Twój Simon Simon oraz inni homo sapiens

Książka
25,09 zł
Outlet
16,99 zł

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Oprawa: Miękka
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 304
Opis

"Twój Simon. Simon oraz inni homo sapiens" to wzruszająca, zabawna i pouczająca opowieść. Porusza trudny temat orientacji seksualnej wśród współczesnych nastolatków.

Chociaż każdy z nas zasługuje na szczęście, nie zawsze można połączyć to z akceptacją społeczeństwa. Wystarczy, że jesteś inny, lub tak jak Simon, kochasz wspaniałego chłopaka. "Twój Simon. Simon oraz inni homo sapiens" to powieść napisana z dużym poczuciem humoru, ale i tragedią, jaka rozgrywa się w tle.

Simon ma siedemnaście lat i na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się niczym specjalnym wśród rówieśników. To fan Harry'ego Pottera, który uwielbia ciastka Oreo i lubi muzykę alternatywną. Jedyne, co może go wyróżniać od reszty społeczeństwa, jest to, że chłopak jest homoseksualistą, co w jego mniemaniu prawdopodobnie jest na minus. Właśnie z powodu obawy przed reakcją wciąż nie powiedział nikomu o swojej orientacji seksualnej. Trzyma ją w ukryciu i w sumie nie zastanawiał się jeszcze, jak to wszystkim oznajmić.

Niestety, napisana przez Simona wiadomość mailowa wpada w niepowołane ręce i pojawia się obawa, że cała skrywana tajemnica zaraz ujrzy światło dzienne. A to nie może się zdarzyć, ponieważ jego ukochany Blue również znajdzie się w niebezpieczeństwie. Spokojne do tej pory życie nastolatka zamienia się w prawdziwy serial telewizyjny. Korespondencja z chłopakiem staje się coraz bardziej gorętsza i pojawiają się w niej pomysły niezależnego odkrycia swojej orientacji.

Simon czuje ciągły niepokój spowodowany tym, że utracona wiadomość może jeszcze zatoczyć koło i wypłynąć w najmniej oczekiwanym momencie. Postanawia spróbować i przekonać samego siebie, że najlepsze, co może w tej sytuacji zrobić, to wyjść z bezpiecznego kokonu. Nie bać się konsekwencji, nie przejmować opinią innych. Gdyby tylko było to takie proste!

"Twój Simon. Simon oraz inni homo sapiens" to powieść, która ukazuje trudne rozterki homoseksualnego nastolatka, który z jednej strony nie chce ukrywać prawdy o sobie, a z drugiej nie ma zamiaru robić dramatu z własnego życia. Czy jest w tej sytuacji jedno dobre wyjście? Bez złych konsekwencji i niewłaściwych decyzji? Książka potrafi zaciekawić nas również niebanalnym poczuciem humoru, którego mimo powagi sytuacji, Simon nie traci!

Becky Andertalli jest psychologiem klinicznym oraz autorką książek dla młodzieży, przede wszystkim w nurcie young adult. Codzienna praca z nastolatkami i dziećmi podsuwa Andertalli pomysły na powieści, w których kluczową rolę odgrywają zmagania młodych ludzi z okresem dojrzewania, potrzebą akceptacji i poszukiwaniem własnej tożsamości.

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii obyczajowa

Szczegóły
  • Autor: Becky Albertalli
  • Wydawnictwo Papierowy Księżyc
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2018
  • Ilość stron: 304
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788365830593
  • Język: polski
  • Tłumacz: Olejnik Donata
  • Nr wydania: 3
  • ISBN: 9788365830593
  • EAN: 9788365830593
  • Wymiary: 13.0x20.0x2 cm
  • Dane producenta: WYDAWNICTWO PAPIEROWY KSIĘŻYC S.C., ul. KOSSAKA 2, 76-200 SŁUPSK, Polska, wydawnictwo@papierowyksiezyc.pl
Recenzje książki Twój Simon Simon oraz inni homo sapiens (12)
  1. taniaksiazka.pl
    Początkujący Recenzent
    Ocena:
    5/5
    Opinia potwierdzona zakupem
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest naszym Klientem i kupił ten produkt w naszym sklepie.
    Dodana przez Aleksander J. w dniu 2022-01-06
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Ogólnie z początku nie oczekiwałem aż tyle od tej książki. Byłem wtedy świeżo po przeczytaniu innej, o podobnej tematyce i tamta mnie nie powaliła. Zupełnie odwrotnie jednak było z historią Simona. I mógłbym tu w nieskończoność wymieniać zalety, lecz zamiast tego napiszę o jednej, jedynej wadzie, którą dostrzegłem. Otóż tą książkę zbyt dobrze się czyta i za szybko się kończy. Mówiąc serio, po prostu nie da się oderwać. I z tej strony ogromny szacun dla autorki, bo napisać książkę w ten sposób wcale nie jest łatwo.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Recenzent Wybitny
    Ocena:
    5/5
    Opinia potwierdzona zakupem
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest naszym Klientem i kupił ten produkt w naszym sklepie.
    Dodana przez Natalia D. w dniu 2020-01-30
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Świetna książka, w delikatny sposób pokazuje miłość między dwoma chłopakami. Ukazuje też problem przekazania najbliższym tego kim jesteś.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Dorota G. w dniu 2019-02-06
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    Szesnastoletni Simon, przeciętny licealista z USA, prowadzi internetowy, a właściwie mailowy, romans. Pewnego dnia zapomina wylogować się że szkolnego komputera. Ten, zdawało by się, mało znaczący fakt, staje się przyczyną ogromnych zmian w jego życiu. Kolega z klasy zaczyna szantażować go screenami jego prywatnych rozmów. Simon nie może jednak do nikogo udać się po pomoc, pomimo otaczającej go grupki przyjaciół. Dlaczego? Ponieważ ukrywa tajemnicę: jest gejem, a jego internetowy przyjaciel jeszcze bardziej niż ON sam boi się coming outu. Jak Simon wybrnie z szantażu? Czy znajdzie w sobie odwagę, by powiedzieć przyjaciołom i rodzinie o swojej orientacji? Czy z internetowej przyjaźni wyniknie coś więcej? Przeczytajcie!:)

    O książce "Simon i inni homo sapiens" słyszałam już dłuższy czas, szczególnie odkąd latem ukazał się film "Twój Simon" na jej podstawie. Bardzo chciałam ją przeczytać, i w końcu mi się udało!:) Można by powiedzieć, że "Simon..." to dość typowa powieść młodzieżowa, jakich na rynku nie brak, opowiadająca o problemach współczesnych nastolatków, pierwszych miłościach, przyjaźniach, konfliktach, nieporozumieniach, pasjach, o życiu. Wyróżniającym ją szczegółem jest to, że główny bohater jest gejem, a to "odrobinę" zmienia postać rzeczy. O ile młodsze pokolenie lepiej zna tematykę LGBT+ z własnych doświadczeń, tak starsze (czyli choćby moje) nigdy prawdopodobnie (w większości przypadków) nie dowiedziało się, że chodzi do jednej klasy z gejem, lesbijką, osobą biseksualną, transpłciową, czy inną spod znaku tęczy. "Simon..." przeznaczony jest dla obu grup, pierwszej pokazując jak ważne jest wsparcie i akceptacja szkolnych przyjaciół i nie tylko, drugiej uświadamiając jak trudno mogło być ich rówieśnikom, ale też jak powinni reagować jeśli w przyszłości okaże się, że to ich dziecko jest nieheteronormatywne. Wracając jednak do samej książki: poza typowymi nastoletnimi sprawami znajdziemy tutaj wewnętrzne dylematy bohatera, szczególnie związane z coming outem, wspaniałą postawę przyjaciół jak i rodziny, ale i nauczycielki, wyrażającą pełne wsparcie i akceptację, przejawy nietolerancji z jakimi spotykają się młodzi ludzie (i nie tylko młodzi) LGBT+, najgorszą rzeczą jaką można zrobić, czyli kogoś publicznie wyoutować (powiedzieć o czyjej orientacji bądź tożsamości płciowej bez zgody zainteresowanej_nego). Treść książki uświadamia nam też jak bardzo żyjemy w heteronormie, jak bardzo świat jest do niej dopasowany, i jak bardzo osoby które się w nią nie wpasowują muszą walczyć o swoje miejsce i przestrzeń dla siebie. Mamy też różnorodność kolorów skóry, religii, czy rodzin, gdzie te aspekty mocno na siebie nachodzą i tak na prawdę nic nie jest ani proste ani oczywiste, a czego często niezauważamy, bo tak właśnie wygląda życie, czyż nie?

    Domyślacie się pewnie, że książkę polecam z całego serducha. Wszystkim bez wyjątku. To świetna instrukcja jak wspierać, pomagać, akceptować naszych tęczowych bliskich. Szkoda niestety, że w prawdziwym życiu nie wszystko kończy się tak lukrowanym happy endem...

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  4. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    3/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Daria Ł. w dniu 2019-01-09
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    Choć lata nastoletnie mam już dawno za sobą, to od czasu do czasu lubię odciążyć umysł, czytając tak zwane młodzieżówki. Zwłaszcza, że te pod względem obyczajowym bywają coraz lepsze. Cóż, jestem pokoleniem, które w trakcie "nastu" lat zaczytywało się przeważnie "Pamiętnikiem księżniczki", "Plotkarą" czy "Elitą" Lisi Harrison (swoją drogą żałuję, że nie wszystkie tomy tej ostatniej zostały wydane w PL), nic więc dziwnego, że cieszę się, gdy powieści skierowane do młodszego targetu poruszają ważne tematy. A takie tematy podejmuje "Twój Simon", powieść zawierająca w sobie wszystko to, co mieć powinna: przyjaźń, miłość, teen dramy oraz odkrywanie swojej orientacji seksualnej. Co w takim razie poszło nie tak? Ano, po autorce, będącej psychologiem klinicznym spodziewałam się większej głębi. To, że Simon wydaje się zagubiony i niepewny to jedno, ale zabrakło mi wyraźniejszej charakterystyki jego najbliższych przyjaciół. Chyba jedynie Nick został najobszerniej opisany pod względem swoich upodobań czy też nawyków. No i może Lea, która była o niego zazdrosna i nie mogła znieść wykluczenia ze swojej paczki znajomych. Abby... cóż, niewiele tu o niej poza tym, że była atrakcyjna i czasami nazbyt entuzjastyczna. "Twój Simon" nie powala swoją objętością, ale były momenty, które wyraźnie mi się dłużyły. To po prostu kolejna powieść, która wypadła zdecydowanie lepiej na ekranie niż na papierze.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  5. taniaksiazka.pl
    Początkujący Recenzent
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Martyna B. w dniu 2019-09-26
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Świetna. Polecam film. Super się czyta i szybko ale fajny by był ciąg dalszy ♥♥♥

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula