Mechaniczna księżniczka. Diabelskie maszyny. Tom 3

Książka
24,33 zł
Książka
38,99 zł
Outlet
22,99 zł

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Seria: Diabelskie maszyny,
Nocni Łowcy
Oprawa: Miękka
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 544
Wydawnictwo: MAG
Opis

Mroczna sieć zaczyna się zaciskać wokół Nocnych Łowców z Instytutu Londyńskiego. Mortmain planuje wykorzystać swoje Piekielne Maszyny, armię bezlitosnych automatów, żeby zniszczyć Nocnych Łowców. Potrzebuje jeszcze tylko ostatniego elementu, żeby zrealizować swój plan. Potrzebuje Tessy Gray, Charlotte Branwell, szefowa Instytutu Londyńskiego, rozpaczliwie stara się znaleźć Mortmaina, zanim ten zaatakuje. Ale kiedy Mortmain porywa Tessę, chłopcy, którzy roszczą sobie równe prawa do jej serca, Jem i Will, zrobią wszystko, żeby ją uratować. Bo choć Tessa i Jem są zaręczeni, Will jest zakochany w niej jak zawsze.

 

Fragment książki


Prolog

York, 1847


      – Boję się – wyszeptała mała dziewczynka siedząca na łóżku. – Dziadku, możesz zostać ze mną?

      Aloysius Starkweather prychnął ze zniecierpliwieniem, ale przysunął krzesło do łóżka i usiadł. Irytacja była tylko po części szczera. W skrytości ducha cieszył się, że wnuczka mu ufa i że często tylko ON potrafi ją uspokoić. Jego szorstkość nigdy nie przeszkadzała dziewczynce mimo jej wrażliwej natury.

      – Nie ma się czego bać, Adele – zapewnił ją teraz. – Sama się przekonasz.

      Wnuczka spojrzała na niego wielkimi oczami. Ceremonia pierwszych runów zwykle odbywała się w którymś z okazalszych pomieszczeń Instytutu w Yorku, ale z powodu słabych nerwów i kruchego zdrowia Adele postanowiono tym razem przenieść uroczystość do jej bezpiecznej sypialni. Dziewczynka siedziała na brzegu łóżka ze sztywno wyprostowanymi plecami. Na sobie miała odświętną czerwoną sukienkę, delikatne, jasne włosy były związane z tyłu czerwoną wstążką. Oczy wydawały się ogromne w drobnej twarzyczce. Wszystko w niej było kruche jak chińska porcelana.

      – Co mi zrobią Cisi Bracia? – spytała.

      – Podaj mi rękę – rzekł dziadek, a ona z ufnością wyciągnęła do niego prawą dłoń. Starkweather obrócił ją i popatrzył na siateczkę jasnoniebieskich żył rysujących się pod skórą. – Użyją steli... wiesz, co to jest stela. Żeby narysować ci Znak. Zwykle zaczynają od Runu Wzroku, o czym dowiesz się na lekcjach, ale w twoim wypadku rozpoczną od Siły.

      – Bo nie jestem zbyt silna.

      – Żeby cię wzmocnić.

      – Tak jak mnie wzmacnia rosół wołowy. – Adele zmarszczyła nos.

      Dziadek się roześmiał.

      – Mam nadzieję, że to nie będzie aż takie nieprzyjemne. Poczujesz lekkie ukłucie, ale musisz być dzielna i nie krzyczeć, bo Nocni Łowcy nie płaczą z bólu. Pieczenie szybko ustąpi, a ty poczujesz się dużo silniejsza. I to będzie koniec ceremonii. Potem zejdziemy na dół i zjemy tort dla uczczenia ceremonii.

      Adele klasnęła w ręce.

      – Będzie przyjęcie!

      – Tak, przyjęcie. I prezenty. – Starkweather poklepał się po kieszeni. Trzymał w niej małe pudełeczko owinięte w niebieski papier. Znajdował się w nim jeszcze mniejszy rodowy pierścień. – Mam tu jeden dla ciebie. Dostaniesz go, jak tylko skończy się ceremonia znaków.

      – Jeszcze nigdy nie miałam swojego przyjęcia.

      – Teraz zostaniesz Nocną Łowczynią – powiedział Aloysius. – Wiesz, dlaczego to jest ważne, prawda? Pierwsze runy oznaczają, że już jesteś Nefilim, tak jak ja, jak twoja matka i ojciec. Oznaczają, że jesteś częścią Clave. Częścią naszego rodu wojowników. Kimś innym i lepszym od pozostałych ludzi.

      – Lepszym – powtórzyła Adele wolno.

      W tym momencie do pokoju weszło dwóch Cichych Braci i Aloysius dostrzegł błysk lęku w oczach wnuczki. Dziewczynka pośpiesznie zabrała rękę z jego uścisku. Starkweather zmarszczył brwi. Nie podobał mu się strach u własnych potomków, choć nie mógł zaprzeczyć, że Cisi Bracia są dość upiorni z tym swoim milczeniem i dziwnym, posuwistym krokiem. Gdy podeszli do łóżka, drzwi otworzyły się ponownie i do sypialni weszli rodzice Adele. Jej ojciec, a jego syn, w szkarłatnym stroju, synowa w czerwonej sukni wybrzuszającej się w talii i w złotym naszyjniku z runem enkeli. Uśmiechnęli się oboje do córki, a ona odpowiedziała im drżącym grymasem.

      Adele Lucindo Starkweather, rozbrzmiał głos pierwszego Cichego Brata, Cimona. Osiągnęłaś odpowiedni wiek, żeby otrzymać pierwszy ze Znaków Anioła. Jesteś świadoma zaszczytu i zrobisz wszystko w swojej mocy, żeby na niego zasłużyć?

      Adele posłusznie skinęła głową.

      – Tak.

      Przyjmiesz Znaki Anioła, które na zawsze pozostaną na twoim ciele i będą ci przypominały, co jesteś winna Aniołowi, oraz o twoim uświęconym obowiązku wobec świata?

      Dziewczynka powtórnie kiwnęła głową. Serce Aloysiusa napęczniało dumą.

      – Przyjmę.

      Zaczynajmy więc. W długiej, białej dłoni Cichego Brata błysnęła stela. Cimon ujął drżącą rękę Adele i przytknął do niej czubek narzędzia. Zaczął rysować.

      Adele ze zdumieniem patrzyła, jak na jej bladym przedramieniu pojawia się zarys symbolu Siły, delikatny wzór z przeplatających się czarnych linii. Całe ciało miała napięte, zęby wbiła w górną wargę. W pewnym momencie pomknęła wzrokiem ku dziadkowi, a on zdziwił się na widok tego, co dostrzegł w jej oczach.

      Ból. Odrobina cierpienia w czasie nakładania znaków była rzeczą normalną, ale w źrenicach wnuczki Aloysius zobaczył... agonię.

      Poderwał się z krzesła tak gwałtownie, że upadło.

      – Stop! – krzyknął.

      Niestety, za późno.

      Znak był gotowy. Cichy Brat cofnął się i wytrzeszczył oczy na widok steli splamionej krwią. Adele cicho jęczała, najwyraźniej mając w pamięci upomnienie dziadka, żeby nie krzyczeć z bólu... ale kiedy jej poraniona skóra zaczęła czernieć, płonąć i odchodzić od kości, jakby znak był ogniem, nie zdołała się powstrzymać, tylko odrzuciła głowę do tyłu i zaczęła wrzeszczeć, wrzeszczeć...

[darmowy fragment książki "Diabelskie maszyny tom 3 Mechaniczna księżniczka", strony 7-9]

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii przygodowe i fantastyka lub z serii Diabelskie maszyny

Szczegóły
  • Tytuł: Diabelskie maszyny tom 3 Mechaniczna księżniczka
  • Autor: Cassandra Clare
  • Wydawnictwo MAG
  • Seria Diabelskie maszyny, Seria Nocni Łowcy
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2013
  • Ilość stron: 544
  • Format: 13.5x20.5cm
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788374804059
  • Język: polski
  • Tłumacz: Reszka Anna
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788374804059
  • EAN: 9788374804059
  • Wymiary: 13.5x20.5 cm
  • Dane producenta: Dressler Dublin sp. z o.o., Poznańska 91, 05-850 Ożarów Mazowiecki, Polska, wydawnictwo@dressler.com.pl, tel. +48 22 733 50 00
Recenzje książki Mechaniczna księżniczka. Diabelskie maszyny. Tom 3 (7)
  1. taniaksiazka.pl
    Początkujący Recenzent
    Ocena:
    5/5
    Opinia potwierdzona zakupem
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest naszym Klientem i kupił ten produkt w naszym sklepie.
    Dodana przez Anna M. w dniu 2016-06-21
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    4 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

    Kolejna cudowna książka napisana przez C. Clare. Kontynuacja losów Tessy, Willa i Jema, których pokochaliśmy już we wcześniejszych tomach. Czytaniu kolejnych stron towarzyszą skrajne emocje, książka ta łamie serca i na nowo składa je w całość. Polecam każdemu kto już rozpoczął swoją przygodę z dziełami tej autorki. Nie zawiedziecie się. Książka ma też idealnie dobraną czcionkę, ułatwiającą czytanie i urzekającą okładkę.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Początkujący Recenzent
    Ocena:
    5/5
    Opinia potwierdzona zakupem
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest naszym Klientem i kupił ten produkt w naszym sklepie.
    Dodana przez Małgorzata Z. w dniu 2017-12-30
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    2 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

    Książka ta była prezentem dla mojej bratanicy. Cieszę się, ze udało mi się ją dostać chociaż nie było łatwo. Pracownicy Taniej ksiązki "stanęli na głowie" żebym ją otrzymała i WIELKIE DZIĘKI IM ZA TO :-)

    bratanica widząc tą książkę była baaardzo zachwycona,że będzie w końcu mogła ją przeczytać - to samo mówi za siebie, że książka jest godna polecenia - to taka moja recenzja -:)

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Anna K. w dniu 2013-12-20
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    10 z 15 osób uznało recenzję za przydatną

    Czytając już ósmy post na temat książek pani Clare nietrudno się domyślić, że jej twórczość bardzo przypadła mi do gustu. Na początku broniłam się rękoma i nogami przed ich czytaniem, lecz w końcu się skusiłam. I to było najrozsądniejsza rzecz, jaką mogłam zrobić. Teraz, będąc po lekturze ósmej książki pani Clare, jestem niesamowicie szczęśliwa, że to zrobiłam. Jej książki przynoszą tyle szczęścia i radości z czytania, ile tylko może przynieść jakakolwiek lektura.

    Nie wiem, co jeszcze można napisać o twórczości pani Clare, tym bardziej o książce ,,Mechaniczna księżniczka". Kiedy mam ochotę wypowiedzieć się na temat tej książki, to po prostu chce mi się dzielić ze wszystkimi treścią książki. Wymieniać te wszystkie fantastyczne fragmenty, jakimi mnie książka obdarowała. Niestety, nie mogę tego zrobić, bo wiem, że bym zdradziła za wiele.

    Książkę ,,Mechaniczna księżniczka", jak i poprzednie części ,,Diabelskich maszyn" czytało mi się z wielkim zaangażowaniem. Gdy tylko usiadłam czytać, przepadłam na jej stronicach. Sądzę, że nie da się czytać tej książki bez zachwycania się tym, co znajdzie się w środku. Ja nie potrafiłam się opanować. Jestem zachwycona! Polecam tę książkę dla każdego. Jeśli jeszcze nie sięgnęliście po serię ,,Diabelskie maszyny" to naprawdę warto.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  4. taniaksiazka.pl
    Początkujący Recenzent
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Teresa S. w dniu 2013-12-30
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    8 z 14 osób uznało recenzję za przydatną

    Droga pani Clare,

    W imieniu moim oraz pozostałych czytelników na całym świecie, chcielibyśmy podziękować za wybitne dzieło, które Pani stworzyła.

    Wiele osób zachwyca się nad Pani inną serią -Darami Anioła. Jednak ja (i zapewne wielu innych ludzi) uważa, że seria Diabelskie Maszyny jest serią 2 razy lepszą i każdy, kto jej jeszcze nie przeczytał jest niezrozumiałym dla nas ignorantem.

    Z bohaterami, których Pani stworzyła było mi się tak smutno pożegnać, że aż się popłakałam. No bo co ma zrobić biedny człowiek, kiedy okazuje się, że nie będzie dalszych przygód Tessy, Willa, Jema, Sophie i całej innej wielkiej gamy postaci, których Pani wykreowała. Czasami jednak czytelnik ma wrażenie, że się "zasłodzi" (Zmierzch) jednak Bogu dzięki, że relacje łączące bohaterów nie były ani trochę sztuczne.

    Naprawdę podziwiam Panią, za kreatywność, którą Pani posiada. Kreatywność, to zdecydowanie moja ulubiona cecha u ludzi. Wie Pani dlaczego? Bo bez niej nie ma nic. Bez niej nie ma dialogów, zdarzeń ,a nawet emocji. I ogromnie się cieszę, że ktoś Panią taką kreatywnością obdarzył.

    O fabule to już raczej nie będę wspominać, bo to się staje nudne, że ktoś non-stop powtarza, że jest po prostu świetna, że mknie niczym rumak, że czytelnik po prostu ma wrażenie, że jeszcze chwila, a po prostu zemdleje z tych emocji, że ma pragnienie zamknięcia się w szklanej kopule, w której będą tylko ON i książka. Ale nie powiem tego, bo to już jest nudne. Najbardziej jednak gratuluje Pani za zakończenie. Naprawdę, istnieje bardzo mała grupka autorów, która tworzy takie zakończenia, by czytelnik był z nich zadowolony i uważał je za dobre (np. Gwiazd naszych wina- zakończenie było genialne i wiedziałam, ze musi się tak stać, jednak nie mogłam powstrzymać łez). W tym przypadku natomiast płakałam tylko dlatego, że miałam świadomość, że to po prostu jest już koniec i nie ma już nic.

    Tak więc ja i reszta świata chcemy powiedzieć tylko jedno słowo:dziękujemy.

    Zwyczajny człowiek

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  5. taniaksiazka.pl
    Początkujący Recenzent
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Patrycja R. w dniu 2014-01-14
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    8 z 15 osób uznało recenzję za przydatną

    Cassandra Clare stała się jedną z moich ulubionych autorek zaraz po przeczytaniu "Miasta kości", jednak to właśnie trylogia "Diabelskie Maszyny" o wiele bardziej przypadła mi do gustu. Jest to niezwykła historia, pełna emocji, zwrotów akcji, poświęcenia i miłości.

    Tyle emocji nie towarzyszyło mi chyba przy żadnym cyklu, a już na pewno nie przy każdym jego tomie. A jak "Mechaniczna księżniczka" sprawuje się jako zakończenie tak świetnej trylogii? Jest idealna! Zachwyca, niejednokrotnie pozbawia tchu, wyciska z oczu łzy i wywołuje uśmiech na twarzy. Powoduje istną mieszankę emocjonalną i nie pozwala od siebie się oderwać - czytałam ją nawet z migrenowym bólem głowy, gdyż zwyczajnie musiałam wiedzieć, co będzie dalej! :)

    Bohaterowie są niezwykli. Nawet jeśli po przeczytaniu pierwszego tomu z miejsca ich polubiłam, to po "Mechanicznej księżniczce" lubię ich jeszcze bardziej! Są tak wyraziści, starannie dopracowani, że wydają się wyjątkowo rzeczywiści. Opis świata także zasługuje na uwagę, bowiem podczas czytania miałam wrażenie jakbym naprawdę była w XIX-wiecznej Anglii. Pisarka umiejętnie posługuje się piórem, przez co czytelnik wczuwa się w opisywaną historię i wraz z bohaterami cierpi podczas porażek, czy cieszy się sukcesami.

    Muszę także zwrócić uwagę na trójkąt miłosny, który, pomimo ostatnio swej powszechności w różnego rodzaju literaturze, tutaj jednak wyróżnia się. Ma ON inny przebieg, bohaterka ma inne dylematy względem dwóch mężczyzn, których kocha i po prostu nie jest ON tak dziecinny i prosty, jak przeważnie bywa. Jest to jeden, jeśli nie jedyny, z tzw. "trójkątów miłosnych", który mnie oczarował i dla którego nie widziałam prostego i bezbolesnego rozwiązania. Ponieważ, o ile miałam swojego faworyta, o tyle nie chciałam aby ten drugi został zraniony. Także wątek ten nie był łatwy do rozwiązania, ale przyznaję, że autorka spisała się na medal!

    Pisarka ani trochę nie obniżyła poprzeczki względem poprzednich części. Ostatni tom jest równie dobry, a nawet lepszy. Także warsztat pisarski pani Clare nadal zachwyca. W książce nie potrafię dopatrzeć się żadnych minusów, poza tym, że mogłaby by być ona dłuższa. ;)

    Podsumowując; książkę, jak i całą trylogię, gorąco WSZYSTKIM polecam!

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula