Adeptka. Czarny Mag. Tom 2

Książka
35,99 zł
Outlet
16,73 zł
eBook
32,39 zł

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Seria: Cykl Czarny Mag
Wydawnictwo: Uroboros
Oprawa: Miękka
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 416
Opis
Dalsze przygody Ryiah, która już niedługo rozpocznie długo wyczekiwane treningi. Sprawdź, czy sprawdzi się w nowej roli, a jej marzenia rzeczywiście się spełnią.

"Adeptka" to drugi tom powieściowego cyklu fantasy zatytułowanego "Czarny Mag". Jego główna bohaterka, Ryiah, wreszcie ukończyła pierwszy rok szkoły i teraz, wraz z nielicznym gronem kadetów, może rozpocząć przygotowania do frakcji bojowej. Choć to spełnienie jej marzeń, szybko przekonuje się, że czeka ją ciężka praca. Mimo wszystko dziewczyna jest zadowolona i ma w sobie ogromną wolę walki. Jest ambitna, więc wydaje jej się, że świat stoi przed nią otworem.

Niestety, Ryiah nie potrafi się dogadać ze swoim nauczycielem. Wydaje jej się zresztą, że ten się na nią uwziął. Dziewczyna nie rezygnuje jednak i wciąż podejmuje wszelkie wysiłki, by ujarzmić moc, która w niej drzemie. Jednocześnie ma też drugi problem: księcia Darrena. Sama już nie wie, co do niego czuje, a sytuacja ciągle się zmienia. Zresztą ich relacja wcale nie jest taka prosta. Czy uda jej się poukładać swoje życie, a przy okazji rozwinąć swoje umiejętności? Może uda jej się coś więcej? Czy nowa rzeczywistość wyda jej się tak samo atrakcyjna, jak marzenia?

Rachel E. Carter jest pisarką skupiającą się na tworzeniu powieści młodzieżowych w klimatach fantasy. Jej książki znalazły się w gronie bestsellerów USA Today. Seria "Czarny Mag" łączy w sobie różne motywy fantastyczne, a przy tym opowiada o uczuciach bardzo ważnych dla młodych ludzi, a także wojnie i magii.

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii fantasy lub z serii Cykl Czarny Mag

Szczegóły
  • Tytuł: Czarny Mag. Adeptka. Tom 2
  • Autor: Rachel E. Carter
  • Wydawnictwo Uroboros
  • Seria Cykl Czarny Mag
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2019
  • Ilość stron: 416
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788328061408
  • Język: polski
  • Tłumacz: Emilia Skowrońska
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788328061408
  • EAN: 9788328061408
  • Wymiary: 135X205
  • Dane producenta: Grupa Wydawnicza Foksal sp. z o.o., Ul. Marszałkowska 116/122, 00-017 Warszawa, Polska, biuro@gwfoksal.pl, tel. 22 828 98 08
Recenzje książki Adeptka. Czarny Mag. Tom 2 (15)
  1. taniaksiazka.pl
    Super Recenzent
    Ocena:
    2/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Katarzyna K. w dniu 2019-08-23
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

    Po „Pierwszym roku”, który mnie oczarował, przyszła pora na Adeptkę, zwłaszcza że już we wrześniu ukażę się trzecia część serii. Pełna nadziei i obaw zasiadłam do lektury tej części i …

    … trochę się zawiodłam, ale o tym za chwilę.

    Ryiah spełniła swoje marzenie – ukończyła pierwszy rok i stała się jedną z niewielu wybranych. Rozpoczyna treningi z frakcją bojową i dopiero teraz poznaje prawdziwą ciężką pracę. Dziewczyna wcale się tego nie boi, ma ambicje i potencjał, z czego doskonale zdaje sobie sprawę. Niestety, nie ułatwia jej tego mistrz Byron, a jej stosunki z księciem Darrenem oscylują od nienawiści i chłodu, do przyjaźni i fascynacji.

    Uf, bardzo trudno mi było opisać tę fabułę. Dlaczego? Akcja „Adeptki” trochę się rozciąga. O ile w pierwszym tomie śledziłam losy Ryiah podczas nauki w akademii, czyli podczas tego próbnego, pierwszego roku, to w tym przypadku akcja obejmuje aż cztery lata treningów. Tak, 365 dni razy cztery. W jednej, o przeciętnej objętości książce. I właśnie dlatego ta część nie spodobała mi się tak jak poprzednia. Na pewno słyszeliście o klątwie drugiego tomu – kiedy autor ciekawie opisuje początek i zakończenie historii, ale już środek, czyli przejście od jednych wydarzeń do drugich, jest tak kiepskie, że aż szkoda czytać. Jakby twórca nie miał dobrego pomysłu, ale pisać musiał. W przypadku „Adeptki”, Rachel E. Carter chciała opisać najważniejsze wydarzenia, akcje i przypadki, które miały miejsce w przeciągu tych czterech lat, a o reszcie wspomnieć tylko w krótkim zdaniu lub wcale. Jednak momenty pozorowanych bitew, walki były opisane bardzo realistycznie i Carter poświęciła im wystarczająco dużo miejsca. Gdy dochodziłam do tych fragmentów, akcja przyśpieszała i wciągała mnie w sam środek walk.

    Takie skrócone opisanie czterech lat nauki nie pasowało mi, bo nie mogłam zżyć się z bohaterami. Niektórzy pojawiali się tylko na chwilę i zaraz znikali. Alex, Ella, Ian, Eve byli tłem, niemal nic nie znaczącym. Ich postacie nie miały najmniejszej szansy na wyraźniejsze zaznaczenie. Czytając „Adeptkę” miałam wrażenie, że mam przed sobą szkic autorki, którzy trzeba bardzo dopracować. Wiem, że pisanie o każdym roku nauki byłoby nudne , jeżeli działoby się tylko tyle, co zaprezentowała nam autorka (chociaż wtedy może wymyśliłaby coś jeszcze), ale takie przeskoki wcale nie są fajne. Nie i nie.

    Ryiah. O ile w pierwszej części mi zaimponowała, to w drugiej… Myślałam że to, iż dostała się do frakcji boju spowodowało, że wydoroślała. Jak wspomniałam, urzekła mnie jej ambicja. Poświęciła wiele, aby ukończyć pierwszy rok. W trakcie lektury „Adeptki” miałam wrażenie, że zamieniła się z kimś na rozumy. Stała się lekkomyślną, zakochaną nastolatką, która chyba zapomniała, jakie wartości powinna sobą reprezentować. Ryiah wcale nie była zimna, niezniszczalna, odporna na docinki i przeciwności. Stała się lekkomyślną pannicą, która myśli, że swoim nieprzemyślanym zachowaniem coś zmieni. Nie kupił mnie też wątek miłosny. Darren miał być zimnym księciem, a relacja bohaterów to typowe hate-love, ale przez to, że akcja rozgrywa się w przeciągu czterech lat, nie poczułam tych wszystkich emocji. Za mało tego było. Nie kibicowałam bohaterom, bo nie miałam czemu. Raz się nienawidzili, następnym razem ze sobą rozmawiali. Sama Ryiah miotała się jak kuna w agreście i zachowywała się jak bohaterka nastoletniego romansu, która piszczy, krzyczy, nienawidzi, kocha na raz.

    „Adeptka” jest głównie o wielkiej miłości i treningu. Oprócz dwóch kilkunastostronicowych akcji i paru zdań miałam wrażenie, że ta książka nie ma drugiego dna. Zazwyczaj bohaterowie o coś walczą; coś grozi ich ojczyźnie, rodzinie, przyjaciołom. Autorka chciała ten wątek wprowadzić, ale jej to nie wyszło, bo za bardzo skupiła się na życiu uczuciowym Ryiah. Rozumiem, że musiała wybrać co będzie najważniejsze, ale jestem ciekawa, jak potoczy się dalej ten wątek. Chciałabym, aby za tym wszystkim stało coś jeszcze, co nadałoby całej historii dreszczyku i emocji.

    Niestety, „Adeptka” nie jest dobrą kontynuacją. Tą część dotknęła wspomniana wyżej klątwa. Chociaż dobrze napisana i przetłumaczona, to wiele mi w niej zabrakło. Mam nadzieję, że „Kandydatka” będzie taką książką, która mną zawładnie od pierwszej strony i nie będę jej miała nic do zarzucenia.

    [Adres usunięty]

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Izabela D. w dniu 2019-02-25
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    Nie wiem czy pamiętacie, ale zachwycałam się pierwszym tomem cyklu Czarny Mag - Pierwszy rok. Pomimo że powieść bardziej adresowana jest do młodszych czytelników zauroczyłam się bohaterami, szczególnie Ryiah i Darrenem.

    Niestety po zapoznaniu się z treścią "Adeptka" czuje niedosyt...

    Główną przyczyną nienasycenia jest bardzo szybkie tempo wydarzeń...Zazwyczaj lubię gdy coś się dzieje, ale w tej części wydarzenia rozgrywają się za ekspresowo. Tym razem autorka w powieści umieściła nie jeden lecz cztery lata nauki w Akademii Magii, a że utwór nie jest obszerny wszystkie wydarzenia są opisane bardzo ogólnikowo.

    Zabrakło mi bardziej rozbudowanej, skomplikowanej i problematycznej fabuły.

    Największym atutem powieści jest dla mnie para głównych bohaterów - ich wzajemne przyciąganie i przekomarzanie jest wisienką na torcie. Dzięki nim często uśmiech gościł na mojej twarzy. Niestety i tym razem tych chwil było mniej, były natomiast takie co rozdzierają serce.

    Wątek romantyczny choć też jest pobieżnie potraktowany ma w sobie tę moc.

    Bohaterów biorących udział w wydarzeniach jest wielu, niestety pisarka nie pokusiła się na lepsze ich wykreowanie. A szkoda...szczególnie, że bliżej chciałabym poznać brata Darrena, który jest jego przeciwieństwem.

    "Adeptka" to powieść napisana lekkim, prostym stylem. Czytanie jest na najwyższych obrotach. Fabuła wciąga pomimo powierzchowności. Natomiast magiczny i waleczny klimat ułatwiają oddanie się lekturze.

    Nie da się ukryć, że fabuła ma wiele niedociągnięć, ale można na nie przymknąć oko.

    Jeśli lubicie magiczne, romantyczne i proste, rozluźniające książki ta się nadaje do umilenia czasu i tylko tego. Mniemy nadzieję, że kolejny tom będzie bardziej "wojenny".

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Martyna K. w dniu 2021-05-28
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Życie Ry nie było usłane różami. Po roku nauki była wykończona, dodatkowo zawód miłosny nie pozostawał bez znaczenia. Książę nie chciał/nie mógł związać się z Ry, choć dziewczyna sama przed sobą nie chciała przyznać, że jednak coś do niego czuje. W tym tomie mijają kolejne lata życia Ry w szkole dla nastolatków władających magią.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  4. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Katarzyna R. w dniu 2020-11-12
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Przyszedł czas na „Adeptkę”, czyli drugą część serii „Czarny Mag” Rachel E. Carter. A ten czas przyszedł dość szybko, ponieważ nie mogłam się doczekać, kiedy poznam dalsze losy bohaterów tej powieści. Ryiah, Alex oraz ich przyjaciele kontynuują swoją naukę w Akademii Magii, dalej prześcigając się w zmaganiach o płaszcz Czarnego Maga. Jest coraz trudniej, ale bohaterowie nie dają za wygraną. W tej części mamy przedstawiony już cały dalszy tok nauki, czyli etapy od drugiego do piątego. Może to oznaczać, że akcja kolejnych tomów serii zostanie osadzona w innych realiach niż, jak do tej pory, te akademickie. Oprócz tego, że Ryiah zmaga się z trudnymi Praktykami, nauką, sprawdzianami i pojedynkami, w jej sercu zaczyna gościć miłość. Tak, tak, w tej części aktorka zdecydowała się na wątek romantyczny w postaci miłosnego trójkąta. Według mnie mogło się obyć bez tego. Cóż zrobić… No ale żeby nie było tak słodko, pewnego dnia dzieje się tragedia – jeden z uczniów zostaje zamordowany, a wojna zaczyna zbliżać się wielkimi krokami. Niestety nie zbliża się jednak na tyle, aby wybuchnąć i wprowadzić do książki nieco więcej akcji. Z przykrością muszę stwierdzić, że ten tom jest trochę zbyt mało dynamiczny, a wątek romantyczny i przemyślenia Ryiah zajmują tutaj zbyt wiele miejsca. Książka za bardzo trąci romansem, ale to tylko moje zdanie. Poza tym jednym zastrzeżeniem, do „Adeptki” więcej uwag nie mam. Czytało mi się ją dobrze, płynnie i szybko. A na zakończenie dostałam niemałe zaskoczenie. Tak że było warto! Przede mną trzeci tom serii, po który już niedługo się zabieram. A tymczasem polecam Wam przeczytanie części drugiej, a jeśli ktoś nie czytał, to również pierwszej. Są zdecydowanie warte uwagi!

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  5. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Natalia Ś. w dniu 2020-06-10
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Po rewelacyjnym Pierwszym roku nie mogłam doczekać się, aż po raz kolejny zagłębie się w świecie wykreowanym przez Rachel E. Carter. Czy Adeptka sprostała moim oczekiwaniom dotyczącym podwyższonego poziomu?

    Ryiah jest już po skończonym roku próby. Teraz zaczęła praktyki, które mimo wcześniejszych oczekiwań nie są zbyt lekkie. Na adeptów czeka mnóstwo pracy, wysiłku i ponownej nauki. Dla dziewczyny jest to dodatkowy czas na walkę z wrogo nastawioną Priscillą, a także uczuciami, jakie wybuchają w bohaterce za każdym razem, gdy Darren jest w pobliżu. Oczywiście, nie mogłoby obejść się bez tragedii... Jeden z uczniów zostaje zabity podczas nieprzyjacielskiego ataku. W powietrzu czuć zbliżającą się wojnę. Ryiah będzie musiała więc wykorzystać swoje zdolności szybciej, niż się spodziewała.

    Główna bohaterka, którą tak polubiłam w przedniej części, tutaj również wzbudziła moją sympatię. Przy tym mam wrażenie jednak, że stała się ona bardziej dojrzała emocjonalnie i nie daje się już porwać swojemu temperamentowi, który jest równie ognisty co jej włosy. Oczywiście moim zdaniem jest to zmiana jak najbardziej na plus.

    Jeśli chodzi o Darrena, to jemu mogę zarzucić sporo. W poprzednim tomie wydawał się mimo wszystko sympatyczny, natomiast tutaj jego zabawy uczuciami Ryiah były dla mnie niedojrzałe, głupie i po prostu niefajne. Nie podobało mi się również to, jak bardzo chciał przypodobać się ojcu, że aż stał się dla mnie istnym lizusem. Autorka jednak celowo tak pokierowała tym bohaterem, ale nie mogę napisać Wam nic więcej – odbiorę Wam wtedy najlepszą zabawę.

    Nie wiem czemu, ale od początku byłam przekonana, że każda książka w tej serii odpowiada każdemu roku nauki w akademii. Autorka tym samym ponownie mnie zaskoczyła. W drugim tomie bowiem znalazł się przebieg każdego roku nauki w akademii: od 2 do 5. Z jednej strony sprawiało to wrażenie, że to za dużo jak na jedną książkę. Z drugiej jednak, dzięki temu mam jakąś tam świadomość, że w kolejnych tomach będę mogła skupić się na ciekawszych akcjach, niż te które działy się w akademii.

    Jeśli chodzi o warsztat autorki, to nie mam żadnych zastrzeżeń. Książka napisana jest bardzo dobrze, z humorem, a sama historia dzięki temu jest bardzo wciągająca i zaskakująca. Oj tam, zaskoczenia, jakie przeżyłam pod koniec książki, nie da się zapomnieć.

    W Adeptce zdecydowanie więcej jest walk, które nadają całej historii niezbędnego dynamizmu. Oczywiście, jest to kolejna bardzo duża zaleta tej powieści. Mam jednocześnie nadzieję, że w kolejnych tomach autorka nie spocznie na laurach i wprowadzi do książek jeszcze więcej bitew. Nie to, żebym potrzebowała więcej rozlewu krwi. Chociaż może...?

    Jeśli lubicie fantastykę i wciągająca akcje, to koniecznie sięgajcie po serię Czarnego Maga i dajcie oczarować się piórze Rachel E. Carter.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula