Słodkie życie

Książka
36,99 zł
od 13,99 zł
od 7,49 zł
od 21,87 zł

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Oprawa: Miękka
Wydawnictwo: Filia
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 360
Opis

"Słodkie życie" autorstwa Krystyny Mirek to książka o tym, że na miłość można się otworzyć dopiero po pokochaniu samego siebie. To nie jest kolejna słodka opowieść. To historia o tym, że bariery trzeba pokonywać, by móc zawalczyć o lepsze jutro.

Życie często nabiera smaku goryczy. Nie musi jednak takie zostawać - trzeba walczyć o to, by stało się z powrotem lepsze. Kornelia Rudzka ma trzydzieści lat i od początku życia mieszka w rodzinnym domu. Na co dzień uczy fizyki w liceum. Jej podopieczni biorą nawet udział w olimpiadach, mimo to nie przepadają za nią. To właśnie szkoła jest jednak miejscem, w którym kobieta znajduje powód do zaprowadzenia wielkich zmian w swoim życiu.

Powieść jest przepełniona ciepłem i wiarą w to, że nie ma marzeń niemożliwych do spełnienia. Kornelii brakuje pewności siebie, lecz i tak decyduje się na walkę ze swoimi słabościami i postawienie wszystkiego na jedną kartę. Pragnie wyzbyć się kompleksów i posłuchać głosu serca. Kamieniem milowym jest wyprowadzka z domu rodzinnego. Zauważa, że przepis na szczęśliwe życie musi odnaleźć sama.


O autorce

Krystyna Mirek to autorka popularna wśród damskiej części czytelników. Bohaterkami jej książek też są głównie kobiety. Choć pozornie zajmuje się tworzeniem romansów, każda z powieści przepełniona jest głębią, z której płynie cenna nauka. Napisała również "Prom do Kopenhagi", "Polowanie na motyle" czy "Pojedynek uczuć".

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii obyczajowa

Szczegóły
  • Tytuł: Słodkie życie
  • Autor: Krystyna Mirek
  • Wydawnictwo Filia
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2017
  • Ilość stron: 360
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788380753037
  • Język: polski
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788380753037
  • EAN: 9788380753037
  • Wymiary: 135X195
  • Dane producenta: Grupa Wydawnicza Filia sp. z o.o., Kleeberga 2, 61-615 Poznań, Polska, biuro@wydawnictwofilia.pl, tel. 665897872
Recenzje książki Słodkie życie (6)
  1. taniaksiazka.pl
    Początkujący Recenzent
    Ocena:
    5/5
    Opinia potwierdzona zakupem
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest naszym Klientem i kupił ten produkt w naszym sklepie.
    Dodana przez Marzena W. w dniu 2017-10-07
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Uwielbiam książki Krystyny Mirek, są takie lekkie, magiczne, pełne ciepła. Uśmiech zawsze zostje mi na twarzy po przeczytaniu jej powieści. W tym przypadku również się nie zawiodłam. :)

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Emilia T. w dniu 2017-10-03
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    Nie tak dawno zaczytywałam się w Sadze rodu Cantendorfów, trylogii napisanej przez fantastyczną polską pisarkę Krystynę Mirek. Myślałam, że na kolejną przygodę z twórczością pisarki przyjdzie mi troszkę poczekać. Nic jednak bardziej mylnego gdyż w moje ręce trafiła właśnie jej najnowsza powieść. Ponownie jestem pod wielkim wrażeniem talentu pisarki i naprawdę nie łatwo mi było nawet na chwilę odłożyć książkę aby zająć się innymi sprawami. Wszystko to za sprawą rynkowej nowości czyli powieści pt. "Słodkie życie" poprzez którą autorka pokazuje nam jak wiele w życiu zależy od nas samych, od naszych decyzji, determinacji w dążeniu do realizacji marzeń od naszej postawy i wyborów...

    Główną bohaterką książki jest Kornelia, kobieta po trzydziestce, która patrzy na ludzi i na samą siebie zresztą przez pryzmat wyglądu. Kornelia od zawsze borykała się z nadwagą. Mieszka z rodzicami i rodzeństwem, ale czuje się bardzo samotna. To właśnie swoją otyłość obwinia za ten fakt. Nie lubi siebie i sądzi, że tak samo postrzegają jej osobę inni ludzie, dlatego trzyma się raczej na uboczu, a wolne chwile spędza w domu przed telewizorem objadając się potajemnie słodyczami. Kornelia jest niespełniona nie tylko w życiu osobistym ale i zawodowym. Uczy fizyki w miejscowym liceum, ale praca ta w ogóle nie sprawia jej przyjemności. Uczniowie jej nie szanują, a na korytarzach wciąż słyszy komentarze na temat swojego wyglądu. Pewnego dnia Kornelia budzi się bardzo późno. Wymyśla więc naprędce wymówkę i pozostaje w domu. Postanawia zrobić zaległe badania. Jak się okazuje konieczny jest pobyt w szpitalu i szersza diagnoza. Kornelia jest załamana. Nie tak wyobrażała sobie swoje życie. Nie zdążyła jeszcze nacieszyć się życiem, zakochać się, założyć rodzinę, usamodzielnić, a już miałaby żegnać się ze światem. W oczekiwaniu na diagnozę w kobiecie coś pęka. Chce wziąć się w garść i zacząć żyć. A, że od dawna podkochiwała się w ojcu jednego ze swych uczniów - Leonardzie, widząc jak boryka się ON z samotnym wychowywaniem dzieci postanawia zaryzykować i zbliżyć się do mężczyzny. Czy jej się to uda? Czy kobieta w końcu zrozumie, że życie może mieć słodki smak i nie trzeba osładzać go dodatkowo ciasteczkami ani batonikami pochłanianymi gdzieś potajemnie pod kołdrą...

    Autorka w swej powieści motywuje czytelniczki w każdym wieku do zmian, do pogoni za marzeniami. Dodaje odwagi i podkreśla, że słodkie życie nie spadnie nam z nieba. To my musimy o nie zawalczyć, zawalczyć o siebie aby w pełni poczuć jego smak. Może i wybory których dokonamy nie od razu będą tymi najlepszymi, ale przecież nie robiąc nic, nic nie osiągniemy, będziemy egzystować z dnia na dzień. Właśnie dlatego warto odważyć się często nawet na małe szaleństwo aby odnaleźć miłość, aby być szczęśliwym i mieć poczucie spełnienia...

    Uwielbiam książki Krystyny Mirek. Powieść czytało mi się naprawdę fantastycznie. Jest bardzo przyziemna i współczesna a zarazem niezwykła i magiczna. Autorka w wyjątkowo błyskotliwy i porywający czytelnika sposób motywuje do działania. Świetnie wykreowała swoich bohaterów, są wyraziści i naturalni. Książka będzie idealna na chłodne jesienne wieczory. Na pewno rozgrzeje i pokaże nam, że powinniśmy cieszyć się życiem, szukać szczęścia, a nie zamartwiać kompleksami czy mankamentami naszego wyglądu. Możemy bowiem stracić cenne minuty, których już nigdy żaden zegar nie cofnie.

    Powieść jest zdecydowanie godna polecenia. Trudno się od niej oderwać, a jeszcze trudniej nie zgodzić z mądrościami jakie przemyciła w niej sprytnie pisarka. Gorąco zachęcam do lektury ;)

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Martyna K. w dniu 2017-10-01
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    Krystyna Mirek to bardzo poczytna polska pisarka. Zapoznałam się z większością jej książek. Skusiłam się też na najnowsze ,,Słodkie życie", które bardzo zainteresowało mnie swoją fabułą.

    Mimo tego, że Kornelia jest już dojrzałą 30-letnią kobietą, nauczycielką w liceum, nadal mieszka z rodzicami i rodzeństwem. Tak naprawdę główną zarządzającą rodziną jest pani domu, a reszta domowników nie śmie jej się sprzeciwić. Kornelia ma jednak większy problem - jest bardzo gruba i tak naprawdę na karb swojej tuszy zwala wszystkie niepowodzenia.

    Miałam względem tej powieści bardzo duże oczekiwania i chyba nieco się zawiodłam. Owszem, jest to bardzo ciekawa i pouczająca pozycja o tym, że nasz wygląd niewiele do sprawy wnosi, ale zmiana myślenia może pozytywnie wpłynąć na nasze dalsze życie. ,,Słodkie życie" pod względem stylu i klimatu, z wcześniejszych powieści autorki, najbardziej przypominało mi ,,Podarunek".

    Autorce z pewnością nie można odmówić mądrości życiowej. Bardzo dobrze został nakreślony wątek nauczycielski. Przypadła mi do gustu także postać starszej pani, kobiety doświadczonej życiowo, która zawsze ma dobrą radę i może poszczycić się jakąś uniwersalną mądrością.

    ,,Słodkie życie" to trafiona jedna z nowości, która przypadnie do gustu wielu kobietom w różnym wieku. Cieszę się, że zdecydowałam się na tę lekturę. Przygotujcie sobie jednak kilka godzin, bo naprawdę trudno się od niej oderwać.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  4. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Małgorzata Ł. w dniu 2018-01-02
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Wreszcie udało mi się zrecenzować tę książkę! Przeczytałam ją już jakiś czas temu, jeszcze w starym roku, jednak mam tyle zaległych recenzji, że doprawdy nie wiem w co włożyć ręce. W dodatku powoli pojawia się niemoc twórcza... Takie pisanie po dłuższym czasie od przeczytania z jednej strony jest trudne, bo szczegóły mogą się zacierać, z drugiej zaś- przy TAKIEJ powieści potrzeba czasu na to by myśli ułożyły się w głowie.

    "Słodkie życie" to moim zdaniem jedna z najlepszych, jeśli nawet nie najlepsza książka Krytyny Mirek. Ex equo to może jeszcze "Szczęście w cichą noc" oraz "Wszystkie kolory nieba.

    Pokochałam ją. Bardzo polubiłam główną bohaterkę, która ma trochę moich cech. Po prostu miejscami widzę siebie...

    Szkoła to tylko miejsce jej pracy. Tam dla niej nie ma miejsca na przyjaźnie, a bycia nauczycielem również nie lubi ponieważ... nie lubi dzieci! Czy to się zmieni?

    Poznajemy ją w momencie gdy dowiaduje się od lekarza o podejrzeniu choroby, zostaje więc skierowana na badania. Zachowuje to w tajemnicy przed apodyktyczną mamą oraz innymi bliskimi. Jednak w Jagodzie zachodzi zmiana. Postanawia zawalczyć o siebie, choćby zrzucić nadprogramowe kilogramy.

    Ale "Słodkie życie" to nie tylko historia Jagody. To również ważna i tak samo ciekawa opowieść o Leonardzie i jego rodzinie. Leo ma problem z ogarnięciem nowej rzeczywistości po odejściu żony. To ważne: ukazuje walkę mężczyzny z codziennymi obowiązkami, opieką nad synami. Zdarzały się wpadki, trudne wybory.

    Naprawdę pokochałam tę książkę i na pewno będę ją polecać. Krysia Mirek w punkt ujmuje problemy, walkę Jagody z samą sobą, postępowanie otoczenia.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  5. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Zwykła M. w dniu 2017-09-08
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Kiedyś polecałam Wam świetną sagę rodzinną Jabłoniowy sad. Zdania nie zmieniłam. Ta historia napisana również przez wspomnianą autorkę, nadal jest jedną z moich ulubionych. Lubię twórczość pani Krystyny. Czytałam różne tytuły, które wyszły spod jej pióra. Z niecierpliwością więc oczekiwałam na premierę najnowszej publikacji wydanej przez wydawnictwo FILIA: "Słodkie życie".

    Na początku napisałam, że książka ma przewrotny tytuł. Dlaczego? Zadajcie sobie pytanie: co Wam się kojarzy z takim układem słów? Zapewne to samo co mnie. Że będziemy mieli do czynienia z romansem ociekający lukrem. Okładka - choć piękna, nie zdradza również treści. Osobiście wiedziałam, że nie będzie to tak oczywista oczywistość. Na tyle znam książki Pani Mirek, by spodziewać się doskonałej lektury bez tandetnych miłostek.

    Kornelia ma prawie 30 lat. Uczy fizyki w miejscowym liceum i jak można się domyślać, nie należy do ulubionych nauczycieli. Nie wynika to jednak wyłącznie z faktu, że uczy dość "ciężkiego" przedmiotu. Wszak jej uczniowie biorą udział w olimpiadach fizycznych osiągając wspaniałe wyniki.

    Któregoś dnia dziewczyna dostaje wiadomość, która wywołuje lawinę zdarzeń. Zdarzeń, na które nasza bohaterka nie była gotowa. Zakompleksiona kobieta, beznadziejnie zadurzona w żonatym mężczyźnie, który dodatkowo jest ojcem jednego z jej uczniów...

    Kornelia postanawia zmienić coś w swoim życiu. Zawalczyć o marzenia. Zaczyna od wyprowadzki z rodzinnego domu, gdzie mimo wygodnego życia nie jest szczęśliwa.

    Poznaje nowe osoby. Zawiera przyjaźnie. Łączy swoje losy z ludźmi, z którymi wcześniej nawet nie rozmawiała.

    Dlaczego Kornelia postanawia zawalczyć o siebie? Kto jej w tym pomoże i będzie kibicował przez całą powieść? Jak ów zmiana będzie miała wpływ na ludzi z jej otoczenia?

    Kochani, nie zdradzę Wam tego. To chyba oczywiste :) Nie wyjaśnię Wam dlaczego książka o tytule "Słodkie życie" wcale nie jest taka słodka.

    Cudowna ciepła powieść, której tematyka może się okazać Wam bliższa niż myślicie. Problemy, z którymi boryka się Kornelia i inni bohaterowie książki, z pewnością odnajdziecie wśród kogoś z Waszego otoczenia.

    Jest to piękna, obyczajowa powieść, która niejednemu człowiekowi wskaże drogę. Może da odrobinę motywacji do tego, by coś zmienić w swoim życiu i tak jak bohaterka Krystyny Mirek postanowi spełnić swoje marzenia. To historia o przezwyciężaniu swoich słabości i walce z własnym strachem. O tym, że nawet mieszkając w domu pełnym bliskich osób można się czuć samotnym, a kilka drobnych gestów pomoże nam otworzyć się na świat i zmienić jego postrzeganie na nasz temat.

    Więcej na blogu Zwykłej Matki [Adres usunięty]

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula