Zrodzony ze srebra. Seria z Mercedes Thompson.Tom5

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 2
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2018
Wydawnictwo
Ilość stron
388
Nasza cena: 33,92 zł 39,90 zł Taniej o: 15%

Los i wspomnienia nie dają Mercedes Thompson ani chwili na złapanie oddechu. Ledwie opadł pył, a znów trzeba ruszać do boju.

Ech, ci faceci! Nawet na chwilę nie można ich zostawić samych. Zaraz jeden wpada w depresję i chce popełnić samobójstwo a drugi rzuca się w płomienie, żeby ratować ukochaną. Nic dziwnego, że Mercedes Thompson ma pełne ręce roboty. A to, że jej mężczyźni to wilkołaki, bynajmniej nie ułatwia sprawy.

Jakby było mało kłopotów, wilkołacze stado wciąż nie chce zaakceptować faktu, że Mercy jest partnerką Alfy, a pewna Królowa Wróżek uparła się odzyskać księgę, która przez przypadek znalazła się w posiadaniu naszego kojota. Żeby ocalić przyjaciół, Mercedes musi się tylko udać do magicznej krainy, przeprowadzić z wróżką delikatne negocjacje i wrócić. Najlepiej w całości i to w ciągu godziny.

Doprawdy - drobiazg.
Recenzje (2)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Cichy szelest liści pokrywających zamaszyste drzewa towarzyszył jej w czasie przemierzania baśniowego korytarza prowadzącego do sali tronowej Królowej Wróżek. Tylko ona potrafiła przejrzeć złudzenie nałożone na podziemne królestwo. Normalny człowiek lub nadprzyrodzona istota podziwiała piękne wnętrze zamku, gdzie biel ścian kontrastowała z nieokiełznaną magią. Iluzja nałożona na to miejsce przywodziła na myśli najcudowniejsze, baśniowe królestwa hipnotyzujące swym urokiem i pochłaniające dusze nieszczęśników. Spływające girlandy mieniących się kwiatów były tak naprawdę gałęziami drzew. Zachwycające białe ściany były tylko mirażem nałożonym na ciemną, zatęchłą grotę. Nikt nie powinien móc przejrzeć uroków rzuconych przez Królową Wróżek, ale Mercedes Thompson posiadała moc pozwalającą dostrzec prawdę. A prawda okazała się przerażająca...

  Przygody niezwykle upartego małego kojota towarzyszą mi od kilku miesięcy. Gdy w moje ręce wpada kolejny tom opowiadający historię Mercedes Thompson, wszystko odchodzi w zapomnienie. Patricia Briggs potrafi tak bardzo zaczarować wykreowany przez siebie świat zamieszkiwany przez istoty nadprzyrodzone, iż czytelnik nie ma szans, choć na chwilę wrócić do rzeczywistości. ,,Zrodzony ze srebra" to niesamowicie zabawna, poruszająca oraz seksowna powieść, gwarantująca kilka godzin fantastycznej podróży, o której nie można zapomnieć. Mercy po raz kolejny wpada w tarapaty, a każdy z nas ma okazję towarzyszyć jej w czasie niebezpiecznych dworskich spotkań. Zapraszam do zapoznania się z recenzją!

  ,,Od tego są właśnie przyjaciele. Podnoszą cię, kiedy upadasz, i w razie potrzeby kopią w zadek."

  Jest jedyna w swoim rodzaju. Wyjątkowa i niepowtarzalna. Cierpi na kompleks obrońcy uciśnionych i nie potrafi sobie odpuścić. Nadmiar honoru niejednokrotnie odbija jej się solidną czkawką. Twierdzi, że jej siłą jest umiejętność przystosowania się. Bezczelnie kłamie - sama zmienia otoczenie i rzeczywistość tak, aby pasowały do jej prywatnej wizji.

  Cała ona - Mercedes Thompson, kojot nie całkiem pospolity. Nie boi się złego wilka, ale pęka przed własną matką. Bohaterka pełną gębą. Nic dziwnego, że znowu wpada po uszy w niezłe bagno. Tym razem udaje jej się wsadzić nos całkiem głęboko w tajemnice nieludzi, a ukochany wilkołak...

  Los i wspomnienia nie dają Mercedes Thompson ani chwili na złapanie oddechu. Ledwie opadł pył, a znów trzeba ruszać do boju.

  Ech, ci faceci! Nawet na chwilę nie można ich zostawić samych. Zaraz jeden wpada w depresję i chce popełnić samobójstwo a drugi rzuca się w płomienie, żeby ratować ukochaną. Nic dziwnego, że Mercedes Thompson ma pełne ręce roboty. A to, że jej mężczyźni to wilkołaki, bynajmniej nie ułatwia sprawy.

  Jakby było mało kłopotów, wilkołacze stado wciąż nie chce zaakceptować faktu, że Mercy jest partnerką Alfy, a pewna Królowa Wróżek uparła się odzyskać księgę, która przez przypadek znalazła się w posiadaniu naszego kojota. Żeby ocalić przyjaciół, Mercedes musi się tylko udać do magicznej krainy, przeprowadzić z wróżką delikatne negocjacje i wrócić. Najlepiej w całości i to w ciągu godziny.

  Doprawdy - drobiazg.

  ,,- Nie przejmujesz się poślubieniem wilkołaka, który ma nastoletnią córkę i rozpadające się stado, a przeraża cię własna matka?

  - Widziałeś moją matkę. Ciebie też powinna przerażać."

  Kłopoty uwielbiają się trzymać Mercedes Thompson - zmiennokształtnej o niezwykłych umiejętnościach, partnerce Alfy oraz pani mechanik kochającej grzebać w starych samochodach. W życiu tego małego kojota ciągle się coś dzieje. Jak nie zemsta przywódczyni wampirów, to użeranie się z duchem, albo jeszcze lepiej - walka z pradawnymi. Mercy nigdy nie może dobrze odetchnąć.

  Po tragicznych wydarzeniach, w życiu dziewczyny powoli wszystko zaczyna się układać, jeśli nie liczyć kilku strać z nadprzyrodzonymi istotami. Mercedes powoli wychodzi na prostą, aż nagle pewnego dnia dostaje wiadomość od Samuela - samotnego wilka, z którymi była kiedyś w płomiennym związku, a który od jakiegoś czasu mieszka w jej przyczepie. Mężczyzna próbował popełnić samobójstwo. Brak chęci do życia u samca alfa jest niezwykle niebezpieczny, ponieważ zagraża nie tylko jemu, ale również wszystkim osobom znajdującym się w jego pobliżu. Jakby nie dość, że Samuel pragnie śmierci, to jego wilk przejmuje kontrolę. Mercy musi znaleźć sposób, aby przywrócić mu ludzką postać i zawalczyć o jego życie.

  Spokojnie, to jeszcze nie koniec. Nieszczęścia chodzą parami, prawda? Partner Mercedes - samiec alfa, przywódca jednej z najsilniejszych watach na świecie, rzuca się w płomienie, aby ratować ukochaną, której znajduje się gdzie indziej. Adam straszliwie poparzony trafia do szpitala, a zmiennokształtna musi odkryć, kto ze stada stoi za próbą manipulacji jej myślami. Ktoś ewidentnie chce się jej pozbyć i nie cofnie się przed niczym, aby przywrócić stary ład.

  Jakby tego było mało, Królowa Wróżek pragnie odzyskać księgę, którą posiada Mercy. Gdy ataki na dziewczynę niczego nie dają, władczynie daje kojotowi ultimatum - aby uratować przyjaciół, dziewczyna musi oddać jej księgę oraz wejść do królestwa wróżek. Delikatne negocjacje z Królową przybierają koszmarny obrót, a Mercy musi znaleźć sposób, aby wrócić cała i zdrowa w ciągu godziny, zanim portal otworzony przez starego przyjaciela pani mechanik się zamknie.

  Czy Mercedes zdoła uratować Samuela? Kto pragnie jej śmierci? Czy istnieje sposób na przechytrzenie Królowej Wróżek?

  ,,Może nie dam rady cię z tego wyciągnąć, staruszku - powiedział Adam, kładąc się i zamykając oczy - ale przynajmniej kupię nam trochę czasu, żeby cię kopnąć w zadek na tyle mocno, że przestaniesz marudzić o jutrze i zaczniesz myśleć, jak bardzo boli cię tyłek."

  ,,Zrodzony ze srebra" zabierze was do samego królestwa wróżek, gdzie zachwycająca iluzja zakrywa cierpienie, brzydotę oraz okrucieństwo, a następnie ukaże wam proces walki o życie bliskiej osoby i próbę przywrócenia jej chęci do życia oraz pozwoli zostać obserwatorem okrutnej intrygi mającej na celu zdobycie władzy i śmierć pewnego małego kojota, który swoim uporem i sprytem prawie zawsze wychodzi zwycięsko z wszelkich potyczek. Kolejny tom przygód Mercedes Thompson to jeszcze większa dawka niesamowitej zabawy, dynamicznej okazji, niepowstrzymanego śmiechu i baśniowej tajemniczości. Patricia Briggs po raz kolejny wita wszystkich czytelników w swym zachwycającym królestwie, gdzie istoty nadprzyrodzone postanawiają wyjawić swoją obecność w ludzkim świecie, a nastroje dwóch różnych gatunków balansują na granicy wojny. Autorka w piątym tomie opowiadającym przygody Mercy postanawia poruszyć temat prawdziwego piękna i ukazuje czytelnikowi, że czasami to, co kryje się za zapierającym dech w piersiach widokiem, często wyrosło z cierpienia innych, których istnienia zostały wykorzystane, aby zagwarantować rozrywkę dla niczego nieświadomych istot. ,,Zrodzony ze srebra" porusza temat prób samobójczych oraz desperacji bliskich, którzy pragną przywrócić załamanej psychicznie osobie, chęć do życia, ale często ta walka jest tak bardzo chaotyczna i nierówna, że w końcu pozostaje tylko smutek i żal.

  ,,Wiedźma oblizała sztylet, zanurzyła palec w ranie drzewnej istoty, a potem nakreśliła nim w powietrzu znaki, które zawisły rozjarzone ohydną żółcią. Wtedy podniosła koszulę, odsłaniając brzuch, złapała znaki i przyłożyła je do nagiej skóry. Skończywszy, wróciła na miejsce, usiadła i zabrała się do dokładnego czyszczenia ostrza językiem. Podchwyciwszy moje spojrzenie, uśmiechnęła się."

  ,,Zrodzony ze srebra" to szalenie wciągająca, intrygująco pobudzająca ciekawość i doszczętnie poruszająca powieść, której nie można ot, tak sobie po prostu odłożyć na bok. Nie. Kolejny tom przygód Mercedes Thompson - upartej zmiennokształtnej, której kłopoty trzymają się z całych sił - nie pozwoli wam zmrużyć oka i choć na chwilę o sobie zapomnieć. Patricia Briggs po raz kolejny zachwyca swoją starannością i stylem pisania, który pozwala rozbudzić wyobraźnię czytelnika i gwarantuje mu magiczną przygodę. ,,Zrodzony ze srebra" wywoła wielki uśmiech na waszej twarzy, gdy będziecie śledzili poczynania Mercy oraz jej przyjaciół, poruszy wasze serce w przejmujących momentach, a przede wszystkim zaczaruje was swoim urokiem. Polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Patricia Briggs to kwintesencja dobrej literatury fantasy - jeśli wiem, że jej najnowsza powieść czeka w kolejce do przeczytania jestem w stanie zrobić wszystko, by jak najszybciej spotkać się z ulubionymi bohaterami. I zawsze żałuję, że poszczególne tomy nie są dłuższe, bo moim zdaniem to jedyny minus tej serii.

  Mercedes Thompson, zmiennokształtna kojotka to bohaterka, która łączy ze sobą wszystkie tomy. Każda książka to odrębna przygoda, ale warto zachować chronologię czytania, by nie uciekł żaden szczegół. Jednak niezależnie od tego jaki tytuł z serii wybierzecie, jedno jest pewne - dobra zabawa gwarantowana. Stoi za tym przede wszystkim talent głównej bohaterki do pakowania się w kłopoty. Mercedes uwielbia pojawiać się tam, gdzie wszystko stoi na dobrej drodze do niebezpieczeństwa i chociaż naprawdę się stara unikać kłopotów, są one jej nieodzownym elementem każdego dnia. Także tym razem nie jest inaczej, chociaż problem jest większy niż do tej pory. Odzywa się bowiem męska natura w jej towarzyszach, którzy z miłości są skorzy do wyprawiania przeróżnych dziwactwa. Dziewczyna próbuje im pomóc za wszelką cenę, ale z nimi nigdy nie jest łatwo. W dodatku na głowie ma również nie mały spór z królową wróżek, która zrobi wszystko by odzyskać tajemniczą księgę.

  Historia, w której główną rolę odgrywa Mercedes jest z góry skazana na sukces - nie ma tutaj bowiem żadnego miejsca na monotonię czy nudę. Po raz kolejny autorka udowodniła, że w kreowaniu przeróżnych zwrotów akcji i wciągających wątków nie ma sobie równych. Wystarczy przeczytać kilka wstępnych stron by zagościć w lekturze na dobre i nie móc się z nią rozstać aż do ostatniej strony. Stoi za tym przede wszystkim przemyślana fabuła z całą masą mniej lub bardziej znaczących wątków, które zawsze zakończone nie raz zaskakują a innym razem rozbawiają. Autorka zawsze panuje nad chaosem, który specjalnie wprowadza do swojej historii co potwierdza "Zrodzony ze srebra" - piąty tom w serii dorównujący swoim poprzedniczkom.

  Jednak nie sama fabuła jest tutaj kluczowa. Chociaż dzieje się wiele i nie można odwracać wzroku od rozgrywanych wydarzeń, by nic nam nie umknęło, tak naprawdę najjaśniej świecą bohaterowie. To pozytywnie zakręcone postacie, które wielokrotnie potrafią rozbawić, zaskoczyć i zmusić do wielu sprzecznych emocji. Mercedes zrywając ze stereotypem damy w opałach idealnie nadaje się do roli mechanika samochodowego, który doskonale wie jak uporać się z problemami stojącymi jej na drodze, ale nie jest jedyną bohaterką o ciętym języku. Widać to w dialogach sprawnie poprowadzonych przez autorkę: tutaj króluje dynamika, tempo i pewność siebie. Jednak nic z tych rzeczy nie przytłacza, wręcz przeciwnie: powieść wyciąga ręce do czytelnika i zaprasza do swojego świata traktując go na równi z bohaterami.

  Kiedy rozpoczynałam przygodę z pierwszym tomem serii nie spodziewałam się, że tak dobrze odnajdę się w świecie Mercedes Thompson. Wykreowany świat to miejsce bez ograniczeń, gdzie każdy znajdzie swoje miejsce: od wilkołaków, przez zmiennokształtnych, wampiry czy wróżki. "Zrodzony ze srebra" to powieść, która tylko utwierdziła mnie w przekonaniu, że Patricia Briggs charakteryzuje się nieograniczoną wyobraźnią. Tutaj króluje zabawa, dobra historia i przygoda do której osobiście jeszcze kiedyś wrócę.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Seria z Mercedes Thompson T.2 Więzy krwi 5/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Seria z Mercedes Thompson T.2 Więzy krwi

Całkiem niedawno przekonałam się na własnej skórze, że jestem odporna na wampirzą magię. Nie żeby to miało jakoś pomóc. Wampir posiada wystarczającą siłę, by skręcić mi kark z takim samym wysiłkiem, z jakim ja przełamuję selera.Wśród ludzi odstępstwa od powszechnie przyjętych norm bywają...
Seria z Mercedes Thompson T.4 Znak kości 5/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Seria z Mercedes Thompson T.4 Znak kości

Nieugięta. Bezczelna. Lojalna. I jak zawsze nieobliczalna. Znacie to powiedzenie ? jeśli gdzieś są jakieś kłopoty, to Mercy wpadnie w nie na pewno. Zmiennkoształtna Mercedes Thompson ma za sobą ciężkie chwile. Najchętniej zamknęłaby się w swoim warsztacie i zajęła tym, co lubi ? naprawą samochodów....
Seria z Mercedes Thompson T.3 Pocałunek żelaza 5/5 Nasza cena:
31,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Seria z Mercedes Thompson T.3 Pocałunek żelaza

Przemiana wilkołaków jest niezwykle bolesna, szczególnie jeśli zwlekają z nią podczas pełni i księżyc wyciąga z nich wilka przemocą. Moja transformacja nie przysparza cierpienia, wprost przeciwnie, jest dość przyjemna. Jakbym przeciągała się po długiej pracy. Nos na wiatr Mercy! Uroczysko to nie...
Piętno rzeki. Seria z Mercedes Thompson 4/5 Nasza cena:
32,22 zł 37,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Piętno rzeki. Seria z Mercedes Thompson

Mercedes Thompson, kojot nie całkiem pospolity. Nie boi się złego wilka, ale pęka przed własną matką. Bohaterka pełną gębą. Nic dziwnego, że ciągle wpada w kłopoty po uszy. Zawsze wiedziała, że jest inna. I nie chodziło tylko o to, że potrafi reperować silniki Volkswagenów. Mercy to...
Żar mrozu. Seria z Mercedes Thompson. T. 7 5/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Żar mrozu. Seria z Mercedes Thompson. T. 7

Mercy Thompson powraca w siódmej powieści bestselerowej serii z listy New York Times′a. W życiu Mercy Thompson zaszła zmiana na miarę przesunięcia tektonicznego. Na szczęście wychodząc za Adama Hauptmana, charyzmatycznego Alfę lokalnej watahy wilkołaków, stała się macochą jego córki, Jesse, a...
Wilczy trop 5/5 Nasza cena:
32,22 zł 37,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wilczy trop

Kolejny cykl Patricii Briggs – pisarki, niezwykle popularnej w Polsce wśród młodych czytelniczek urban fantasy, fanek „Czystej krwi”. Poprzednia seria o Mercedes Thompson liczyła 5 tomów, miała stabilną sprzedaż. Nowa seria stanowić będzie oddzielną całość, jednak łączyć się będzie z serią...
Seria z Mercedes Thompson T.1 Zew księżyca 4/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Seria z Mercedes Thompson T.1 Zew księżyca

Wilkołaki mogą być niebezpieczne, gdy wejdziesz im w drogę. Wystarczy jednak zachować ostrożność, a-raczej- nie zrobią Ci krzywdy. Bez trudu ukrywają swoją naturę przed ludźmi. Tylko, że ja nie jestem człowiekiem. Potrafię je rozpoznać, a one rozpoznają mnie. Na pierwszy rzut oka Mercedes Thompson...
Czarna bandera 0/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czarna bandera

Opowieści o najgorszych łotrach, piratach i buntownikach, jacy w XVII i XVIII wieku pływali po morzach świata. Ludziach, którzy dusze zastawili diabłu i ladacznicom w zamtuzach, cnotę zaś cisnęli w morze razem z Biblią i swym byłym kapitanem. Historie o złych wodach i przeklętych wiatrach, które...
Achaja. Tom 1 5/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Achaja. Tom 1

Ukazuje świat, w którym życie ludzkie nie ma wielkiego znaczenia, człowieka można poniżyć, doprowadzić do rozpaczy, obłędu, zabić świat tworzony krwią żołnierzy, potem i bólem niewolników, niepewnością rządzących, głupotą tłumu i wywołującą strach potęgą religii. Edyta Muł-Pałka. Gildia Achaja to...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula