Zrozumieć przeszłość. Część 1. Zakres rozszerzony. Starożytność i średniowiecze. Podręcznik wieloletni

Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
MEN
642/1/2013
Rok wydania
2015
Nasza cena: 46,50 zł

Podręcznik „Zrozumieć przeszłość” autorstwa Krzysztofa Kowalewskiego i Ryszarda Kuleszy dedykowany jest dla uczniów liceum ogólnokształcącego i technikum. Jest pierwszą częścią serii pod tytułem „Zrozumieć przeszłość”.

Część pierwsza podręcznika porusza zagadnienia z okresu starożytności i średniowiecza. Podręcznik podzielony jest na sześć rozdziałów, które obejmują dany przedział czasowy. Rozdział I dotyczy pierwszych cywilizacji, ich dziejów i rozwoju. Rozdział II przedstawia kulturę Starożytnej Grecji, porusza również tematy konfliktów między państwami istniejącymi przed erą nowożytną. Rozdział III traktuje o początkach i rozkwicie Rzymu, narodzinach imperium oraz jego kryzysie i upadku. W rozdziale IV pod tytułem „Wczesne Średniowiecze” zawarte są informacje o pierwszych plemionach polskich i początkach państwa polskiego. Dowiemy się również jak kształtowała się wczesnośredniowieczna Europa. Rozdziały V i VI niemal w całości obracają się wokół historii powszechnej Polski.

W czasie zgłębiania wiedzy poznamy kulturę, gospodarkę i społeczeństwo średniowiecza. Poznamy historię królów Polski oraz zmian zachodzących wewnątrz państwa polskiego. Układ treści podręcznika przestawiony jest w porządku chronologicznym. Treści podręcznika wzbogacone zostały licznymi zdjęciami, mapami i tekstami źródłowymi.

Każdy rozdział opatrzony jest ćwiczeniami, które pozwolą utrwalić wiadomości, a także odnośnikami do stron internetowych, które umożliwią poszerzenie wiedzy na określony temat. Ponadto wszystkie rozdziały podręcznika zakończone są podsumowaniem oraz dodatkowymi tekstami źródłowymi i ćwiczeniami. Publikacja posiada również tablice chronologiczne oraz słowniczek tłumaczący wybrane pojęcia.

Podręcznik jest dostosowany do wymogów znowelizowanej ustawy o systemie oświaty oraz rozporządzenia MEN z dnia 8 lipca 2014 r. w sprawie dopuszczenia do użytku szkolnego podręczników.

Powyższa publikacja wpisana jest na listę podręczników MEN (numer dopuszczenia: 642/1/2013).

Recenzje

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula