Mateusz i zapomniany skarb. Lilka. Tom 3

Książka
19,11 zł
Książka
24,36 zł

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Wydawnictwo:Od Deski Do Deski
Oprawa:Miękka
Seria:Lilka
Rok wydania:2018
Ilość stron:192
Opis

Mateusz, z radością kończy drugą klasę i czeka na wakacje, które wreszcie nadchodzą. Jak zawsze jedzie na Kaszuby, gdzie tym razem wraz z siostrą, Stasiem, Antosiem i Jurkiem szuka skarbu.

Co to jest równouprawnienie, czy dorośli zawsze mówią prawdę (a skądże!), dlaczego ciotka Franka mówiła czule do ryżu i czy skarb okaże się wielkim bogactwem, czy czymś zupełnie innym - o tym możecie przeczytać w tej książce!

Szczegóły
  • Autor: Magdalena Witkiewicz
  • Wydawnictwo Od Deski Do Deski
  • Seria Lilka
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2018
  • Ilość stron: 192
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788365157690
  • Język: polski
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788365157690
  • EAN: 9788365157690
  • Wymiary: 1400x1900
  • Dane producenta: WYDAWNICTWO SQN ROMAŃSKI, KUŚNIERZ, RĘDZIAK SPÓŁKA KOMANDYTOWA, ul. Huculska 17, 30-413 Kraków, Polska, biuro@wsqn.pl, tel. 12 261 17 49
Recenzje książki Mateusz i zapomniany skarb. Lilka. Tom 3 (4)
  1. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Agnieszka K. w dniu 2018-06-20
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    Książkę czytałam razem z młodszym synem i cieszę się, że to była jedna z pierwszych, po jaką sięgnął po bardzo, bardzo długim czasie. I chociaż bohater książki jest trochę młodszy, to syn nie miał trudności, by nawiązać z nim bratnią więź. Polubił Matewkę, tak jak ja, za jego poczucie humoru, bezpośrednie postrzeganie świata, specyficzne pojmowanie rzeczywistości. Przed nami wakacje, więc tym prościej i łatwiej było synowi zatopić się w fabułę opowieści podzielonej na wyraźne rozdziały, jednak każdy następny był wynikiem poprzedniego.

    Mimo, iż jest to trzecia część serii, szczerze przyznaję, można ją czytać bez znajomości poprzednich. Jak to właśnie miało miejsce w naszym przypadku.

    Już wiem też, jakie mój syn ma mniej więcej plany wakacyjne. Oczywiście podstawowym elementem będzie Zeszyt prawd życiowych. Całości książki uroku dodają niesztampowe ilustracje Joanny Zagner – Kołat. Nietypowe, ale świetnie oddające treść książki. Zaś wizja nudnych wakacji w Amalce na Kaszubach odchodzi w cień. Tam nikt nie narzeka na nudę, zawsze jest coś ciekawego do zrobienia, czy posłuchania o niezapomnianych doświadczeniach cioci Franki, czy też odkrycia zakopanego przed wieloma laty skarbu swoich rodziców. Jesteście ciekawi, co to takiego? My też byliśmy i już wiemy, a Was zachęcamy do sięgnięcia po książkę!

    Warto! My mieliśmy nie tylko świetny ubaw. W opowieści Mateusza jest dużo aktywnej akcji, wątki szybko po sobie następują. Dzieci mogą w bardzo ciekawy (niekoniecznie naukowy) sposób dowiedzieć się wielu interesujących ciekawostek, podpatrują razem z bohaterami świat przyrody. No i jak to w rodzeństwie bywa, bo Mateusz ma przecież starszą siostrę Lilkę, są pewne niesnaski, nieporozumienia. „Pewne rzeczy trzeba znosić. Takie jest życie” - jak pisze Mateusz w swoim Zeszycie prawd życiowych. To także piękna opowieść o przyjaźni, która sprawdza się na każdym etapie, co dzisiaj jest szczególnie ważne.

    Szczerze polecamy!

    [Adres usunięty]

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Ewelina K. w dniu 2018-11-10
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    Minął kolejny rok szkolny i rodzina Wiktorii, Lilki i Mateusza znów planuje wakacje w Amalce. Oczywiście Wiki najpierw pojedzie na obóz. Mateusz zdał do drugiej klasy i to jemu została przekazana możliwość bycia narratorem w trzecim tomie serii 'Lilka'. Poprzednie części dostarczyły nam wiele wrażeń, z powodu afer, które urozmaicały dzieciakom wakacyjny czas. Co wydarzy się teraz?

    Przez ostatni rok domek w Amalce został rozbudowany i choć zawsze mógł pomieścić mnóstwo ludzi to w tym roku pomieści więcej. Przyjadą jeszcze bliźniaki Antoś i Staś, Jurek, oczywiście z rodzicami a także ciotki Agata oraz Jadźka. Czyli jak zawsze będzie wesoło, głośno, zdarzą się kłótnie a przecież mama i ciotka Franka też chcą odpocząć i marzą o ciszy.

    Tylko czy przy takiej gromadzie dzieciaków cisza jest możliwa? Jak można się domyślić to towar deficytowy, bowiem wciąż w małych głowach pojawiają się nowe pomysły. Wciąż coś bulgocze, bzyczy a jak dorzucić do tego dosłowne rozumienie słów dorosłych na niektóre tematy... afera gotowa. Jak choćby na przykład pojmowanie zdania o tym, że ktoś dostanie cholery z powodu niegrzecznych bachorów i już w Amalce zapanuje epidemia cholery :)

    Na ratunek w kryzysowych sytuacjach można liczyć głównie ze strony mamy Matewki - działa jak superbohaterka, z siekierą, kaloszami, przemiłym słowem czy też wsparciem odpowiednich specjalistów. A miała odpoczywać na łonie natury z kawą w ręku...

    Wisienką na torcie amalkowych wakacji będzie bałagan, który stworzą dzieciaki poszukujące mapy do skarbu. A wszystko przez podsłuchaną u dorosłych rozmowę, że przed trzydziestu laty zakopali skarb... Czy można się dziwić dzieciakom, że zapragnęły go szukać, najpierw próbując dotrzeć do mapy w najdziwniejszych kątach domku?

    Dzięki narracji siedmiolatka, opowieść jest idealnie dostosowana poziomem językowym do umiejętności pojmowania świata przez odbiorców w tym wieku. Moja Ośmiolatka nie miała problemów ze zrozumieniem, bawiła się doskonale wraz z bohaterami, z radością odkrywała kolejne karty z przygodami i emocjonowała się skarbem. Twierdzi, że jest bardzo zadowolona z lektury - dużo się dzieje, jest śmiesznie a wszystkie trudniejsze sprawy czy wyrazy zostają zawsze wyjaśnione małym bohaterom i jednocześnie czytelnikom.

    Magda Witkiewicz poprzez 'Zeszyt prawd życiowych Mateusza' i jego narrację pokazała nam jak dzieci postrzegają świat dorosłych. Maluchy uważają, że kłamiemy, jesteśmy niekonsekwentni, robi się niezmiernie dziwnie, gdy chcą nas zrozumieć dosłownie. Z powodu mniejszej wiedzy ogólnej o otaczającej rzeczywistości, mali ludzie nie mogą pojąć, iż to o czym mówimy często znaczy coś zupełnie innego, niż się wydaje w pierwszej chwili. Podobnie jest z czasem - dziecko zauważa, iż w zależności od tego co robimy, godzina wydaje się być dłuższa lub krótsza.

    "...marzenia się spełniają, tylko trzeba w nie wierzyć i o nich głośno mówić!" *

    Podsumowując - "Mateusz i zapomniany skarb" to historia o przygodach kilkuletnich dzieciaków podczas wakacji. Autorka na przykładzie obiadów w jednym tygodniu w rodzinie Mateusza wyjaśniła na czym polega równouprawnienie. Pojawił się też wątek zakonu milczącego, mówienia do ryżu, demokracji oraz skomplikowanej polityki. I do tego parę afer...

    Ciekawa, intrygująca i pełna wydarzeń, które spodobają się małemu czytelnikowi. Z doświadczenia wiem, że można ją czytać z zapartym tchem i uśmiechem na ustach. Polecam gorąco na poprawę humoru i nie tylko.

    * M. Witkiewicz, "Mateusz i zapomniany skarb", Od deski do deski, Warszawa 2018, s. 35

    recenzja pochodzi z mojego bloga: [Adres usunięty]

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Zwykła M. w dniu 2018-07-07
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    Nie każdy jednak wie, że oprócz zaspokajania potrzeb czytelniczych dorosłej gawiedzi, pani Magda ma na swoim koncie również propozycje książkowe dla zdecydowanie młodszych miłośników słowa pisanego. Nakładem wydawnictwa „Oddeski do deski” ukazała się właśnie najnowsza, trzecia w dorobku pisarki, część przygód o wakacyjnych przygodach trójki rodzeństwa: Lilki, Wiki i Mateusza. Dziś postaram się Was przekonać, że „Mateusz i zapomniany skarb” (oraz poprzednie części cyklu), to wspaniała wakacyjna lektura nie tylko dla Waszych pociech.

    Kolejne wakacje – ponowny wyjazd do Amalki. Tym razem narratorem jest Matewka, a my wraz z nim odkryjemy jakiż to tajemniczy skarb ukryli w tym miejscu rodzice i krewni blisko 30 lat temu. Dowiemy się także co to znaczy równouprawnienie, a także dlaczego warto gadać do ryżu (tak, dobrze przeczytaliście!). Poza tym przeżyjemy przyjazd straży pożarnej oraz pana szambiarza do Amalki, którzy zostają przywitani iście po królewsku... Takie rzeczy tylko u nas!

    Lekko, przezabawnie napisane historie ubawią dzieci do łez, a rodzicom pozwolą powrócić do lat naszego dzieciństwa, gdzie liczyli się tylko koledzy i dobra zabawa na świeżym powietrzu. Bez trosk dnia codziennego. Seria o Lilce (i Mateuszu) to także skarbnica przysłów oraz popularnych powiedzonek, które brane bardzo dosłownie potrafią nieraz namieszać w małych główkach bohaterów. Swoje „5 minut” ma także ilustratorka, pani Joanna Zagner-Kołat, której grafiki kipią wprost radością i humorem. Nie pozostaje mi zatem nic innego jak tylko polecić Wam, moi drodzy, te książki. Może dzięki nim domowe konsole oraz wszelakie ekrany będą mieć szansę na chwilę odpoczynku.

    więcej na blogu [Adres usunięty]

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  4. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Alina Z. w dniu 2018-06-27
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    Kto powiedział, że dorośli nie powinni czytać książek dla dzieci? Jeśli ktoś taki się znalazł, to szczerze mu współczuję, bo to oznacza, że zagubił gdzieś swoje wewnętrzne dziecko i w gruncie rzeczy musi być smutnym człowiekiem. Moje wewnętrzne dziecko za to ma się bardzo dobrze i wielką przyjemność sprawia mi czytanie literatury dla najmłodszych. Ostatnio świetnie się bawiłam przy książce Magdaleny Witkiewicz “Mateusz i zapomniany skarb”.

    “Mateusz…” to trzecia odsłona cyklu o Lilce i jej rodzeństwie. Dwa pozostałe tomy skupiają się bardziej na Lilce, a tym razem autorka oddała głos jej młodszemu bratu Mateuszowi. Niestety nie miałam jeszcze okazji zapoznać się z całą serią, ale na szczęście książki można czytać niezależnie od siebie, nie miałam więc żadnego problemu ze zrozumieniem treści - po prostu trochę później poznałam wszystkich bohaterów.

    Po szczęśliwym ukończeniu pierwszej klasy Mateusz, zwany przez bliskich Matewką, wyjeżdża wraz z mamą i siostrą na upragnione wakacje do willi Amalka na Kaszubach. Może nie przeżyje tam ekscytujących, mrożących krew w żyłach przygód, ale z pewnością będzie się dobrze bawił i wiele się nauczy, na przykład czym jest równouprawnienie, jak można zarazić się cholerą, albo jaki sens ma rozmawianie z ryżem. Odkryje też tajemnicę pewnego ukrytego przed laty skarbu…

    Książka jest krótka, ale tak pełna humoru, że już samo jej dotknięcie powinno powodować łaskotki. Bardzo lubię panią Witkiewicz w wydaniu komediowym i cieszę się, że potrafi bawić nie tylko w swoich powieściach, skierowanych do dorosłych czytelników, ale również w tych dla dzieci. Pod wieloma względami “Mateusz…” kojarzył mi się z “Mikołajkiem”, a to z mojej strony ogromna pochwała, bo seria o Mikołajku należy do moich ulubionych książek z dzieciństwa. Tutaj również mamy do czynienia z sympatycznym chłopcem, lubiącym czasem psocić ze swoimi przyjaciółmi, czym nieraz doprowadza rodziców na skraj załamania, ale i rozbawia niemal do łez. Świetnym dodatkiem do fabuły są zapiski z “Zeszytu prawd życiowych Mateusza” - możecie sobie wyobrazić, jak zabawne bywają prawdy życiowe 8/9-latka. Całość wspaniale uzupełniają ilustracje Joanny Zagner-Kołat, w prostym, ale jakże uroczym stylu.

    “Mateusz i zapomniany skarb” to książeczka, którą można podarować zarówno swojemu dziecku, jak i obdarzonej poczuciem humoru przyjaciółce, a nawet mamie. Myślę, że wyznacznikiem dobrej literatury dziecięcej jest właśnie to, że każde pokolenie może czerpać z niej radość. Ja bawiłam się bardzo dobrze i z pewnością sięgnę również po pozostałe części przygód Lilki i jej rodzeństwa.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz

Co przeczytać po zakończeniu Mateusz i zapomniany skarb. Lilka. Tom 3

  1. 1. Która to Malala?, Renata Piątkowska

    W książce Która to Malala? autorzy Renata Piątkowska i Maciej Szymanowicz przedstawiają niezwykłą historię młodej dziewczyny, która swoją odwagą i determinacją zainspirowała wielu ludzi na całym świecie. Malala, pełna energii i radości, wyróżnia się wśród swoich rówieśników nie tylko brakiem chusty na twarzy, ale przede wszystkim silnym głosem w sprawie praw dziewcząt do edukacji. W obliczu poważnych zagrożeń, jakie niosą ze sobą talibowie, jej historia staje się symbolem walki o prawa człowi...

  2. 2. Tylko się nie rozłączaj!, Asia Olejarczyk

    Czy kiedykolwiek marzyłeś o posiadaniu telefonu, który potrafi znacznie więcej niż tylko wykonywanie połączeń? Wyobraź sobie urządzenie, które nie tylko łączy Cię z innymi ludźmi, ale dosłownie przenosi Cię w ich świat, w sam środek ich codzienności, a nawet w najbardziej niezwykłe miejsca! Właśnie taką niezwykłą moc odkrywają Franek i Julka, bohaterowie pełnej fantazji opowieści „Tylko się nie rozłączaj!”.Pewnego, z pozoru zwyczajnego dnia, na przystanku autobusowym dwójka przyja...

  3. 3. Nowi sąsiedzi. Gaja z Gajówki. Tom 4, Anna Włodarkiewicz

    W Kawkach zachodzą zmiany – do wsi położonej niedaleko leśniczówki przyjeżdżają nowi mieszkańcy.Do Samotnego Domu (który już nie będzie taki samotny) wprowadza się Wiktoria, dziewczynka w wieku Gai, wraz z rodzicami, młodszym rodzeństwem i dziadkami. To dla Wicherków doskonała okazja do nawiązania przyjacielskich relacji! A oni, jak nikt inny, potrafią przywitać i ugościć każdego, kto zawita do Gajówki! Podczas jesiennych spacerów Gaja odwiedzi cmentarzyk oraz opowie czyte...

  4. 4. Dynastia Miziołków, Joanna Olech

    "Dynastia Miziołków" to prawdziwa perełka polskiej literatury, która od lat bawi i wzrusza kolejne pokolenia czytelników, stanowiąc niezastąpiony element kanonu książek dla młodzieży. To historia, która w mistrzowski sposób oddaje esencję rodzinnego życia, pełnego zarówno wyzwań, jak i niekończącej się miłości oraz humoru. Przygotuj się na podróż do świata Miziołka - nastolatka o niezwykle bystrym umyśle i poczuciu humoru, który ze swadą relacjonuje codzienne perypetie swojej nietuzinkowej ro...

  5. 5. Hugo szuka domu. Zaczynam czytać. Duże litery. Pierwsze zdania do nauki czytania, Agnieszka Bator

    W serii książek zaprojektowanej z myślą o najmłodszych czytelnikach, każdy element został starannie przemyślany, aby wspierać ich pierwsze kroki w nauce czytania. Książka „Hugo szuka domu” zawiera duże litery, co pozwala na łatwiejsze rozpoznawanie słów, a także proste wyrazy i bardzo krótkie zdania, które nie przytłaczają dzieci i czynią naukę przyjemniejszą.Ilustracje, które angażująKażda strona zawiera ilustracje dopowiadające tekst, co ułatwia zrozumienie treści i pobudza wyob...

  6. 6. Tajemnica wyścigu. Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tom 21, Martin Widmark

    Czy kryminał jest odpowiednim gatunkiem dla dzieci? Martin Widmark udowadnia, że tak. Jego powieści o nieustraszonych detektywach cieszą się ogromną popularnością. W tej części bohaterowie spróbują zdemaskować oszusta."Tajemnica wyścigu" to kolejny tom popularnego cyklu o przygodach mieszkających w Szwecji dzieci: Lassego i Mai, które mają słabość do rozwiązywania zagadek. Powieść powstała z myślą o młodych czytelnikach na etapie wczesnoszkolnym. Stanowią świetną motywację do nauki czytania i...

  7. 7. Tajemnica hotelu. Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tom 2

    Twoje dziecko lubi nieoczywiste zagadki oraz interesujące rebusy? Książka “Tajemnica hotelu” z pewnością przypadnie mu do gustu. To idealna propozycja dla wszystkich małych detektywów. “Tajemnica hotelu” to bardzo interesująca i tajemnicza książka. Pełno w niej zagadek i niezwykłych zwrotów akcji. Książka przeznaczona jest dla dzieci powyżej 6 roku życia. Napisana jest bardzo przystępnym językiem. Historia jest na tyle zajmująca, że z pewnością zachęci dzieci d...

  8. 8. Tajemnica mumii. Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tom 5, Martin Widmark

    Uwielbiasz zagadki i tajemnicze sytuacje, kiedy nie wszystko okazuje się być takie, jakie było na pierwszy rzut oka? A może w przyszłości samodzielnie chciałbyś/chciałabyś rozwiązać jakąś detektywistyczna zagadkę? Książka “Tajemnica mumii” to idealna propozycja dla Ciebie. Kolejna zagadka w Volleby. Tym razem z muzeum zginęła licząca 3000 lat mumia. Strażnik twierdzi, że widział jak się obudziła i po prostu wyszła… Czy to przypadek, że tej samej nocy zginął najcennie...

  9. 9. Tajemnica szkoły. Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tom 9, Martin Widmark

    Lasse i Maja - dwójka młodocianych detektywów - wpada na trop afery związanej z podrabianymi banknotami. Śledztwo wiedzie ich do jednego z najmniej oczywistych miejsc, czyli szkoły. Czy to możliwe, że to jej pracownicy stoją za falą falsyfikatów zalewającą Valleby?"Tajemnica szkoły" to napisana z humorem powieść kryminalna, która znakomicie nadaje się do dziecięcej biblioteki. Dzięki dużej czcionce oraz licznym rysunkom pociechy na etapie wczesnoszkolnym bez problemu poradzą sobie z lekturą, ...

  10. 10. Tajemnica miłości. Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tom 15, Martin Widmark

    Festiwal miłości ma skłonić wszystkich ludzi do okazywania sobie uczuć, a przy okazji przynieść pomoc ubogim. Wszystko idzie jednak nie tak i święto zmienia się w kryminalną sprawę. Na szczęście na miejscu jest Lasse i Maja! Żaden złodziej nie ukryje się przed tą parą!Akcja powieści "Tajemnica miłości" rozgrywa się w niewielkim, szwedzkim miasteczku Valleby, gdzie swoje biuro detektywistyczne prowadzi dwójka rówieśników z tej samej klasy: Lasse i Maja. Kryminalne zagadki zawsze pochłaniają ic...

  11. 11. Razem nam lepiej. O współpracy wśród zwierząt., Tecnoscienza

    Zastanawiałeś się kiedyś, jak wiele możemy nauczyć się od świata zwierząt? Książka "Razem nam lepiej. O współpracy wśród zwierząt" otwiera drzwi do fascynującego królestwa natury, gdzie hojność, wzajemna życzliwość i bezinteresowna pomoc są kluczem do przetrwania i harmonijnego życia. To niezwykła podróż, która pokazuje, że siła tkwi w jedności, a mądrość zwierząt zaskakuje na każdym kroku, oferując cenne lekcje także dla nas.Czy życie w zgodzie i wspieranie się nawzajem to domena jedynie lud...

  12. 12. Operacja Miecz Samuraja, Jorn Lier Horst

    W urokliwym Elvestad pojawia się tajemniczy przybysz, którego historia stawia Biuro Detektywistyczne nr 2 przed jednym z najbardziej intrygujących wyzwań w ich dotychczasowej karierze. Operacja Miecz Samuraja, najnowsza odsłona cenionej serii autorstwa Jorna Liera Horsta, zabiera czytelników w niezwykłą podróż w głąb zapomnianych dziejów i pradawnych sekretów. Przygotuj się na wciągającą opowieść, gdzie każda strona obfituje w zagadki czekające na rozwikłanie.Kiedy tajemniczy mężczyzna z Japo...

  13. 13. Baśnie Andersena, Hans Christian Andersen

    Baśnie Andersena to bezsprzecznie jeden z najważniejszych i najbardziej wzruszających zbiorów opowieści w historii literatury światowej. Hans Christian Andersen, mistrz słowa i niezrównany gawędziarz, stworzył dzieła, które od dziesięcioleci poruszają serca, inspirują i uczą kolejne pokolenia czytelników. To podróż do świata, gdzie granice między rzeczywistością a fantazją zacierają się, a każda historia niesie ze sobą głębokie, ponadczasowe przesłanie.W tej niezwykłej kolekcji znajdziesz opo...

  14. 14. Uczę się liczyć. Łamigłówki. 7-9 lat. Dodawanie.., Beata Guzowska

    Książka "Uczę się liczyć. Łamigłówki. 7-9 lat. Dodawanie." to prawdziwy skarb dla każdego rodzica i nauczyciela, który pragnie wspierać rozwój matematycznych zdolności swoich dzieci w wieku od 7 do 9 lat. Ten wyjątkowy zbiór ćwiczeń i łamigłówek, stworzony przez doświadczoną nauczycielkę klas I-III, Beatę Guzowską, to gwarancja, że nauka dodawania stanie się dla maluchów fascynującą przygodą, a nie nudnym obowiązkiem. Autorka doskonale rozumie potrzeby młodych uczniów, dlatego przygotowała ma...

  15. 15. K-popowe łowczynie demonów. Wszystko dla fanów! Oficjalna książka, Angela Song

    Zanurz się w dynamiczny i pełen blasku świat, gdzie rytm k-popu łączy się z brawurową walką ze złem. "K-popowe łowczynie demonów. Wszystko dla fanów. Oficjalna książka" to Twoja brama do uniwersum, w którym trzy utalentowane gwiazdy sceny muzycznej, Rumi, Mira i Zoey, prowadzą podwójne życie. Za dnia zachwycają miliony fanów swoimi energetycznymi występami, a pod osłoną nocy stają się nieustraszonymi pogromczyniami demonów, chroniącymi świat przed ukrytymi zagrożeniami. Ta wyjątkowa pozycja t...

  16. 16. Kaligrafia dla dzieci

    Jak zachęcić pociechy do nauki pisania? Odpowiedź jest prosta! Wystarczy sięgnąć po edukacyjną książeczkę "Kaligrafia dla dzieci" i zabawa zacznie się na całego!Ładny i wyraźny charakter pisma nie tylko prezentuje się efektownie, lecz sprzyja także łatwemu odczytaniu tekstu. Jest to również umiejętność niezwykle ceniona. Pisanie jest czynnością wykonywaną praktycznie codziennie - w szkole, na uczelni, w pracy, w domu czy nawet na świeżym powietrzu lub podczas podróży. Rozwijanie tej umiejętno...

  17. 17. Opowieści o tym, co w życiu ważne, Marek Michalak

    "Opowieść o tym, co w życiu ważne", to wzruszająca i pełna ciepła opowieść, której autorem jest polski pedagog specjalny i działacz społeczny, Marek Michalak.Publikacja pt. "Opowieść o tym, co w życiu ważne", przeznaczona dla młodych czytelników, jest zapisem dialogu rodzeństwa, Miłosza i Julki. Dzieci przedstawiają swoje codzienne życie oraz doświadczenia rodzinne, koleżeńskie czy szkolne. Rodzeństwo czasami się kłóci, jednak potrafi również ze sobą współpracować, dzielić się spostrz...

  18. 18. Łamigłówki 6-latka. Zbiór zadań dla bystrzaka, Bogusław Michalec

    W książce zgromadzono różnorodne zadania, które są idealnie dostosowane do możliwości sześciolatków. Każdy element został starannie przemyślany, aby zapewnić młodym umysłom nie tylko rozrywkę, ale także rozwijanie kluczowych umiejętności. Kolorowe i urozmaicone łamigłówki przyciągają wzrok i zachęcają do działania, co sprawia, że dzieci chętnie sięgają po tę pozycję. Zróżnicowane zadania rozwijające kreatywność Wśród zadań znajdziemy: Krzyżówki obrazkowe, które wprowadzą malucha w świat lit...

  19. 19. Nauka czytania, Agnieszka Łubkowska

    Nauka czytania to niezwykle wartościowa pozycja, która ma na celu wspieranie najmłodszych w odkrywaniu tajników literackiego świata. Książka została stworzona z myślą o dzieciach, które stawiają pierwsze kroki w nauce czytania, a jej atrakcyjna forma sprawia, że proces przyswajania wiedzy staje się przyjemny i angażujący.Zalety książkiW tej publikacji zastosowano różnorodne podejścia pedagogiczne, które skutecznie wspomagają rozwój umiejętności czytania. Dzięki przemyślanej strukturze i kolor...

  20. 20. Zaopiekuj się mną. Farcik się nie poddaje, Holly Webb

    Czy istnieje coś bardziej rozczulającego niż historia porzuconych kociąt, które potrzebują miłości i bezpiecznego domu? Książka "Farcik się nie poddaje. Zaopiekuj się mną" autorstwa uwielbianej Holly Webb to wzruszająca opowieść, która otworzy serca najmłodszych czytelników na świat zwierząt, ucząc jednocześnie bezcennych wartości, takich jak empatia, odpowiedzialność i prawdziwa przyjaźń. To idealna propozycja dla dzieci w wieku 6-8 lat, rozpoczynających swoją przygodę z samodzielnym czytani...

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula