Zostań, jeśli kochasz

Autor:

Gayle Forman

Średnia: 4.2 Ilość ocen: 32
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2014
Wydawnictwo
Ilość stron
248
Nasza cena: 18,75 zł 24,90 zł Taniej o: 25%

To będzie jedna z najtrudniejszych decyzji, jaką musi podjąć Mia, główna bohaterka powieści “Zostań, jeśli kochasz” - pozostać w prawdziwym świecie, czy odejść wraz z bliskimi.
 

Podejmowanie trudnych i przełomowych decyzji w życiu nigdy nie jest łatwe. Sprawa komplikuje się jednak, gdy od tego zależą nie tylko nasze dalsze losy, ale i życie. Nikt nie powinien podejmować się tak trudnych wyzwań i przemyśleń, szczególnie, kiedy ma się jedynie siedemnaście lat.

“Zostań, jeśli kochasz” to światowy bestseller przetłumaczony na ponad trzydzieści języków. Główną bohaterką jest siedemnastoletnia Mia Hall, która nie wyróżnia się niczym szczególnym na tle swoich rówieśniczek. To spokojna uczennica, która gra na wiolonczeli i to właśnie z tym instrumentem wiąże swoją przyszłość. Mia zakochała się w Adamie, rockmanie, z którym związała się pomimo różnic, które ich dzielą. Ona marzy o dostaniu się do prestiżowej nowojorskiej uczelni, gdzie mogłaby rozwijać swoje umiejętności muzyczne. W przeciwieństwie do niej, chłopak wolałby wybrać coś bliżej, tak, aby mógł dalej koncertować z zespołem i widywać się ze swoją ukochaną.

Mia ma bardzo kochających rodziców. Ojciec wiele lat temu był perkusistą, mama pracuje w biurze. Bardzo troszczą się o dziewczynę i jej młodszego brata Teddiego. Chcą zapewnić im jak najlepszą przyszłość, jednak praktykują nowoczesne podejście do wychowania i nie starają się zbyt ingerować w życie pociech. Sielanka zostaje przerwana w jednej chwili. Tragiczny wypadek samochodowy przekreślił całe życie Mii. Zginęli wszyscy, których kochała - jej rodzice i malutki brat. Przeżyła tylko ona, jednak nadal nie odzyskała całkowitej przytomności. Znajduje się między światem żywych i umarłych i ma możliwość dokonania wyboru.

Czy życie jest warte tego bólu i cierpienia, który ją czeka? Dziewczyna widzi swojego chłopaka, babcię, dziadka i przyjaciółkę, którzy czekają na jej wybudzenie. Zaczyna się moment podjęcia jednej z najtrudniejszych decyzji.

Gayle Forman stworzyła świetną powieść, która chwyta za serce i wzrusza na każdym kroku. Mimo, że jest to literatura młodzieżowa, z pewnością zachęcić może i starszego Czytelnika swoją oryginalnością i pełną zadumy treścią.

“Zostań, jeśli kochasz” to doskonała propozycja dla każdego, kto chciałby poznać głębiej psychikę młodej dziewczyny stojącej przed trudnym wyborem życia lub śmierci. O fenomenie powieści może świadczyć fakt, że została ona zekranizowana w 2014 roku przez R.J. Cutlera. Chloë Grace Moretz wcieliła się w rolę Mii Hall, a Jamie Blackley został filmowym chłopakiem dziewczyny, Adamem.

Gayle Forman to amerykańska pisarka i dziennikarka. Jej najbardziej znaną książką jest "Zostań, jeśli kochasz", która stała się światowym bestsellerem. Autorka tworzy głównie powieści dla młodzieży.

Recenzje (32)
 1. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  49 z 66 osób uznało recenzję za przydatną

  Nie planowałam jej przeczytać, ale dostałam ją na urodziny. Prezent okazał się bardzo trafiony. Niektórym może się wydawać, że to następna książka opowiadająca o miłości, ale nie tylko o tym czego będziecie pewni gdy ją przeczytacie.

  Książka opowiada o tym, że w życie jest kruche, o podejmowaniu decyzji i o tym jak bardzo nas boli strata bliskich. Cała akcja dzieje się gdy główna bohaterka jest w śpiączce po wypadku samochodowym i musi podjąć najważniejszą decyzję w życiu zostać czy odejść z rodziną. Jest to książka, przy której będziecie płakać, śmiać się i cierpieć razem z bohaterami Gorąco polecam dla moli książkowych, warta przeczytania.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Początkujący Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  36 z 53 osób uznało recenzję za przydatną

  ,,Zostań, jeśli kochasz" jest świetną książką dla osób, które nie chcą tylko i wyłącznie czytać o beznadziejnej miłości nastolatki. Opowiada o dziewczynie, która traci najbliższą rodzinę i musi zdecydować czy chce do nich dołączyć, czy zostać. Opowieść może nie każdemu się spodoba, ale na pewno wpłynie na światopogląd. Jak ktoś jest uważny, to doszuka się w książce wiele więcej niż można by przypuszczać.

  W książce możemy doszukać się wielu wątków miłosnych. Główna bohaterka, Mia (spokojna uczennica i wirtuozka wiolonczeli) zakochuje się w rockmanie Adamie. Para jest na etapie wyboru studiów. Chłopak wybrał miejscową uczelnię, aby być bliżej ukochanej i móc dalej grać z zespołem, a dziewczyna skłania się ku nowojorskiej i prestiżowej uczelni. Oznaczałoby to rozstanie albo związek na odległość, który jest wątpliwy.

  Są jeszcze relacje rodzinne. Mia ma młodszego brata, Teddiego i kochających rodziców. Ufali córce i byli bardzo zabawowi. Każda nastolatka (chyba) chciałaby mieć takich rodziców. Jej ojciec był kiedyś perkusistą w miejscowym zespole, a matka pracuje w biurze. Dzieciństwo głównej bohaterki opierało się na uczestnictwie w koncertach taty. Jednak wszystko dla niej traci sens kiedy dochodzi do wypadku i traci rodzinę.

  Moim zdaniem książka jest naprawdę fajna. Została zekranizowana. Film jest równie świetny co książka ale w książce jest więcej powiedziane, a nie lubię, kiedy coś zostaje pominięte.

  Może opowieść Mii nie jest fenomenalna, ale mnie naprawdę się podobała, bo nie opowiada o jakiejś niemożliwej miłości itp. tylko o czymś zwyczajnym i normalnych uczuciach oraz o tragedii, z którą nastolatka musi sobie poradzić. Kojarzy mi się to z takim przypomnieniem, że kiedyś musimy pożegnać najbliższych i żeby spędzić z nimi każdą chwilę, najlepiej bez kłótni i przykrych słów, bo nigdy nie wiemy co może nas spotkać.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  26 z 45 osób uznało recenzję za przydatną

  "Zostań, jeśli kochasz" książka, która w piękny sposób okazuje uczucia jakie towarzyszą nam po stracie kogoś bliskiego. Jest zaadresowana głownie dla młodzieży, ale nie tylko. Historia w niej zawarta zauroczy każdego.

  Mia po przebudzeniu nawet nie spodziewa się, że za kilka godzin całe jej życie ulegnie zmianie. W wypadku samochodowym giną jej rodzice oraz młodszy brat, a ona zapada w śpiączkę. Tylko od niej zależy czy wyjdzie z tego stanu. Wciąż zmaga się z problemem: zostać i żyć bez swoich najbliższych, ale mając u swego boku chłopaka-Adama, czy opuścić go i udać się ze swoją rodziną w daleką "podróż". Dziewczyna będąc na granicy życia i śmierci wspomina czasy, w których była szczęśliwa, Widzi również starania jej dziadków, przyjaciółki oraz chłopaka, którzy pragną zrobić wszystko, by dziewczyna została z nimi. Czy im się uda? Przekonajcie się sami czytając tą cudowną książkę. Z pewnością po zakończeniu lektury będziecie mieli ochotę przeczytać "wróć, jeśli pamiętasz", którą również gorąco POLECAM!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Początkujący Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  21 z 35 osób uznało recenzję za przydatną

  Powiem szczerze że byłam nieprzekonana do tej książki, oglądałam zwiastun filmu, czytałam o czym jest i nic mnie do niej nie przekonywało. Ale postanowiłam ją kupić, i powiem szczerze ze nie zawiodłam się, jest napisana bardzo prostym językiem, idealna dla nastolatków. Świetnie ukazuje historię młodej Mii która jest wzawieszeniu pomiedzy śmiercią a życiem.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  23 z 40 osób uznało recenzję za przydatną

  "Nie jestem pewna, czy jeszcze należę do tego świata. Nie jestem pewna, czy chcę się obudzić."

  "Jeśli zostanę. Jeśli przeżyję. To ja decyduję."

  Siedemnastoletnia Mia ma wiele powodów, by czuć się szczęśliwą. Kochająca rodzina, wspaniały chłopak i niebywały talent muzyczny, który wróży jej świetlaną przyszłość. Jest młoda, przed nią całe życie. Tymczasem pewnego dnia ta bańka szczęścia pęka... Samochód, którym jedzie wraz ze swoją rodziną, ulega poważnemu wypadkowi. Jej rodzice oraz młodszy braciszek tracą życie, a ona sama jest w krytycznym stanie. Zapada w coś podobnego do śpiączki, pewien rodzaj zawieszenia pomiędzy życiem, a śmiercią. I tylko od niej zależy, czy zechce się jeszcze przebudzić. W międzyczasie odwiedzają ją ci, którym bardzo zależy na tym, by przeżyła - dziadkowie, ciotki, wujowie, najbliższa przyjaciółka oraz rzecz jasna ukochany. Wszyscy oni na swój sposób starają się ją przekonać, że warto żyć mimo straty, która ją dotknęła. Ona sama zaś wspomina swoje dotychczasowe życie, najważniejsze i najcenniejsze chwile oraz wydarzenia, które zapisały się w jej pamięci, jak związek z Adamem, rozwój swej muzycznej pasji, przyjaźń z Kim, miłość do rodziny. Jednocześnie zadaje sobie pytania: co będzie, jeśli zostanie?, jakie to uczucie obudzić się jako sierota? Jaką decyzję podejmie Mia? Czy powróci do życia, w którym już nigdy nie przytuli swoich rodziców, nie poczuje tytoniu fajkowego taty, nie poczyta bratu "Harry'ego Pottera", nie powie im, jak bardzo ich kocha? Czy znajdzie w sobie siłę do walki o odzyskanie przytomności, czy też może podda się i odejdzie tam, gdzie już więcej nie zazna bólu?

  "Słyszałam, jak ludzie mówili o śnie zmarłych. Czy tym właśnie wydawałaby się śmierć? Najprzyjemniejszą, najrozkoszniejszą, najgłębszą, niekończącą się drzemką? Jeśli tak, to proszę bardzo. Jeśli na tym polega umieranie, nie mam nic przeciwko."

  "Zostań, jeśli kochasz" Gayle Forman to przejmująca opowieść o bolesnej stracie - śmierci najbliższych osób, oraz o wewnętrznej walce, by znaleźć w sobie siłę pozwalającą stawić czoło przyszłości, w której ich zabraknie. Ta historia udowadnia jak ważne w życiu każdego z nas jest wsparcie ze strony rodziny, przyjaciół, ukochanych oraz wszystkich tych, którym w jakiś sposób na nas zależy, dla których jesteśmy ważni, wyjątkowi. Jednocześnie jest dowodem na to, że nie zawsze mamy wybór, że nie wszystko musi iść tak, jakbyśmy tego chcieli. "Czasem człowiek dokonuje w życiu wyboru, a czasem to wybór stwarza człowieka". Od nas jedynie zależy, co z tym zrobimy, czy damy radę sprostać temu, co nas czeka, czy podejmiemy wyzwanie i będziemy żyć dalej przyjmując wszystko to, co los dla nas przygotował. Ważnym elementem powieści jest muzyka, która na każdym kroku towarzyszy jej bohaterom. To ona ich kształtuje, nadaje sens ich życiu, stanowi nierozerwalną jego część, wypełnia ich do tego stopnia, że gdyby jej zabrakło w ich duszach pojawiłaby się pustka, której nikt ani nic nie byłoby w stanie wypełnić. Równie istotną część historii zajmuje mowa o tym, w jaki sposób rodzice zmieniają własne życie ze względu na dzieci, że gotowi są zrezygnować dla nich nawet z największych pasji, aby stać się odpowiedzialnymi i godnymi miana "rodzica" ludźmi.

  Gayle Forman napisała historię pełną emocji, dogłębnie wzruszającą, która porusza najgłębsze, najczulsze struny serca oraz duszy. Została ona przetłumaczona na ponad trzydzieści języków i otrzymała miano bestselleru - co wcale mnie nie dziwi. Doczekała się nawet ekranizacji, w której w główne role wcielili się Chloe Grace Moretz (Mia) oraz Jamie Blackley (Adam). Historia ta niesie ze sobą przesłanie - choćby nie wiem co nas w życiu spotkało, jak ciężko by nam nie było, ile byśmy nie stracili, to jednak warto żyć. Bo życie jest przecież piękne, a my mamy zaledwie jedną jedyną szansę, by je przeżyć i móc się o tym przekonać.

  Moja ocena: 5/6

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 27 recenzji

Warto zwrócić uwagę na...
Zostań, jeśli kochasz. Wróć, jeśli pamiętasz 5/5 Nasza cena:
31,56 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zostań, jeśli kochasz. Wróć, jeśli pamiętasz

Zbiorowe wydanie bestsellerowych, przetłumaczonych na ponad czterdzieści języków, książek Gayle Forman z dodatkiem – nigdy wcześniej niepublikowanym prequelem. Zostań, jeśli kochasz Po tragicznym wypadku, w którym zginęli jej najbliżsi, Mia trwa w stanie dziwnego zawieszenia. Musi podjąć decyzję,...
Byłam tu 4/5 Nasza cena:
30,71 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Byłam tu

Kolejna wzruszająca powieść Gayle Forman, autorki „Zostań, jeśli kochasz”, „Wróć, jeśli pamiętasz, „Ten jeden dzień”. Cody Reynolds nie może się pogodzić z samobójstwem swojej przyjaciółki Meg. Postanawia zrozumieć, dlaczego ta piękna i pewna siebie dziewczyna targnęła się na swoje życie. Rodzina...
Wróć, jeśli pamiętasz 4/5 Nasza cena:
18,93 zł 26,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wróć, jeśli pamiętasz

Ciąg dalszy losów Mii i Adama, bohaterów ,,Zostań, jeśli kochasz", światowego bestsellera, przetłumaczonego na ponad trzydzieści języków, na którego podstawie powstał wzruszający film z Chloë Grace Moretz i Jamiem Blackleyem w rolach głównych. Minęły trzy lata od tragicznego wypadku, który na...
Ten jeden rok 5/5 Nasza cena:
31,76 zł 34,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ten jeden rok

Kolejna książka bestsellerowej autorki „Zostań, jeśli kochasz” i „Wróć, jeśli pamiętasz”. Willem stracił kontrolę nad swoim życiem. Boleśnie zraniony śmiercią ojca obawia się kolejnej miłości i kolejnej (być może) straty. Nie potrafi jednak zapomnieć dnia spędzonego w Paryżu z pewną niezwykłą...
Nie wiem, gdzie jestem 4/5 Nasza cena:
27,47 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie wiem, gdzie jestem

Nowa powieść autorki bestsellerów "Wróć, jeśli pamiętasz", "Ten jeden dzień", "Zostaw mnie". Los splata drogi trojga obcych sobie ludzi. Freya jest młodziutką wokalistką, stojącą na progu sławy. Straciła głos podczas nagrywania swojej debiutanckiej płyty. Harun zamierza zerwać więzi z bliskimi,...
eBook Wróć, jeśli pamiętasz mobi epub 0/5 Nasza cena:
21,17 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Wróć, jeśli pamiętasz mobi epub

Ciąg dalszy losów Mii i Adama, bohaterów „Zostań, jeśli kochasz”, światowego bestsellera, przetłumaczonego na ponad trzydzieści języków, na którego podstawie powstał wzruszający film z Chloë Grace Moretz i Jamiem Blackleyem w rolach głównych. Minęły trzy lata od tragicznego wypadku, który na zawsze...
eBook Zostań, jeśli kochasz. Wróć, jeśli pamiętasz mobi epub 0/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Zostań, jeśli kochasz. Wróć, jeśli pamiętasz mobi epub

Zbiorowe wydanie bestsellerowych, przetłumaczonych na ponad czterdzieści języków, książek Gayle Forman z dodatkiem – nigdy wcześniej niepublikowanym prequelem. Zostań, jeśli kochasz Po tragicznym wypadku, w którym zginęli jej najbliżsi, Mia trwa w stanie dziwnego zawieszenia. Musi podjąć decyzję,...
eBook Nie wiem, gdzie jestem mobi epub 0/5 Nasza cena:
25,84 zł 30,40 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Nie wiem, gdzie jestem mobi epub

Nowa powieść autorki bestsellerów "Wróć, jeśli pamiętasz", "Ten jeden dzień", "Zostaw mnie". Los splata drogi trojga obcych sobie ludzi. Freya jest młodziutką wokalistką, stojącą na progu sławy. Straciła głos podczas nagrywania swojej debiutanckiej płyty. Harun zamierza zerwać więzi z bliskimi,...
eBook Zostaw mnie mobi epub 0/5 Nasza cena:
25,84 zł 30,40 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Zostaw mnie mobi epub

Maribeth Klein to wiecznie zabiegana pracująca matka. Wszystko co wiąże się z domem,  z mężem i z dziećmi spoczywa na jej barkach – nawet w czasie rekonwalescencji po zawale zwolniona jest jedynie od obowiązków zawodowych. W Maribeth Klein cząstkę siebie odnajdzie  każda kobieta, której zdarzyło...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula