Nie ufaj nikomu

Autor:

Średnia: 4.4 Ilość ocen: 8
Wysyłka w:
48 godzin + czas dostawy
Ilość stron
368
Rok wydania
2017
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 26,74 zł
Nasza cena: 23,94 zł 39,90 zł Taniej o: 40%

"Nie ufaj nikomu" to przerażający i wciągający thriller, w którym wszystko okazuje się być zupełnie inne, niż się spodziewałeś! Nie można ufać nikomu, a w szczególności swoim bliskim.

Co by było gdyby okazało się, że dotychczas żyłeś w kłamstwie? Ta sytuacja wydaje się być tak niedorzeczna, że praktycznie niemożliwa. Niestety, bohaterka mrocznego thrillera "Nie ufaj nikomu" doświadczyła takiej sytuacji na swojej skórze i to niejednokrotnie!

Mia od pięciu lat próbuje ułożyć swoje życie na nowo. Z mniejszym lub większym powodzeniem, bo po wydarzeniach, które ją spotkały, nigdy nie będzie już normalnie. Dokładnie pięć lat temu jej ukochany mąż Zach popełnił samobójstwo. W tym samym czasie studentka, z którą jak się okazało miał romans, zniknęła bez śladu. Wszystko to wydawało się strasznym, ale bardzo możliwym i jedynym słusznym scenariuszem. Niestety, kiedy pewnego dnia jedna z pacjentek, Alison w czasie sesji terapeutycznej mówi, że Zacha zamordowano, wszystko całkowicie traci sens. Szczególnie, że zaraz po tym kobieta również znika bez śladu. Mia postanawia rozpocząć własne śledztwo, jednak kolejne informacje, które zdobywa wcale nie pomagają, tylko jeszcze bardziej wszystko komplikują. Czy na pewno Zach był tym, kogo znała i kochała? Czy rzeczywiście popełnił samobójstwo? Okazuje się, że osoby zamieszane w sprawę wciąż są obok niej i pilnują, aby nie odkryła całej prawdy.

"Nie ufaj nikomu" to wciągająca i mrożąca krew w żyłach powieść. Jednego dnia świat Mii po raz kolejny zostaje wywrócony do góry nogami, nie spodziewa się, jak to może się skończyć. Nikt nie będzie w stanie tego przewidzieć. Historia, od której nie można się oderwać, stała się bestsellerem już dla milionów Czytelników na całym świecie!

Kathryn Croft jest pisarką, która tworzy głównie wciągające i przerażające thrillery. Zanim zajęła się pisaniem na pełny etat, pracowała w branży zarządzania zasobami ludzkimi. Uczyła również angielskiego w gimnazjum. Znana, z takich pozycji jak: "Córeczka", "Nie ufaj nikomu", "Tylko jedno kłamstwo".

Czytaj całość

Recenzje (8)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2018-05-08
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  „Wszyscy kłamią. Gdzieś to kiedyś czytałam. Że nieważne jak uczciwi i porządni jesteśmy we własnych oczach, każdy z nas i tak kłamie. Różni się tylko skala.”

  Mija to młoda kobieta, żona i matka dwuletniej dziewczynki. Jej mąż popełnił samobójstwo, a studentka, z którą miał romans zaginęła bez śladu. Ze względu na dużą ilość krwi w mieszkaniu dziewczyny uważano, że została zamordowana a mężczyzna w następstwie tych okoliczności targnął się na własne życie.

  Gdy tak naprawdę poznajemy naszą główną bohaterkę mija pięć lat od tragedii. Śmierć męża, choć wydaje się odległa to jednak kładzie się cieniem na życiu kobiety. Nie do końca jest w stanie otworzyć się na nowy związek z Willem. Pewnego dnia nowa pacjentka o imieniu Alison podczas sesji terapeutycznej sugeruje, że jej były mąż Zach nie popełnił samobójstwa a został zamordowany. Skąd Alison może znać szczegóły dotyczące tej nocy gdy zmarł Zach? Czy te informacje wstrząsną Miją?

  „Kłamstwa i sekrety to tykające bomby, które tylko czekają na moment, kiedy będą mogły narobić najwięcej szkód.”

  „Nie ufaj nikomu” to kolejna książka Kathryn Croft, którą mam okazję przeczytać. Uwielbiam czytać twórczość tej autorki gdyż zawsze wywiedzie czytelnika w pole i zafunduje takie zakończenie, o jakim nikt z nas by nawet nie pomyślał. Narracja prowadzona jest dwutorowo. Historię poznajemy z perspektywy wdowy Mii i z perspektywy Josie studentki, kochanki Zacha. Obydwa wątki przenikają się by uzupełnić wydarzenia toczące się w teraźniejszości. Ten zabieg doskonale się sprawdza, gdyż potęguje napięcie. Sama historia może wydać się błaha jednak zakończenie wbija w fotel. Autorka doskonale bawi się z czytelnikiem podrzucając nowe wątki, dzięki czemu mamy wrażenie, że wszystko jest oczywiste. Nic bardziej mylnego.

  Książka jest praktycznie „nieodkładalna”. Gdy ją zaczniesz zrelaksujesz się dopiero po ostatniej kropce, a do tego czyta się ją niezwykle szybo.

  Już wiem, że twórczość Kathryn Croft choć lekka i zawierająca dużą dawkę realizmu zawsze zaskoczy, co sprawia, że sięga się po nią bez namysłu.

  Pozdrawiam

  A.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2018-06-08
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  "Wszyscy nosimy blizny z przeszłości, kimkolwiek jesteśmy. Nieusuwalne tatuaże wryte w skórę."

  To moja druga, dość udana, przygoda czytelnicza z książką Kathryn Croft. Podobnie jak we wcześniejszej powieści "Tylko jedno kłamstwo", autorka nie bazuje na oryginalnym czy odkrywczym pomyśle, wiele elementów znamy już z innych powieści, jednak frapująco je ze sobą spaja, powodując, że chętnie angażujemy się w rozrywkę czytelniczą z dreszczykiem. Prawda nieustannie wymyka się z rąk przesłonięta przez misternie utkaną sieć kłamstw. Wydaje się, że trafiamy na właściwy trop, ale za chwilę nasza uwaga przekierowana zostaje w zupełnie inną stronę.

  Chętnie podejmuję wciągającą grę, gdzie intryga tylko pozornie sprawia wrażenie oczywistej, gdzie z dużym prawdopodobieństwem obsadzam tożsamość mordercy, kata czy ofiary, gdzie wydaje się, że znam już motywy zachowań bohaterów, ale do ostatniej strony nie jestem przekonana do wysuwanych przypuszczeń i domysłów. Owszem, trochę udaje się intuicyjnie przewidzieć, lecz wiele ujawnia się dopiero w ostatniej odsłonie, mocnej, zaskakującej, a nawet szokującej jeśli ktoś nie trafił na ten właściwy trop. Książkę czyta się szybko, ze względu na lekki styl narracji, a także ciekawy scenariusz zdarzeń, dynamiczne rytmy, dwutorowość akcji, szybkie przeskoki w czasie. Nie jest to złożony thriller, mocno trzymający w napięciu, oparty na realizmie, ale przyjemnie wypełnia czas.

  Mia Hamilton pięć lat wcześniej straciła w dramatycznych okolicznościach ukochanego męża Zacha. Kobieta próbuje pogodzić się z tym, co się stało, zapewnić córce kochający dom, ułożyć życie z nową sympatią, rozwinąć własną praktykę jako psycholog. Spokojne rytmy codzienności zakłócone zostają przez zagadkową pacjentkę Alison, która po wyznaniu niepokojącego spostrzeżenia z przeszłości Zacha, zrywa kontakt i znika. Mia decyduje się bliżej przyjrzeć sprawie, odszukać świadków, znaleźć potwierdzenie przeczuć i podejrzeń. Jednak wszystko wydaje się inne niż faktycznie jest, tam gdzie wcześniej była siła, teraz tkwi słabość, fakty nie pokrywają się ze sobą, zatrute słowa nieustannie odbijają się echem w głowie, oszustwa pokazują kolejne zatrważające oblicze, zaś zaufanie staje się towarem deficytowym.

  bookendorfina.pl

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Początkujący Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2018-07-13
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Czy do końca można poznać drugą osobę? Jej motywy? Uczucia? Czy może po latach okazuje się, że nie mamy pojęcia kim jest nasz partner/ partnerka, żona/mąż? A może sami siebie nie znamy?

  Zachęcona pozytywnymi opiniami i recenzjami sięgnęłam po książkę Kathryn Croft, jest to pierwsze jej dzieło, które miałam okazję przeczytać, czy ostatnie? Sama nie wiem. Do tej książki mam sprzeczne uczucia, z jednej strony skupia się na ludziach ich przeżyciach, motywach. Można doskonale wczuć się w rolę głównej bohaterki. Jej decyzję wydają się rozsądne i logiczne, nie irytuję tak jak ma to miejsce w innych powieściach. Z drugiej jednak bardzo brakuje mi akcji, mało się dzieję. Brakuję mi śledztwa i jakiś zwrotów akcji. Co do zakończenia... rzeczywiście bywa zaskakujące, a byłoby jeszcze bardziej, gdybym już na okładce nie dowiedziała się, że ma być "szokujące", przez co w trakcie lektury zaczęłam rozważać opcję, które wcześniej nie wzięłabym pod uwagę i muszę powiedzieć, że... połowicznie trafiłam. Czy Wy traficie... chyba musicie się przekonać sami..

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2018-06-20
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Od jakiegoś czasu sięgam po thrillery ze względu na ich treść i sposób, w jaki są napisane. Lubię te zawiłe historie i nierozwiązane do ostatnich stron zagadki. Czy tak było również w tym przypadku?

  'Na dobre i na złe. Właśnie to ma oznaczać małżeństwo, czyż nie, Zach? Ale nie dla nas. Nie teraz, gdy odszedłeś.'

  Mia jest wdową, która 5 lat temu straciła męża. Zach postanowił zakończyć swoje życie, popełniając samobójstwo. Jego żona próbuje poukładać sobie życie na nowo, wychowując córkę i spotykając się z Willem. Pewnego dnia do jej gabinetu trafia Alison. Dziewczyna ma problemy ze sobą, jednak w pewnym momencie sesji terapeutycznej twierdzi, że Zach nie popełnił samobójstwa, a został zamordowany. Czy tak faktycznie się stało?

  Mia jest kobietą, która w gruncie rzeczy nie poradziła sobie z tragiczną śmiercią męża. Nie potrafi w pełni zaufać swojemu obecnemu partnerowi, nie chce się w pełni zaangażować w nowy związek. Ponadto na własną rękę próbuje rozwiązać zagadkę, której początek dała Alison. Dziewczyna natomiast jest koleżanką Josie, która zaginęła po śmierci Zacha, będąc jednocześnie jego kochanką.

  Historia jest pełna tajemnic. Poznajemy wydarzenia w czasie teraźniejszym opowiadane przez Mię oraz wydarzenia sprzed pięciu lat przedstawione z perspektywy Josie. Jak zakończy się historia? Czy Alison wie o czymś, do czego nie doszła policja? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziemy na kartach historii.

  'Ale życie nie jest takie proste, wiem to aż za dobrze. Wszyscy nosimy blizny z przeszłości, kimkolwiek jesteśmy. Nieusuwalne tatuaże wryte w skórę.'

  Polecam wszystkim, którzy lubią tego typu opowieści Ja sama zakończenia kompletnie się nie spodziewałam i nie udało mi się przewidzieć jak całość się rozwiąże. Z samą autorką zetknęłam się po raz pierwszy i z pewnością nie ostatni.

  'Doskonałość jest męcząca. Sprawia, że inni mają wrażenie, jakby nie byli wystarczająco dobrzy, jakby nie mogli sprostać twoim oczekiwaniom. Nie chcesz być idealna.'

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-05-26
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Poznajmy trzy kobiety noszące blizny przeszłości - Mię, Josie i Alison.

  Pięć lat wcześniej mąż Mii popełnił samobójstwo i zostawił ją samą z maleńką córeczką. Mia przeszła szkolenie terapeutyczne i prowadzi własną praktykę. Rozpoczyna nowy rozdział w życiu przy boku opiekuńczego Willa. Mia nie pogodziła się z przeszłością i wciąż dręczy ją wiele pytań. Jej mąż został oskarżony o zabójstwo młodej studentki Josie, swej kochanki. Nigdy nie ustalono co przytrafiło się Josie a jej ciała nie odnaleziono do dziś. Przez długi czas ludzie nie dawali Mii spokoju i obwiniali o wszystko co się stało. Kiedy wydaje się, że życie Mii biegnie nowym rytmem jej świat kolejny raz burzy się w ułamku sekundy. Trafia do niej nowa pacjentka Alison Cummings, która oskarża swojego partnera o przemoc fizyczną. Alison twierdzi również, że mąż Mii Zach nie popełnił samobójstwa. Mia nie wierzy czy usłyszała to co jej się wydaje tym bardziej, że kobieta wszystkiego się wypiera i wybiega z gabinetu. Czy Alison cierpi na urojenia? Minęło pięć lat od tragedii i nagłe pojawienie się kobiety znającej szczegóły dotyczące dnia śmierci Zacha wstrząsają młodą wdową. Mia nie skupi się na przyszłości dopóki nie pozna prawdy.

  Akcja książki toczy się na dwóch płaszczyznach - teraźniejszości, w której skupiamy się na Mii oraz wydarzeniach rozgrywających się pięć lat wcześniej gdzie cała uwaga skupia się na Josie i Zachu. Mia nie wie czy wierzyć we wszystko co mówi nie do końca zrównoważona Alison. Kobieta jednak bardzo dobrze znała Josie i jej słowa wydają się być znaczące. Cofnięcie się do przeszłości pozwala nam z najdrobniejszymi szczegółami poznać bohaterki. Na pierwszy plan wysuwa się Josie, rzekoma kochanka. Przez długi czas torturowana psychicznie i skatowana niemal na śmierć przez partnera matki, dla której była największym życiowym błędem. Poznajemy jej codzienność oraz wgłębiamy się w relację z Zachem, jej wykładowcą. Takie dwutorowe poprowadzenie akcji niesamowicie stopniuje napięcie i wciąga w rozwój wydarzeń. Kto kłamie? Komu można ufać?

  Tytuł okazał się odpowiednio idealny w odniesieniu do całości książki. Nie ufaj nikomu. W tej powieści naprawdę nikomu nie można ufać. W pewnym momencie przestałam ufać samej autorce, ponieważ miałam wrażenie, że coraz bardziej daję się wywieść w pole. Z thrillerami psychologicznymi mam ogromny problem i właśnie dlatego tak bardzo je uwielbiam. Kombinuję, myślę, podejrzeń wciąż przybywa, sekrety wychodzą na jaw, przybywa mylnych tropów, już wydaje mi się, że odkryłam zagadkę i okazuje się, że ... autorka skutecznie wodziła mnie za nos. Nic nie jest oczywiste w tej powieści i nie raz dałam się zaskoczyć.

  "Nie ufaj nikomu" okazał się świetnie skonstruowanym thrillerem. Wyraziści, nieprzewidywalni bohaterowie, oryginalny i intrygujący pomysł na fabułę, nabierająca tempa akcja oraz klimat pełen tajemnic. Prawda miesza się z kłamstwem, autorka zaskakuje i wywraca wszystko do góry nogami. Książkę czyta się błyskawicznie, wciąga już od pierwszych stron. Ten thriller psychologiczny zaskakuje swoim zakończeniem mocno nieprzewidywalnym. Jeszcze nigdy nie miałam tylu scenariuszy rozwiązań ale i tak okazało się, że ani jeden się nie sprawdził. Autorka świetnie buduje napięcie i umiejętnie prowadzi akcję. Ta historia jest tajemnicza, intrygująca i nieprzewidywalna. Przeczytajcie ją koniecznie ale pamiętajcie o jednym - nie ufajcie nikomu!

  http://zaczytanapatka.blogspot.com/2018/05/nie-ufaj-nikomu-kathryn-croft.html

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 3 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Nie ufaj nikomu
 • Autor: Kathryn Croft
 • Wydawnictwo Burda Publishing Polska
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2017
 • Ilość stron: 368
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788380533875
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: SILENT LIES
 • Tłumacz: Kleszcz Ewa
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788380533875
 • EAN: 9788380533875
 • Wymiary: 14.5x20.5x2.5 cm
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula