Tylko ty mnie zrozumiesz

Książka
22,74 zł
Książka
29,91 zł
Outlet
14,99 zł
od 22,99 zł

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Wydawnictwo: Słowne (dawniej Burda Książki)
Seria: Into the Deep
Oprawa: Miękka
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 272
Opis

Czy można zostawić kogoś, kogo tak bardzo się kocha?

Po wszystkim, przez co przeszli, Jake i Charley ponownie są razem - tyle tylko, że odnalezienie siebie i wspólne życie to nie to samo.

Świat Charley wywraca się do góry nogami. Dla dobra tego, co uważa za najcenniejsze, postanawia poświęcić miłość do Jake'a. On jednak nie zamierza poddać się bez walki.

Dzwoni codziennie, choć Charley nigdy nie odbiera. Czeka choćby na odpowiedź: Wszystko okej. Mijają miesiące, a on ciągle nie wie, czemu Charley tak brutalnie z nimi zerwała, i to przez telefon. Przecież wszystko między nimi układało się naprawdę dobrze.

W jej sercu każdy sygnał od Jake'a rozdrapuje nową ranę. Charley czuje, jak bardzo skrzywdziła jego, a przy okazji samą siebie. Jednak musiała dokonać wyboru...

Jake w końcu odnajduje Charley i domaga się choćby słowa wyjaśnienia.

Jaki facet wraca po takim czasie? Taki, który naprawdę kocha i nigdy się nie podda w walce o miłość swojego życia.

Charley nie ma jednak pewności, czy kobieta, którą się staje, będzie potrzebowała Jake'a tak bardzo jak dziewczyna, którą niegdyś była...

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii new adult lub z serii Into the Deep

Szczegóły
  • Tytuł: Tylko ty mnie zrozumiesz
  • Autor: Samantha Young
  • Wydawnictwo Słowne (dawniej Burda Książki)
  • Seria Into the Deep
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2016
  • Ilość stron: 272
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788380531697
  • Język: polski
  • Oryginalny tytuł: Out of the shallows
  • Tłumacz: Hesko-Kołodzińska Małgorzata
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788380531697
  • EAN: 9788380531697
  • Wymiary: 14.5x20.5 cm
  • Dane producenta: Burda Media Polska Sp. z o.o., ul. Marynarska 15 (budynek New City), 02-674 Warszawa, Polska, katarzyna.szemborska@slowne.pl, tel. +48 (22) 360 38 38
Recenzje książki Tylko ty mnie zrozumiesz (15)
  1. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Beata M. w dniu 2016-12-06
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    5 z 7 osób uznało recenzję za przydatną

    Poprzedni, startowy tom tej serii przysporzył mi wiele chwil pełnych przeróżnych emocji. Może nie do końca byłam przekonana do głównego bohatera, ale zaangażowałam się w burzliwy związek pary pokiereszowanych przez życie ludzi i z zapartym tchem śledziłam rozwój wydarzeń. Dlatego obowiązkowo wyczekiwałam kontynuacji, bo miałam szczerą nadzieję, że kolejne burzowe chmury emocji już na mnie czekają.

    Przyznaję, że właściwie nie zawiodłam się wcale, jeśli chodzi o pociągnięcie emocjonalności w tej książce. Autorka całkiem dobrze radzi sobie ze zwodzeniem czytelnika, graniem mu na nerwach i kierowaniem swoich bohaterów na takie tory, że trudno się nie denerwować czy wszystko potoczy się po naszej myśli. W kontynuacji czułam się już bardziej związana z głównymi bohaterami i nawet polubiłam Jake'a. Nie pytajcie dlaczego - chyba po prostu przekonałam się do jego stylu bycia, a może dlatego, że dalsze losy tej dwójki zostały znacznie lepiej nakreślone.

    Fabuła opiera się przede wszystkim na relacji między Charley i Jake'm, a ich związek jest bardziej burzliwy niż można by przypuszczać. Dzięki temu w książce naprawdę dużo się dzieje. W dodatku wyobrażenia o wspólnym życiu zaczynają ich przytłaczać i kompletnie nie radzą sobie z byciem razem. Czara goryczy przelewa się tym razem na stronę Charley, która nie zawsze wiedziała czego oczekuje od życia. Raz podejmowała decyzję, a drugi kompletnie rezygnowała z jej realizowania, bo jednak nie było to dla niej komfortowe. Trudno było mi śledzić poczynania tej dziewczyny bez denerwowania się na jej postać, bo autorka obdarzyła ją chwiejnym charakterem.

    Straszne to wszystko i wciągające jednocześnie. Powieść Young to typowa historia z serii NA, tylko z niesamowicie emocjonalnym wydźwiękiem. Charley ma skłonność do dramatyzowania, sama nie wie czego oczekuje od związku i chociaż w pierwszym tomie uparcie twierdziła, że Jake jest całym jej światem to w kontynuacji traci swój cały animusz. Podziałało to nam mnie bardziej niż przypuszczałam i mocno kibicowałam tej dwójce, chociaż obawiałam się najgorszego.

    Niewątpliwie autorka stworzyła bardzo ciekawą serię dedykowaną przede wszystkim fanom gatunku. Można odczuć w fabule kilka typowych schematów, ale dramaty głównych bohaterów mocno angażują w swoje rozterki, przez co właściwie nie zwracałam uwagi na nic innego. Nie będę ukrywać - seria nie jest idealna, bo raz zachodzi za skórę jeden bohater, drugim razem kolejna postać, ale to wszystko sprawia, że czytelnik emocjonalnie angażuje się w rozgrywane wydarzenia. Nie narzekam jednak i cieszę się, że udało mi się poznać z tą serią. Jeśli pojawi się trzeci tom - biorę w ciemno.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Natalia Z. w dniu 2016-12-07
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    2 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

    CHARLEY JAKO DOROSŁA OSOBA MUSI ZMIERZYĆ SIĘ Z KOLEJNĄ DAWKĄ BOLESNYCH WYDARZEŃ. DZIEWCZYNA MYŚLAŁA, ŻE GDY WRÓCI DO JAKE'A - BEZ KTÓREGO NIE POTRAFI ŻYĆ - TO JEJ ŚWIAT BĘDZIE STABILNY ORAZ POUKŁADANY. TO JEDNAK TYLKO POZORY PONIEWAŻ CHARLEY TRACI GRUNT POD NOGAMI. NIESPODZIEWANY WYPADEK ZMIENIA JEJ STOSUNEK DO JAKE'A. SŁOWA ODMOWY NIE DOCIERAJĄ DO CHŁOPAKA, KTÓRY WCIĄŻ O NIĄ WALCZY. JAKE NIE POTRAFI PRZESTAĆ MYŚLEĆ O UKOCHANEJ I TYM SAMYM WCIĄŻ PRÓBUJE DO NIEJ DOTRZEĆ. CZY CHARLEY ODNAJDZIE SIEBIE? CZY DZIEWCZYNA ZAWALCZY O TO CO KOCHA? CZY POWINNOŚCI WZGLĘDEM RODZINY UZNA ZA WAŻNIEJSZE NIŻ MIŁOŚĆ?

    "– Nigdy nikogo nie będę kochała tak, jak kocham ciebie. Jesteś częścią mnie. Przy tobie czuję, że mogłabym być kimkolwiek, zrobić cokolwiek… Ale potrafisz też odebrać mi siły. Jesteś w stanie zniszczyć mnie jak nikt inny. To mi się nie podoba, Jake. Nienawidzę świadomości, że możesz mi to zrobić. "

    Na początku trudno było mi odnaleźć się w tej lekturze. Pierwsza część tej serii kończy się całkowicie innymi wydarzeniami, niż rozpoczyna się część kolejna. Miałam mały mętlik w głowie, gdy zaczęłam zagłębiać się w pierwsze rozdziały Tylko ty mnie zrozumiesz, lecz szybko nastąpił przewrót. Książkę poznawałam bardzo płynnie. Kiedy zrozumiałam, że autorka rozpoczęła przygodę bohaterów nieco z innej perspektywy, wiedziałam już na czym stoję.

    Samantha Young ma niebanalny styl, dobry język oraz wspaniałe pomysły na fabuły książek. Czytam jej lektury już od pewnego czasu i chyba nie było sytuacji, aby jej książki były przeze mnie źle odebrane – bardzo miło wspominam każdą z nich. Są to pozycje, po które chce się sięgać kilka razy. Jej bohaterowie zachodzą w pamięć oraz dostarczają wielką dawkę niezapomnianych emocji. Bardzo przyjemnie czyta się książki zgłębiające ważne wydarzenia w życiu i stawiające bohaterów w niekorzystnych sytuacjach. Dzięki temu czuje się, że lektura jest szczera i nie wyidealizowana. Samanthę charakteryzuje taki właśnie styl. Jestem jego wielką fanką.

    Przyznam szczerze, że pierwsza część bardziej trzymała mnie w napięciu. O ile tamta pozycja całkowicie mnie porwała i oczarowała, o tyle przy tej pozycji mój zapał nieco osłabł. Oczywiście lekturę i tak uważam za bardzo dobrą, lecz mimo wszystko nieco mniej porywającą jak jej poprzedniczka. Ta część jednak wszystko wyjaśnia i przygotowuje czytelnika na nowe doznania. W ostateczności jest to lektura ujmująca i poruszająca.

    " – Z nami koniec na zawsze – oświadczyłam. – Nie możemy się przyjaźnić, nie możemy być razem. Wykasuj mój numer, Jake. Wydawał się załamany.

    – Chyba nie mówisz poważnie? – Pośpiesznie wytarłam łzy z policzków.

    – Śmiertelnie poważnie. Nie odbiorę, jeśli zadzwonisz.

    – Ale dlaczego? – Pokręcił głową, a w jego pięknych oczach dostrzegłam niechęć. – Powiedz dlaczego. Tym razem szczerze.

    – Mówiłam ci dlaczego. Nie słuchałeś"

    Długo nie mogłam zrozumieć głównej bohaterki. Mimo jednak tego czułam, że dziewczyna ma uzasadnione powody, aby wątpić w uczucia Jake’a. W ostateczności poczułam pewnego rodzaju zrozumienie w stosunku do niej oraz przekonałam się do jej prawdziwych intencji.

    W tle możemy dostrzec wątek przyjaciół Charley i Jake’a. Jak dla mnie, wplecenie do historii tych dwojga jest bardzo pozytywnym zwieńczeniem serii. Z wielkim zaciekawienie odebrałam zachowanie tych dwojga w pierwszej części, i tak jak irytowała mnie postawa tych bohaterów - tak bardzo ich pokochałam. Uważam, że autorka podarowała im słuszną uwagę, za co mogę jej pogratulować.

    Całą serię polecam. Są to zaledwie dwa tomy, które dobrze wkomponowują się w akcję. Miło będę wspominała te lektury. Chętnie powrócę do tych zawirowań i przeszkód jakie zgotowała dla bohaterów autorka gdy tylko będę miała ochotę. Polecam zapoznać się z oboma tomami, ponieważ całkowicie zatracicie się w magii akcji oraz klimacie niepowtarzalnego stylu.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Sara R. w dniu 2023-02-03
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    "Kochamy się, więc możemy się skrzywdzić".

    .

    Przyznam, że nieznajomość wcześniejszych losów głównych bohaterów bardzo utrudniła mi lekturę tej książki. Nie polecam czytania ich osobno!

    .

    Historia Charley i Jake`a jest przepełniona żalem, ale i ogromem emocji. Uczucia jednocześnie przytłaczają ich i napełniają nadzieją. Oboje są pewni tego, co do siebie czują, kochają się, ale to nie wystarcza. Zbliżają się do siebie i odpychają. Mają za sobą już niejedno rozstanie i, choć potrafią rozmawiać ze sobą szczerze, przyznając się do błędów, nadal nie są w stanie stawić czoła wszystkim przeciwnościom losu. Irytowało mnie niekiedy obojętne zachowanie Jake`a, przeczące temu, co mówił i czuł. Zabrakło mi jego determinacji w zatrzymaniu przy sobie dziewczyny, którą, jak mówił, kochał nad życie.

    .

    Charley targały również pragnienia, których musiała pozbyć się na rzecz zadowolenia swoich rodziców. Dla ich spokoju, postanowiła zdać egzamin na prawo, choć w głębi serca pragnęła pracować w policji.

    .

    Poza losami tej dwójki, czytamy również o ich przyjaciołach, którzy, podobnie do nich, mierzą się z buzującymi w nich sprzecznymi emocjami. Mimo że są już dorośli, wciąż miałam wrażenie, że zachowują się jak sfochowane nastolatki. Jest mnóstwo dram, pobocznych romansów i niezdecydowania.

    .

    Może miałabym inne spojrzenie na tę historię, gdybym znała pierwszą część książki i rozumiała, co takiego wydarzyło się wcześniej. Także polecam przeczytać w pierwszej kolejności "Żyj szybko, oddychaj głęboko".

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  4. taniaksiazka.pl
    Początkujący Recenzent
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Agata L. w dniu 2023-02-02
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    TYLKO TY MNIE ZROZUMIESZ

    Czy można zostawić kogoś, kogo tak bardzo się kocha?

    Po wszystkim, przez co przeszli, Jake i Charley, znani czytelniczkom z książki „Żyj szybko, kochaj głęboko”, ponownie są razem – tyle tylko, że odnalezienie siebie i wspólne życie to nie to samo.

    Świat Charley wywraca się do góry nogami. Dla dobra tego, co uważa za najcenniejsze, postanawia poświęcić miłość do Jake’a. On jednak nie zamierza poddać się bez walki.

    Dzwoni codziennie, choć Charley nigdy nie odbiera. Czeka choćby na odpowiedź: Wszystko okej. Mijają miesiące, a on ciągle nie wie, czemu Charley tak brutalnie z nim zerwała, i to przez telefon. Przecież wszystko między nimi układało się naprawdę dobrze.

    W jej sercu każdy sygnał od Jake’a rozdrapuje nową ranę. Charley czuje, jak bardzo skrzywdziła jego, a przy okazji samą siebie. Jednak musiała dokonać wyboru…

    Jake w końcu odnajduje Charley i domaga się choćby słowa wyjaśnienia.

    Jaki facet wraca po takim czasie? Taki, który naprawdę kocha i nigdy się nie podda w walce o miłość swojego życia.

    Charley nie ma jednak pewności, czy kobieta, którą się staje, będzie potrzebowała Jake’a tak bardzo jak dziewczyna, którą niegdyś była…

    ________________________

    Nie czytałam pierwszej części , jednak książa jest opisana w taki sposoób że można wywnioskować co zdarzyło się wcześniej.

    Przeplatanie czasu trwania akcji powieśći bardzo mi się podoba, przez co jest się na bieżąco. Jest to historia miłosna w której przeszkodą są tajemnicze obietnice. Co wybierze Charley ? miłość czy rodzinę?

    Typowe zachowanie niedoświadczonych młodych ludzi, którzy sami nie wiedzą czego chcą jest praktycznie na każdej karcie , czy to głównej bohaterki czy jej przyjaciół.

    Strach przed przeszłością i strach o przyszłość. Jak skończy się ta historia ? warto zobaczyć, czyta się lekko i szybko .

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  5. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Recenzuje Ł. w dniu 2021-11-02
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Książki Samanthy Young są dla mnie niezwykłe, dlatego tak chętnie po nie sięgam. To kontynuacja wcześniejszych losów bohaterów, jednak książka ta zaczyna się dość dziwnie. Myślałam, że będą to niezwykłe, miłosne uniesienia, a okazało się, że nad związkiem zawisły czarne chmury. Mimo wszystko czytało się ją bardzo dobrze, wręcz wieczór i noc były za krótkie. Polecam nie tylko kobietom, ale i wrażliwym mężczyznom, którzy lubią książki o miłości. To lektura, o której ciężko zapomnieć. Z całą pewnością sięgnę jeszcze po inne książki Samanthy Young, aby zatopić się w miłosnych uniesieniach bohaterów książek.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula