Autyzm, przełom w podejściu

Autor:

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 3
Wysyłka w:
24 godziny + czas dostawy
Format
135 x 205 mm
Rok wydania
2016
Wydawnictwo
Ilość stron
431
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 21,53 zł
Nasza cena: 27,93 zł 39,90 zł Taniej o: 30%

Wszystkim rodzicom dzieci ze spektrum zaburzeń autyzmu, którzy wiedzą, że są one wyjątkowe – jesteście najlepszym, co przytrafiło się Waszym dzieciom, niech miłość pomoże Wam dotrzeć do dziecka.

Kiedy rodzice Rauna Kaufmana dowiedzieli się, że ich trzyletni syn ma autyzm i (zdaniem lekarzy) do końca życia będzie wymagał specjalistycznej opieki medycznej, byli zdruzgotani. Nie chcieli podawać mu inwazyjnych leków, które i tak nie przynoszą poprawy, ani stosować często kontrowersyjnych metod terapii polegających na tłumieniu agresywnych zachowań siłą. Otoczyli syna miłością i postanowili podążać za jego poznawaniem rzeczywistości i spojrzeć na świat jego oczami.

Dziś Raun Kaufman jest dorosłym człowiekiem, mężem i ojcem, który ukończył wyższe studia z dziedziny Etyki Biomedycznej, otworzył także w USA ośrodek propagujący Program Son-Rise – metodę stworzoną i stosowaną przez jego rodziców, która odmieniła jego życia oraz pomogła mu wyjść z autyzmu.

Przed Tobą najważniejsza książka, napisana przez samego Rauna, która omawia ten przełomowy program oraz jest najlepszą i kompletną instrukcją pozwalającą rodzicom dzieci ze zdiagnozowanym autyzmem lub zespołem Aspergera pomóc dotrzeć do swoich pociech, niezależnie od stopnia zaburzenia i wieku. W książce znajdują się:

- Przełomowe informacje i zasady, dzięki którym każdy rodzic ma szansę dotrzeć do swojego zablokowanego dziecka i nawiązać z nim porozumienie;

- Wyjątkowe metody, oparte na bezpieczeństwie emocjonalnym, które pomagają stworzyć autystycznemu dziecku przestrzeń, w której może powoli otwierać się na innych i nawiązywać społeczne relacje;

- Sposoby pracy, które przystosowują autystyczne dzieci do przebywania wśród ludzi i tworzą grunt pod budowanie w nich pewności siebie;

- Proste strategie, dzięki którym zniwelowanie stresu, strachu i poczucia wyobcowania u zablokowanego dziecka staje się proste i dostępne dla rodziców, opiekunów i osób pracujących z osobami ze spektrum zaburzeń autyzmu.

Przekonaj się, że z autyzmu można wyjść.

Przeczytaj darmowy fragment książki


O autorach

Raun Kaufman – bohater rewolucyjnej i kontrowersyjnej książki Przebudzenie naszego syna i poruszającego filmu telewizyjnego Son-Rise: a Miracle of Love. Kiedy Raun miał trzy lata, zdiagnozowano u niego autyzm, a jego rodzicom nie pozostawiono złudzeń co do tego, że ich syn będzie kiedykolwiek funkcjonował w społeczeństwie jak inne dzieci. Rodzice Kaufmana nie poddali się jednak i stosując nowe, nastawione na dziecko podejście opracowali własny program, dzięki któremu udało im się wyprowadzić syna z autyzmu i otworzyć mu drzwi do życia, które prowadzi reszta społeczeństwa.

Dziś Raun sam jest rodzicem i mężem, ma skończone dwa kierunki studiów (w tym z zakresu Etyki Biomedycznej), a przede wszystkim zajmuje się prowadzeniem ośrodka, w którym przywraca osoby ze spektrum zaburzeń autyzmu do życia w społeczeństwie oraz szkoli rodziców, opiekunów i pedagogów do wdrażania programu Son-Rise w swojej praktyce zawodowej.

Przede wszystkim Raun jest jednak najlepszym dowodem na to, że z autyzmu można wyjść, a innowacyjna metoda Son-Rise stworzona przez jego rodziców jest skuteczna.

Czytaj całość

Recenzje (3)
 1. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2016-05-20
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  8 z 9 osób uznało recenzję za przydatną

  Pracuję z dziećmi z autyzmem i jestem książką i metodą zachwycona. Obowiązkowa lektura dla profesjonalistów i dla rodziców dzieci ze spektrum autyzmu, także z zespołem Aspergera. Inne spojrzenie na to, co wydaje się zaburzeniem, niedostosowaniem. Wszelkie autostymulacje są wg autorów metody Son-Rise punktem wyjścia do nawiązania relacji z dzieckiem. Tu nie wyciągamy dziecka z jego świata, do którego ucieka przed światem zewnętrznym, ale to my staramy się wejść w ten jego świat, akceptując go i próbując zrozumieć, a nawet zachwycić nim. Akceptacja, dążenie do zrozumienia, nie naciskanie na zmianę, bycie, towarzyszenie dziecku w tym z czym jest. Bardzo inspirujące i nowatorskie podejście, dla tych, których nie satysfakcjonuje behawioryzm i inne metody pracy z dziećmi, nie tylko ze spektrum autyzmu, ale wszystkimi. Właściwie taka filozofię kontaktu z dzieckiem przedstawiał już Castillo Morales, Jasper Juul, ale w innym kontekście. W każdym razie warto przeczytać.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak
  1 komentarz. Skomentuj
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2016-06-28
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 6 osób uznało recenzję za przydatną

  Autyzm to nie wyrok!

  Autyzm jest zaburzeniem rozwojowym, którego objawy możemy zaobserwować już we wczesnym dzieciństwie. Dziecko odcina się od zewnętrznego świata, nie wchodzi w interakcję z otoczeniem, cechuje go nadwrażliwość na bodźce, odczuwa nieustanny przymus niezmienności otoczenia, powtarza określone gesty, ruchy, słowa. Tak naprawdę każdy przypadek jest indywidualny, zaś występujące objawy często są próbą rekompensowania sobie określonego deficytu. ta ich wielość i różnorodność sprawia, że bardzo często autyzm mylony jest z zespołem Aspergera. Niezależnie od trudności w diagnozowaniu, jedno jest pewne – autyzm nie musi oznaczać wyroku ani dla dziecka, ani dla rodziców!

  Usłyszałeś od lekarza, że twoje dziecko nigdy nie będzie mówić, że nie będzie mieć przyjaciół, że nigdy nie będzie prowadziło samodzielnego życia? Jeśli tak, to natychmiast … zapomnij o tej diagnozie. Raun K.Kaufman przekonuje, że wcale nie musi tak być, że „wyjście” z autyzmu jest możliwe. Zadajesz sobie pytanie, dlaczego masz uwierzyć w jego słowa? Może dlatego, że Kaufman sam był dzieckiem autystycznym i tylko wielka miłość oraz determinacja jego rodziców, którzy wbrew wszelkim zaleceniom podjęli się prowadzenia własnej terapii, sprawiły iż stał się ON neurotypowy.

  O tym, jak wyglądała ta wieloletnia walka możemy przeczytać w książce ojca Rauna, zatytułowanej „Przebudzenie naszego syna”, zaś ON sam skoncentrował się na propagowaniu programu Son-Rise, dzięki któremu owo przebudzenie było możliwe. Pozycja „Autyzm. Przełom w podejściu” nie jest typowym poradnikiem – znajdziemy tu wiele wątków autobiograficznych, a także relacji z sesji prowadzonych zarówno przez autora, jak i pracowników Amerykańskiego Centrum Terapii Autyzmu. Przede wszystkim jednak autor dokładnie omawia założenia programu Son-Rise oraz udziela wskazówek tak, byśmy mogli samodzielnie pracować z autystycznymi dziećmi i osobami dorosłymi. Książka stanowi nieocenioną pomoc zarówno dla rodziców i opiekunów, jak i dla terapeutów, psychologów, logopedów oraz innych specjalistów stykających się ze spektrum autyzmu.

  Pozycja Rauna K.Kaufmana jest wyjątkowa nie tylko z uwagi na innowacyjną terapię, którą omawia, ale i osobę samego autora, który jest najlepszym dowodem na jej skuteczność. Mężczyzna nie tylko ukończył studia ze stopniem naukowym z etyki biomedycznej, ale kilka lat spędził pracując poza granicami kraju, aktywnie pracuje z dziećmi autystycznymi i ich rodzicami, a przede wszystkim … jest otoczony gronem przyjaciół. Co by się stało, gdyby przed laty jego rodzice uwierzyli w diagnozę i ponure wizję roztaczane przez lekarzy? Małżeństwo Kaufmanów nie poddało się, starając się w swojej pracy z synem skupiać nie na jego brakach, ale na możliwościach.

  Innowacyjność w stosowaniu programu Son-Rise polega na tym, iż koncentruje się ON na tzw. dołączaniu, czyli na rzeczywistym uczestnictwie w zainteresowaniach i czynnościach dziecka. Kaufmanowie wyszli z założenia, że dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu są zdolne do nieograniczonego rozwoju! Aby jednak tak się stało, nie mogą być zmuszane do dopasowania się do otoczenia, potrzebują również motywacji, która stałaby się motorem do nauki.

  Autor nie tylko opisuje kolejne elementy programu, ale i proponuje gotowe ćwiczenia, zaś w pomieszczonej na końcu kolejnych rozdziałów sekcji „Źródła internetowe” odsyła czytelnika do specjalnego działu na jego stronie internetowej, gdzie znaleźć można wiele informacji i ćwiczeń pomagających lepiej zrozumieć i wdrażać dane techniki. To wszystko sprawia, że samą technikę można nazwać rewolucją w terapii autyzmu, zaś książkę „Autyzm. Przełom w podejściu” – przewodnikiem po zaburzeniach ze spektrum autyzmu, który prezentuje sposoby pracy, otwierające autystyczne dzieci na świat! Dla mnie, jako oligofrenopedagoga, to książka bezcenna, znacznie rozszerzająca zakres możliwych do zastosowania narzędzi pracy.

  Justyna Gul

  www.qulturaslowa.blogspot.com

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2016-06-09
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 5 osób uznało recenzję za przydatną

  Autyzm - słowo kiedyś obce i niezrozumiałe, teraz słyszymy je wszędzie. Są rodzice, którzy usłyszą je z ust lekarza, a wtedy runie ich świat. Jednak są także ludzie tacy jak Raun Kaufman, którzy mówią im: świat nie runął, trzeba go tylko zbudować na nowo.

  Nikt dzisiaj nie wie na pewno, co jest przyczyną autyzmu, jednej z najgorszych możliwych chorób dotykających dzieci, najgorszych bo odbierających rodzicom dziecko w sposób emocjonalny, ten najbardziej dotkliwy. Kiedy już je poznali, a ono nagle odchodzi, do świata, w którym nie ma dla nich miejsca. Niektórzy mówią, że przyczyną autyzmu są szczepionki siejąc postrach i przerażenie wśród zdezorientowanych rodziców. Najnowsze badania jednak wskazują, że zaburzenie to kształtuje się jeszcze w okresie płodowym, a czynniki, które je wywołują mogą mieć związek z produkcją oksytocyny. Bez względu na to jaka jest przyczyna jest to choroba niezwykle bolesna, bo dotyka najdelikatniejszych strun w sercu. Złamaną rękę, można nastawić, ale czy można naprawić duszę, czy można zachęcić dziecko żeby wróciło?

  Raun Kaufman w swojej książce Autyzm, przełom w podejściu, mówi, że TAK - dając nadzieje rodzicom na całym świecie i obalając wszystkie do tej pory znane i co ważne nieskuteczne metody leczenia tego zaburzenia. Nadzieja w przypadku rodziców autystycznych dzieci jest motorem, który daje im siłę każdego dnia. Tym bardziej, że uważa się autyzm za chorobę w pewnym sensie nieuleczalną. Tymczasem Raun mówi, że autyzm można wyleczyć, skąd to wie? Ponieważ sam był autystycznym dzieckiem i swoją przełomową metodę: Program Son-Rise budował wspólnie ze swoimi rodzicami, a raczej oni ją budowali, ON tylko w niej uczestniczył.

  Raun Kaufman mówi rzeczy nowe ale i znane dla nas samych, takie oczywiste prawdy. Mówi rodzicom, że mają lek, mają go od dawna, bo noszą go w sobie. Ich lekiem tym najcudowniejszym na świecie jest ich miłość do dziecka, cierpliwość i oddanie. Nie trzeba stosować inwazyjnych terapii, podawać leków i próbować do dziecka dotrzeć siłą. Te wszystkie metody zawodzą, a co gorsza ranią jeszcze bardziej, bo dziecko wciąż się oddala, a nawet cierpi w efekcie ich stosowania.

  Raun Kaufman mówi, że nie można próbować wciągać dziecka siłą do świata, którego nie rozumie i którego się obawia. To rodzice muszą znaleźć drogę do miejsca, w którym ono się znajduje. Jeżeli zaczyna się kiwać, oni kiwają się z nim. Jeżeli bez końca kartkuje strony, oni kartkują je z nim. Przyjdzie taki moment, kiedy przestanie to robić i wiecie co wtedy się stanie? Spojrzy na nich i naprawdę ich zobaczy.

  Raun Kaufman chce nam o tym wszystkim powiedzieć, bo sam był takim dzieckiem. Znajdował się w świecie, do którego nie chciał nikogo dopuścić, bo w tym świecie było mu dobrze, było bezpiecznie. Ale pewnego dnia, jego rodzice dzięki niewyczerpanej dozie cierpliwości i ogromnej miłości zapukali do drzwi małego domku, w którym mieszkał przez długi czas, a ON pozwolił im wejść. Dzisiaj to Raun pomaga rodzicom, mówi im, że odpowiedź na najtrudniejsze pytanie, jest tuż przed nimi.

  Książka Autyzm, przełom w podejściu jest naprawdę niezwykła, ciężko ją czytać bez kapiących na kartki łez, bo każdy kto ma dziecko wie jak delikatnych dotyka strun. Nie ma nic gorszego niż jakakolwiek krzywda, która spotyka dzieci. W tym przypadku tą krzywda jest zaburzenie, które odbiera dziecko rodzicom. Jednak dzięki takim ludziom jak Raun tysiące rodziców już wie, ma pewność, że słońce w końcu wzejdzie, a ich kochane maleństwo do nich wróci.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Autyzm. Przełom w podejściu
 • Autor: Raun Kaufman
 • Wydawnictwo Vivante
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2016
 • Ilość stron: 431
 • Format: 135 x 205 mm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788365442185
 • Język: polski
 • Podtytuł: Program Son-Rise, który pomógł rodzinom na całym świecie
 • Oryginalny tytuł: Autism breakthrough
 • Tłumacz: Składanowska Kinga
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788365442185
 • EAN: 9788365442185
 • Wymiary: 14.5x20.5x3 cm
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula