Seria Kroniki Pandawów - Roshani Chokshi

Szukasz pomysłu na wieczór? Może podróż do egzotycznych Indii? To zdecydowanie brzmi jak barwna i ciekawa przygoda! W takie wyjątkowe miejsce zabiera nas Roshani Chokshi, autorka serii “Kroniki Pandawów”.

Autorka czerpie pełnymi garściami z korzeni własnej kultury. W zabawny i obrazowy sposób pokazuje czytelnikowi tradycje hinduizmu, niezauważenie ucząc o zwyczajach dalekiego kraju. Na serię “Kroniki Pandawów” składają się obecnie dwie pozycje: “Aru Shah i koniec czasu” oraz “Aru Shah i pieśń śmierci”.

“Aru Shah i koniec czasu” to pozycja, którą można określić jako powieść urban fantasy dla młodzieży. Choć fabuła rozpoczyna się w Atlancie w USA, to dość szybko przenosi się do świata hinduskiej mitologii. Główna bohaterka Aru jest wyśmiewana przez rówieśników z racji swojego pochodzenia i niezamożności. Dwunastolatka postanawia bronić się  tworząc w wyobraźni własną, lepszą rzeczywistość - taką, w której jest tak samo “super” jak wszystkie inne dzieci z okolicy. Wybujała wyobraźnia jest odbierana przez kolegów jako kłamstwo. Nikt nie wierzy w królewskie pochodzenie dziewczynki, ani w przekleństwo ciążące nad lampą w muzeum, w którym pracuje jej mama. Aby uwiarygodnić swoje opowieści, Aru decyduje się zapalić przeklętą lampę. Niechcący uwalnia demona, który zamraża jej bliskich - aby ich uratować, Aru musi udać się do królestwa śmierci. Czy dziewczynka sprosta wyzwaniu? Czy uratuje swoją mamę i kolegów? Zapraszamy serdecznie do magicznego świata hinduskiej mitologii, obiecujemy - nie będziesz chciał z niego wyjść!

“Aru Shah i pieśń śmierci” to nowa część serii “Kroniki Pandawów”, kontynuacja wspaniałej powieści “Aru Shah i koniec czasu”. Młoda hinduska dziewczynka zostaje niesłusznie posądzona o kradzież strzały miłości. Aby nie zostać wygnaną z Innoświata, musi w krótkim czasie zwrócić zgubę właścicielowi. W przygodzie towarzyszy jej wierna przyjaciółka Mini, silna dziewczynka Brynne, i tajemniczy chłopiec Aiden. Niebezpieczna kraina jest pełna sekretów, wielokrotnie wystawia na próbę zgraną drużynę Aru. Jak młoda bohaterka poradzi sobie z przeciwnościami losu? Czy uda się jej wyjść obronną ręką z każdej niebezpiecznej sytuacji? Przekonaj się sam, jedno jest pewne - nie będziesz żałować!