę statystykę. Śledztwo utyka w martwym punkcie. Malcolm Bannister, prawnik...
Ułaskawienie 0/5 Nasza cena:
26,73 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ułaskawienie

Ułaskawienie, które jest równoznaczne z wyrokiem śmierci… W ostatnich godzinach urzędowania w Gabinecie Owalnym prezydent ułaskawia szarą eminencję Waszyngtonu, Joela Backmana ? niegdyś potężnego lobbystę, pośredniczącego w zawieraniu międzynarodowych umów ? skazanego za rzekomą zdradę stanu. Tylko...
Dzień rozrachunku 4/5 Nasza cena:
29,67 zł 41,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dzień rozrachunku

John Grisham, jakiego dotąd nie znaliście! Pete Banning był wzorowym obywatelem Clanton - odznaczonym bohaterem II wojny światowej, głową prominentnego rodu, dobrym chrześcijaninem gorliwie uczęszczającym do miejscowej świątyni metodystów. Pewnego październikowego poranka obudził się wcześnie,...
Góra bezprawia 0/5 Nasza cena:
28,01 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Góra bezprawia

Nowa powieść niekwestionowanego mistrza gatunku thrillera prawniczego - Johna Grishama - który powraca w swoim najlepszym stylu. Samantha Kofer, młoda adwokatka, w wyniku kryzysu wywołanego upadkiem banku Lehman Brothers traci pracę w wielkiej korporacji prawniczej w Nowym Jorku i ląduje na...
Wybrane bestsellery
Idealna para 4/5 Nasza cena:
27,03 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Idealna para

Żadna z nas nie poleciała do Dubaju po miłość... Och, będziecie idealną parą, wszyscy wam uwierzą, już widzę te okladki gazet i kolejne oferty... Cierpiąca po rozstaniu Aneta Herbik otrzymuje propozycję zostania twarzą aplikacji randkowej Mytholovic. W ramach promocji miałaby udawać przed całą...
Missoula. Gwałty w amerykańskim miasteczku uniwersyteckim 5/5 Nasza cena:
36,82 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Missoula. Gwałty w amerykańskim miasteczku uniwersyteckim

Missoula w Montanie tylko z pozoru jest sielskim miasteczkiem uniwersyteckim, zamieszkanym przez zżytą społeczność dumną ze swojej drużyny futbolowej. Tak naprawdę ta przyjemna fasada skrywa poważny problem, jakim są liczne przypadki przemocy, której ofiarami padają studentki tutejszego...
Gomora. Władza, strach i pieniądze w polskim Kościele 5/5 Nasza cena:
30,80 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gomora. Władza, strach i pieniądze w polskim Kościele

Zmieniają się księża, zmieniają się biskupi, a patologie w polskim Kościele pozostają. Nierozliczone przestępstwa, w tym pedofilia, brak kontroli nad finansami, arbitralność awansów, wykluczenie kobiet, feudalny model władzy, afery seksualne, skorumpowani biskupi, rozpusta, kolesiostwo, cynizm,...
Żywoty świętych 2/5 Nasza cena:
28,83 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Żywoty świętych

Zanurzcie się w świat stworzony z epickim rozmachem przez autorkę międzynarodowych bestsellerów, Leigh Bardugo, sięgając po pięknie ilustrowaną replikę „Żywotów Świętych” – Istorii Sanktia. Zawiera ona opowieści o świętych zaczerpnięte z powszechnie uwielbianych powieści i nie tylko. Oto magiczna...
Łowca snów 5/5 Nasza cena:
37,65 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Łowca snów

To, co dla czterech przyjaciół miało być wspaniałą przygodą, zmieni się w koszmar, po którym nic nie będzie już takie samo...Łowca snów to nie tylko opowieść o przybyszach z kosmosu, ale i o przyjaźni, która rozpoczęła się brawurowym, wspaniałomyślnym czynem czterech nastolatków i przetrwała ponad...
Siedem życzeń 5/5 Nasza cena:
27,03 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Siedem życzeń

Jeden pensjonat, jeden wieczór, kilka opowieści. Tej zimy spadnie dużo śniegu. Zbyt dużo. Mazurska Piękna Góra została zupełnie odcięta od świata. Najstarsi mieszkańcy nie pamiętali takiej zimy. Mówiono, że może to jakiś znak. W pensjonacie Pod Kurą tego wieczoru spotka się kilku przypadkowych...
Mursz 5/5 Nasza cena:
23,78 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mursz

Las, który odcisnął krwawe piętno na życiu okolicznych mieszkańców, przypieczętuje także jej los… Pola z trudem usiłuje wrócić do nowego życia bez męża i syna. Po zakończeniu terapii regularnie koresponduje z Kasandrą, z którą zaprzyjaźniła się podczas pobytu w szpitalu. Wkrótce w ręce Poli trafia...
Stulecie Winnych. Początek 4/5 Nasza cena:
21,06 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Stulecie Winnych. Początek

Poznaj początek historii rodu Winnych z podwarszawskiego Brwinowa. W książce Stuleciu Winnych. Początek Ałbena Grabowska ukazuje pierwsze dekady historii rodu Winnych. Zdun Antoni Winny osiedla się w Brwinowie i zakochuje w najmłodszej córce Jadwigi i Mariana Wielichnowskich – Bronisławie. Udaje mu...
Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku 5/5 Nasza cena:
26,75 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku

Przez większość życia uważałem Ślązaków za jaskiniowców z kilofem i roladą. Swoją śląskość wypierałem. W podstawówce pani Chmiel grała nam na akordeonie Rotę, a ja nie miałem pojęcia, że ów plujący w twarz Niemiec z pieśni był moim przodkiem. O swoich korzeniach wiedziałem mało. Nie wierzyłem, że...
Pucio umie opowiadać 5/5 Nasza cena:
29,19 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pucio umie opowiadać

Poznajcie Pucia i jego bliskich! Ten sympatyczny maluch jest ulubionym towarzyszem dzieci w stawianiu pierwszych kroków w nauce mowy. Piąta część przygód Pucia to dla dzieci potrafiących już mówić okazja do ćwiczenia umiejętności opowiadania. Zachętą do tego są perypetie związane z pojawieniem się...
Sekretny klucz do sukcesu i szczęścia 5/5 Nasza cena:
26,14 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sekretny klucz do sukcesu i szczęścia

To naturalne, że każdy pragnie być szczęśliwy, bogaty, żyć pełnią życia i doświadczać wszystkich wspaniałości świata. Joseph Murphy, twórca bestsellerowej „Potęgi podświadomości”, w przystępny sposób wyjaśnia, jak tego dokonać, nie pomijając zjawisk, które mogą nas w tym ograniczać. Murphy oferuje...
Pan Lodowego Ogrodu. Tom 4 0/5 Nasza cena:
47,03 zł 64,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pan Lodowego Ogrodu. Tom 4

Pan Lodowego Ogrodu - finałowy, czwarty tom cyklu, ozdobionego kompletem nagród przyznawanych w polskiej fantastyce. Sztandarowe dzieło pisarza z legendarnego "Klubu tfurcuff", grupy której prace złożyły fundament pod współczesną polską fantastykę. Kontynuacja historii uznanej przez portal Onet za...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula