Dziewczyna z Summit Lake

Książka
39,99 zł
Outlet
19,99 zł

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Seria: Mroczna strona
Oprawa: Miękka
Wydawnictwo: Filia
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 408
Opis

Zero podejrzanych. Zero osób zamieszanych.

Jest tylko dziewczyna jednego dnia żywa, kolejnego już martwa.

Niektóre miejsca wydają się zbyt piękne, by mogło tam dojść do tragedii. Takie są właśnie okolice jeziora Summit położone w Paśmie Błękitnym Appalachów, gdzie wokół nieskazitelnych wód rozsypane są przytulne domki. Ale właśnie w tej okolicy dwa tygodnie temu brutalnie zamordowano Bekkę Eckersley, córkę wpływowego prawnika, osobę niezwykle pracowitą i ambitną. Mieszkańcy miasteczka, pogrążeni w żalu i niedowierzaniu, snują własne teorie.

Początkowo dziennikarka Kelsey Castle bagatelizuje tę historię. Z czasem jednak na jaw wychodzą detale odnośnie wyjątkowego bestialstwa, z jakim popełniono to morderstwo, i starania, których niektórzy dokładają, by sprawa ucichła. Wszystko wskazuje na coś więcej niż tylko przypadkowe zabójstwo. Castle docieka i drąży na przekór niebezpieczeństwu i ostrzeżeniom, z czasem czując coraz większą więź z martwą dziewczyną. Im więcej dowiaduje się na temat przyjaźni, miłości

i sekretów Rebekki, tym bardziej jest przekonana, że prawda na temat tragedii okolic jeziora Summit może pomóc jej w walce z własnymi demonami.

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii kryminał lub z serii Mroczna strona

Szczegóły
  • Tytuł: Dziewczyna z Summit Lake
  • Autor: Charlie Donlea
  • Wydawnictwo Filia
  • Seria Mroczna strona
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2016
  • Ilość stron: 408
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788380751484
  • Język: polski
  • Oryginalny tytuł: Summit Lake
  • Tłumacz: Rogulska Anna
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788380751484
  • EAN: 9788380751484
  • Wymiary: 13.5x20.5 cm
  • Dane producenta: Grupa Wydawnicza Filia Sp. z o.o., Kleeberga 2, 61-615 Poznań, Polska, biuro@wydawnictwofilia.pl, tel. 512 027 368
Recenzje książki Dziewczyna z Summit Lake (5)
  1. taniaksiazka.pl
    Początkujący Recenzent
    Ocena:
    3/5
    Opinia potwierdzona zakupem
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest naszym Klientem i kupił ten produkt w naszym sklepie.
    Dodana przez Gminna Biblioteka Publiczna W. w dniu 2019-03-15
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Nie da się zaprzeczyć, że książka jest bardzo dobrze napisana. Dialogi i partie narratorskie równoważą się. Język żywy, plastyczny - stwarza iluzję znajdowania się w miejscach i obok osób, o których pisze autor. Niestety nieco gorzej jest z samą intrygą, a finał książki nie jest wcale, jak zapowiada informacja na okładce "druzgocący". Wydaje się, że autor miał zbyt wiele pomysłów na poprowadzenie fabuły i niestety, wszystkie spróbował objąć jedną narracją. Niektóre z pomysłów autora są bardzo widowiskowe, wręcz filmowe - jak końcowa obława policji na dziennikarkę i wspierającego ją Bogu ducha winnego lekarza. Sceny pościgu przez miasteczko za tą parą świetnie wyglądałyby w filmie. Nie bardzo jednak wiadomo, po co ów pościg i obława. A wyjaśnienie jakie podaje narrator jest dość naciągane. Filmowe są również sceny w tajemniczej chatce w lesie, w której wreszcie dowiadujemy się, kto zamordował dziewczynę z Summit Lake. Nie brak w tych scenach rekwizytów, które świadczą o obsesji mordercy, ale zarówno rekwizyty, jak i cała chatka w lesie, włącznie z jej mieszkańcem robią wrażenie dość słabej kopii podobnych postaci z thrillerów i horrorów, które NAPRAWDĘ trzymają w napięciu, a nawet przerażają. Donlea tymczasem ani nie przeraża, ani nie niepokoi. Szkoda, że autor nie rozbudował, a właściwie, nie przemyślał i nie opracował lepiej wątku ojca zamordowanej, który tuszował szczegóły śmierci córki. Wyjaśnienie motywacji ojca jest po prostu słabe i sama zamordowana, która była studentką prawa, taką motywację podważyłaby na sali sądowej bez trudu.

    Zestawienie (znów na okładce) "Dziewczyny z Summit Lake" i z "Fargo" i "True Detective" nobilituje książkę Donlea, ale to zdecydowanie nie ten sam poziom. Natomiast książka jest bardzo dobrze napisana i świetnie się ją czyta.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Zaczytany W K. w dniu 2016-09-17
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    3 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

    Charlie Donlea mieszka ze swoją żoną i dwójką dzieci w Chicago. Część każdego roku spędza ze swoim ojcem, łowiąc ryby na odludziu w Kanadzie, w miejscu, gdzie kończą się drogi, a do jezior można się dostać wyłącznie wodnosamolotem. Te majestatyczne podróże na łono Matki Natury posłużyły jako inspiracja dla jego debiutanckiej powieści.*

    W Summit Lake dochodzi do brutalnego morderstwa na Becce Eckersley. Policja nie radzi sobie z tą sprawą, a mieszkańcy tworzą swoje różne dziwne teorie. Dziennikarka Kelsey Castle pisze artykuł do gazety na ten temat. Kto zabił tę dziewczynę?

    Jestem zakochany w tej powieści. Przeczytałem ją w kilka godzin, mimo iż ma ona ponad czterysta stron, czyli jest dość obszernym dziełem. Z tego, co się orientuję to pierwsza książka tego autora. Mam nadzieję, że napisze ON jeszcze jakąś, ale nie będzie to kontynuowanie tego utworu. Podczas czytania mamy do czynienia z lekkim językiem, akcją, która czasem pędzi na łeb na szyję (zwłaszcza przy kilkudziesięciu ostatnich stronach), a czasami zwalnia, ale przy tym nie jest nudna. Trzyma nas ona również w napięciu przez większą część książki. Zakończenie wgniata czytelnika w fotel. Kac książkowy gwarantowany!

    Nie podoba mi się tytuł. Oryginalny brzmi: Summit Lake i wydawnictwo nie musiało go zmieniać. Rozumiem, że dopisując słowo „dziewczyna” książka miała stać się trochę popularniejsza (nawiązanie do „Dziewczyny z Pociągu” lub „Dziewczyny w walizce”, która zresztą nawiązała do tej wcześniej wymienionej). Jeśli opinie innych osób nie kłamią, to ta z Summit Lake jest o wiele lepsza. Nie lubię takiego promowania na siłę, próbowanie wybić się na kimś innym. Jest to trochę nie przyjemne i może zrazić innych po sięgnięcia po tę powieść.

    Oprócz wątku kryminalnego, który jest najważniejszy, mamy dobrze przedstawiony obyczajowy, dzięki któremu wszystko lepiej rozumiemy.

    Bohaterzy tego dzieła zostali bardzo dobrze wykreowani. Nie są płytcy, tylko żywi. Kelsey Castle to dziennikarka, która wie, czego chce. W przeszłości spotkało ją coś nieprzyjemnego (nie zdradzę oczywiście co, ponieważ byłby to poważny spoiler). Pracoholiczka, troszkę feministka. O Becce mogę wam tylko napisać, że jest studentką, nie należy do grupy osób, które wolą być samotne.

    Książka mówi nam o tym, żebyśmy nie odkładali niczego na później, bo to „potem” może nie nadejść. Problemy warto pokonywać od razu, a nie dopiero wtedy, gdy nagromadzi nam się ich spora ilość. Dziewczyna z Summit Lake pokazuje też wpływ rodziców na dzieci oraz to, że bogaci ludzie do najszczęśliwszych nie należą.

    Krótkie rozdziały prowadzą do tego, że ciężko jest oderwać się od lektury. Autor zastosował znany chwyt, czyli każdy z nich kończy w taki sposób, że czytelnik musi poznać, co będzie się działo później, bo inaczej oszaleje.

    Mam nadzieję, że autor napisze jeszcze nie jeden thriller.

    Podsumowując: bardzo, ale to bardzo, polecam wam przeczytać tę powieść. Jest to pozycja obowiązkowa dla każdego, kto lubi czytać mocne thrillery.

    Za przekazanie egzemplarza do recenzji dziękuję Wydawnictwu FILIA.

    Tytuł: „Dziewczyna z Summit Lake”

    Tytuł oryginału: „Summit Lake”

    Wydawnictwo: FILIA Mroczna Strona

    Cykl: Mroczna Strona

    Przełożyła: Anna Rogulska

    Korekta: MELES-DESIGN

    Projekt okładki: Mariusz Banachowicz

    Wydanie: I

    Oprawa: miękka

    Liczba stron: 407

    Data wydania: 14.09.2016

    ISBN: 978-83-8075-148-4

    ** Źródło – Lubimy Czytać.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Recenzent Wybitny
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Marta M. w dniu 2016-09-26
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    4 z 7 osób uznało recenzję za przydatną

    Nie jest dziewczyną z pociągu, ale może jest najszczęśliwszą dziewczyną na świecie? Nic z tych rzeczy, tym razem poznajemy Dziewczynę z Summit Lake. A jak wiecie z dziewczynami nigdy nie wie oj nie wie się, czy dobrze jest czy może jest już źle. Jak jest w tym przypadku?

    Modne ostatnio stają się tytułowe dziewczyny, jak chociażby wspomniane we wstępie, które wykorzystałam w małej grze słownej. Mowa oczywiście o Dziewczynie z pociągu, której jak do tej pory nie czytałam, chociaż mam swój egzemplarz od dawna i o Najszczęśliwszej dziewczynie na świcie, która naprawdę mnie wciągnęła. W między czasie była jeszcze Dziewczyna w walizce. Jak zatem wypadła inna dziewczyna, Dziewczyna z Summit Lake? Czy Jerzy Połomski cytowany we wstępie ma rację, że z dziewczynami nigdy nie wie się, czy jest dobrze, czy może już źle?

    Becca jest wzorową studentką. Wraz z Jackiem, Bradem i Gial tworzą paczkę przyjaciół, którzy nie mają przed sobą tajemnic i jak na początku zakładają nie połączy ich uczucie. Do czasu. Życie Beccki kończy się niespodziewanie szybko. Zostaje zamordowana w swoim domu, do którego przyjechała, by pouczyć się do zbliżającego egzaminu. Brutalny morderca pozostawił po sobie ślady, jednak ktoś skutecznie stara się zatuszować i wyciszyć tę sprawę. Kelsey Castle jest dziennikarką i dostaje za zadnie napisać wnikliwy artykuł do swojej gazety. Ma to być też forma terapii dla niej. Jak się jednak okazuje Beccky miała wiele tajemnic, o których nikt nie wiedział. Kelsey postanawia na własną rękę poznać prawdę o Beccy i to co odkrywa jest intrygujące i przerażające.

    Dziewczyna z Summit Lake to przede wszystkim świetnie skonstruowana historia. Prosta i nie ma w niej nic odkrywczego, jednak napisana w taki sposób, że trudną się od niej oderwać. Charlie Donlea zdecydował się na przedstawienie wydarzeń poprzez retrospekcję. Becky ginie a my krok po kroku odkrywamy to, co naprawdę się wydarzyło. To trochę dedukcja wychodząca od ogółu do szczegółu. Do końca zastanawiałam się kto dokonał tej zbrodni i muszę przyznać, że w pewnym sensie udało mi się wytypować zabójcę. Nie czuję z tego powodu rozczarowania, gdyż autor skutecznie dał pstryczka w nos i zwątpiłam w swoją teorię.

    Obawiałam się tej książki, że jednak się zawiodę. Jamie Mason, którego słowa znalazły się na okładce ma rację. Trudno odłożyć tę historię i właściwie możemy ją przeczytać w jeden wieczór. Dziewczyna z Summit Lake to wciągająca i poruszająca historia o życiu czwórki przyjaciół, którzy wkraczają w dorosłe życie i podejmują decyzje, które rzutują na ich przyszłość. To również opowieść o toksycznej miłości, przyjaźni i dojrzewaniu. Świetnie zbudowane napięcie, nieoczekiwane zwroty akcji i klimatyczne opisy Summit Lake to zdecydowane plusy tej książki. I ta okładka!

    Jeśli szukacie dobrze napisanej historii, która dostarczy wam rozrywki sięgnijcie po Dziewczyny z Summit Lake. Jestem przekonana, że się nie zawiedziecie.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  4. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Ewelina K. w dniu 2021-01-04
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Kryminał debiutanta Charlie Donlea "Dziewczyna z Summit Lake" już od kilku lat stał na mojej półce. Autor opowiedział historię, której trzon tragicznych wydarzeń rozegrał się nad pięknym jeziorem w Błękitnym Paśmie Appalachów. W małym miasteczku jeszcze długo straszyć będą cienie...

    Piętnastego lutego 2013 roku w jednym z domków na palach znaleziono ciało brutalnie pobitej Bekki Eckersley. Następnego ranka dziewczyna umiera w szpitalu, zabierając ze sobą wiedzę o tym, kto ją pobił, zgwałcił i niemal zamordował. Nikt nic nie widział, nikt nic nie wie. Lokalna policja została odsunięta od sprawy a swoje teorie o przypadkowym sprawcy snuje teraz policja stanowa.

    Dziennikarskie śledztwo na miejscu w Summit Lake będzie prowadziła Kelsey Castle z czasopisma "Events". Własne traumatyczne wydarzenia w sposób szczególny przybliżą kobietę do historii studentki. Kelsey bardzo szybko przekonuje się, kto w tym obcym miejscu jej sprzyja, kogo należy unikać a przede wszystkim odkrywa, jak wiele tajemnic skrywała Becca. Nawet przed rodzicami. Z chwilą, gdy do świadomości dziennikarki docierają kolejne strzępy życia młodej dziewczyny, zaczyna rozumieć komu i dlaczego może zależeć na nierozwiązaniu sprawy.

    Nie patrząc na konsekwencje, często działając na granicy prawa lub je łamiąc, mając wsparcie kilku mieszkańców, Kelsey wciąż dąży do prawdy. Czy osiągnie sukces i pozna osobę mordercy? Czy zdąży zanim przeszkodzi jej policja?

    To bardzo wciągający debiut. Autor umiejętnie prowadzi akcję, pokazując nam naprzemiennie działania Kelsey w Summit oraz przeszłość nieżyjącej już dziewczyny. Kolejne rozdziały przybliżają nas do tragedii, pozwalając poznać bliżej osoby z jej otoczenia, uzmysławiają jak, tak naprawdę, wyglądała jej codzienność. Obserwujemy studenckie życie Bekki, chwile spędzane z trójką przyjaciół, wspólne wyjścia, rozmowy, wybryk chłopców dotyczący kradzieży pytań egzaminacyjnych oraz zawirowania uczuciowe.

    Charlie Donlea tak sprytnie pokierował swoimi słowami, że czytelnik nie ma szans odgadnąć prawdy. Przemilczał pewne fakty, zataił ważne informacje, które doprowadziłby do osoby mordercy niewątpliwie każdego, kto sięgnąłby po lekturę. Tylko czy wtedy nie byłoby zbyt łatwo? Zaś dzięki tej niespodziance, czytelnik wciąż jest zaskakiwany, bo choć właściwie typuje sprawcę, to później jest skutecznie od tego pomysłu odseparowany. Przedstawia mu się typy zastępcze, do których się przekonujemy i coraz mocniej zaczynamy wierzyć, że śmierci dziewczynie mogło życzyć więcej osób.

    Zupełnie nie przeszkadzało mi podczas czytania, że to dziennikarka dąży do prawdy a nie policja. Że policja stanowa stara się tylko zacierać ślady, przeszkadzać w wyjawieniu prawdy. Dla dziennikarki to był od razu sygnał, że coś to śmierdzi, ktoś próbuje zacierać ślady. Dlaczego nawet sekcja była tajna?

    Podsumowując - "Dziewczyna z Summit Lake" to naprawdę mocna debiutancka historia, z licznymi zwrotami akcji i świetnym finałem, dlatego przymykam oko na drobne niedociągnięcia. W trakcie lektury uważałam, że część dotycząca życia studenckiego jest zbyt rozbudowana, ale z czasem zaczęłam rozumieć, że wszystko miało ważną do spełnienia funkcję - zarówno zdarzenia, jak i postacie. Jest to kryminał, który dzięki retrospekcji odsłania przed nami szczegóły zdarzeń, które choć początkowo błahe, stają się zaczątkiem ważnych wniosków. To opowieść o miłości, przyjaźni, poczuciu straty a także manipulacjach, tajemnicach i odkrywaniu prawdy. Polecam!

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  5. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Magdalena S. w dniu 2016-12-05
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 5 osób uznało recenzję za przydatną

    Podobno słowo „dziewczyna” w tytule książki podnosi jej sprzedaż. Czy jest tak faktycznie? Tego nie wiem, ale faktycznie sporo się tych dziewczyn ostatnio namnożyło… Do ich grona dołączyła Dziewczyna z Summit Lake autorstwa Charliego Donlei. Jest to książka wpasowująca się w klimat kryminałów i thrillerów, polecana fanom seriali takich jak True Detective czy Fargo. Nie znam żadnego z nich, jednak przyznaję, że powieść ta przypadła mi do gustu. Może nie jest wybitna, ale z pewnością zasługuje na miano dobrej lektury.

    Wiem, że nie powinno się oceniać książki po okładce, ale to właśnie ona przyciągnęła mnie do tej książki. Jest niesamowicie klimatyczna i zachęcająca, a co najważniejsze, treść jest równie dobra i ciekawa. Akcja toczy się z dwóch punktów widzenia. Jeden z nich to narracja Kelsey Castle, doskonałej w swoim fachu dziennikarki, która próbuje odkryć prawdę kryjącą się za śmiercią młodej studentki, Becci Eckersley. Początkowo bagatelizuje powagę sytuacji, ale już w przeciągu kilku dni pobytu w Summit Lake zdaje sobie sprawę, że to naprawdę intrygująca historia. Druga narracja należy do Becci, są to retrospekcje przybliżające nam jej życie i częściowo umożliwiające wytypowanie zabójcy.

    Obydwie perspektywy są równie ciekawe, prowadzone w bardzo przyjemny i przystępny sposób. Kelsey Castle jest osobą, która nie boi się ryzykować, co w jej zawodzie nie raz bywa przyczyną poważnych kłopotów. Śmierć Becci została sprytnie zatuszowana, w okolicy pojawiają się różne plotki, ale nikt nie wie, co wydarzyło się naprawdę. A Kelsey zrobi wszystko, aby się tego dowiedzieć, choć w związku z tym może się narazić nieodpowiednim ludziom. Na przekór ostrzeżeniom i stojącego przed nią niebezpieczeństwa podejmuje wręcz skrajne kroki, aby napisać artykuł zawierający całą prawdę i tylko prawdę. Z ciekawością i zaangażowaniem śledziłam jej poczynania, a przy okazji sama prowadziłam własne dochodzenie.

    Muszę przyznać, że autor naprawdę dobrze uknuł swoją intrygę. W trakcie lektury zaczęłam podejrzewać z dziesięć różnych osób, nawet tych, o których tylko pojawiła się drobna wzmianka. Choć teoretycznie oczywiste było od początku to, że sprawcą jest mężczyzna, to w pewnym momencie byłam święcie przekonana, że wszystko jest możliwe i być może jest to jeden wielki spisek i sprawców jest kilka. Motywy mogły być różne – zawiść, zazdrość, niepewność, strach. I wiecie co? Tak wiele osób z życia Becci tutaj pasowało… Naprawdę! Każdy mógł być odpowiedzialny za jej śmierć. Jednak autor z czasem w bardzo sprytny i umiejętny sposób zaczął wykluczać poszczególne postaci, aż w końcu całkowicie zgłupiałam (w tym pozytywnym sensie rzecz jasna). Właśnie dzięki temu zakończenie wypadło dosyć zaskakująco.

    Niestety chwilami odczuwałam wrażenie, że tej historii nieco brakuje logiki, ale jakoś nie zagłębiałam się zbyt mocno w analizę tej problematyki. Prawdopodobnie gdybym to zrobiła, to faktycznie okazałoby się, że autor chwilami się pogubił – być może kiedyś przeczytam tę powieść jeszcze raz, aby upewnić się w moim odczuciu. Tym razem chciałam się po prostu cieszyć lekturą i nie ukrywam, że naprawdę było mi to dane. Lubię książki tego typu, zwłaszcza wtedy, kiedy angażują czytelnika. Dziewczynę z Summit Lake czyta się z zainteresowaniem i przyjemnością, bowiem jest to dobrze napisana historia. Mamy tutaj bohaterów z krwi i kości, tajemnicę, kilka niedopowiedzeń i dobry klimat, które idealnie się uzupełniają. Dlatego przymykam oko na moje odczucie braku logiki w niektórych momentach.

    Jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że jest to debiut autora, to wierzcie mi, na tle wielu innych debiutów wypada bardzo porządnie. Myślę, że wielu czytelników będzie usatysfakcjonowanych tą powieścią, pod warunkiem, że nie podejdą do niej ze zbyt wielkimi oczekiwaniami. Książka jest dobra, świetnie się ją czyta i potrafi wciągnąć, ale nie jest idealna i można odczuć pewien niezdefiniowany niedosyt.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula