Zombie. Detektyw Dawid Wolski. Tom 2

Książka
24,45 zł
Outlet
19,99 zł
eBook
28,99 zł
Audiobook
22,40 zł

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Seria:Ze Strachem,
Detektyw Dawid Wolski
Oprawa:Miękka
Wydawnictwo:Czarne
Rok wydania:2017
Ilość stron:520
Opis

Czy zmarli mogą wrócić zza grobu? Rozum podpowiada, że nie. Tylko co zrobić, kiedy nagle w słuchawce odzywa się dawno nieżyjący kolega? Tej historii nie powstydziłby się nawet Stephen King!

"Zombie" to ciekawa powieść kryminalna, w której łatwiej jest poczuć sympatię do zabójcy i niemoralnego detektywa niż ofiary. Adam Górnik jest utalentowanym prawnikiem oraz przykładnym mężem i ojcem. Ze swoim poczuciem humoru, błyskotliwym podejściem do życia oraz ambicją uchodzi za wzór do naśladowania. Jednak Adam skrywa mroczną tajemnicę. Jako nastolatek zamordował szkolnego chuligana, Filipa "Korsarza" Korsarskiego, rozbijając mu głowę młotkiem. Po 20 latach od tego wydarzenia nie został ukarany, co jednak wkrótce może się zmienić. Bohater otrzymuje wiadomość o znalezieniu ciała. Dobrze zna miejsce zbrodni, bo przecież w wieku 15 lat zakopał tam "Korsarza". Górnik przygotowuje się do zatuszowania sprawy. Tymczasem okazuje się, że szczątki dawnego kolegi zniknęły, a zamiast niego odnaleziono zwłoki dziewczynki.

Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy z prawnikiem kontaktuje się osoba, która rzekomo jest "Korsarzem". Trudno dać wiarę w to, że Filip Korsarski zdołał przeżyć i przez lata przygotowywał zemstę. Czy jednak można to wykluczyć? Adam decyduje się skorzystać z usług prywatnego detektywa Dawida Wolskiego, który nie jest klasycznym reprezentantem swojej profesji. Jego podejście do etyki zawodowej jest bardzo swobodne, dlatego nie przejmuje się sposobami osiągnięcia celu. Jest także egocentrykiem, dla którego największą wartość mają pieniądze. Wolski nie jest pozbawiony wad, ale trudno mu odmówić skuteczności. Czy rozwiąże zagadkę, która sięga 20 lat wstecz?

Wojciech Chmielarz jest polskim dziennikarzem oraz pisarzem, który zasłynął dzięki serii kryminałów o komisarzu Jakubie Mortce zapoczątkowanym w roku 2012 powieścią zatytułowaną "Podpalacz". Największą sławę przyniósł mu jednak thriller psychologiczny "Żmijowisko", który doczekał się własnego serialu.

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii kryminał lub z serii Ze Strachem

Szczegóły
  • Tytuł: Zombie
  • Autor: Wojciech Chmielarz
  • Wydawnictwo Czarne
  • Seria Ze Strachem, Seria Detektyw Dawid Wolski
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2017
  • Ilość stron: 520
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788380495029
  • Język: polski
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788380495029
  • EAN: 9788380495029
  • Wymiary: 12.5x20.5x4 cm
  • Dane producenta: Wydawnictwo Czarne sp. z o. o., Wołowiec 11, 38-307 Sękowa, Polska, redakcja@czarne.com.pl, tel. 515 274 298
Recenzje książki Zombie. Detektyw Dawid Wolski. Tom 2 (7)
  1. taniaksiazka.pl
    Początkujący Recenzent
    Ocena:
    5/5
    Opinia potwierdzona zakupem
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest naszym Klientem i kupił ten produkt w naszym sklepie.
    Dodana przez Mariola D. w dniu 2021-07-15
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    Wielowatkowa ciekawa opowieść. Zakupiłam cały cykl. I inne książki Chmielewskiego.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    1 komentarz. Skomentuj
  2. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia potwierdzona zakupem
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest naszym Klientem i kupił ten produkt w naszym sklepie.
    Dodana przez Asada A. w dniu 2021-03-14
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    Spotkania z Autorem zaczęłam -dość przypadkowo-od "Rany". Miałam ochotę na rozrywkową książkę z dreszczykiem i wcale się nie zawiodłam!

    Potem - najnowsza "Prosta sprawa" i POOSZŁO! Czytam WSZYSTKO Wojtka Chmielarza, bo to FIRMA; świetny język (choć czasem sporo "mięsa"), doskonale nakreślone postaci i świetna- trzymająca w napięciu fabuła.

    "Wampir" to pełnokrwista i krwawa historia, która dowodzi, że każda tajemnica -nawet z najdalszej przeszłości -upomni się o swój czas i rozliczenie.

    Tu nic nie jest jednoznaczne: prokurator-trochę karierowicz, ale kibicujemy mu, bo jest ofiarą tajemniczego prześladowcy. Potem jednak wszystko się zmienia.

    "Prywatny" detektyw - niesympatyczny, wyprany z uczuć nieudacznik, skupiony tylko na zarabianiu pieniędzy w każdy możliwy sposób. I nagle widzimy go inaczej, cieplej, bardziej "po ludzku".

    Kobieta samotnie wychowująca niepełnosprawne dziecko, której współczujemy, obawiamy się o jej los.

    Młoda dziewczyna z wstydliwą przeszłością, skłócona z Rodzicami ... Tu NIKT i NIC nie jest tym czym się zdaje na początku! Historia wciąga, ciągle zaskakuje, przeraża aż do mrożącego krew w żyłach finału.

    Polecam! Czytacie Wojtka Chmielarza! Każda Jego książka jest inna, każda postać to zupełnie inny człowiek z wadami i zaletami. Jedno jest tylko wspólne; bardzo trudno oderwać się od czytania, historia wbija w fotel i zawsze żal , że to już koniec.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Super Recenzent
    Ocena:
    5/5
    Opinia potwierdzona zakupem
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest naszym Klientem i kupił ten produkt w naszym sklepie.
    Dodana przez Marek M. w dniu 2021-12-28
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Druga część trylogii o detektywie Dawidzie Wolskim.

    Ciekawa akcja, dużo zagadek, rozwiązanie w końcowej części książki. Mordercą okazuje się osoba, o której

    w czasie czytania nikt by nie podejrzewał.

    Po przeczytaniu prawie wszystkich książek Remigiusz Mroza, na tapetę wziąłem Wojciecha Chmielarza. Jak na razie to się nie zawiodłem. Polecam.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  4. taniaksiazka.pl
    Recenzent Wybitny
    Ocena:
    5/5
    Opinia potwierdzona zakupem
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest naszym Klientem i kupił ten produkt w naszym sklepie.
    Dodana przez Agnieszka B. w dniu 2020-04-05
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Druga część Cyklu gliwickiego Pana Chmielarza w której ponownie wita nas detektyw Dawid Wolski.

    Adam Górnik, prokurator i karierowicz, główny bohater powieści, pojawiał się krótko w pierwszej części "Wampir ".

    Nic tutaj nie bylo proste, ani łatwe.

    Bohaterowie nie sa przerysowani. Nie podlegają również, wg mnie, ocenie,czy są dobrzy, czy źli, ani pozytywni ,ani negatywni.

    Kryminal mocny, brutalny.

    Lektura pochłonęła mnie bez reszty i pozostawiła z głęboką refleksją.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  5. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Anna S. w dniu 2020-05-04
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    Tym razem do przeczytania kryminału pt. ''Zombie'' zachęciła mnie niezwykła twórczość oraz kreatywność autora Pana Wojciecha Chmielarza, który to pozostawia wiele do życzenia po głębszym zapoznaniu się z jego bohaterami.

    Pan Wojciech Chmielarz ma niezwykłe umiejętności do tworzenia sytuacji napięciowych, ale lubi, kiedy to jego bohaterowie mają coś u swojego boku związanego i ukrytego z ich dawną przeszłością, która nie pozwala o sobie zapomnieć.

    Można przenieść się na moment do szkolnych lat dzięki temu, że sprawa niewyjaśnionej śmierci ucznia sprzed dwudziestu lat przyczynia się do tego, aby znaleźć prawdziwe jej rozwiązanie, aby nie pojawiały się znów duchy przeszłości.

    Wszystkie negatywne i opisywane przez autora sytuacje dają one do pomyślenia nad tym, czy istnieje prawdziwy morderca i czy nie jest ON wyłącznie wymysłem wyobraźni głównego bohatera.

    Niby z pozoru wszystkie sytuacje są typowe do przewidzenia, a to, co dzieje się później w trakcie rozwiązywania tej nietypowej dla wszystkich sprawy sprzed lat przedstawia jej, całość sytuacji ujawnionej w innym świetle niż wyglądała ona do tej pory.

    Tak na dobrą sprawę każdy z nas mógłby się mocno przestraszyć telefonu i słów, które słyszymy w słuchawce dotyczące naszej minionej przeszłości.

    Autor nie zapomina, aby poruszyć w tej części cyklu tematy trudne związane z popełnianymi czynami gwałtu, życiem w trudnych środowiskach szkolnych, przemocy rodzinnych oraz to, że nie ma udzielanej i widocznej pomocy od osób, które mogły się wykazać zainteresowaniem, lecz są jedyni obserwatorzy przyglądający się z dalsza krzywdom i ich oprawcom. Ta występująca obecnie postawa u ludzi związana z ucieczką od problemów od osoby słabszej pozostanie, dla mnie pozostanie niezrozumiana.

    Zagadka związana od samego początku tworzy pomiędzy wieloma bohaterami świat pełen zazdrości, lekkich niedomówień, wyzysków, niesprawiedliwości, jaką wokół siebie tworzą.

    Według mnie w tym kryminale został dobrze podjęty temat, trzymał ON do samego końca, w napięciu, aby Czytelnik mógł, na podstawie zachowań występujących w tym kryminale bohaterów mógł wyciągnąć odpowiednie wnioski dotyczące ich zachowań.

    Ujmujące osobiście były dla mnie te sytuacje, w których to detektyw Dawid Wolski musiał pomyśleć, jak ma pomóc głównemu bohaterowi prokuratorowi Adamowi Górnikowi w trakcie jej rozwiązania, a która to powodowała po drodze wiele emocji, a pozostawiała jedynie po sobie niewyjaśnione ślady.

    Nie zabraknie w tym oto kryminale opisanych momentów prawdziwej grozy, trafnie dopasowanych sytuacji z życia wziętych, poczucia humoru, tajemniczości, przemyśleń występujących u bohaterów, troski o dobro rodziny występujące u prokuratora Górnika oraz u tych bohaterów, którzy je posiadają.

    W tej niezwykle przedstawionej kryminalnej historii nie zabraknie czasu na nudę, gdyż w każdym z zamieszczonych w nim 104 rozdziałów akcja nabiera mocnego z każdą przeczytaną stroną tempa.

    Polecam przeczytać ten kryminał.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula