Mieć mniej

Autor:

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 4
Wysyłka w:
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
240
Rok wydania
2018
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 18,68 zł
Nasza cena: 24,43 zł 34,90 zł Taniej o: 30%

Sztuka minimalizmu i porządku dla każdego – przekonaj się, że mniej znaczy więcej

“Mieć mniej” to światowy bestseller wprowadzający Czytelników w świat i filozofię minimalizmu. Pozbądź się niepotrzebnych rzeczy i odzyskaj spokój oraz harmonię ducha!

Jak wiele masz w swoim domu niepotrzebnych rzeczy? Dlaczego kolekcjonujesz pamiątki, które nie stoją nawet w widocznym miejscu, nie wyrzucasz zużytych ubrań i uparcie nie oddajesz zabawek po swoich dzieciach? W dzisiejszych czasach konsumpcjonizm powoli nas zjada, dlatego warto zainteresować się sztuką minimalizmu. Opowiada o niej Tisha Morris w swojej książce “Mieć mniej”.

Wydaje się, że to proste: wyrzucić niepotrzebne rzeczy. W rzeczywistości jednak niesamowicie trudno jest nam pożegnać się z przedmiotami, z którymi jesteśmy związani emocjonalnie. Ciężko wyrzucić pamiątki po babci, czy ulubioną sukienkę sprzed dwudziestu lat. Autorka pokazuje nam szereg sposobów i wskazówek na to, aby wreszcie przestać zagracać swoje mieszkania. Uwolnienie się od niepotrzebnych przedmiotów sprawi, że również i w naszych umysłach odnajdziemy niezbędną przestrzeń. Jedno i drugie jest nierozerwalnie związane: im więcej kupujesz, tym bardziej martwisz się o nowe rzeczy. Prostota i minimalizm sprawiają, że przerywamy emocjonalne powiązania między niepotrzebnymi ozdobami i przedmiotami sprzed lat.

“Mieć mniej” to książka prawdopodobnie potrzebna większości społeczeństwa. Zawalone strychy, piwnice, niedomykające się szafy. Ile jeszcze chcesz żyć w takim nieporządku? Jak długo będziesz pozwalać na to, aby niepotrzebne rzeczy przejmowały nad Tobą kontrolę? Odzyskanie panowania nad swoim otoczeniem to niezwykle trudna, ale i potrzebna w dzisiejszych czasach umiejętność. Pomaga na lepszą koncentrację, poprawia samopoczucie i co najważniejsze, pozwala na realizację. To nie tylko poradnik na to, jak wyrzucić stare graty. To również niezastąpiona książka o tym, jak definitywnie skończyć z ich ponownym kupowaniem i kolekcjonowaniem, raz na zawsze!

Dzięki tej książce:

 • pozbędziesz się nadmiaru rzeczy,
 • zaczniesz żyć w duchu prostoty i minimalizmu,
 • zyskasz więcej przestrzeni dla siebie.
 • oczyścisz umysł i osiągniesz upragniony spokój ducha.
   

Przejmij kontrolę nad bałaganem i zrób w swoim domu miejsce na radość i cieszenie się życiem!

 

Przeczytaj fragment książki


O autorce

Tisha Morris – autorka książek, coach, certyfikowana nauczycielka feng shui, uzdrawiania energetycznego i jogi. Łączy tradycyjne techniki feng shui z dekorowaniem wnętrz i intuicją, aby przekształcać pomieszczenia tak, by poprawić jakość życia ich mieszkańców.
 

Czytaj całość

Recenzje (4)
 1. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-05-14
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Idealnie nadaję się do testowania tego typu poradników. Czy rzeczywiście ktoś, kto lubi mieć różne przydasie, kto chowa najlepsze rzeczy na "przyszłość", która okazuje się być zupełnie inna, gdy już nadejdzie; ktoś, kto z przedmiotów nikomu niepotrzebnych wyczaruje piękną, artystyczną bizuterie- czy rzeczywiście jest w stanie zmienić swoje życie dzięki radom z tej książki? Otóż tak ! Jestem w trakcie ! Tak bardzo w trakcie, że niemal nie mam gdzie mieszkać, tylko koczuję w kącie mieszkania ;) . Czy żałuję rozpoczęcia akcji? Nie ? Czy polecam tę książkę zbieraczom ekstremalnym? TAAAAK !!! :)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-05-06
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  Autorka w dziesięciu rozdziałach podpowiada nam jak uporządkować swój dom oraz odzyskać kontrolę nad własnym życiem. Podważa wszystkie wymówek, które nie pozwalają nam na prawdziwe porządki i przekonuje, że warto poczynić pierwsze konkretne działania. Okazuje się, że przetrzymywane przez nas rzeczy doskonale pokazują kim jesteśmy, ale często działają na nas destrukcyjnie. W kolejnych rozdziałach możemy dowiedzieć się, co zrobić z pamiątkami, niechcianymi prezentami, przepełnioną szafą, czy zapomnianymi dziecięcymi zabawkami. Mnóstwo przedmiotów jest nam zupełnie niepotrzebnych, a trzymamy je na wszelki wypadek zagracając tylko naszą przestrzeń życiową. W ostatnim rozdziale autorka krok po kroku przeprowadza nas przez proces generalnych porządków życiowych.

  Uważam, że to propozycja idealna dla osób, które czują się przytłoczone otaczającymi je przedmiotami oraz dla tych, które pragną przeorganizować swoją przestrzeń życiową.

  http://mamadoszescianu.blogspot.com/2018/05/miec-mniej-tisha-morris.html

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2018-05-05
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  Rzadko kiedy sięgam po poradniki. To nie jest gatunek literatury, w którym w pełni się odnajduję, jednakże Mieć mniej to całkiem ciekawa książka, intrygujące źródło informacji na temat tego, jak odpuścić sobie przeszłość i z uśmiechem na twarzy wkroczyć w teraźniejszość, jednocześnie dbając o szczęśliwą przyszłość. Co więcej - jest to książka, która skłoniła mnie do działania w sferze własnego życia. Po przeczytaniu tego poradnika postanowiłam zrobić pewne porządki u siebie w domu, wyrzucając rzeczy ściśle związane z tym, co już było, a co nie powinno mieć dla mnie znaczenia - efekt? Faktycznie, czuję się lepiej w swoich czterech ścianach!

  Tisha Morris to ekspertka z zakresu feng-shui, trenerka yogi, uzdrowicielka energetyczna, life coach. Założyła Earth Home School of Feng Shui. Przez dziesięć lat pracowała jako prawniczka, jednakże nie odczuwała pełnej satysfakcji z wykonywanego zawodu - jej dusza ukierunkowana była na uzdrawianie i pomaganie innym w nieco innym zakresie. Jest autorką wielu książek, m.in. Umysł, ciało, dom. Mieć mniej to druga książka autorki, która dotarła na polski rynek.

  ,,Gromadzenie rzeczy to naturalny proces - tak samo, jak pozbywanie się ich."

  Mieć mniej to poradnik, który przeznaczony jest dla osób, które nie potrafią pozbyć się rzeczy z przeszłości. Często zatrzymujemy przedmioty, które nie są nam do niczego potrzebne. Zalegają w szafach, półkach bądź na strychu, a nasz jedyny kontakt z nimi pojawia się podczas porządkowania rzeczy - wtedy wyciągamy dany przedmiot, by w końcu się go pozbyć, lecz nagle decydujemy się jednak tego nie robić. Zazwyczaj kierujemy się wtedy standardowymi przekonaniami: ta rzecz może mi się jeszcze przydać, na wszelki wypadek zostawię, dostałam to w prezencie, to pamiątka, naprawię to, i tak dalej i dalej. Szukamy powodów na to, aby zatrzymać przy sobie to, co było, równocześnie obciążając to, co jest teraz. Sama niejednokrotnie zachowywałam się w ten sposób, chomikując rzeczy sprzed lat. Właściwie to robię to nadal, lecz teraz wiem, czym jest to spowodowane - moim wewnętrznym ego, które trzyma się ostatkami sił moich poprzednich tożsamości - uczennicy, zbuntowanej nastolatki, studentki.

  Tisha Morris w swym poradniku radzi jak krok za krokiem pozbyć się demonów z przeszłości. Pamiątek po byłych partnerach, dzieciach, naszych starych tożsamościach i rolach, przedmiotów, dokumentów czy ubrań z poprzednich stanowisk pracy. Po wszystkim tym, co minęło i już (raczej) nie wróci. Autorka zaznacza, że każda rzecz, którą postanawiamy zatrzymać przechowuje pewien materiał emocjonalny, nacechowany pozytywnymi wspomnieniami, bądź negatywnymi. Przedmioty te często oddziałują na nas, zakłócając teraźniejszość, wpływają na kontakt z bliskimi, nasze samopoczucie i ogólne podejście do życia. Pozbywając się rzeczy z przeszłości, nie wymazujemy jej z naszego życia, lecz robimy miejsce na przyszłość oraz pozwalamy nam osiągnąć spokój ducha.

  ,,Jeśli będziemy kurczowo trzymać się przeszłości, wypełnimy swoje proroctwo, że najlepsze czasy są już za nami."

  Oczywiście celem tego poradnika, nie jest nakłonienie czytelnika do wyrzucenia połowy rzeczy ze swemu domu w imię spokoju ducha, lecz tych, które nie są nam już do niczego potrzebne, zakłócają nasze funkcjonowanie, lecz wmawiamy sobie, że jest inaczej. Książka ta przypomina dialog pomiędzy czytelnikiem a autorką, tłumaczy motywy zachowań oraz reakcji naszego ego na zmiany. Morris pomaga czytelnikowi poprzez zadawanie licznych pytań oraz skłanianie do odpowiedzi, a następnie ich analizy. Dlaczego wciąż trzymasz przedmiot, którego nie użyłeś ani razu od 3 lat? Czy prezenty otrzymane od byłego partnera wywołują w Tobie pozytywne, czy negatywne emocje? Jeżeli negatywne, dlaczego wciąż je masz?

  Ogromnym plusem tej książki stanowi to, iż nie jest to zwykły poradnik, ale szczere i osobiste wyznania kobiety, która musiała zmierzyć się najpierw z chorobą a później śmiercią ukochanej matki, rozwodem z mężczyzną, z którym miała spędzić całe swe życie oraz zmianą pracy, wykonywaną przez dziesięć ostatnich lat. Tisha Morris nie wysnuwa naukowych teorii, lecz radzi czytelnikowi poprzez własne doświadczenia oraz doświadczenia klientów. Autorka sugeruje, że najlepszym sposobem na uporanie się z przeszłością i znalezienie radości w teraźniejszości jest pozbycie się rzeczy, które w pewien sposób kurczowo trzymają nas w tyle, przypominają nam kim byliśmy kiedyś, nie pozwalając zbudować stabilnego wizerunku siebie teraz. Lekka forma, spokojny język autorki skłaniają do refleksji, działają kojąco na czytelnika, zachęcają do zmian.

  www.ksiazkowa-przystan.blogspot.com

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2018-06-17
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Czas na porządki!

  Znów poszukujesz w szafie czegoś, w co mogłabyś się ubrać? Po raz kolejny obiecujesz sobie, że posprzątasz w komodzie, byś mogła w końcu ją zamknąć? Ze wzruszeniem patrzysz na smoczki twojego dziecka sprzed dziesięciu lat zastanawiając się, jak szybko rośnie? Ze złością przestawiasz trzy razy dziennie znienawidzony wazon, który dostałaś w prezencie ślubnym od ciotki, a szkoda ci / boisz się go wyrzucić? Jeśli choć na jedno z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco oznacza to, że pora na wielkie porządki. Co więcej, pora na zmianę podejścia w stosunku do rzeczy, które posiadasz i którymi wypełniasz swój świat.

  Dlaczego gromadzisz określone rzeczy i dlaczego tak trudno ci się z nimi rozstać? Co kryje się za niechęcią do sprzątania? Dlaczego kupujesz określone produkty mimo iż twoje życie jest już nimi wypełnione? Jakie emocje kryją się za starą, zepsutą szkatułką czy zdjęciami z wakacji? Dowiesz się tego z fascynującej książki autorstwa Tishy Morris. Coach, certyfikowana nauczycielka feng shui, uzdrawiania energetycznego i jogi, autorka bestsellerowego poradnika „Umysł, ciało, dom”, wraca z pozycją „Mieć mniej”, która znacząco zmienia spojrzenie na przestrzeń wokół nas i nasze podejście do przedmiotów. To poradnik dla tych wszystkich, którzy nie mogą poradzić sobie z nadmiarem rzeczy, którzy czują, iż pora ruszyć dalej, którzy czują się przytłoczeni dobrostanem i nieszczęśliwi, a jednak nie potrafią samodzielnie sobie z tym poradzić. To również poradnik dla tych, którzy czują, że coś blokuje ich rozwój, że wciąż powtarzają utarte schematy i nie mogą uwolnić się od bolesnych wspomnień.

  Książka „Mieć mniej”, to coś więcej niż poradnik minimalisty czy poradnik dotyczący sprzątania. To książka, która porządkuje nasze myśli i uczucia, pozwalająca dotrzeć do sedna problemu i nadać życiu nową jakość. W dziesięciu rozdziałach, krok po kroku, uporamy się z niewłaściwym stosunkiem do zgromadzonych przedmiotów, będziemy w stanie ostatecznie zakasać rękawy i zabrać się do wielkich porządków. Zanim jednak do tego dojdzie spoglądać będziemy na swój dom zastanawiając się, pod jakim względem nie jest ON zgodny z tym, czego pragniemy. Dowiemy się, że każde pomieszczenie w naszym domu reprezentuje określony aspekt nas samych, a szafy symbolizują to, co chcielibyśmy schować przed światem. Zdamy sobie sprawę, że tworzymy swoją tożsamość w oparciu o rzeczy, są jednym z nielicznych atrybutów odróżniających nas od innych ludzi. „Posiadanie, lubienie, pragnienie lub kupowanie rzeczy nie jest problemem. Problem pojawia się wtedy, gdy wyrastamy z pewnych tożsamości, ale nadal trzymamy się przedmiotów, które je reprezentują” – pisze Morris, nakłaniając nas do zaakceptowania zmian i poddania się im.

  Autorka porusza ponadto temat związków, w tym byłych, i pozostających po nich pamiątek, a także poprzednich zawodów i pracy, w trakcie których również gromadzimy w naszym życiu mnóstwo przedmiotów z nimi związanych. I nawet jeśli nie utożsamiamy się z żadnym konkretnym zawodem, a nasza rola zawodowa nie skutkuje obrastaniem w przedmioty, to być może ogrom rzeczy w naszym otoczeniu wynika z identyfikacji z jakimiś osiągnięciami czy doświadczeniami naszym życiu. I w ten sposób, docierając do przyczyn określonych zachowań i naszego stosunku do danego przedmiotu, jesteśmy w stanie pożegnać się z nimi, porządkując nie tylko naszą przestrzeń, ale i nasze życie.

  Książka „Mieć mniej”, oscylująca pomiędzy psychologią a poradnikiem dotyczącym filozofii sprzątania (i życia), to pozycja wyjątkowa, która znacząco podnosi komfort naszej egzystencji oraz sprawia, że możemy przepracować pewne wydarzenia z przeszłości i … ruszyć do przodu z nową energią!

  Justyna Gul

  Qultura słowa

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Mieć mniej
 • Autor: Tisha Morris
 • Wydawnictwo Kobiece
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2018
 • Ilość stron: 240
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788365601216
 • Język: polski
 • Podtytuł: Jak uwolnić się od nadmiaru rzeczy i ruszyć do przodu
 • Oryginalny tytuł: Clutter Intervention: How Your Stuff Is Keeping You Stuck
 • Tłumacz: Bochenek Karolina
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788365601216
 • EAN: 9788365601216
 • Wymiary: 13.8x19.8x2 cm
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula