Testament. Joanna Chyłka. Tom 7

Książka
27,25 zł
Outlet
19,99 zł

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Wydawnictwo:Czwarta Strona
Seria:Joanna Chyłka
Oprawa:Miękka
Rok wydania:2018
Ilość stron:536
Opis

Siódma część cyklu, którego główną bohaterką jest Joanna Chyłka.

Kolejny, niezwykle wciągający kryminał pióra Remigiusza Mroza.

Los uśmiechnął się do jednego z młodych, warszawskich ginekologów, choć przyznać trzeba, że uśmiech to bardzo dziwny. Otóż jedna z jego pacjentek uznała go za spadkobiercę jej majątku. Sprawa jest tym dziwniejsza, że zmarła gościła w jego gabinecie tylko jeden raz. Na tym jednak nie koniec. Wkrótce okazuje się, że w skład masy spadkowej wchodzi pewna zapuszczona nieruchomość, która przed laty w wyniku reprywatyzacji stała się własnością jego byłej pacjentki. Gdy spadkobierca dociera na miejsce, znajduje wewnątrz zwłoki i to w stanie zaawansowanego rozkładu. Wkrótce młodym lekarzem zaczyna interesować się wymiar sprawiedliwości. Z prośbą o pomoc ginekolog zwraca się do znanej adwokat Joanny Chyłki. Ta waha się, ponieważ jest zajęta obroną innego klienta. Jednak, gdy okazuje się, że ginekolog, którego zresztą sama jest pacjentką, może pomóc jej w wyciągnięciu z więzienia tego klienta, zgadza się. Oboje nie zdają sobie sprawy, jak wiele tajemnic skrywała przed światem ta szczodra, zmarła pacjentka.

Remigiusz Mróz oddaje do rąk swoich Czytelników kolejną opowieść z Joanną Chyłką w roli głównej. Pani mecenas znów mierzy się z misternie uknutą, kryminalną intrygą, w której pojawia się niejedna tajemnica z przeszłości. Zaskakująca i intrygująca fabuła nie pozwala nawet na odrobinę nudy. Lekki styl i wartka akcja to zresztą wyznaczniki prozy Remigiusza Mroza. Tym razem Joanna Chyłka przekona się wyjątkowo boleśnie, że państwo prawa to mit, natomiast państwo prawników jest niezaprzeczalnym faktem.

"Testament" to już siódma powieść Remigiusza Mroza opowiadająca o perypetiach adwokatki Joanny Chyłki. Seria przyniosła pisarzowi ogromną i niegasnącą popularność.

Ogromne rzesze Czytelników z niecierpliwością wypatrują każdego kolejnego tomu serii o Joannie Chyłce. Na cykl składają się, jak dotąd następujące powieści: "Kasacja", "Zaginięcie", "Rewizja", "Immunitet", "Inwigilacja", "Oskarżenie" oraz "Testament".

Miłośnikom twórczości Remigiusza Mroza oraz wszystkich głodnym kryminalnych wrażeń gorąco polecamy również serię z komisarzem Forstem.

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii kryminał lub z serii Joanna Chyłka

Szczegóły
  • Autor: Remigiusz Mróz
  • Wydawnictwo Czwarta Strona
  • Seria Joanna Chyłka
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2018
  • Ilość stron: 536
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788379768776
  • Język: polski
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788379768776
  • EAN: 9788379768776
  • Wymiary: 135X205
  • Dane producenta: Wydawnictwo Poznańskie, ul. Fredry 8, 61-701 Poznań, Polska, handlowy@wydawnictwopoznanskie.com, tel. 61 623 38 38
Recenzje książki Testament. Joanna Chyłka. Tom 7 (17)
  1. taniaksiazka.pl
    Recenzentus NotPospolitus
    Ocena:
    5/5
    Opinia potwierdzona zakupem
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest naszym Klientem i kupił ten produkt w naszym sklepie.
    Dodana przez Dagmara K. w dniu 2018-04-06
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    7 z 9 osób uznało recenzję za przydatną

    Najlepsza wg mnie część, duet Zordon-Chylka nadal trzyma poziom, genialne teksty, które już wchodzą do naszego domowego słownika i to zdziwienie, że to już że koniec z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy....

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Początkujący Recenzent
    Ocena:
    5/5
    Opinia potwierdzona zakupem
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest naszym Klientem i kupił ten produkt w naszym sklepie.
    Dodana przez Klaudia R. w dniu 2019-08-12
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    5 z 6 osób uznało recenzję za przydatną

    To już przeczytana 7 część Chyłki , a mi dalej mało , przede mna jeszcze , a szczerze powiedziawszy już tylko dwie części , co bardzo mnie martwi :-( . Rzadko która książka potrafi tak wciągnąć , jak historia Chyłki . W każdej kolejnej części jest coraz ciekawiej :-) . Nie można się oderwać .. Także serdecznie polecam wszystkim , którzy lubią dobra książkę z prawem w tle :-) . Jak zwykle 5 gwiazdek ! Polecam !!!

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Początkujący Recenzent
    Ocena:
    5/5
    Opinia potwierdzona zakupem
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest naszym Klientem i kupił ten produkt w naszym sklepie.
    Dodana przez Monika K. w dniu 2019-05-31
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    4 z 6 osób uznało recenzję za przydatną

    Rozpoczynając przygodę z Chyłką nie przypuszczałam ,że ta niezwykła ,kontrowersyjna i jakże bezpośrednia postać tak bardzo wniknie w moje życie. Każdy kolejny tom wręcz pochłaniałam w ekspresowym tempie... i po każdym ogarniał mnie smutek ,że już się skończył. Dlatego teraz ciągle przerabiam w myślach dalsze losy tej niezwykłej pary, której los rzuca pod nogi kłody. Myślę jednak i mocno w to wierzę, że Remigiusz Mróz znajdzie odpowiednie narzędzia i zbuduje schody dzięki ,którym czytelnicy będą mogli dalej cieszyć się losami Aśki i Zordona.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  4. taniaksiazka.pl
    Początkujący Recenzent
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Daniel B. w dniu 2021-09-30
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    5 z 6 osób uznało recenzję za przydatną

    Ujmę to tak: REWELACJA! Każdy kto przeczytał raz, sięgnie po więcej. To z pewnością!

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  5. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Justyna G. w dniu 2018-05-08
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    7 z 10 osób uznało recenzję za przydatną

    Co kryje przeszłość?

    „I dziś możemy powiedzieć, że owszem, nie możemy żyć w przeszłości, ale żyje ona w wielu z nas. Między innymi w ludziach, którzy są odpowiedzialni za to, co spotkało mojego klienta. Nie pozwólmy, by oni pisali jego przyszłość” – te słowa doskonale oddają naturę Polaka, gotowego bezustannie nurzać się w przeszłości, rozpamiętywać, rozdrapywać. Współczesność mnoży przykłady takiego podejścia, burzymy pomniki tych, których historia niegdyś uznawała za bohaterów Narodu, rozdrapujemy rany wojenne, jakby nie pamiętając, że i wśród nas byli oprawcy, buntujemy się przeciwko roszczeniowym właścicielom ziemskim nie zaważając na to, że upominają się wyłącznie o to, co niegdyś zabrało im Państwo. I niezależnie od tego, jakie mamy zdanie na ten temat, to pewne jest, że przeszłości nie unikniemy. Co więcej, wielu jest w stanie za nią zabić?

    W jaki jednak sposób ta przeszłość dotyczy bezpośrednio warszawskiego ginekologa, Rafała Kranza? Ten specjalizujący się w trudnych przypadkach lekarz znany jest również ze swojego chamstwa i braku delikatności wobec pacjentek, a przynajmniej dowodzą tego liczne komentarze oburzonych kobiet. Skoro jednak to nie mile usposobienie, ani nie konieczność poddania się skomplikowanemu leczeniu – wizyta w tym przypadku była bowiem rutynowa – to co sprawiło, że Beata Widera, która skorzystała z usług Kranza, przepisała mu w testamencie cały swój majątek? Próba odpowiedzi na to pytanie staje się tym bardziej skomplikowana, kiedy na jaw wychodzi kolejna „niespodzianka” związana z tą pacjentką. Otóż w skład odziedziczonego majątku wchodzi pewna zaniedbana nieruchomość, która w wyniku reprywatyzacji stała się własnością rodziny kobiety. Nie to jest jednak zaskakujące, a fakt, iż ciało owej hojnej pacjentki zostało na rzeczonej posesji znalezione przez ginekologa wizytującego składniki masy spadkowej. Co więcej, Kranz znajduje również list świadczący o tym, że kobieta popełniła samobójstwo.

    Kiedy Kranz zgłasza się do kancelarii Żelazny&McVay, z wnioskiem, by reprezentowała go jego była pacjentka - Joanna Chyłka, pojawiają się wątpliwości, po co obdarowanemu lekarzowi prawnik. Chyłka waha się przed podjęciem się kolejnej sprawy, bowiem po stracie dziecka całą swoją energię skoncentrowała na próbach wydobycia z aresztu Kordiana Oryńskiego. Zordon odsiaduje wyrok za zabójstwo eutanatyczne, a choć wymiar kary jest niewielki, to mężczyźnie grozi za kratkami śmiertelne niebezpieczeństwo. Paradoksalnie, koła ratunkowego dla Zordona może dostarczyć właśnie Kranz, zatem Chyłka zdecyduje się go bronić. Nieświadomie daje się tym samym wciągnąć w spiralę wydarzeń, których korzenie wydają się sięgać jeszcze przedwojennych czasów. Co więcej pozornie błaha choć dziwna sprawa przemienia się w śmiertelnie niebezpieczną grę, w której mnożą się ofiary…

    Remigiusz Mróz, w siódmym już tomie opowiadającym o charyzmatycznej i twardej Joannie Chyłce, znów stawia przed bohaterami niewykonalne wyzwania. Prawniczy thriller „Testament” to kolejny już przykład na wirtuozerię, z jaką autor posługuje się zarówno piórem, jak i wykorzystuje swoja prawniczą wiedzę, by wciągnąć czytelnika w iście makiaweliczną grę. Z każdym tomem coraz lepiej poznajemy zarówno Chyłkę, jak i Zordona, a tym razem mogłoby się wydawać, że wyjaśnią sobie wreszcie wszystko i ułożą wzajemne relacje. To będzie musiało jednak zaczekać na rozwiązanie zagadki – nie sposób bowiem inaczej nazwać tajemniczego spadku otrzymanego przez Kranza, jak i samej jego postawy. To kolejna już sprawa, w której żadne elementy do siebie nie pasują, w której każdy podjęty trop okazuje się być błędny, zaś Chyłka, po raz pierwszy ogarnięta wątpliwościami co do przyszłości sprawy. Prawdziwą petardę Mróz rzuca jednak na zakończenie, po raz kolejny skazując nas na niepewność i oczekiwanie na kolejny tom. To na szczęście – biorąc pod uwagę produktywność i efektywność autora – nie potrwa to długo.

    Justyna Gul

    Qultura słowa

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula