Friendzone

Książka
27,01 zł
Outlet
13,44 zł
eBook
26,58 zł

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Oprawa: Miękka
Wydawnictwo: Feeria
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 408
Opis

“Friendzone” to powieść dla nastolatków, pełna sprzecznych emocji i sercowych rozterek. Czy główni bohaterowie odnajdą w sobie odwagę na powiedzenie “tak” rodzącej się miłości?
 

Mimo wielu różnych opinii, świat nastolatków nigdy nie był i nie będzie zupełnie bezproblemowy i łatwy. Chociaż nie zmagają się z takimi samymi problemami jak dorośli, śmiało można stwierdzić, że w ich życiu również dochodzi do wielu niespotykanych i niecodziennych zdarzeń. Tylko czy na pewno ich sprawy tak mocno odbiegają od tego, co przydarza się również i nam? Sandra Nowaczyk w swojej książce “Friendzone” pokazuje, jak trudno jest nieraz podjąć jakąkolwiek decyzję.

Tatum i Griffin znają się od urodzenia, dlatego traktują się wzajemnie prawie tak samo, jak brat i siostra. Nie wyobrażają sobie być razem lub sprawić, aby bezpieczna strefa przyjaźni zmieniła się w coś innego. Wszystko nagle rozpada się na kawałki podczas balu maskowego. Nie mają pojęcia, że są swoimi partnerami, ale ulegają chwili i czują między sobą niesamowite napięcie. Żadne z nich nie miałoby oporów przed rozwinięciem sytuacji, jednak przyjaźń miała być dla nich najważniejsza i nic nie powinno jej zepsuć. Nawet rodzące się uczucie. Co więcej, zarówno Tatum jak i Griffin są w związkach! Czy da się cokolwiek zrobić? Nieszczęsny bal całkowicie zamotał w ich głowach. Nie ma dnia, aby nie myśleli o sobie wzajemnie w zupełnie inny, niż do tej pory, sposób. Bohaterowie zmagają się z czyhającym za rogiem potężnym uczuciem, któremu boją się zarówno przeciwstawić, jak i przyjąć do serca.

“Friendzone” to debiut polskiej autorki, napisany przede wszystkim dla młodzieży, ale nie tylko. W końcu w normalnym i realnym życiu podobne sytuacje zdarzają się równie często i zastanawiamy się, co w takiej chwili zrobić. Pójście za głosem serca może zniszczyć to, co budowaliśmy przez wiele lat, rozum natomiast jest w stanie odebrać naprawdę głębokie i silne uczucie. Bohaterowie miotają się w trudnych chwilach, a decyzja, którą ostatecznie podejmą, z pewnością zaskoczy niejednego Czytelnika. Mimo młodego wieku chcą pozostać wiernymi swoim przekonaniom, które prawdopodobnie i tak będą musieli mocno zweryfikować, aby wciąż zostać przyjaciółmi. Tylko czy na pewno w obecnej chwili im to wystarczy? Sandra Nowaczyk jest początkującą, młodą polską pisarką. “Friendzone” stanowi jej debiut literacki, przyjęty bardzo ciepło przez Czytelników w całym kraju.

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii obyczajowa

Szczegóły
  • Autor: Sandra Nowaczyk
  • Wydawnictwo Feeria
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2017
  • Ilość stron: 408
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788372296641
  • Język: polski
  • ISBN: 9788372296641
  • EAN: 9788372296641
  • Wymiary: 14.5x20.5 cm
  • Dane producenta: Wydawnictwo JK Sp. z o.o., Krokusowa 3, 92-101 Łódź, Polska, redakcja.jk@wydawnictwojk.pl, tel. 426764969
Recenzje książki Friendzone (15)
  1. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Patrycja K. w dniu 2017-06-19
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    Tate i Griffin. Griffin i Tate. Ta dwójka jest nierozłączna od najmłodszych lat. Nie wyobrażają sobie świata bez tej drugiej osoby, są dopasowani jak dwie połówki jabłka. Przyjaźń, która ich łączy jest wyjątkowa, niepowtarzalna i niemożliwa do zniszczenia. Choć wiele osób nieopatrznie bierze ich za parę, Griff i Tatum nigdy nawet nie pomyśleli o sobie w ten sposób. Do czasu. Podczas balu maskowego, na który mieli przyjść ze swoimi partnerami coś wymknęło się spod kontroli. Bezpieczny namiot jakim była przyjaźń zostanie nieoczekiwanie zmieciony przez huragan wywołany niefortunnym wydarzeniem, którego konsekwencji oboje nie byli w stanie przewidzieć. Czy przypadkowy pocałunek może przekreślić lata przyjaźni? A może wszystko da się jeszcze odkręcić? Tylko czy obydwie strony chcą tego samego?

    Największą zaletą książki jest szczerość przekazu. Jako nastolatka, autorka porusza się po świecie młodych ludzi z niebywałą lekkością i jest w stanie trafić prosto do serca trafnymi uwagami. Wiele już było w literaturze nastolatków z kryzysem wieku średniego, nie mniej spotkałam niemal dorosłych rozwiniętych umysłowo na poziomie podstawówki. Kluczem jest umiar, a w książce Sandry znalazło się sporo miejsca na nastoletnią naiwność i słodkie zmartwienia, ale równoważą je stopniowe dojrzewanie bohaterów, mądre wnioski do których dochodzą i nieco poważniejsze troski z jakimi muszą się zmierzyć. Nic nie jest czarne albo białe, odcienie ciągle się zmieniają, nie ma idealnych chwil i perfekcyjnych osób. Wszyscy popełniają błędy i na nich się uczą. Choć czasem zachowanie bohaterów może zirytować, cieszę się, że zawsze potrafili dojść do odpowiednich wniosków.

    Kolejnym plusem jest styl autorki. Lekki, przyjemny, z nutką poetyckości, a do tego bardzo płynny i dojrzały. Czuć w nim niesamowity dynamizm, a autorka z każdą stroną robiła na mnie coraz większe wrażenie tym, jak rozwijała warsztat w trakcie pisania. Wciąż jest sporo do dopracowania, ale talent nie pozostawia miejsca do dyskusji. Ciekawie zaplanowana została kompozycja tekstu, oprócz pierwszoosobowej, naprzemiennej narracji dwójki głównych bohaterów, wzbogacona została o ciekawe wstawki z kluczowymi dla danego rozdziału zdaniami i odpowiednio dobranym podkładem muzycznym.

    Ciężko uwierzyć, że autorka ma zaledwie 17 lat, bo jej opowieść nie ustępuje w niczym zagranicznym bestsellerom. Przede wszystkim widać konsekwentne dążenie do zamierzonych celów. Czasem mam wrażenie, że autorzy mimo ambitnych planów, w pewnym momencie nudzą się swoją historią i pędzą na skróty do zakończenia, które zostawia czytelnika z niesmakiem i wrażeniem zmarnowanego potencjału. A tu, niespodzianka. Wszystkie intrygujące wątki zostają rozwinięte i odpowiednio pozamykane, a finałowy rozdział zgrabnie kończy całą opowieść jednocześnie zostawiając otwartą furtkę dla kontynuacji.

    O CZYM? „Friendzone”, opowieść o parze przyjaciół, którzy nieoczekiwanie muszą zmierzyć się z głębszymi uczuciami, jakie nieproszone zaczynają kiełkować im w sercach. Nie obędzie się bez dramatów, łez i złamanych obietnic. Nastoletnie problemy, przeplatają się z poważniejszymi troskami, a całość ozdabia świetna muzyka i trafne sentencje. Autorka dopiero rozwija skrzydła, ale z takim zasobem talentu, ma szansę wznieść się naprawdę wysoko. Trzymam za nią kciuki i mam nadzieję, że nie spocznie na laurach, bo drzemią w niej ogromne zasoby potencjału, które mogą zaowocować jeszcze wieloma świetnymi historiami.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Wioletta D. w dniu 2018-05-30
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Tatum, zwyczajna nastolatka, nie mająca w życiu większych problemów. Zadowolona z życia dziewczyna, która ma jeden cel - wykorzystać życie do końca i nie żałować tego, co się wydarzy. Dobrze wyglądająca, nie najgorzej ucząca się uczennica, posiadająca osobę, bez której nic nie byłoby takie same.

    Griffin, chłopak mieszkający kilka domów od Tate, sportowiec, pomimo własnych problemów, wiedzie szczęśliwe życie, w którym nie zmieniałby niczego. Ma kochająca dziewczynę - Pam - cudowną drużynę sportową oraz ją, najlepszą przyjaciółkę od dzieciństwa - Tatum.

    Są dla siebie jak rodzina, jak brat i siostra, kochają się i nie wyobrażają sobie życia bez ich przyjaźni.

    Jedna decyzja, jedna zmiana planów, jeden taniec i dwie maski sprawiły, że wszystko się zmieni, gdy tylko się dowiedzą...

    Przyjaźń, która miała przetrwać wszystko zostanie wystawiona na próbę...

    Oboje tworzą związki z inną osobą, czy to, co się wydarzyło będzie miało swoje konsekwencje? Co jeśli tylko jedna strona pogodzi się z tym co się wydarzyło? Co jeśli ta druga nie będzie w stanie zapomnieć?

    Miłość czy przyjaźń? Prawda czy kłamstwo? Ja czy ona/on? Przed takimi wyborami będą musieli stanąć Tatum i Griffin. Czy podejmą dobre decyzje? Przekonajcie się sami.

    Cała recenzja na stronie ---> [Adres usunięty]

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Beata M. w dniu 2017-10-26
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Warto trzymać kciuki za młode pokolenie, bo jak się okazuje, drzemie w nim spory potencjał. Nastoletnia Sandra Nowaczyk zadebiutowała z książką "Friendzone" i udowodniła, że w młodej osobie drzemie wielki talent.

    Historia oparta na powieści dla młodzieży opowiada o losach Tatum i Griffina - dwójki przyjaciół spędzających ze sobą każdą wolną chwilę już od najmłodszych lat. Jednak wszystko się zmieniło, gdy zaczęli dorastać. Do tej pory żyli jak brat i siostra, opierając swoją nić porozumienia na platonicznej, braterskiej zażyłości. Jednak jeden taniec na balu maskowym zmienił wszystko co do tej pory zbudowali. Czy jest szansa by tych dwoje spojrzało na siebie inaczej? Czy odnajdą szczęście w momencie zagubienia i bezradności?

    Jak się okazuje, życie to skomplikowana sprawa w każdym wieku. Wydawać by się mogło, że rozterki młodzieży to błahe dylematy nad którymi nie warto się zatrzymywać, a jednak pokazane w sposób konkretny i jednocześnie bardzo plastyczny wywierają na czytelniku duże zainteresowanie. Sama przepadałam w tej historii już od pierwszych stron, bo pierwsze co mnie przy niej zatrzymało to dobry styl. Dobrze napisane zdania, brak zbędnych opisów, błyskotliwe dialogi i pomysł na rozwinięcie fabuły. Czy można chcieć czegoś więcej? Gdybym nie wiedziała, że mam przed sobą debiut, nawet nie pomyślałabym, że może być to pierwsza książka w dorobku autorki.

    To jednak nie wszystko. Najważniejszym, centralnym punktem fabuły okazali się dla mnie bohaterowie. To im poświęciłam najwięcej swojej uwagi, bo polubiłam Tatum i Griffina już od pierwszych stron. Szczególnie, że poświęcono im osobne rozdziały co lubię najbardziej. W ten sposób dowiaduję się co siedzi im w głowie i mogę łatwiej zrozumieć wypływające z historii emocje. Szczególnie w tym przypadku było to dla mnie ważne, bo w przygodach tych dwójki kłębiących się dookoła uczuć nie brakuje. Tatum, błyskotliwa dziewczyna pełna pomysłów na życie pewnego dnia dostrzega, że jej przyjaciel wcale nie musi być tylko przyjacielem. Co więc w takiej sytuacji? W końcu zarówno ona jak i Griffin są w związkach. Czy można zatem porzucić coś pewnego i rzucić się w wir niepewnego szczęścia i złudnej nadziei?

    Autorka otworzyła przede mną świat, w którym niepewność gra pierwsze skrzypce. Opierając swoją fabułę na wątku romantycznym pomiędzy dwójką głównych bohaterów nie poprzestała wyłącznie na relacji miłosnej. Wykreowała realne postacie i dopracowała szczegóły w każdym detalu - nie zabrakło ciekawych postaci drugoplanowych, wydarzeń w tle czy innych, pobocznych wątków. Dzięki temu fabuła nabrała znaczenia, stała się konkretna i wiarygodna, a plastyczny język dodał jej uroku i rzetelności akcji. Bez wątpienia "Friendzone" jest wyjątkowo dobrym debiutem, który rokuje autorce fantastyczną karierę pisarki. Szukając powieści dojrzałej, błyskotliwej i otwartej na czytelnika nie zwlekajcie - to powieść dla Was: o ludziach i dla ludzi, pełna miłości i niespełnionych nadziei, gdzie szczęście zawsze znajdzie drogę do spełnienia.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  4. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    3/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Anna R. w dniu 2017-10-17
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Tatum i Griffin przyjaźnią się już od dzieciństwa. Nie będzie przesadą, jeśli powiem, że zachowują się praktycznie jak rodzeństwo. Oboje są z kimś związani, nie odczuwają zazdrości, gdyż żyją w przekonaniu, że nigdy nie mogliby się w sobie zakochać. Przysięgli sobie dawno, że nic nie zniszczy tej potężnej więzi. Ich obietnica będzie poddana ciężkiej próbie. Nastąpi to podczas niezwykłego balu maskowego, na którym dziewczyna miała się nie pojawić. Została wystawiona przez partnera, jednak w ostatnim momencie decyduje się nie rezygnować z zabawy. Oboje ubrali bajeczne maski, więc nie mogą się rozpoznać. Dostrzegają siebie na parkiecie, rozpoczynają taniec i natychmiast zapominają o całym świecie. Zakochują się w sobie bez pamięci od pierwszego wejrzenia. Nie są w stanie kontrolować emocji, jakie nimi namiętnie zawładnęły. Nie rozumieją, co się z nimi dzieje, ale są przekonani, że to prawdziwe uczucie. W momencie zdjęcia masek, są zszokowani i załamani. Ich świat właśnie się zawalił.

    Czy przyjaźń jest w stanie przetrwać tak wielką próbę?

    "Rodzimy się z wrodzonym pragnieniem, by być kochanym. Jesteśmy zdolni upaść na kolana, żebrać o ochłapy miłości, byle tylko wiedzieć, że istnieje na tym świecie chociaż jedna osoba, która jest w stanie oddać za nas siebie. Pozwalamy, by inni ludzie łamali nam serce, wystawiali je na próbę, ale nigdy nie przestajemy poszukiwać bratniej duszy. Stajemy się bezbronni jak dzieci, gdy błagamy, by ktoś nas pokochał. To przemienia się w sens naszego życia. Ostatecznie umieramy, pragnąc wiedzieć, czy to życie było coś warte, czy opłacało się żyć."

    "Friendzone" jest debiutem literackim młodziutkiej Sandry Nowaczyk. Wbrew pozorom, styl autorki jest nienaganny. Pisze przystępnie i lekko, wszystko jest dopracowane. Przekaz książki jest niewątpliwie niezwykle szczery, nastolatka perfekcyjnie opisuje życie rówieśników oraz ich środowisko.

    Jest to chyba jednak pozycja skierowana do bardzo młodych osób, starszych może nie usatysfakcjonować. Historia momentami zdaje się wręcz banalna, a rozterki bohaterów trochę śmieszne. Być może lekturę popsuło mi moje sceptyczne nastawienie, gdyż sama nie wierzę w przyjaźń damsko-męską i od początku byłam przekonana, iż w końcu zostaną parą.

    Tatum jest postacią momentami niezwykle irytującą. Zachowuje się jak dziecko, kieruje się egoizmem. Fakt, w tym wieku ludzie mają inne problemy niż dorośli i żyją w przekonaniu, iż takie sytuacje to prawdziwy koniec świata, ale tu jest to po prostu trochę przesadzone.

    Griffin również postępuje bardzo niedojrzale. Nie tylko nie walczy o miłość, ale przede wszystkim okłamuje i zdradza swoją dziewczynę. Przeraził mnie także dowcip, jaki zrobił byłej sympatii Tatum. Włamanie się do mieszkania, ogolenie głowy chłopaka, a następnie rozdawanie ośmieszających zdjęć, nie jest normalnym zachowaniem.

    Trudno mi jednoznacznie ocenić te książkę, gdyż momentami czytało się ją naprawdę przyjemnie i wciągała. Były takie fragmenty, że z zapałem chłonęłam kolejne strony, nie zabrakło niestety również chwil znudzenia. Nie otrzymałam tu żadnej większej dawki emocji, natomiast szczegółowych, nużących opisów było aż za wiele. Przykładem są treningi Griffina, gdzie po kolei zostają wyjaśnione wykonywane przez niego czynności. Takich sytuacji znajdziemy mnóstwo i uważam je za niepotrzebne i zwalniające akcję.

    Uczucia targające bohaterami najbardziej zostały opisane w scenie na balu maskowym. Osobiście jednak nie jestem w stanie uwierzyć, że dwójka przyjaciół, którzy spędzają z sobą każda wolną chwilę, nie potrafi siebie rozpoznać, tylko dlatego, że mają na twarzach maski. Nie wierzę również w nagły wybuch emocji i namiętności. Skoro nie odczuwali do siebie żadnego pociągu, nie mogło to się zmienić przez jeden taniec. Może jestem za stara, ale jest to dla mnie po prostu trochę naciągane.

    Podobało mi się natomiast, iż bohaterowie mają też inne ciekawe problemy. To trochę podkręciło akcję, momentami trzymało w przyjemnym napięciu i wyczekiwaniu. Na plus zasługuje także fakt, że całą sytuację poznajemy zarówno z perspektywy Tatum, jak i Griffina. To umożliwia czytelnikowi wniknięcie w głąb ich relacji oraz ocenę postępowania przyjaciół.

    Podsumowując, "Friendzone" jest książką lekką i przyjemną, która skierowana jest do młodych czytelników. Czyta się ją błyskawicznie. Nie wywołuje jednak głębszych emocji czy refleksji.

    Historia podobała mi się, niestety nie jestem nią jakoś specjalnie zachwycona. Z pewnością nie należy do pozycji, które chwytają za serce i zostają w pamięci na długo. To po prostu wdzięczna, niewymagająca lektura, która zapewni relaks i pozwoli myślami wrócić do własnej młodości. Biorąc jednak pod uwagę, iż to debiut, a autorka jest młodziutka, czekam na następną jej powieści i wierzę, że zostanę pozytywnie zaskoczona.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  5. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Ewelina B. w dniu 2017-10-02
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Definicja przyjaźni.

    Czy
    możliwa jest definicja słowa „przyjaźń” zawarta na 408 stronach? Okazuje się, że tak. Udowodniła to Sandra Nowaczyk autorka powieści „Friendzone”. Jej powieść rozkłada na czynniki pierwsze słowo „przyjaźń”, udowadniając siłę, radość i potęgę przyjaźni. Każdy zasługuje na przyjaźń i przyjaciela, który zawsze i na zawsze będzie z nami.

    „Rodzimy się z wrodzonym pragnieniem, by być kochanym. Jesteśmy zdolni upaść na kolana, żebrać o ochłapy miłości, byle tylko wiedzieć, że istnieje na tym świecie chociaż jedna osoba, która jest w stanie oddać za nas siebie. Pozwalamy, by inni ludzie łamali nam serce, wystawiali je na próbę, ale nigdy nie przestajemy poszukiwać bratniej duszy. Stajemy się bezbronni jak dzieci, gdy błagamy, by ktoś nas pokochał. To przemienia się w sens naszego życia. Ostatecznie umieramy, pragnąc wiedzieć, czy to życie było coś warte, czy opłacało się żyć.”

    Fabuła 2/3

    Tatum i Griffin to młodzi ludzie, którzy przyjaźnią się niemal od zawsze. To na nich skupia się cała fabuła. Przy takiej dwójce bohaterów nie ma mowy o nudzie. Aby zapewnić czytelnikowi trochę adrenaliny autorka zręcznym piórem nieco skomplikowała losy głównych bohaterów. I ta adrenalina w połączeniu z akcjami, humorem i tą piękną przyjaźnią tworzy naprawdę wyjątkową całość.

    Bohaterowie 2/3

    Bohaterom powieści nie można nic zarzucić. Autorka zadbała o to, by czytelnik się nie nudził czytając „Friendzone” tworząc niesamowicie barwne, wyraziste i wyjątkowe postacie. W tej książce każdy na pewno znajdzie swojego ulubieńca oraz osobę niesamowicie go irytującą. Wiadomo, że bez bohatera, który podnosi ciśnienie w książce wieje nudą. Moim zdaniem w książce powinny znaleźć się polskie imiona. Byłby tak bardziej patriotyczne, no bo w końcu autorka jest Polką.

    Styl i język 3/3

    Autorka mimo młodego wieku pokazała dojrzałość w pisaniu. Styl jakim zadebiutowała jest naprawdę na wysokim poziomie. Książkę czyta się płynnie i lekko, a co za tym idzie, pochłaniamy ją w mgnieniu oka.

    Punkt WOW! 1/1

    Książek, w których fabuła skupia się na przyjaźni jest na rynku literatury coraz więcej. Autorzy prześcigają się o to, by to ich powieści wybiły się na szczyt listy bestsellerów, by to ich powieści były oryginalne i wyjątkowe i zachęcające czytelnika do sięgnięcia właśnie po tę konkretną książkę. Najgorzej w takiej sytuacji mają debiutanci. To oni muszą pokazać się z jak najlepszej strony, by czytelnik nie zaraził się już na samym początku. Nasza polska młodziutka debiutantka weszła na rynek literatury w wielkim stylu i na pewno wielu czytelników zapamiętają ją na długo i będzie czekało z niecierpliwością na kolejne powieści. „Friendzone” to jej debiut i to bardzo udany debiut, który zdecydowanie zasługuje na punkt WOW!

    Dla kogo?

    „Friendzone” to typowa młodzieżówka i tej grupie czytelników najbardziej ją polecam. Ważne jest, by już na początku dorosłego życia wiedzieć, co to jest przyjaźń i dlaczego warto jest mieć przyjaciela u swego boku. Fanom lekkich i niezobowiązujących historii również ta książka przypadnie do gustu.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula