Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Seria: Zabij albo zgiń
Wydawnictwo: Non Stop Comics
Oprawa: Miękka
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 126
Opis

Niezawodny duet Ed Brubaker (Fatale, Velvet, Criminal) i Sean Phillips (Fatale, Marvel Zombies) stworzył ponury, intrygujący thriller dekonstruujący motyw samozwańczych mścicieli. “Kill or be killed” opowiada o młodym mężczyźnie zmuszonym do zakładania maski i zabijania co miesiąc jednej przypadkowej osoby. Autorzy dokonują szczegółowej wiwisekcji ludzkiej psychiki zmieniającej się pod wpływem nacisków i niepożądanych działań. Brutalnie szczerej i agresywnie pięknej.

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii komiksy amerykańskie lub z serii Zabij albo zgiń

Szczegóły
  • Autorzy: Ed Brubaker, Elizabeth Breitweiser, Sean Phillips
  • Wydawnictwo Non Stop Comics
  • Tytuł: Zabij albo zgiń, tom 1
  • Seria Zabij albo zgiń
  • Ilość stron: 126
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2017
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788381101806
  • ISBN: 9788381101806
  • Oryginalny tytuł: Kill or be killed
  • EAN: 9788381101806
  • Tłumacz: Braiter Paulina
  • Język: polski
  • Wymiary: 17.0x26.0x0.5 cm
  • Dane producenta: Sonia Draga Sp. z o.o., ul. Fitelberga 1, 40-588 Katowice, Polska, info@soniadraga.pl, tel. 327826037
Recenzje
  1. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Michał L. w dniu 2017-12-01
    Recenzja dotyczy produktu typu: komiks
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    ZABIĆ, JAK TO ŁATWO POWIEDZIEĆ

    „Zabij albo zgiń” to kolejna sensacyjna seria autora „Zimowego Żołnierza”, „Fatale” czy „Velvet”. Jak na tego scenarzystę przystało, nie mamy tu do czynienia z tanią opowieścią akcji, a naprawdę znakomicie skrojonym dziełem, które potrafi zachwycić. I chociaż trafiają się pewne zgrzyty, czytelnicy dostają komiks bijący na głowę wiele dokonań Brubakera.

    Dylan nie jest typem bohatera, nie jest nawet typem mściciela, choć kiedy go poznajmy, zamaskowany wykańcza złych ludzi. Jak do tego doszło? Jego życie nigdy nie układało się najlepiej, w końcu depresja doprowadziła go do próby samobójczej, przez którą zmarnował kilka lat studiów i obecnie, choć dobija już do trzydziestki, stara się nadrobić stracony czas na uczelni. Przyjaźni się co prawda z piękną dziewczyną, ale nawet na tym polu nie ma powodów do radości, bo ta znajduje sobie chłopaka w postaci jego współlokatora. Wprawdzie z Dylanem też próbuje tego i owego pod nosem faceta, jednak wychodzi na to, że robi to jedynie z litości. Co w takiej sytuacji zostaje chłopakowi? Dylan nie wytrzymuje i postanawia się zabić, ale nawet to mu nie wychodzi. Cudem przeżywa skok z szóstego piętra, właściwie nic mu nie jest. Pod wpływem chwili chce nawet zrobić rzeczy, na jakie wcześniej by się nie porwał, choć akurat nadal niezbyt dobrze mu to wychodzi. Tak czy inaczej, czyżby szczęście wreszcie się do niego uśmiechnęło? Nic bardziej mylnego. Istota, która sprawiła, że przeżył upadek upomina się o swoje: albo Dylan zacznie dla niej zabijać (złych ludzi co prawda, ale jednak), albo sam umrze. Czy rzeczywiście chłopaka spotkało coś paranormalnego, czy może jego własna psychika działa przeciw niemu? W obliczu utraty nowo odzyskanego życia traci to na znaczeniu…

    Klimat. Napięcie. Mrok. Przekonujące postacie. Znakomite tło obyczajowe. Nowa seria Brubakera nie zawodzi. Świetnie napisana, dobrze pomyślana, okazuje się być lepsza chociażby od jego „Velvet”. Może dlatego, że szpiegowskie intrygi i zimnowojenne klimaty porzucił na rzecz bardziej przyziemnej i realistycznej opowieści? Mniej skomplikowanej, ale za to przekonującej i oferującej więcej realizmu.

    Realizm w historii z demoniczną istotą w tle? Akurat ten element nieco szwankuje, bo czemu nie zrobić tego w tonie pozostałych części komiksu? Brubaker na szczęście łagodzi to niepewnością czy rzeczywiście mamy do czynienia z czymś nie z tego świata, czy też może wszystko tkwi w głowie Dylana. Cała reszta natomiast nie zawodzi, nie przypadkiem zresztą za „Zabij albo zgiń” scenarzysta zdobył nominację do Eisnera, a sam tytuł został wyróżniony kolejnymi trzema (najlepsza seria kontynuowana, najlepsza okładka i najlepszy kolor).

    Jest jednak coś, co w tej opowieści zachwyca bardziej niż scenariusz, a mianowicie rysunki. Fotorealistyczne, bardziej europejskie niż amerykańskie, robią wielkie wrażanie. Phillips wspaniale operuje cieniami, dbając jednocześnie o najdrobniejsze detale. Całość natomiast uzupełnia doskonale dobrany kolor. Czy trzeba dodawać więcej?

    „Zabij albo zgiń” to po prostu znakomity komiks. Dla miłośników dobrych thrillerów, horrorów i po części superhero. Ale takiego brudnego, brutalnego, gdzie bohaterem nie kierują dobre pobudki, a jego vendetta nie różni się wiele od czynów tych, których się pozbywa. Polecam.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula