Cela

Książka
16,75 zł
Outlet
19,99 zł
eBook
20,99 zł

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Wydawnictwo: Initium
Oprawa: Miękka
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 400
Opis

Zaczekaj, zaczekaj tylko troszkę...

Sammy ma jedenaście lat i właśnie przeprowadził się z rodzicami do Berlina. Jego nowym domem jest stara secesyjna willa z ogrodem. W schronie przeciwlotniczym należącym do posiadłości chłopiec dokonuje wstrząsającego odkrycia. W zamkniętej celi, szczelnie wyłożonej gumową folią, jest więziona przerażona dziewczynka, niewiele starsza od niego. Kiedy Sammy schodzi do bunkra następnego dnia, cela jest pusta, a po dziewczynce nie ma śladu. Chłopiec jest pewien, że istnieje tylko jedno wytłumaczenie tego wszystkiego: jego ojciec.

Mroczna, duszna opowieść tocząca się pewnego upalnego lata, w której nie wiadomo, co jest obłędem, co manipulacją, a co rzeczywistością.

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii thriller

Szczegóły
  • Autor: Jonas Winner
  • Wydawnictwo Initium
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2017
  • Ilość stron: 400
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788362577521
  • Język: polski
  • Oryginalny tytuł: Die zelle
  • Tłumacz: Hofmann Agnieszka
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788362577521
  • EAN: 9788362577521
  • Wymiary: 12.5x19.5 cm
  • Dane producenta: Initium, Witosa 29/70, 30-612 Kraków, Polska, initium@initium.pl, tel. 695299157
Recenzje książki Cela (14)
  1. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia potwierdzona zakupem
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest naszym Klientem i kupił ten produkt w naszym sklepie.
    Dodana przez Katarzyna W. w dniu 2018-08-04
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Książka trzyma w napięciu,nie wiadomo co jest prawdą a co tylko wyobrażeniem głównego bohatera.Klimat upalnego lata sprzed wielu lat sprawia że wydaje się że zdarzenia opisane w "Celi" wydarzyły się na prawdę.Zakończenie zaskakuje ale nic nie jest do końca oczywiste.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Agnieszka D. w dniu 2017-05-01
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

    Sammy wraz z rodziną przeprowadził się z Anglii do Berlina. Mieszkają w ogromnej willi, w której całymi dniami nikogo nie ma – matka pracuje w mieście, rzadko wraca do domu, ojciec zamyka się w pracowni i tworzy, brat korzysta z wolności i spotyka się z kolegami, a Sammy... Jest lato, chłopiec nie ma tu znajomych, więc się nudzi. Gdy pewnego dnia widzi ojca, który zmierza do niewielkiej komórki, postanawia sprawdzić, co robi tata. Idąc za nim, znajduje właz do podziemnego korytarza, a w nim celę. W środku siedzi przerażona dziewczynka. Sammy chce jej pomóc, lecz nie wie, do kogo się zwrócić. Czy to ojciec ją tu więzi?

    Cela Jonasa Winnera to thriller, w którym głównym bohaterem i narratorem jest jedenastoletni chłopiec. Oprócz niego do głosu dochodzi też potencjalny porywacz. Rozdziały, w których przedstawia się jego wersję wydarzeń, wydrukowano kursywą dla odróżnienia od tekstu głównego.

    Głównym tematem jest sprawa tajemniczej celi i jej „mieszkanki”. Podczas lata, które spędza w nowym miejscu, Sammy odkrywa dziwne miejsce w okolicach domu. Okazuje się, że pod posiadłością, w której mieszka wraz z rodziną, ciągną się korytarze pełne tajemnic. W jednym z nich Sammy znajduje celę, w której zamknięto niewiele starszą od niego dziewczynkę. Jest przerażona i samotna, ale nie potrafi wytłumaczyć, kto ją tu umieścił. Sammy chce jej pomóc, ale okazuje się, że wcale nie jest to takie łatwe. Gdy Sammy wraca do uwięzionej następnego dnia, jej już nie ma. Czy chłopiec wyobraził sobie to wszystko? Jak wyjaśnić dziwne zachowanie całej rodziny?

    Sammy podejrzewa ojca o to, że to ON zamknął dziewczynkę w celi. Świadczą o tym drobne rzeczy – to, że ojciec szedł do komórki, myśląc, że nikt go nie widzi, krzyk dziewczynki, która na wieść o tym, że chłopiec sprowadzi tatę, jest przerażona, czy fakt, że na terenie posiadłości doszło wcześniej do przerażających wydarzeń, które mogą mieć wpływ na psychikę obecnych mieszkańców.

    Są w tej powieści momenty, które doskonale pasują do zachowania głównego bohatera. Sammy jest tylko dzieckiem, nie do końca wie, jak się zachować w sytuacji, w której się znalazł. Nadaje dziewczynce imię jak zwierzątku, tłumaczy dziwne zachowania ojca, ale też szuka ciągle u niego akceptacji. Poza tym czuje się ignorowany przez innych domowników i nie zawsze zachowuje się logicznie.

    Książka jest zaskakująca. Już sam fakt osadzenia w głównej roli jedenastolatka może zaskoczyć, jednak na tym nie koniec. Fabuła ma wiele zwrotów akcji, niejasnych momentów. Do końca nie wiemy, jak podchodzić do całej tej sytuacji. Z jednej strony dowody, które odkrywa Sammy, świadczą o tym, że ma rację i to ojciec jest winien. Z drugiej – wyobraźnia chłopca działa tak intensywnie, że nie możemy mieć pewności, czy wszystko, o czym mówi, nie jest tylko wynikiem nudy.

    Im bliżej końca, tym ciekawiej i mroczniej. Zakończenie wbija w fotel i nie pozwala pozbyć się niektórych scen z głowy. Momentami książka – szczególnie, gdy narrację przejmuje potencjalny psychopata trzymający dziecko w celi – jest obrzydliwa i przerażająca. To powieść, która wywołuje gęsią skórkę i nie pozwala oderwać się od czytania. Jeśli lubcie mroczniejsze klimaty, na pewno się wam spodoba.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Super Recenzent
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Beata W. w dniu 2017-04-19
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    Wydawało mi się, że niewiele jest już książek, które mogłyby mnie zaskoczyć lub przestraszyć. A jednak stało się inaczej. Przeczytałam książkę, niewielką i niepozorną, której treść wytrąciła mnie z równowagi. Powinnam była spodziewać się tego po zerknięciu na fragmenty opinii czytelników umieszczone na okładce. Ale przecież wiem, że wiele z nich często wynika z subiektywnej oceny. Chociaż jedno z tych zdań zastanowiło mnie i wzbudziło ciekawość: "Ten thriller tak bardzo trzyma w napięciu, że człowiek chciałby go czytać z zamkniętymi oczami". Brzmi intrygująco. Postanowiłam sprawdzić, w czym rzecz. Teraz już wiem, że było to swego rodzaju ostrzeżenie. Tej książki nie powinno się czytać bez przygotowania na najgorsze. Jeśli jesteście na to gotowi pozwolę sobie przedstawić Wam mroczną i mrożącą krew w żyłach opowieść Jonasa Winnera "Cela".

    Narracja opowieści toczy się dwutorowo, z przewagą przekazu z perspektywy jedenastoletniego chłopca o imieniu Sammy. Ten sam, tylko już trzydziestoletni, bohater występuje w prologu i epilogu powieści. Otwiera i zamyka trudną i bolesną opowieść o pewnym lecie spędzonym w Berlinie.

    Zacznijmy więc od początku. Sammy i jego rodzina wprowadzają się do starej secesyjnej willi w berlińskiej dzielnicy Grunewald. Dom, otoczony ogrodem, wydaje się być idealnym miejscem dla zapracowanych rodziców i ich dwóch synów. Letni upał sprzyja wypoczynkowi w pobliżu przydomowego basenu. W spokojnej, zamożnej i eleganckiej dzielnicy wypełnionej zielenią nie powinno wydarzyć się nic niepokojącego. Od początku wiemy jednak, że tak nie będzie. Jesteśmy przygotowani na wspomnienia zapamiętane przez chłopca, ale nie spodziewamy się tak zniewalającej opowieści. Tym bardziej przerażającej, że opowiedzianej przez dziecko.

    Sammy, który nie ma jeszcze w Berlinie nowych kolegów, nudzi się nieco w nowym domu. Jak przystało na żwawego chłopca przystępuje do eksploracji nowego terenu. Dom, wypełniony zakamarkami, trochę przeraża. W tym miejscu czytelnik spodziewać się może opowieści o nawiedzonej posesji, która wymusza na mieszkańcach dziwne zachowania. Przyznaję, że początkowo szłam tym torem myślenia. Oczami wyobraźni widziałam już ojca rodziny mordującego swoich bliskich pod wpływem szaleństwa, niemal tak potężnego jakim obdarzył swego głównego bohatera Stephen King w kultowym już dzisiaj "Lśnieniu". Moje przypuszczenia zostały potwierdzone w chwili, gdy Sammy, bawiąc się w ogrodzie, natknął się na zejście do tuneli przeciwlotniczych (nic w tym dziwnego, wszak Berlin posiada sieć podziemnych schronów wywodzących się z okresu II wojny światowej), gdzie udał się w ślad za swoim ojcem. W schronie dokonał przerażającego odkrycia. W zamkniętym pomieszczeniu, szczelnie wyłożonym gumową powłoką, udało mu się podejrzeć uwięzioną dziewczynkę, prawie rówieśniczkę, która więziona pod ziemią krzyczała z przejmująco.

    Zszokowany odkryciem chłopiec próbuje opowiedzieć o wszystkim rodzinie. Ale nikt mu nie wierzy, starszy brat ma swoje sprawy, matka nie ma czasu, a ojciec, z wiadomych względów, nie wydaje się być osobą, której można zaufać. Sammy postanawia pomóc uwięzionej w lochach dziewczynce, ale gdy schodzi do celi kolejnego dnia, nic nie wskazuje na to, by ktokolwiek i kiedykolwiek tam przebywał. A to dopiero początek tajemnic, które powoli wyjdą na światło dzienne.

    Sammy pogrąża się w rozpaczy. Jego świat załamuje się. Czy jego ojciec zamordował nieznajome dziecko? Ten pomysł wydaje mu się zarówno absurdalny jak i całkiem możliwy do spełnienia.

    Klimat szaleństwa, niepokoju, zagmatwania jaki wprowadził w powieści Jonas Winner sięga zenitu. Właściwie nic nie jest tym, na co wygląda. Czytelnik miota się próbując zrozumieć opisywaną rzeczywistość. Można powiedzieć, że "Cela" jest zapisem zbliżającego się obłędu, który jest udziałem bohaterów powieści, mam też wrażenie, że i naszego. Autor sprawił, że czułam się jak w matni. Wątpiłam w poczytalność postaci wykreowanych przez niego, ale momentami zastanawiałam się czy sama nie oszalałam. Szczególnie w drugiej części powieści zgroza ogarniała mnie z rozdziału na rozdział. Realistyczne i szokujące opisy, smutek relacji rodzinnych, desperacja dziecka - to wszystko sprawiło, że czułam się bardzo niekomfortowo. Dawno już nie czytałam książki z niespokojnym biciem serca i z tak dużym smutkiem. Żal mi było dziecka, które nie miało się do kogo zwrócić o pomoc, komu mogłoby się zwierzyć ze swoich problemów. Jednocześnie poruszyła mnie dobitna treść. Żeby ją przyjąć trzeba mieć naprawdę wysoką odporność na okrucieństwo. Z tego względu "Cela" nie jest powieścią dla każdego.

    Książka Jonasa Winnera na pewno szokuje, trzyma w napięciu, wywołuje spektrum emocji. Podczas lektury chciałoby się krzyczeć, podpowiadać bohaterom, co mają zrobić, ukierunkować ich po to tylko, by ktoś zareagował na krzywdę i zło. Przerażające jest to, że wszystko dzieje się w zwyczajnej rodzinie, których tak wiele wokół nas.

    "Cela" jest bardzo sprytnie napisana. Zwodzi czytelnika do samego końca. Jeśli zdecydujecie się na jej przeczytanie gwarantuję, że wielokrotnie zaniemówicie z wrażenia. Poziom stresu podczas tej lektury oceniam na bardzo wysoki. Pod tym względem jest okrutnie i bezwzględnie.

    I na koniec jeszcze kilka słów na temat autora tej powieści. Jonas Winner - urodził się w 1966 r. w Berlinie, jest doktorem filozofii, po studiach pracował jako dziennikarz, redaktor telewizyjny i autor scenariuszy do filmów, głównie do kryminałów i thrillerów. Napisał kilka thrillerów, które okazały się sukcesem, na przykład "Architekt" i "Eksperyment myślowy".

    Sądzę, że autor zaskoczy nas jeszcze nie raz. W każdym razie warto przyjrzeć się jego literackiej twórczości.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  4. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Kamila I. w dniu 2017-04-17
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    Thriller to zdecydowanie jeden z moich ulubionych gatunków książek, jednak prawda jest taka, że niestety ciężko jest znaleźć taki, który naprawdę wywoła w czytelniku strach i przerażenie. Wydaje mi się, że dużo łatwiej jest wzbudzić w człowieku te pozytywne emocje, dlatego uważam, że autorzy powieści grozy mają troszeczkę utrudnione zadanie. Opis "Celi" sugeruje, że będzie to powieść, która mrozi krew w żyłach i przyspiesza bicie serca. Okładka, choć z początku może nie mieć dla nas żadnego konkretnego skojarzenia, po przeczytaniu zyskuje sens i ukryte znaczenie, a do tego przypomina o przerażających opisach jakie znalazły się na kartach tej książki. Dzisiaj o pozycji, która zamknęła mnie w swoim świecie i nie chciała z niego wypuścić. Recenzja thrillera, który okazał się bardziej przerażający od niejednego horroru. Zapraszam do przeczytania dalszej części, z której dowiecie się o wiele więcej. Ostrzegam jednak - to opowieść wyłącznie dla czytelników o mocnych nerwach!

    Sammy to jedenastoletni chłopiec, który właśnie przeprowadził się do willi z ogrodem znajdującej się w Berlinie. Z początku wszystko dobrze się układa, a rodzina wiedzie w miarę spokojne życie. Wkrótce jednak chłopiec przypadkiem odnajduje wejście do schronu przeciwlotniczego należącego do posiadłości. Trafia tam śledząc własnego ojca, a to co zastaje w środku całkowicie zmienia jego życie i sprawia, że chłopiec zaczyna bać się taty. W zamkniętej celi jest więziona przerażona dziewczynka i choć nie można nawiązać z nią większego kontaktu, Sammy bardzo chce jej pomóc. Kiedy kolejnego dnia zakrada się do bunkra, po dziewczynce nie ma ani śladu. Czy chłopiec odnajdzie niewiele starszą od niego dziewczynkę? Czy to rzeczywiście jego ojciec jest odpowiedzialny za jej zniknięcie?

    Fabuła "Celi" na początku wydaje się prostolinijna i dosyć przewidywalna. Po przeczytaniu pierwszych kilkudziesięciu stron byłam pewna prawie w stu procentach, kto stoi za porwaniem dziewczynki, jednak to co wydarzyło się na kolejnych kartach tej powieści, przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Powiedzieć, że nie spodziewałam się takiego obrotu akcji to za mało. Ja po prostu nie mogłam uwierzyć w to co aktualnie się działo. Podziwiam autora za jego wyobraźnię i doskonałą grę z czytelnikiem, bo co do tego nie mam wątpliwości - Jonas Winner bardzo skutecznie zwodził mnie przez całą lekturę, tak aby na samym końcu totalnie rozbić każdą moją teorię na temat tego co naprawdę się wydarzyło.

    Akcja jest bardzo szybka, pozbawiona zbędnych opisów. Autor skupia się na wydarzeniach i robi wszystko aby stały się one jak najbardziej mroczne i przerażające. Czytając "Celę" z pewnością nie doświadczycie ani chwili znudzenia, historia nieustannie gna do przodu, a czytelnik próbuje nadążyć za narracją głównego bohatera i nawet nie chce odkładać lektury na później. Jonas Winner doskonale radzi sobie z budowaniem napięcia, a do tego zaciera granice między wyobrażeniem a rzeczywistością. Decydując się na lekturę "Celi", kupujemy bilety na prawdziwą karuzelę emocji, która raz wprawiona w ruch, nie chce się zatrzymać.

    Głównym bohaterem jest jedenastoletni chłopiec, który z początku wzbudził we mnie wiele sympatii. W końcu Sammy to tak naprawdę jeszcze małe dziecko, a do tego mierzy się z bardzo trudną i niebezpieczną sytuacją. Kolejne strony zmieniły jednak mój pogląd na temat tej postaci. Moje uczucia względem niego obróciły się o sto osiemdziesiąt stopni. Niekiedy sama nie wiedziałam co tak naprawdę mam myśleć o jego zachowaniu. Niestety nie mogę w tym momencie nic więcej wam zdradzić, bo zabrałabym wam całą radość z czytania "Celi". Jedno jest pewne - Sammy to bohater pełen tajemnic, a jego osobowość to dopełnienie całej tej przerażającej i mrocznej historii.

    Autor posługuje się prostym i przyjemnym językiem, który z pewnością dla każdego będzie doskonale zrozumiały. Lekkość z jaką Jonas Winner opisuje te jakże upiorne wydarzenia, sprawia, że powieść czyta się niezwykle szybko i łatwo. Niektóre rozdziały są napisane w bardzo specyficzny i szczególny sposób. Są to momenty, które wywołały we mnie dreszcze i uczucie wręcz obrzydzenia. Momenty brutalne, tylko dla czytelników o mocnych nerwach. Nadają one niezwykły i niepowtarzalny klimat tej powieści. Tworzą wokół "Celi" jakąś dziwną aurę, której nie sposób nazwać. To rozdziały, które zaliczyłabym bardziej do strasznego horroru, a nie thrillera. Zdecydowanie są to jedne z mocniejszych stron tej pozycji, chociaż ogólnie uważam, że "Cela" nie posiada słabych stron. Wszystko jest tutaj idealnie dopracowane, a ja nie znalazłam nic co mogłabym skrytykować.

    Zakończenie "Celi" wbija czytelnika w fotel i wprowadza w jego głowie ogromny mętlik. Jeszcze długo po odłożeniu lektury na półkę nie mogłam pozbierać się po tym co autor zaserwował swoim bohaterom. Myślę, że nie było takiej możliwości, abym chociaż odrobinę przewidziała co wydarzy się na ostatnich stronach tej powieści. Jonas Winner tak mocno zakręcił całą fabułę, że wszystko totalnie mi się pomieszało i nie byłam w stanie odróżnić rzeczywistości od fikcji.

    Podsumowując - "Cela" zdecydowanie trafia do najlepszych thrillerów jakie kiedykolwiek przeczytałam. Nie mam co do tego cienia wątpliwości. To powieść, obok której nie może przejść obojętnie żaden z miłośników tego gatunku. Radzę zapamiętać nazwisko tego autora, bo jestem pewna, że jeszcze kiedyś o nim usłyszymy. Pokłony i oklaski dla Jonas'a Winner'a! Naprawdę jestem pod ogromnym wrażeniem i mam ochotę na więcej. Dużo więcej! Na szczęście autor ma na swoim koncie trochę książek, tak więc teraz nie pozostaje mi już nic innego jak czekać na ich polskie wydanie.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  5. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Anna C. w dniu 2017-04-17
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    "Cela" to wstrząsający thriller z niesamowitym finałem, który wstrząsa. Książka trzyma w napięciu i jest zupełnie nieprzewidywalna. Czyta się ją w napięciu i skupieniu, nie można jej odłożyć przed finałem!

    Sammy wraz z rodziną przeprowadza się do Berlina, gdzie matka dostała pracę. Najpierw wyjeżdża ojciec z bratem, a następnie dojeżdża chłopiec z nianią i mamą. Wprowadzają się do dużego domu z pięknym ogrodem. Dom jest stary i trochę przeraża chłopca, który jest bardzo osamotniony. Jest lato, czas wakacji,a ON nikogo nie zna, nie ma przyjaciół. Zwiedza więc okolice i tak natyka się na schron przeciwlotniczy połączony z dawnymi tunelami podziemnymi. Tam znajduje przerażające pomieszczenie, w którym więziona jest dziewczynka. Jest przerażony, a to co zobaczył nie wychodzi muz pamięci. Wraca do tunelu, ale nikogo w nim nie zastaje. Loch zostaje wyczyszczony i sprawia wrażenie, jakby nikogo tam nie było. Ale Sammy wie swoje.... Widział ojca przechodzącego tunelami i to nie daje mu spokoju. Co ojciec zrobił z dziewczynką?

    Chłopiec próbuje rozmawiać z bratem, ale ten nie ma dla niego czasu. Postanawia porozmawiać z policją - zostaje uznany za chorego psychicznie i jest zmuszony przyjmować leki. Nikt mu nie wierzy, póki nei poznaje sąsiadki zza płotu, Mariny. Dzieli się z dziewczynką tym, co widział, a ona opowiada o tym ojcu - prokuratorowi. Znowu po domu krąży policja, a matka wyprowadza się.

    Pewnego dnia Marina znika bez śladu. Co się stało z dziewczynką? Sammy jest przestraszny, a finał historii przeraża....

    "Cela" to książka, która sprawia, że włos jeży się na głowie, a po skórze chodzą ciarki. Nie wiadomo, co jest prawdą, a co wizją małego chłopca. Czy jest naprawdę chory, czy chorobę mu się wmawia?

    Fakt jest jeden - dziewczynka nie żyje. Kto ją zabił? Musicie przeczytać! Będziecie zaskoczeni tak jak ja!

    Akcja powieści toczy się wartko, a sylwetki bohaterów są rozbudowane i ciekawe. Autor miał znakomity pomysł na powieść i według mnie wykorzystał go w 100%. Przeczytałam z przyjemnością i z zapartym tchem. Bardzo lubię takie nieoczywiste książki - polecam!

    [Adres usunięty]

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula