Żerca

Średnia: 4.9 Ilość ocen: 7
Wysyłka w:
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2017
Wydawnictwo
Ilość stron
496
Inne wersje (3)
eBook, mobi, epub
za 24,14 zł
Audiobook na CD, mp3
od 22,69 zł
Nasza cena: 20,99 zł 34,99 zł Taniej o: 40%

Noc Kupały dobiegła końca i Gosia może odetchnąć z ulgą. Przeżyła, jednak długu zaciągniętego u Swarożyca nie będzie łatwo spłacić. Mieszko przepadł gdzieś bez wieści. I jakby tego było mało, do wioski przybywa młody żerca, który z przyjemnością pocieszyłby młodą, tęskniącą za ukochanym szeptuchę.

Tymczasem rusałka Sława jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie. W okolicy pojawił się myśliwy bezlitośnie tropiący nadprzyrodzone istoty. Mimo, że Gosia bardzo zawiodła się na przyjaciółce, bez wahania rusza na pomoc Sławie. Przecież żaden mężczyzna nie ma prawa mieszać się w babską przyjaźń!

W książce tej znajdziemy naprawdę solidną porcję dobrego humoru. Poza tym sporo tu mowy o dawnych, słowiańskich wierzeniach i babskiej przyjaźni. Na tę powieść przyszło fanom autorki sporo poczekać, dlatego też Czytelnicy rzucili się na nią z ogromnym łakomstwem i bardzo wygórowanymi oczekiwaniami. Na szczęście Katarzynie Berenice Miszczuk udało się im sprostać w stu procentach! Powieść jest zaskakująca i porywająca na każdym kroku. Akcja z początku leniwa i spokojna zmienia się nagle w prawdziwy rollercoaster, na którym pędzimy, pędzimy i nie chcemy się zatrzymać.

“Żerca” należy do bestsellerowego cyklu autorstwa Katarzyny Bereniki Miszczuk zatytułowanego “Kwiat paproci”. Opowiada ON o losach Gosi, a właściwie Gosławy Brzózki - lekarki, przyzwyczajonej do wygód wielkiego miasta. Jednak rzeczywistość, w której Mieszko I nie zdecydował się na przyjęcie chrztu wygląda nieco inaczej niż ta, którą znamy.

Praktyka Gosi u wiejskiej szeptuchy rozpoczyna serię dramatycznych i przezabawnych wydarzeń, które możemy z zapartym tchem śledzić w niniejszym cyklu. Składają się nań jak dotąd następujące powieści:
- “Szeptucha”;
- “Noc Kupały”;
- “Żerca”.

Z pewnością jednak na “Żercy” sprawa się nie zakończy. Przecież autorka nie zrobiła by tego swym fanom, a tych ma w Polsce tysiące! Dlatego już teraz z niecierpliwością i pełną optymizmu nadzieją możemy czekać na kolejne części serii.

Czytaj całość

Recenzje (7)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2017-06-14
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  UWAGA! RECENZJA MOŻE ZAWIERAĆ SPOILERY Z PIERWSZEJ ORAZ DRUGIEJ CZĘŚCI [SZEPTUCHA ORAZ NOC KUPAŁY]! CZYTASZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ!

  Najlepsze zastosowanie: Już po Nocy Kupały, więc Gosia może spać spokojnie, jednak tylko z pozoru wszystko się skończyło. Kupałnocka wciąż odciska swoje piętno na życiu młodej szeptuchy, co sprawia, że wciąż dręczą ją koszmary. Obwinia się o śmierć Mszczuja i nie może dojść do siebie. Ciągłe wspomnienia o tym, co się wydarzyło oraz częstsze wizyty Swarożyca, który przypomina Gosi o złożonej mu obietnicy nie pływają dobrze na nią. Dodatkowo nie ma nikogo, kto mógłby pomóc jej z problemami. Tuż po Nocy Kupały wprowadziła się do Baby Jagi, jednak ona wydaje się być mocno rozkojarzona przez stratę Mszczuja, dlatego nie ma siły, aby jeszcze próbować pomóc Gosi uporać się z jej demonami. Odkąd młoda szeptucha dowiedziała się prawdy o Sławie oraz wyprowadziła się z mieszkania, nie ma z nią bliższego kontaktu, dlatego z nią również nie może porozmawiać. A Mieszko przepadł jak kamień w wodę. Zdecydował się pochować Ote w miejscu, w którym spoczywać powinna, ale nie pomyślał o tym, że Gosia będzie się martwiła. Młoda szeptucha ma na głowie bardzo wiele — boga, domagającego się spłaty długu; koszmary, które dręczą ją każdej nocy; zamartwianie się o swojego ukochanego; a także, nadal musi szkolić się w profesji szeptuchy. Przecież nie godzi się, aby w wiosce nawet przez jeden dzień nie było osoby, która zaopiekuje się jej mieszkańcami. Gdyby jednak tego było za mało, ktoś zaczyna polować na istoty nadprzyrodzona, a Gosia zdaje się jednym człowiekiem, którego to obchodzi. Miało być spokojnie, jednak w Bielanach jest to niemożliwe. Czas brać się do pracy.

  Tykać to kijem?: Serię Kwiat paproci zaczęłam czytać, ponieważ uwielbiam książki Katarzyny Bereniki Miszczuk. Mimo że pierwszy tom nie do końca mnie zachwycił, zdecydowałam się na kontynuowanie serii, za co jestem sobie ogromnie wdzięczna, ponieważ nareszcie zaczyna robić się ciekawie i zdecydowanie lepiej.

  Bohaterowie: Nareszcie nie mam kłopotu z Gosią! W pierwszym tomie irytowała mnie niemożliwie swoją hipochondrią oraz sceptyzmem do wszystkiego, co nadprzyrodzone i boskie. W Żercy, nareszcie dostajemy jej ciekawszą, bardziej stonowaną, a przede wszystkim rozsądniejszą wersję. Może nie zawsze podejmuje w pełni przemyślane decyzje i brak jej niekiedy zdecydowania, ale zaczyna robić zupełnie inne, bardziej odważne rzeczy. Wydaje mi się, że jest to w jakimś stopniu spowodowane faktem, że przez około pół książki nie ma Mieszka. To ON najmocniej mącił jej w głowie i za każdym razem, kiedy pojawiał się przed jej oczami, zdawała się być zakochaną nastolatką. W tej części jej emocje są bardziej stonowane i nawet kiedy Mieszko wraca, ona nie głupieje aż tak bardzo na jego widok, co poprawia jej wizerunek.

  Całokształt: Nadal nie wszystko w serii jest idealne, ale coraz mocniej czuję się zaintrygowana oraz wreszcie nie czuję negatywnych emocji w stosunku do Gośki. Nie powiem, że stała się najwspanialszą postacią, jaką miałam okazję poznać, jednak zdecydowanie poprawiła swój charakter. Na przestrzeni trzech tomów możemy zaobserwować ogromny postęp i wiele zmian w jej osobie, co zdecydowanie zapisać trzeba na plus. Poza postaciami poprawie ulegają wydarzenia, akcja i wszystko dookoła. Na tę chwilę jestem zdania, że trzeci tom jest najlepszy, jednak może się to zmienić po przeczytaniu finału serii, czyli Przesilenia. Liczę na to, że ostatnia część będzie emocjonująca i czeka nas interesujący koniec, ponieważ ta seria zasługuje na coś takiego.

  Nie chcę zbyt mocno wchodzić w ocenę tej części, ponieważ doprowadziłoby to do ujawniania treści, a zdecydowanie lepiej, jeśli sami się o tym przekonamy. Ja jestem zadowolona z tej kontynuacji i z niecierpliwością czekam na ostatni tom. Nieco smutno będzie rozstawać się z bohaterami, tym bardziej, że nie irytują już tak mocno, ale każda seria kiedyś się kończy. Niestety.

  Kasia radzi: Wydaje mi się, że do sięgnięcia po ten tom nie muszę przekonywać osób, które znają już dwie poprzednie części i uważają Kwiat paproci za intrygującą serię. Natomiast jeśli znajdują się tutaj jeszcze czytelnicy, którzy nie mieli okazji zapoznać się z żadną z części — stuprocentowo pewna swojej rekomendacji będę po przeczytaniu Przesilenia, ale już teraz mogłabym powiedzieć, że jest to cykl godny uwagi.

  Mój osąd: Potężny heros — 8/10

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-06-19
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Trzecia część serii, była dość spokojną częścią, co moim zdaniem bardzo dobrze wpływa na całość serii. Autorka nie kombinuje, nie szuka na siłę czegoś, czym mogłaby podkręcić sztucznie fabule. Można powiedzieć, że tą częścią szykuje dobry grunt pod ostatnią część serii.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-05-16
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Nic dodać, nic ująć ...kazdy kto przeczytał dwa pierwsze tomy cyklu ,,kwiat paproci,, wie o czym mowa . Ksiazka idealnie trzyma w napięciu plus dochodzi wątek z przeszlosci matki Gosi a najważniejsze zakonczenie ktore mogloby wskazywac ze żyli długo i szczęśliwie a jednak ...wszystko zmienne jest i trzeba czekac na tom czwarty😛😁

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2017-12-11
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Myślę, że krótkie streszczenie książki jest niepotrzebne, ponieważ jest to trzeci tom "Kwiatu paproci", więc czytelnicy orientują się w fabule. "Żerca" jest kontynuacją losów Gosławy Brzózki, która musi się uporać z wydarzeniami po Nocy Kupały. Cóż, jeśli chodzi o tytuł, to z początku myślałam, że odnosi się do Mieszka, lecz kiedy okazuje się, że do Bielin przyjeżdża Witek, który zastępuje Mszczuja, już wiem, że ma to troszeczkę drugie dno ;)

  Postanowiłam skupić się tylko na moich odczuciach do tej pozycji. Po pierwsze - to chyba najlepsza część, pełna zwrotów akcji i interesujących dialogów. Po drugie - Gosia przeszła fenomenalną przemianę i nie jest irytująca jak w dwóch pierwszych tomach. Oczywiście, nie jest moją ulubioną bohaterką (w końcu Mieszko zawsze będzie Pierwszy XD), ale darzę ją trochę większą sympatią niż wcześniej. Sława jak zawsze drażni i doprowadza na skraj wytrzymałości. Trochę za mało Baby Jagi, ale jestem skłonna to wybaczyć. Witek, hm, jakoś od początku mu nie ufałam, nie przekonał mnie do siebie. Jednak czy moje podejrzenia okazały się słuszne, musicie się sami przekonać. Jeśli chodzi o myśliwego, to zdecydowanie do przewidzenia. Gdy tylko wszystko zaczęło się dziać, to od razu rozwiązałam tę zagadkę. W trakcie lektury liczyłam, że może jednak autorka nas czymś zaskoczy i doszukiwałam się oprawcy w innych postaciach, lecz tu niestety się zawiodłam. Jednak książka świetna, polecam gorąco. Mam w głowie teraz dwa pytania, które będą mnie nurtowały do momentu, w którym wyjdzie "Przesilenie". Nie mogę się doczekać!!!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2017-07-08
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Bardzo czekałam na tę książkę - Żerca to trzeci tom cyklu Kwiat paproci. Cykl ten łączy rzeczywistość i świat polskich baśni i podań ludowych. Idealne proporcje i pomysłowość Autorki sprawiają, że otrzymujemy do rąk niesamowitą mieszankę. Uwielbiam ten cykl, jest oryginalny i taki bardzo polski. Realizm sytuacji, które spotykają główną bohaterkę mocno oddziałuje na naszą wyobraźnię. Przeczytałam z ogromną przyjemnością i z niecierpliwością czekam na czwarty tom.

  Gosia, adeptka na szeptuchę, przeżyła Noc Kupały i skorzystała z naparu z kwiatu paproci. Efektem jest szybkie gojenie się ran, ale czy jest nieśmiertelna? Nie wiadomo .... Gosia powraca pod dach Baby Jagi, natomiast Mieszko przepadł bez śladu, co zmartwiło naszą bohaterkę. We wsi pojawił się nowy żerca, Witek, który z miejsca stał się nowym znajomym Gosi. Bogowie nie są zadowoleni z jej postępowania i dają temu upust. Dziewczyna musi być bardzo ostrożna, tym bardziej, że ktoś ewidentnie poluje na istoty nadprzyrodzone, a one uważają, że to młoda szeptucha. Sława przekazuje te informacje Gosi i prosi, aby była ostrożna. Gosława próbuje pomóc istotom i sama kończy tragicznie. Co Autorka zaserwuje nam w kolejnym tomie????? Bardzo jestem ciekawa.

  Jeśli lubicie oryginalne i niesztampowe opowieści, to cykl Kwiat paproci na pewno wam się spodoba. Mnie urzekł - jestem jego wielką fanką i polecam Wam tę lekturę z całego serca :)

  https://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2017/07/zerca-katarzyna-berenika-miszczuk.html

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula