Zwierzak. Spowiedź policyjnego przykrywkowca

Średnia: 4.3 Ilość ocen: 6
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2020
Ilość stron
400
Wydawnictwo
Nasza cena: 28,07 zł 42,99 zł Taniej o: 35%

Zastanawiało Cię kiedyś, jak wygląda życie policjanta pracującego pod przykrywką? Operowanie dwoma tożsamościami oraz życie z bandytami, psychopatami i innymi zwyrodnialcami? Teraz masz okazję z pierwszej ręki dowiedzieć się, na czym polega ta robota. "Zwierzak. Spowiedź policyjnego przykrywkowca" to historia pracy najsłynniejszego polskiego policjanta-tajniaka.

Nosił pseudonim "Zwierzak". W ciągu swojej kariery wcielał się w liczne role: od handlarzy narkotyków, przez płatnych morderców, po szeregowych gangsterów. Przenikał do najgroźniejszych mafii w Polsce, mieszkał z jej członkami, pił z nimi, przyjaźnił się i robił interesy. Wszystko po to, by w końcu wsadzić ich za kratki. Dzień w dzień ryzykował życie, żeby nikt inny nie musiał tego robić. W tej wyjątkowej książce opowiada, w jaki sposób działał i co widział przez te wszystkie lata.

Rzadko zdarza się, żeby czytelnik mógł z pierwszej ręki poznać tak niebezpieczną rzeczywistość. Dla "Zwierzaka" była ona codziennością, za co zapłacił dużą cenę. Opowiada o tym. Zdradza również, jak przygotowywał się do każdej z ról i co musiał robić, żeby pozostać pod przykrywką. Opisuje rzeczy, o których zwykły człowiek bałby się nawet pomyśleć.

Mówi, że ludzkie życie kosztuje 1 zł 30 gr. W promocji 80 gr, bo tyle wynosi cena za jeden nabój. Mówienie, że życie jest czymś niezwykle cennym, to zwykła propaganda. Jest warte tyle, co nabój. Reszta ceny to zapłata za usługę.

Mateusz Baczyński, autor książki, jest polskim dziennikarzem, który ma wprawę w przeprowadzaniu trudnych wywiadów. Tym razem zagłębia się w świat polskiej przestępczości. To nie pierwszy raz, ponieważ ma na swoim koncie również książkę "Antyterroryści. Polskie elitarne służby specjalne w akcji".
Recenzje (6)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  ,,Zwierzak. Spowiedź policyjnego przykrywkowca" Mateusza Baczyńskiego to losy policjanta o pseudonimie Zwierzak, który miał do wykonania wiele zadań pod przykrywką. Raz był zabójcą na zlecenie, innym razem przebywał w więzieniu i zdobywał informacje od współwięźniów. Rodzina nie miała pojęcia, jaki rodzaj pracy naprawdę wykonywał. Obecnie mężczyzna przebywa już na emeryturze. Lektura jest niezwykle ciekawa o dość niszowej tematyce, ale to tylko jeszcze bardziej wzbudza zainteresowanie. Ja z przyjemnością się z nią zapoznałam. Język jest niezwykle plastyczny i wciągający, więc to była prawdziwa literacka przygoda.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Nie jest łatwo żyć w cieniu osoby, za którą należy wykonać tajemniczą zawodową misję i działać tak, aby wykazać się sprawnie nie myśląc o tym, jaka jest osoba, kim jest z uprawianego zawodu, a jedynie sprawa, którą trzeba wykonać pod ukrytą przykrywką udawanego zabójcy powierzonego mu zadania.

  Wykonywany zawód przez głównego bohatera imieniem Jurek jest również trudny również dla niego samego, gdyż musi działać szybko, ale pod nadzorem, uruchamiając myślenie, nie mając czasu na analizę tychże zadań.

  Zanim rozpoczęłam czytać książkę pt. ''Zwierzak. Spowiedź policyjnego przykrywkowca'' autorstwa dziennikarzy śledczych Onetu Panów Mateusza Baczyńskiego, Janusza Schwertnera zapoznałam się z ich współtworzonym programem kryminologicznym pt. '' Gry uliczne'' z udziałem gości ze świata kryminalnego.

  Program kryminalistyczny pt. '' Gry uliczne'' na tyle mi się spodobał, że zechciałam przeczytać książkę tychże bardzo kreatywnych autorów posiadających zawodową wiedzę, niezwykłą umiejętność zadawania pytań oraz doceniam w nich trafnie ujętą spostrzegawczość i psychologiczne delikatne podejście do ludzi, z którymi przeprowadzają wywiad w ten sposób, że oni nie czują, tremy opowiadając im o tym, co im się wydarzyło, pracując w swoim wyuczonym przez wiele lat zawodzie pełnym niebezpieczeństw, jakim jest praca w policji.

  Kiedy czytałam, tę książkę to jestem pełna podziwu dla autorów oraz dla głównego występującego w niej bohatera Jerzego, który to zdradza, jak wygląda praca w policji z bliska, o tym, jakie są w nim emocje, kiedy pracuje i otwarcie mówi o tym konkretnie, aby każdy mógł zrozumieć o,co chodzi tak naprawdę w tym zawodzie policyjnego przykrywkowca.

  Książka ta składa się z 17 rozdziałów, a w nich są umieszczone do nich podrozdziały z opisu pracy zawodowej Jurka '' Zwierzaka'', który to nie tylko musi wykazać się odwagą, sprytem, potrafi działać szybko i logicznie myśleć ryzykując własne życie na jego utratę.

  Doskonale ujęty został na samym końcu książki w formie wywiadu epilog.

  Książkę tę bardzo dobrze mi się czytało.

  Warto przeczytać tę książkę.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Kolejna ciekawa pozycja z literatury faktu wpadła w moje sidła i na długo w nich zagościła. Bardzo lubię lektury oparte na faktach, a jak już w centrum uwagi są służby specjalne, to tym radość jest większa. Z przyjemnością sięgnęłam po spowiedź byłego policjanta ps. Zwierzak, nie spodziewał się tylu emocji i ciekawych informacji.

  Tytułowy Zwierzak to były funkcjonariusz Służb Bezpieczeństwa, antyterrorysta, a w końcu pracujący pod przykryciem pracownik Biura do Walki z Przestępczością Zorganizowaną. Pracę w tym zakresie zaczyna od lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Wtedy też nastąpił rozkwit w całym kraju gangów i zorganizowanych grup przestępczych, wtedy też na topie byli znani przestępcy, jak Krakowiak czy Nikoś. W tamtych czasach królowała korupcja wśród sędziów, prokuratorów czy innych cenionych zawodów. Dzisiaj wsadzali przestępcę za kratki, już jutro robił zakupy na bazarku. Tamte czasy to raj dla złoczyńców, brutalnych gangów czy handlarzy narkotyków. Siali postrach i spustoszenie, jak się tylko pojawiali, zostawiali za sobą pobojowisko. I w taki zepsuty świat miał za zadanie wkraść się Zwierzak, działać pod przykrywką, być jednym z nich. Aby rozpracować nie jednego gangstera i zdobyć twarde dowody, bohater wcielał się w gangstera, żył jego życiem, postępował niegodnie, prowokował, kojarzył strony nieuczciwych transakcji. Ale cel był wyższy, skończyć z ich samowolą i brutalnymi zasadami działania, zniweczyć ich działania na polu handlu bronią, narkotykami czy też ludźmi.

  Autor odsłania nam kulisy pracy policyjnego przykrywkowca, pokazuje jego drogę do wykonywania tej bardzo niebezpiecznej i tajemniczej pracy. Nawet rodzina nie miała pojęcia czym się zajmuje, znajomi mieli ogólne wyobrażenia o jego pracy w policji. Nagle znikał na kilka tygodni i nikt nie wiedział, gdzie się podziewa, czy w ogóle żyje. Było to trudne życie, nie widział, czy z każdej kolejnej akcji wróci cały do rodziny. A najbliżsi nie mieli z nim łatwo. Dzieci rzadko widywały ojca, prawie go nie znały, wszystkim zajmowała się żona, na jej barkach opierało się całe małżeństwo i wychowanie dzieci. Wiele stracił bohater w tym czasie, był nieobecny w życiu rodzinnym, wiele lat mu umknęło, wiele cennych chwil minęło bezpowrotnie. Czy teraz tego żałuje? Prowadząc z nim dialog w tej lekturze, zapewne dowiecie się więcej …

  „Wierzę w karmę i przeznaczenie. I w tę świeczkę, która się każdemu z nas pali. Uważam, że cokolwiek robisz, to jeśli ta świeczka ma się palić, to będzie. A jak ma zgasnąć, bo krótki masz lont wyznaczony, to i tak zgaśnie. Nie sądzę, by wiele tu zależało do nas samych”.

  Świetnie napisana, pełna informacji, do których nie mieliśmy wcześniej dostępu, w prosty i przyjazny sposób ukazująca kulisy pracy policyjnego przykrywkowca. Emocje są ogromne, zwłaszcza jak bohater staje się jednym ze złych i za wszelką cenę nie może dać się rozszyfrować, czasem jedno niewłaściwe słowo czy jeden drobny gest może zaważyć o powodzeniu jego akcji. Lektura ukazuje prawdziwe oblicze przestępców z lat 90-tych, wojny gangów i dążenie do zdobywania coraz większych wpływów, władzy i pieniędzy. A pomiędzy nimi czasami bezbronna i pozbawiona możliwości prawnego działania policja. Po to więc zatrudniano takie osoby jak Zwierzak, aby pomagały w walce ze złem tego świata. Smutne jest to, że bohater służył dla dobra ojczyzny, bezpieczeństwa obywateli i codziennie nadstawiał swoją głowę. A jak potraktowało go państwo? Każdy może sam wystawić odpowiednią notę.

  Polecam, godna uwagi, język czasami dosadny, ale to tylko wzmaga przekaz i uwypukla odpowiednio napięcie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Po literaturę faktu sięgam bardzo rzadko. Jednak, gdy już to robię to zazwyczaj książki muszą mieć określoną tematykę. Tym razem wybór padł na „Zwierzak. Spowiedź policyjnego przykrywkowca” książkę opowiadającą historię najsłynniejszego polskiego policjanta pracującego pod przykryciem. Mężczyzna wcielał się w rolę płatnych zabójców, handlarzy narkotyków, gangsterów, a ta książka to jego spowiedź. „Zwierzak” opowiada o kulisach swojego życia i cenie jaką za nie zapłacić.

  W książce kryje się brutalny świat mafii, śmierci, narkotyków, czy gangsterów. Jednak całość została napisana przestępnym językiem, który nie zniechęca czytelnika do dalszego czytania. Wręcz przeciwnie! Cała fabuła to jedna, spójna całość, która została przedstawiona w płynny i zachęcający do dalszego czytania sposób. Autor pokazuje nam, że obok naszego życia toczy się jeszcze jedno - alternatywne. Przedstawia nam realia w nim panujące i zasady jakimi trzeba się w nim kierować. Zapewne podczas lektury nie raz zadacie sobie pytanie jak to możliwe, aby w ramach prawa decydować się na życie w mroku. Jak widać, jest to możliwe, a nawet potrzebne. Najbardziej spodobały mi się momenty, kiedy choć odrobinę mogliśmy się zagłębić w dość głośne sprawy związane w polską kryminalistyką. Jednak muszę przyznać, że przez to zaczęłam troszeczkę lepiej przyglądać się osobom które mnie otaczają.

  Ta książka to nie tylko brutalność i śmierć. Przepełniona jest ona także skrajnymi emocjami od miłości, strachu, odwagi po trudne relacje z rodziną, a przede wszystkim dziećmi.

  Pomimo, że „Zwierzak” odbębnił kawał dobrej roboty to sam lata swojej służby podsumowuje jako walkę z wiatrakami dla której poświęcił tak wiele.

  Zawsze wiedziałam, że praca przykrywkowaca nie jest prosta. Wiedziałam, że nie należy do bezpiecznych. Jednak po przeczytaniu tej książki nabieram jeszcze większego szacunku do ludzi, którzy decydują się na taką pracę. Zdecydowanie polecam Wam tę książkę i przede wszystkim historię, którą opowiada.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Nigdy nie zagłębiałam się w temat policyjnych przykrywkowców. Możliwe, że nigdy nie natknęłam się na dobre źródło. Jednak, w momencie, gdy zobaczyłam zapowiedź książki „Zwierzak”, to wiedziałam, że ją przeczytam. W końcu idealnie pasowała do moich zainteresowań związanych z przestępczością i wymiarem sprawiedliwości. Byłam podekscytowana, że dowiem się jak naprawdę wygląda praca pod przykrywką.

  Moje początki z książką „Zwierzak” były udane. Opisywane historie mnie ciekawiły. Jednak po pewnym czasie zaczęłam się trochę nudzić podczas czytania. Wiadomo, nie wszystkie wydarzenia z czyjegoś życia muszą być interesujące dla wszystkich. No i tak się wydarzyło w tym przypadku. Już myślałam, że zakończę lekturę rozczarowana, gdy opowiadane historie na nowo mnie zaciekawiły. Moje zaciekawienie zostało już utrzymane do końca tej książki.

  Książka „Zwierzak” zawiera te bardziej i mniej ciekawe historie z życia policyjnego przykrywkowca. Na pewno znajdziemy w niej informacje dotyczące jak naprawdę wyglądała praca takiego człowieka i to od wczesnych lat istnienia tego zawodu w Polsce. Dzięki tej książce poznałam niebezpieczne momenty, ale i te zabawne z życia pod przykrywką. Czuję, że moje braki wiedzy w tym temacie zostały wystarczająco uzupełnione. Z chęcią też poznam kiedyś więcej tego typu historii.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 1 recenzje

Wybrane bestsellery
To, co najcenniejsze 5/5 Nasza cena:
26,38 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

To, co najcenniejsze

Samantha Young, mistrzyni miłosnych historii, porywa pełnym pasji, namiętności i napięcia nowym tomem swojej bestsellerowej serii. Dziewięć lat temu Emery Saunders porzuciła wygodne, ale puste i samotne życie miliarderki i przeniosła się do Hartwell, uroczego nadmorskiego miasteczka, gdzie...
Zero 0/5 Nasza cena:
39,14 zł 46,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zero

Z sieci nigdy nie znikniesz. Londyn. Podczas pościgu zostaje zastrzelony młody chłopak. Cynthia Bonsanth, dziennikarka, próbuje wyjaśnić jego śmierć. Trop wiedzie do popularnej platformy internetowej Freemee, która specjalizuje się w gromadzeniu i analizowaniu danych, obiecując milionom swoich...
Mów mi Win 0/5 Nasza cena:
26,23 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mów mi Win

Najnowsza powieść Harlana Cobena. Tym razem w roli głównej Win, czyli Windsor Horne Lockwood III. Milioner i awanturnik, najlepszy kumpel Myrona Bolitara. Król życia, który zawsze dostaje to, co chce. Przed ponad dwudziestoma laty dziedziczka fortuny Lockwoodów, Patricia, została uprowadzona...
Repetytorium maturzysty 2021. Język polski. Poziom podstawowy i rozszerzony 5/5 Nasza cena:
16,90 zł 29,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Repetytorium maturzysty 2021. Język polski. Poziom podstawowy i rozszerzony

Repetytorium Maturzysty język polski Wydawnictwa GREG jest książką wychodzącą naprzeciw oczekiwaniom maturzystów - zawiera całość materiału potrzebnego do przygotowania się do matury w jej aktualnej formule. Całość jest zgodna z obowiązującą podstawą programową (matura 2021) i zawiera materiał...
Lepszy rok 2022 z Katarzyną Miller 0/5 Nasza cena:
33,44 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Lepszy rok 2022 z Katarzyną Miller

Rok z Katarzyną Miller - rok radości i rozwoju. Każdy nowy rok to symboliczny nowy początek. Jeśli otworzysz się na zmiany może być ON lepszy. A któż może być lepszą przewodniczką po roku 2022 niż zachwycająca mądrością i humorem Katarzyna Miller. Dzięki jej poradom przypomnisz sobie jak zająć się...
Dom marionetek 5/5 Nasza cena:
27,31 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dom marionetek

Czy zemsta jest słodsza od wybaczenia? Gdy najbliższa osoba rani, można wybrać zemstę lub odpuścić. Co przyniesie upragnioną wolność? Joanna, po zdradzie partnera i zakończeniu trudnego związku, postanawia wyjechać. Praca w luksusowym domu z bajecznym ogrodem i opieka nad rezolutną pięciolatką...
Zadanie domowe 5/5 Nasza cena:
25,14 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zadanie domowe

"Zadanie domowe" to wyjątkowa powieść dla młodych dorosłych, poruszająca temat eksterminacji Żydów. Niezwykła historia uczniów, których zadaniem jest wcielenie się w rolę nazistów, ukazująca obawy, uczucia i wewnętrzny bunt przed złem oraz dyskryminacją. Pan Bartley jest jednym z najbardziej...
Diabeł stróż 0/5 Nasza cena:
30,64 zł 42,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Diabeł stróż

Wrocławska ruletka Wrocław, rok 1934. Podczas perwersyjnej orgii zostaje porwany, a następnie zamordowany urzędnik pocztowy Sepp Frömel. Kilkanaście dni później z rąk oprawców ginie jego kochanka. Ich syn z nieprawego łoża, niemy, niepełnosprawny Rolf dziwnym zrządzeniem losu trafia pod opiekę...
Chąśba 0/5 Nasza cena:
27,57 zł 43,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Chąśba

Co mają wspólnego zrzędliwy starzec z drewnianą nogą (który jest tylko zwykłym katem), niezbyt potężnej budowy chłopak (który do wszelkich przygód ma dość ambiwalentny stosunek) oraz pewna pyskata dziewczyna (która posiada, co prawda, znamię w kształcie śnieżynki, ale absolutnie nie jest ściganą...
Łowcy kości. Opowieści z Malazańskiej Księgi Poległych. Tom 6 0/5 Nasza cena:
45,43 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Łowcy kości. Opowieści z Malazańskiej Księgi Poległych. Tom 6

Oto kolejny rozdział wspaniałej „Malazańskiej Księgi Poległych” Stevena Eriksona, epickiej opowieści, która z pewnością zdobędzie miejsce wśród klasyki fantasy. Bunt w Siedmiu Miastach zmiażdżono. Sha’ik nie żyje. Pozostał tylko jeden oddział, otoczony w mieście Y’Ghatan. Dowodzi nim fanatyk,...
Przypływy nocy. Opowieści z Malazańskiej Księgi Poległych. Tom 5 0/5 Nasza cena:
45,43 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przypływy nocy. Opowieści z Malazańskiej Księgi Poległych. Tom 5

Po dziesięcioleciach wojny plemiona Tiste Edur zjednoczyły się wreszcie pod nieubłaganą władzą króla czarnoksiężnika Hirothów. Ale za pokój trzeba było zapłacić straszliwą cenę – pakt zawarty z tajemniczą mocą, której motywy są w najlepszym razie podejrzane, a w najgorszym śmiertelnie groźne. Na...
Hunter. Boston Belles. Tom 1 0/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Hunter. Boston Belles. Tom 1

Hunter to pierwszy tom serii Boston Bells L.J. Shen. Poznaj dwoje nieustraszonych łowców i dowiedz się, które z nich zwycięży! Sailor miała w życiu jeden jasny cel – i znajdował się ON na samym środku tarczy strzelniczej. Ciężka praca i skupienie dały jej wymarzoną szansę na wyjazd na olimpiadę,...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula