Baśnik

Książka
23,64 zł
Outlet
13,44 zł
eBook
23,99 zł

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Wydawnictwo:Książnica
Oprawa:Miękka
Rok wydania:2018
Ilość stron:344
Opis
"Baśnik" spod pióra Beaty Majewskiej to książka o prawdziwym życiu, zdradzie i poszukiwaniu miłości z nutką poczucia humoru.

Rozczarowana swoim życiem Basia postanawia je na nowo poskładać. Po rozpadzie swojego małżeństwa nie potrafi stanąć na nogi i chociaż nie należało ono do udanych ze względu na przemoc fizyczną i psychiczną, jaką stosował wobec niej jej mąż, kobieta nie potrafi się odnaleźć w nowej sytuacji. Baśka boi się żyć, boi się czuć, nie zniesie więcej rozczarowań w swoim życiu. Charakterna córeczka Karolina i syn wcale jej tego nie ułatwiają.

Za namową swojej przyjaciółki postanawia poprowadzić klub fitness, który w spadku otrzymała po swoim byłym. To właśnie tam poznaje Marcina, dwudziestosześcioletniego przystojnego trenera i fizjoterapeutę. Chłopak wydaje się być ideałem, jest kulturalny, cierpliwy i bystry. Potrafi swoim uporem kruszyć mury, które zbudowała wokół siebie Basia. Jednak czy bohaterka będzie w stanie pokochać i zaufać mężczyźnie po raz drugi?

Tytułowy "Baśnik" to pamiętnik głównej bohaterki. To właśnie z niego możemy poznać niektóre szczegóły z jej przeszłości, jakie towarzyszyły jej myśli, uczucia, wątpliwości, lęki i rozterki. Bo żeby zacząć nowe życie nigdy nie jest za późno, a każdy dzień jest dobry by zmienić w swoim życiu wszystko!

Beata Majewska zadebiutowała na rynku wydawniczym powieścią "Eperu" napisaną pod pseudonimem Augusta Docher. Autorka cyklu "Konkurs na żonę". Mówi o sobie: plastyczka, księgowa, manicurzystka i pisarka. Prywatnie żona i mama trójki wspaniałych dzieci.

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii obyczajowa

Szczegóły
  • Autor: Beata Majewska
  • Wydawnictwo Książnica
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2018
  • Ilość stron: 344
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788324583003
  • Język: polski
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788324583003
  • EAN: 9788324583003
  • Wymiary: 135X205
  • Dane producenta: Publicat S.A., ul. Chlebowa 24, 61-003 Poznań, Polska, publicat@publicat.pl, tel. 616529252
Recenzje książki Baśnik (3)
  1. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Zuzanna C. w dniu 2018-03-20
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

    Kiedy facet podrywa kobietę starszą od siebie, podejrzliwość wydaje się być uzasadnioną reakcją. Co nim kieruje? Jest tak odważny czy po prostu bezczelny? Może to jakiś pokręcony żart albo założył się z kolegami i chce im coś udowodnić... W szczerość takiego zainteresowania uwierzyć zdecydowanie trudniej. Bohaterka "Baśnika" staje przed poważnym dylematem. Czy pozwoli się przekonać i da szansę mężczyźnie młodszemu aż o 10 lat?

    36-letnia Basia jest kompletnie załamana. Czuje się, jakby jej życie właśnie się skończyło. Mąż zostawił ją dla kochanki, syn wyjechał do Stanów, a córka postanowiła zamieszkać z ojcem i jego nową wybranką. Kobieta strasznie cierpi, nie mogąc pogodzić się z rozwodem. W końcu musi jednak wziąć się w garść i zająć klubem fitness, który przepisał na nią Jerzy. Z pomocą najlepszej przyjaciółki, Lilki, Basia zaczyna coraz lepiej sobie radzić. Zatrudnia nawet nowych pracowników, a wśród nich młodego, przystojnego trenera i rehabilitanta, Marcina. Mężczyzna zdaje się kompletnie oczarowany szefową, choć ona stara się myśleć realistycznie. Jest przekonana, że taki związek nie ma żadnych szans, zbyt wiele ich różni, by to się mogło kiedykolwiek udać. Marcin nie zamierza się jednak tak łatwo poddawać.

    Choć na pierwszy rzut oka nowa powieść Beaty Majewskiej może sprawiać wrażenie dość prostej historii miłosnej, nic bardziej mylnego. To skomplikowana, wielowątkowa opowieść o poszukiwaniu szczęścia, wybaczaniu, przezwyciężaniu lęku, o zaufaniu, lojalności i o tym, że przeszłość - jakkolwiek okropna i nieszczęśliwa by nie była - ostatecznie zawsze można zostawić za sobą. Bohaterowie to postaci mocno doświadczone przez życie - przemoc domowa, alkoholizm, dom dziecka, tragiczny wypadek sprzed lat, trudne relacje rodzinne, nieuleczalna choroba - to wszystko odcisnęło na nich swoje piętno. Każde z nich stara się jednak żyć dalej, walcząc o swoje marzenia i o szczęście, którego tak bardzo im brakuje.

    Sięgając po kolejną książkę Beaty Majewskiej, wiedziałam, że będzie dobra. Tak jak w przypadku poprzednich powieści, nie zawiodłam się i tym razem. Dostałam wspaniałą, wciągającą historię, pełną niespodziewanych zwrotów akcji. Emocji było mnóstwo. Raz z żalu ściskało mi się serce, a za chwilę nie mogłam powstrzymać wybuchów śmiechu (dialogi były po prostu genialne), przyznam się nawet, że na koniec uroniłam kilka łez... Bohaterowie zostali wykreowani z wielką dbałością o szczegóły, autorka tchnęła w nich duszę, sprawiając, że naprawdę ożyli na kartach tej książki. I chociaż czasem mogą irytować (zwłaszcza Basia ze swoim niezdecydowaniem i brakiem umiejętności pokierowania własnym życiem), to ostatecznie cała ta przygoda jest tego warta. Polecam! I nie mogę się już doczekać następnej powieści :)

    Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Książnica!

    [Adres usunięty]

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Kobiece R. w dniu 2018-02-14
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

    „Nigdy nie jest za późno, by szukać szczęścia”

    Trzydziestokilkuletnia Barbara mocno przeżywa rozwód. Przytłacza ją otaczająca samotność i odrzucenie, jej syn jest w Stanach, a córka postanowiła zamieszkać z ojcem i jego nową kobietą. Jednak Basia cały czas stara się nie poddawać i próbuje na nowo ułożyć swoje życie, choć wcale nie jest to łatwe. Kobieta postanawia zając się prowadzeniem klubu fitness, który zostawił jej mąż. Zabiera się ostro do pracy, wprowadza zmiany i zatrudnia nowych pracowników. Jednym z nich jest dwudziestokilkuletni Marcin, który zakochuje się w swojej szefowej. Baśce, Marcin też nie jest obojętny, ale kobieta obawia się związku z młodszym mężczyzną i boi się kolejnego zawodu. Czy Barbarze uda się otworzyć na nową miłość? O tym przekonajcie się sami.

    "A może powinnam poddać się fali szczęścia i cieszyć chwilą, choćby miała trwać krótko i przynieść ze sobą żal, że Ją utraciłam? A może żadnej straty nie będzie? Chyba lepiej choć przez moment być tak naprawdę bardzo szczęśliwym, aż po koniuszki palców i najgłębiej jak można, niż całe życie drżeć ze strachu przed ewentualną porażką?"

    Jak już wiecie, bardzo lubię twórczość Beaty Majewskiej (Augusty Docher) i czytam wszystko, co uda się jej napisać. Jeszcze nigdy się nie zawiodłam i mam nadzieję, że pozostanie tak już zawsze.

    „Baśnik” to powieść, która jest niezwykle życiowa i prawdziwa. Autorka porusza w niej tematy, które nie są obce wielu z nas. Czasami sami ich doświadczamy, czasami dotykają one kogoś nam bliskiego lub tylko znajomego. Słyszymy o nich cały czas. Osobiście uwielbiam książki, które traktują o prawdziwym życiu, a prawie każda książka Beaty jest właśnie taka. W „Baśniku” porusza autorka temat zdrady, rozwodu, miłości do młodszego mężczyzny, przemocy domowej oraz śmiertelnej choroby, z którą rzadko kiedy można wygrać. Tych smutnych tematów jest sporo, ale nie obawiajcie się, bo są one opisane lekko, więc nie przytłaczają czytelnika podczas czytania. Przynajmniej ja ich tak nie odczulam. Na pewno książka jest emocjonująca, co do tego nie ma wątpliwości, nie raz się wzruszałam nad losem bohaterów, bo naprawdę nie mieli oni łatwo. Autorka cały czas rzuca im kłody pod nogi, niczego nie ułatwiając i nie upraszczając. Ale czy prawdziwe życie tylko i wyłącznie usłane jest różami? Oczywiście, że nie i taka właśnie jest ta historia. Miejscami radosna, miejscami wzruszająca. To taka słodko-gorzka opowieść o miłości, stracie, nadziei i trudnych wyborach.

    Jeżeli chodzi o bohaterów, to bardzo spodobała mi się ich kreacja, są oni niezwykle prawdziwi i ludzcy. To takie postacie z krwi i kości z zaletami, ale także i z dziesiątkami wad. Marcin to młody chłopak, którego dzieciństwo nie rozpieszczało. Swoją obecną szefową poznał przed laty i już wtedy jako młody chłopak się w niej zakochał. To romantyk, który dla swojej kobiety był w stanie zrobić wiele. Czasami jego zachowanie było dość dziecinne, ale nie zapominajmy, że to chłopak, który ma dopiero dwadzieścia kilka lat. Natomiast Barbara to bohaterka, z którą łatwo było mi się utożsamić, gdyż jesteśmy w podobnym wieku i podczas czytania, wiele razy zastanawiałam się, jakbym postąpiła w danej sytuacji. Bardzo często nie zgadzałam się z jej decyzjami i czasami myślałam, że jest bardzo naiwna i wielkoduszna, ale na koniec zrozumiałam, że prawie każdy jej wybór dyktowany był dobrem jej dzieci. Zapewniam Was, że bohaterowie dostarczą Wam wielu emocji tych dobrych, ale także i tych złych.

    Polecam Wam tę powieść z czystym sumieniem i jestem przekonana, że się nie zawiedziecie. To opowieść, która uświadamia, że nigdy nie jest za późno, by zacząć żyć na nowo i otworzyć na nową miłość. Wystarczy tylko zrobić pierwszy krok.

    Polecam!

    Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Książnica.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Anna R. w dniu 2018-02-05
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

    Bo życie to nie baśń... Chociaż czasami bardzo byśmy tego chcieli.

    31 stycznia b.r. swoją premierę miała najnowsza powieść Beaty Majewskiej, pt. "Baśnik". Mimo stylistyki okładki nawiązującej do poprzednich książek autorki wydanych nakładem Wydawnictwa Książnica (wchodzącego w skład Grupy Wydawniczej Publikat) należy pamiętać, że historia Baśki nie ma nic wspólnego z popularnym i lubianym cyklem "Konkurs na żonę".

    Po kilku słowach występu czas najwyższy na przedstawienie Wam zarysu fabuły.

    Barbara to 36- letnia kobieta, która właśnie się rozwiodła, bo mąż zostawił ją dla młodszej. Jakby tego było mało Karusia, jej córka, postanowiła zamieszkać z ojcem. Chociaż ex mąż zostawił Basi dom, pieniądze i dobrze prosperujacy fitness club, ta pogrąża się w rozpaczy. Dopiero po namowach swojej najlepszej przyjaciółki postanawia wziąć się w garść i wrócić do żywych.

    Stawiając na rozwój firmy, pełnoprawna właścicielka pewnym krokiem wkracza do swojego nowego królestwa i zatrudnia nowych pracowników, w tym 26-letniego Marcina. Chociaż Baśka nie chce się do tego przyznać, między nią, a nowym instruktorem od początku wyraźnie iskrzy.

    Czy jednak kobieta po przejściach zdecyduje się na związek z o dziesięć lat młodszym, zakochanym w niej do szaleństwa mężczyzną?

    "NIGDY NIE JEST ZA PÓŹNO, BY SZUKAĆ SZCZĘŚCIA "

    Nie od dziś wiadomo, że ocenianie czyjegoś życia idzie nam o wiele lepiej niż analizowanie własnego. Łatwiej oceniać nam wybory innych niż zastanawiać się nad swoimi. Z drugiej strony przez cały czas zastanawiamy się, co (po)myślą o nas inni.

    Baśka też taka jest. O ile w kwestiach zawodowych zawsze stawia na swoim, o tyle w życiu osobistym boi się opinii i spojrzeń innych. Nie jest pewna swoich wyborów. Ma ku temu powody, ale o nich przeczytacie już sami.

    Wydawać by się mogło, że w pogodzeniu sobie z bolesną przeszłością pomoże jej cichy powiernik jej sekretów, ale wystarcza malutka przeszkoda, by Basia znów cofała się o kilka kroków do tyłu. Czy zakochany w niej Marcin będzie wystarczająco cierpliwy? Jak zareaguje na ostateczną decyzję Baśki?

    "Baśnik" to piąta książka Beaty Majewskiej (vel Augusty Docher), jaką miałam okazję do tej pory przeczytać (autorka ma na swoim koncie 10 publikacji) i moim zdaniem - jest ona najlepsza. Chociaż wspomniany już wcześniej cykl "Konkurs na żonę" aż kipiał od emocji uważam, że to w najnowszej książce autorka najlepiej przelała te uczucia na papier.

    Stworzyła bardzo skomplikowaną główną bohaterkę, która z jednej strony chce być postrzegana w oczach innych jako perfekcjonistka, a w środku okazuje się niezwykle krucha.

    Poza tym autorka postanowiła jeszcze trochę jej "dokopać" i postawiła przed nią wiele wyzwań i sprawdzianów. Pytanie tylko, czy Baśka sobie z nimi poradzi?

    "ŻYJ... ŚMIEJ SIĘ, PŁACZ, KRZYCZ, KOCHAJ, NIENAWIDŹ, WALCZ, CZUJ I RÓB, CO CHCESZ..."

    Zabierając się za lekturę tej książki byłam nastawiona na to, że akcja będzie skupiona na różnicy wiekowej dwójki bohaterów. Potem okazało się, że te 10 lat różnicy to tak naprawdę najmniejszy problem w drodze do szczęścia.

    W świecie nie jesteśmy sami. Owszem, Baśka mogłaby nie oglądać się za siebie i pójść na żywioł, ale kiedy ma się dzieci, byłego męża, morze problemów nie jest to odpowiednie wyjście.

    Cóż, droga do szczęścia nigdy nie jest prosta. I nie każdy dochodzi do jej kresu.

    W moim odczuciu, autorka posiadła niezwykłą umiejętność pisania o bolesnych doświadczeniach w sposób lekki, przez co jej książki pochłania się jednym tchem. Czytelnik nie czuje się przytloczony ciężarem, a mimo to przeżywa wszystko razem z bohaterami, może nawet się z nimi utożsamia.

    Ta powieść z pewnością spodoba się stałym czytelnikom twórczości autorki, a tym, którzy postanowią spotkać się z nią po raz pierwszy pokaże, że warto przygotować dla niej stałe miejsce na półce.

    A tytułowy Baśnik? Kim lub czym jest?

    Niestety, już nie zdążę Wam o tym napisać. A jeżeli Was to ciekawi, nie macie innego wyboru, jak tylko zaopatrzyć się w tę książkę i przekonać się sami 😉

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula