We mgle

Autor:

Lisa Gray

Średnia: 4.4 Ilość ocen: 22
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Ilość stron
350
Rok wydania
2020
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 26,35 zł
Nasza cena: 28,05 zł 39,90 zł Taniej o: 30%

Sięgnij po książkę ”We mgle” i poznaj skomplikowane losy prywatnej pani detektyw, która w niecodziennych okolicznościach odkrywa, że to właśnie ona zaginęła.

Jessica Shaw często dostaje anonimowe informacje i wiadomości, które wymagają jej interwencji oraz pomagają w prowadzonych śledztwach. Tym razem sytuacja jest bardziej skomplikowana. Kiedy otwiera kopertę ze zdjęciem zaginionego dziecka, na fotografii rozpoznaje samą siebie sprzed 25 lat.

Podążając wątpliwymi tropami, Jessica trafia do Los Angeles, gdzie nowe fakty coraz bardziej komplikują całą sprawę. W dzień porwania, zamordowana została jej biologiczna matka, a sprawca nigdy nie został ujęty. W dodatku akta z dochodzenia pełne są braków, a samo śledztwo pełne jest nieścisłości. Jessica postanawia rozpocząć działania od poznania charakterystycznego Jasona Pryce'a, którego zapamiętała z pogrzebu swojego ojca. Czemu obcy człowiek, pracujący w policji, przyszedł pożegnać zupełnie obcą sobie osobę?

Żeby znaleźć odpowiedzi, Jessica musi pomóc Pryce'owi w śledztwie, które aktualnie prowadzi. Żadne z nich nie spodziewa się, że te dwie sprawy są ze sobą silnie powiązane. Na oślep wchodzą coraz głębiej w mgłę, gubiąc ślady i myląc tropy, a tajemnicza postać, kryjąca się na skraju widzenia, tylko czeka na jeden niewłaściwy ruch. Jessica zrobi wszystko, aby odkryć prawdę o swojej przeszłości, a kluczem wydaje się jej współpracownik, który wie znacznie więcej, niż mówi.

"We mgle" jest literackim debiutem Lisy Gray. Autorka przedstawia czytelnikowi mroczną historię, pełną niespodziewanych zwrotów akcji. Gęstniejąca atmosfera budzi silne uczucie niepokoju, a jednocześnie fascynuje i zachęca do poznawania dalszych losów bohaterów. Odkrywanie licznych sekretów i próba znalezienia odpowiedzi na coraz to większą liczbę pytań, potrafi wciągnąć na długie godziny czytania, nie pozwalając oderwać się od lektury.

Recenzje (22)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  25 lat temu dokonano morderstwa na młodej kobiecie, a jej trzyletnia córeczka zniknęła.

  Młoda detektyw Jessica Shaw pewnego dnia od nieznajomego nadawcy otrzymuje zdjęcie zaginionej dziewczynki, jak się okazuje na zdjęciu jest ona sama. Kobieta postanawia odkryć sekrety z przeszłości..

  W tym samym czasie brutalnie zostaje zamordowana młoda kobieta i śledztwo w tej sprawie prowadzi Jason Pryce. Czy te dwie sprawy mają ze sobą coś wspólnego?

  Cała fabuła przedstawiona jest z perspektywy kilku bohaterów, zawiera także dwie ramy czasowe. Mimo takiego zabiegu nie miałam żadnego problemu, aby połapać się w tej historii. Autorka przedstawiła ją bardzo jasno i przejrzyście, ani przez chwilę nie gubiłam wątku, a jednocześnie mogłam poznać wiele wątków.

  Już od samego początku fabuła mnie wciągnęła i zaintrygowała. Przewracałam stronę za stroną nie mogąc doczekać się finału tej historii. Akcja płynie szybko, nie ma tu zbędnych opisów, czy niepotrzebnych zdarzeń, za to znajdziemy sporą dawkę emocji. Dodatkowo krótkie rozdziały powodują, że czyta się szybko i zanim się zorientujemy, książka się kończy.

  To co bardzo mnie denerwowało w trakcie całej lektury to nagminne używanie słowa "detektywka". Irytowało tak naprawdę z dwóch powodów: nadmierna ilość i sama forma. Jakoś znacznie lepiej brzmi po prostu "detektyw", w mojej ocenie nie zawsze jest potrzeba feminizacji zawodów. Oczywiście to moje subiektywne odczucia.

  Dopiero po przeczytaniu tej pozycji dowiedziałam się, że to debiutancka powieść autorki. Bardzo dobrze spędziłam z nią czas, chętnie sięgnę po więcej! 😁

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Początkujący Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Dobrze, że zdecydowałam się przeczytać debiut Lisy Gray. Bardzo udaną powieść detektywistyczną. Jej bohaterką jest prywatna detektywka Jessica Shaw specjalizująca się poszukiwaniach osób zaginionych. Zagoniona nie zauważyła, że jej licencja wygasła, nie może wrócić do NY. Ale Kalifornia jest duża, znajduje swoje miejsce w miasteczku Hundred Acres. Jej pierwsza klientka chce, by udowodniła niewinność jej siostry skazanej na karę śmierci za zabicie dwóch osób. Drugie zlecenie dotyczy odszukania zaginionej przed laty dziewczynki, która okazuje się nią samą. Jak to możliwe? Trup się nie ściele gęsto, nie ma krwawych jatek. Za to jest ciężka, żmudna praca, bo śledztwa są zawiłe. Narrację prowadzi kilka osób, dzięki czemu łączą się wątki a to dynamizuje akcję. Autorka wprowadza retrospektywy i już więcej wiemy. A jako czytelniczka zaangażowana lubię być dobrze poinformowana. Zaletą książki są niezbyt długie rozdziały, jeszcze jeden i kolejny, i może następny, bo tylko kilka kartek. I nie wiadomo kiedy powieść się kończy, niestety. Książkę czyta się bardzo dobrze, ciekawa akcja wciąga od pierwszych stron. Jest już kolejna historia z Jessicą, z pewnością po nią sięgnę, bo polubiłam dziewczynę.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Wyobraź sobie, że jesteś detektywem. Szukasz w internecie zaginionych osób, których sprawami mogłabyś/mógłbyś się zainteresować i podjąć próbę odnalezienia. Napotykasz zdjęcie dziecka. Zdjęcie, które doskonale znasz.

  Dlaczego?

  Bo jesteś na nim TY.

  Wstrząsające odkrycie, prawda?

  Jessica Shaw właśnie doskonale się o tym przekonała. Okazuje się, że dotychczasowe życie, które wiodła, było w pewnym sensie złudne. Pełne tajemnic, o których nie miała zielonego pojęcia. Przyjeżdżając do Los Angeles spotyka policjanta, Jasona Pryce'a, którego pamięta z pogrzebu ojca. Dlaczego pojawił się ten obcy człowiek? Odpowiedzi znajdziecie czytając książkę 😉

  Przyznam, że pomysł na fabułę jest świetny. Dowiedzieć się, że jest się uznanym za zaginioną/zaginionego? Abstrakcja. W każdym razie książka mnie porwała i ciężko było się od niej oderwać. Czyta się płynnie, szybko dzięki lekkiemu stylowi autorki i tego, że sama fabuła, w której są zaginięcia, morderstwa, jest ciekawa i tajemnicza. Kolejne poznawane fakty i sam koniec książki jest zaskakujący. Nie spodziewałam się takiego finału 😉

  "We mgle" skupione jest w większości na faktach i odkryciu prawdy niż samym profilu psychologicznym. Może to nie ten typ thrillera, przy którym mamy mocne dreszcze i szybsze bicie serca. Jest to lżejsza wersja tego gatunku, ale na pewno wciągająca. Według mnie książka jest ciekawa i warta polecenia 😉

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Gdybym wcześniej nie wiedziała, że ,,We mgle" to debiut literacki, to przysięgam, nigdy bym w to nie uwierzyła. Świetna książka, której każda strona jest czytana z szybkością lotu błyskawicy. Od samego początku książka wciąga, trzyma w napięciu i nie odpuszcza nawet na moment. Jessica Shaw, czyli prywatna detektywka pewnego dnia dostaje tajemniczy e-mail, który wywrócił całe jej życie do góry nogami. Razem z Jess wyruszamy zbadać śledztwo, które dotyczy zaginięcia dziecka sprzed kilku lat i chodź sprawa, może się wydawać jak każda inna, leczy tym razem ta sprawa, dotyczy jej samej, bo w jakie zaginięcie można bardziej się zaangażować niż w swoje własne? Czy młoda Pani detektyw odkryje, kto przed laty zabił jej matkę? Czy jej ojciec jest mordercą? Czy w ogóle był osobą, za którą się podawał? I co z tym wszystkim wspólnego ma młoda studentka prawa, która uprawiała nierząd? W książce możemy również poczuć się jak detektyw i ramie w ramię z Jess dowiedzieć się, do czego doprowadzi nas śledztwo i choć brak w niej mocnych i drastycznych opisów, to samo budowanie napięcia przez autorkę robi robotę. Teraz muszę sięgnąć po kolejną część. Muszę, bo się uduszę.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Pewnego dnia siedząc w barze, nasza bohaterka przeglądała strony z zaginięciami. Zastanawiając się, czy nad jakąś sprawą się nie zaangażować zauważyła, że otrzymała maila. Był ON od nieznajomego i dotyczył zaginionego przed wielu laty dziecka. Dziewczynki. Dziwnym trafem podobnej jak dwie krople wody do pani detektyw. Adrenalina tak uderzyła ją w skronie, że natychmiast zainteresowała się sprawą. W końcu nie na co dzień można zaangażować się w poszukiwania… własnej osoby. Bez stałego miejsca zamieszkania, bez stałych dochodów było jej trochę trudno zająć się sprawą, ale poznała tajemniczego dziennikarza, który również zainteresowany był owym zaginięciem. Szczególnie że za nim kryło się jeszcze morderstwo biologicznej matki dziewczynki. Okazało się, że życie Jess zbudowane było na kłamstwie.

  Jaką rolę pełnił ojciec Jess? Czy w ogóle był osobą, za którą się podawał? Do jakiego punktu doprowadzą ich poszukiwania? Czego Jessica dowie się o swojej przeszłości? I co do tego ma morderstwo studentki prawa, która dorabiała ciałem na stypendium? Sekret goni sekret, ale czy bohaterowie zdołają rozproszyć mgłę na czas?

  Język Autorki przyjemny, prosty, bez jakiegoś zadęcia czy dziwnej maniery. Historia ukazana jest z perspektywy trzech kobiet. Jest tu też coś, co lubię, przeszłość przeplata się z teraźniejszością. Główna bohaterka jest interesująca, czasem drażniąca, ale w historii wyróżnia się i nie jest nijaka. Całość może nie jest rewelacyjna, nie straci się oddechu, tętno tylko minimalnie przyspieszy, ale to całkiem dobra historia na 1 ewentualnie 2 wieczory. Dużym plusem jest zbudowanie przez Autorkę napięcia, które umiejętnie stopniowała. Kolejny plus to brak brutalności, drastycznych opisów. Akcja może nie jest szczególnie wartka, czasem nawet prawie stała w miejscu, ale podobało mi się to powolne snucie historii.

  Zakończenie było niepokojące, dobre i spinające wątki. Debiut okazał się udany. Chętnie sięgnę po dalsze części, nie tylko, by zobaczyć jak sobie radzi w życiu pani detektyw, ale też sprawdzić jak poradzi sobie sama Autorka. Czy tylko utrzyma dobry poziom, czy podniesie poprzeczkę i zademonstruje coś jeszcze, co nas czytelników wbije w fotel?

  Za możliwość zapoznania się z treścią książki dziękuję Wydawnictwu Burda.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 17 recenzji

Warto zwrócić uwagę na...
Dziewczyna we mgle 4/5 Nasza cena:
25,48 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziewczyna we mgle

Małe włoskie miasteczko skrywa mroczną tajemnicę. Czy to możliwe, żeby młoda dziewczyna po prostu rozpłynęła się we mgle? Co tak naprawdę się z nią stało? Detektyw Vogel zrobi wszystko, aby rozwiązać zagadkę tajemniczego zniknięcia. Kiedy dziennikarze z całego kraju zjeżdżają do prowincjonalnego...
Rok we mgle 4/5 Nasza cena:
29,13 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rok we mgle

W gęstej mgle? W falach Pacyfiku? Na parkingu? W ciężarówce nieznajomego? Gdzie zniknęłaś? Abigail i Jake wkrótce zamierzają się pobrać. Abigail jest młodą fotografką, która po tragicznej śmierci partnera układa sobie życie na nowo. Jake rozstał się z żoną. Samotnie wychowuje sześcioletnią córeczkę...
Audiobook CD MP3 Dziewczyna we mgle 0/5 Nasza cena:
28,62 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook CD MP3 Dziewczyna we mgle

W odizolowanym od świata górskim miasteczku zaginęła szesnastoletnia dziewczyna. Rodzice są zrozpaczeni, a mieszkańcy – zszokowani. Nie potrafią przyjąć do wiadomości, że porywaczem może być ktoś z nich. PORYWACZEM… LUB ZABÓJCĄ. Przybyły na miejsce agent specjalny Vogel nie ma wątpliwości, że tropi...
Utoną we łzach swoich matek 0/5 Nasza cena:
33,82 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Utoną we łzach swoich matek

Zdobywca Augustpriset 2017! Pewnego zimowego wieczoru do księgarni w Göteborgu wchodzi troje zwolenników ugrupowania terrorystycznego Daesh. Odbywające się tam spotkanie z kontrowersyjnym artystą przerywa strzelanina, wybucha panika, wszystkie znajdujące się wewnątrz osoby zostają wzięte jako...
Sherlock Holmes i sztuka we krwi 3/5 Nasza cena:
24,18 zł 39,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sherlock Holmes i sztuka we krwi

Nowe przygody SHERLOCKA HOLMESA Tom 1 bestsellerowej trylogii Zaginione dziecko, zbrodnicza kradzież dzieła sztuki, niepowstrzymany morderca... To wyzwanie dla Sherlocka Holmesa i jego wszelkich słabości. Wyzwanie, w którym sztuka dedukcji i artystyczna natura oraz przyjaźń z Watsonem zostaną...
Dżungla we krwi roślina świętej śmierci 0/5 Nasza cena:
30,44 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dżungla we krwi roślina świętej śmierci

Hawana, agent polskiego wywiadu, kartele narkotykowe i miliony dolarów. Mroczna sensacyjna powieść na miarę polskiego Johna le Carre. Kto dota?d zadawał sobie pytanie, czy jest moz˙liwy polski John le Carré, ten, biora?c do re?ki powies´c´ Tomasza Turowskiego, znajdzie odpowiedz´. To, z˙e z...
We własnym cieniu 0/5 Nasza cena:
28,70 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

We własnym cieniu

Tym razem komisarz Proteo Laurenti zajmuje się sprawą katastrofy prywatnego samolotu, w której ginie były polityk i wpływowy biznesmen z Południowego Tyrolu. Podczas uroczystej ceremonii pogrzebowej świetnie zorganizowani sprawcy dokonują śmiałego napadu na transport złota. Czy te dwie sprawy coś...
eBook We mgle mobi epub 0/5 Nasza cena:
26,35 zł 31,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook We mgle mobi epub

Zaginieni dzielą się na martwych i na tych, którzy nie chcą zostać znalezieni. A także na tych, którzy nawet nie wiedzą, że zaginęli. Jessica Shaw, prywatna detektywka, przywykła do anonimowych cynków. Ale ten wprawia ją w osłupienie: na zdjęciu przedstawiającym porwaną dwadzieścia pięć lat temu...
Bestia 4/5 Nasza cena:
22,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bestia

Literatura jeszcze nigdy nie była tak blisko rzeczywistości! Oni widzą w nim bestię. On nazywa siebie sprawiedliwością. Gdy znajdują pierwsze ciało, nie domyślają się, po co morderca zakrył twarz. Gdy ginie druga dziewczyna, a potem kolejna, bez zdejmowania jutowego worka wiedzą, czego pod nim nie...
Poza kontrolą 4/5 Nasza cena:
28,05 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Poza kontrolą

Będę tutaj cały czas. Nic nie możesz na to poradzić. Gdy Callie wychodzi za mąż za Jamesa, wdowca z dwójką dzieci, jest przekonana, że jej marzenie o założeniu rodziny wreszcie się spełniło. Nawet nie podejrzewa, że za kilka miesięcy zostanie aresztowana pod zarzutem morderstwa… Kobieta z nadzieją...
Randka 5/5 Nasza cena:
30,04 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Randka

Zaskakujący thriller psychologiczny, od którego nie można się oderwać. Uzależnia! Jedna noc może zmienić wszystko... Przekonana przez przyjaciół, że powinna pogodzić się z rozpadem małżeństwa i niedawną separacją, Ali umawia się przez portal randkowy na spotkanie z nowym mężczyzną. Sobotni wieczór...
Zimny strach 4/5 Nasza cena:
30,04 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zimny strach

Bohaterowie bestsellera Dziewczyna bez skóry powracają w kolejnym mrożącym krew w żyłach thrillerze! Mroczna Grenlandia, zagadki z przeszłości, młody dziennikarz i uparta dziewczyna zdeterminowani, by poznać prawdę. Przyrodnia siostra Matthew znika podczas weekendowej wycieczki do opuszczonej...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula