Zostań, jeśli kochasz

Autor:

Gayle Forman

Średnia: 4.3 Ilość ocen: 30
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2014
Wydawnictwo
Ilość stron
248
Nasza cena: 18,68 zł 24,90 zł Taniej o: 25%

To będzie jedna z najtrudniejszych decyzji, jaką musi podjąć Mia, główna bohaterka powieści “Zostań, jeśli kochasz” - pozostać w prawdziwym świecie, czy odejść wraz z bliskimi.
 

Podejmowanie trudnych i przełomowych decyzji w życiu nigdy nie jest łatwe. Sprawa komplikuje się jednak, gdy od tego zależą nie tylko nasze dalsze losy, ale i życie. Nikt nie powinien podejmować się tak trudnych wyzwań i przemyśleń, szczególnie, kiedy ma się jedynie siedemnaście lat.

“Zostań, jeśli kochasz” to światowy bestseller przetłumaczony na ponad trzydzieści języków. Główną bohaterką jest siedemnastoletnia Mia Hall, która nie wyróżnia się niczym szczególnym na tle swoich rówieśniczek. To spokojna uczennica, która gra na wiolonczeli i to właśnie z tym instrumentem wiąże swoją przyszłość. Mia zakochała się w Adamie, rockmanie, z którym związała się pomimo różnic, które ich dzielą. Ona marzy o dostaniu się do prestiżowej nowojorskiej uczelni, gdzie mogłaby rozwijać swoje umiejętności muzyczne. W przeciwieństwie do niej, chłopak wolałby wybrać coś bliżej, tak, aby mógł dalej koncertować z zespołem i widywać się ze swoją ukochaną.

Mia ma bardzo kochających rodziców. Ojciec wiele lat temu był perkusistą, mama pracuje w biurze. Bardzo troszczą się o dziewczynę i jej młodszego brata Teddiego. Chcą zapewnić im jak najlepszą przyszłość, jednak praktykują nowoczesne podejście do wychowania i nie starają się zbyt ingerować w życie pociech. Sielanka zostaje przerwana w jednej chwili. Tragiczny wypadek samochodowy przekreślił całe życie Mii. Zginęli wszyscy, których kochała - jej rodzice i malutki brat. Przeżyła tylko ona, jednak nadal nie odzyskała całkowitej przytomności. Znajduje się między światem żywych i umarłych i ma możliwość dokonania wyboru.

Czy życie jest warte tego bólu i cierpienia, który ją czeka? Dziewczyna widzi swojego chłopaka, babcię, dziadka i przyjaciółkę, którzy czekają na jej wybudzenie. Zaczyna się moment podjęcia jednej z najtrudniejszych decyzji.

Gayle Forman stworzyła świetną powieść, która chwyta za serce i wzrusza na każdym kroku. Mimo, że jest to literatura młodzieżowa, z pewnością zachęcić może i starszego Czytelnika swoją oryginalnością i pełną zadumy treścią.

“Zostań, jeśli kochasz” to doskonała propozycja dla każdego, kto chciałby poznać głębiej psychikę młodej dziewczyny stojącej przed trudnym wyborem życia lub śmierci. O fenomenie powieści może świadczyć fakt, że została ona zekranizowana w 2014 roku przez R.J. Cutlera. Chloë Grace Moretz wcieliła się w rolę Mii Hall, a Jamie Blackley został filmowym chłopakiem dziewczyny, Adamem.

Gayle Forman to amerykańska pisarka i dziennikarka. Jej najbardziej znaną książką jest "Zostań, jeśli kochasz", która stała się światowym bestsellerem. Autorka tworzy głównie powieści dla młodzieży.

Recenzje (30)
 1. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  47 z 64 osób uznało recenzję za przydatną

  Nie planowałam jej przeczytać, ale dostałam ją na urodziny. Prezent okazał się bardzo trafiony. Niektórym może się wydawać, że to następna książka opowiadająca o miłości, ale nie tylko o tym czego będziecie pewni gdy ją przeczytacie.

  Książka opowiada o tym, że w życie jest kruche, o podejmowaniu decyzji i o tym jak bardzo nas boli strata bliskich. Cała akcja dzieje się gdy główna bohaterka jest w śpiączce po wypadku samochodowym i musi podjąć najważniejszą decyzję w życiu zostać czy odejść z rodziną. Jest to książka, przy której będziecie płakać, śmiać się i cierpieć razem z bohaterami Gorąco polecam dla moli książkowych, warta przeczytania.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Początkujący Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  35 z 52 osób uznało recenzję za przydatną

  ,,Zostań, jeśli kochasz" jest świetną książką dla osób, które nie chcą tylko i wyłącznie czytać o beznadziejnej miłości nastolatki. Opowiada o dziewczynie, która traci najbliższą rodzinę i musi zdecydować czy chce do nich dołączyć, czy zostać. Opowieść może nie każdemu się spodoba, ale na pewno wpłynie na światopogląd. Jak ktoś jest uważny, to doszuka się w książce wiele więcej niż można by przypuszczać.

  W książce możemy doszukać się wielu wątków miłosnych. Główna bohaterka, Mia (spokojna uczennica i wirtuozka wiolonczeli) zakochuje się w rockmanie Adamie. Para jest na etapie wyboru studiów. Chłopak wybrał miejscową uczelnię, aby być bliżej ukochanej i móc dalej grać z zespołem, a dziewczyna skłania się ku nowojorskiej i prestiżowej uczelni. Oznaczałoby to rozstanie albo związek na odległość, który jest wątpliwy.

  Są jeszcze relacje rodzinne. Mia ma młodszego brata, Teddiego i kochających rodziców. Ufali córce i byli bardzo zabawowi. Każda nastolatka (chyba) chciałaby mieć takich rodziców. Jej ojciec był kiedyś perkusistą w miejscowym zespole, a matka pracuje w biurze. Dzieciństwo głównej bohaterki opierało się na uczestnictwie w koncertach taty. Jednak wszystko dla niej traci sens kiedy dochodzi do wypadku i traci rodzinę.

  Moim zdaniem książka jest naprawdę fajna. Została zekranizowana. Film jest równie świetny co książka ale w książce jest więcej powiedziane, a nie lubię, kiedy coś zostaje pominięte.

  Może opowieść Mii nie jest fenomenalna, ale mnie naprawdę się podobała, bo nie opowiada o jakiejś niemożliwej miłości itp. tylko o czymś zwyczajnym i normalnych uczuciach oraz o tragedii, z którą nastolatka musi sobie poradzić. Kojarzy mi się to z takim przypomnieniem, że kiedyś musimy pożegnać najbliższych i żeby spędzić z nimi każdą chwilę, najlepiej bez kłótni i przykrych słów, bo nigdy nie wiemy co może nas spotkać.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Początkujący Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  21 z 35 osób uznało recenzję za przydatną

  Powiem szczerze że byłam nieprzekonana do tej książki, oglądałam zwiastun filmu, czytałam o czym jest i nic mnie do niej nie przekonywało. Ale postanowiłam ją kupić, i powiem szczerze ze nie zawiodłam się, jest napisana bardzo prostym językiem, idealna dla nastolatków. Świetnie ukazuje historię młodej Mii która jest wzawieszeniu pomiedzy śmiercią a życiem.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  25 z 44 osób uznało recenzję za przydatną

  "Zostań, jeśli kochasz" książka, która w piękny sposób okazuje uczucia jakie towarzyszą nam po stracie kogoś bliskiego. Jest zaadresowana głownie dla młodzieży, ale nie tylko. Historia w niej zawarta zauroczy każdego.

  Mia po przebudzeniu nawet nie spodziewa się, że za kilka godzin całe jej życie ulegnie zmianie. W wypadku samochodowym giną jej rodzice oraz młodszy brat, a ona zapada w śpiączkę. Tylko od niej zależy czy wyjdzie z tego stanu. Wciąż zmaga się z problemem: zostać i żyć bez swoich najbliższych, ale mając u swego boku chłopaka-Adama, czy opuścić go i udać się ze swoją rodziną w daleką "podróż". Dziewczyna będąc na granicy życia i śmierci wspomina czasy, w których była szczęśliwa, Widzi również starania jej dziadków, przyjaciółki oraz chłopaka, którzy pragną zrobić wszystko, by dziewczyna została z nimi. Czy im się uda? Przekonajcie się sami czytając tą cudowną książkę. Z pewnością po zakończeniu lektury będziecie mieli ochotę przeczytać "wróć, jeśli pamiętasz", którą również gorąco POLECAM!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  24 z 43 osób uznało recenzję za przydatną

  Mówią, że książki nie powinno oceniać się po okładce, bo czasami kiepska opowieść może mieć najpiękniejszą oprawkę. W tym przypadku to powiedzenie nie sprawdziłoby się. Moją uwagę, jak nigdy wcześniej, zwróciła właśnie okładka. Wydała mi się delikatna i urzekła mnie. Uznałam, że może powinnam sięgnąć po książkę, o której słyszałam i czytałam tak wiele pozytywnych rzeczy. Kiedy zobaczyłam ją pod moją choinką bardzo się ucieszyłam. Od razu zabrałam się do czytania. Bez wahania mogę powiedzieć, że już sam początek mnie oczarował. Poznałam Mię, dziewczynę, której życie ,mogłoby się wydawać, było ucieleśnieniem marzeń niejednej nastolatki. Miała kochającą rodzinę, nie była popularna, ale miała najcudowniejszą przyjaciółkę i chłopaka, który kochał ją ponad wszystko. Żyła w swoim świecie- była wrażliwa, nieco nieśmiała i uwielbiała muzykę klasyczną. Pokochałam ją od pierwszego wejrzenia. W głównej bohaterce odnalazłam cząstkę siebie- swojego charakteru, swoich marzeń i lęków. Mogę powiedzieć, że w pewnym stopniu utożsamiałam się z nią. Zawsze marzyłam o tak oddanej przyjaciółce jak Kim i tak bardzo kochającym i walczącym o mnie chłopaku jak Adam. Jednak życie czasami sprawia niespodzianki. Może zmienić się w ułamku sekundy i to bez jakiegokolwiek naszego przyzwolenia ani naszej winy. Sielanka nagle zamienia się w tragedię. Mia traci wszystko- swoich rodziców i brata, marzenia. Zostaje zawieszona między życiem a śmiercią. Być może nigdy już nie zagra na wiolonczeli, być może nie dostanie się na wymarzoną uczelnię Juilliard, być może nigdy nie usłyszy swojego grającego chłopaka... Ale to do niej należy wybór: zostać czy odejść. Moi zdaniem Mia, mimo swojego młodego wieku, była dojrzałą i bardzo odpowiedzialną dziewczyną. W jej postawie, moim zdaniem, widoczny jest heroizm. Ja, będąc na jej miejscu, na pewno nie chciałabym zmagać się z bólem fizycznym i samotnością. Zapewne zdecydowałabym się odejść, ona zrobiła coś zupełnie innego... Pomyślała o ludziach, których musiałaby zostawić i o swoich jeszcze niezrealizowanych marzeniach. Jak dla mnie jest wzorem altruistki i niestudzonej wojowniczki o marzenia. Jest moją bohaterką. Powieść przeczytałam w ciągu zaledwie dwóch dni, bardzo mnie pochłonęła. Odkryła we mnie od dawna skrywane pokłady wrażliwości. Nikomu nie wyda się dziwne, jeżeli powiem, że w niektórych momentach miałam łzy w oczach. Z jednej strony budziło się we mnie współczucie a z drugiej zazdrość. Jeszcze nigdy chyba nie czytałam książki, na której kartach były widoczne tak liczne i skrajne uczucia bohaterów, ich rozterki i przemyślenia. Powieść wywołała u mnie wiele emocji. Naprawdę nie żałuję, że sięgnęłam po nią. Gayle Forman bez wątpienia posiada lekkie pióro. Historię o życiu i śmierci opisała prostym, zrozumiałym dla każdego nastolatka, językiem. Nie można jednak powiedzieć, że jest to opowieść dla prostaków. W swoim życiu przeczytałam już naprawdę niejedną książkę. Ta była zupełnie inna i dosłownie skradła moje serce. Jestem pod wielkim wrażeniem. Po raz kolejny dowiedziałam się, co znaczy dążenie do realizacji swoich marzeń i jakim kosztem to się odbywa. Ponadto dostałam nadzieję, że prawdziwa miłość istnieje i może przytrafić się nieśmiałej nastolatce. Mimo tego, że książka przypisana jest do literatury młodzieżowej, mogę polecić ją także dorosłym. Dla nich może stać się poradnikiem jak budować rodzinę, aby dzieci wracały do domu rodzinnego z przyjemnością. Poza tym na pewno z radością w sercu przypomnieliby sobie swoją młodość, swoje pierwsze miłości i sukcesy. Młodzieży nie muszę przekonywać do sięgnięcia po nią. Jest to opowieść po prostu o nas, ludziach z ambicjami i marzeniami. Pora przełamać stereotyp, że młodzi ludzie nie potrafią do niczego dojść a uczucia się dla nich nie liczą, gdyż wplątują się w przelotne związki. Nie żałuję, że zapoznałam się z powieścią Gayle Forman i nie dziwię, że mnie oczarowała. Jej bohaterowie na pewno pozostaną w mojej pamięci i sercu na długo.

  Polecam! :)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 25 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Byłam tu 4/5 Nasza cena:
29,67 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Byłam tu

Kolejna wzruszająca powieść Gayle Forman, autorki „Zostań, jeśli kochasz”, „Wróć, jeśli pamiętasz, „Ten jeden dzień”. Cody Reynolds nie może się pogodzić z samobójstwem swojej przyjaciółki Meg. Postanawia zrozumieć, dlaczego ta piękna i pewna siebie dziewczyna targnęła się na swoje życie. Rodzina...
Ten jeden rok 5/5 Nasza cena:
30,41 zł 34,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ten jeden rok

Kolejna książka bestsellerowej autorki "Zostań, jeśli kochasz" i "Wróć, jeśli pamiętasz". Willem stracił kontrolę nad swoim życiem. Boleśnie zraniony śmiercią ojca obawia się kolejnej miłości i kolejnej (być może) straty. Nie potrafi jednak zapomnieć dnia spędzonego w Paryżu z pewną niezwykłą...
Ten jeden dzień 5/5 Nasza cena:
30,41 zł 34,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ten jeden dzień

Kolejna książka bestsellerowej autorki "Zostań, jeśli kochasz" i "Wróć, jeśli pamiętasz". Życie Allyson jest poukładane, zaplanowane, uporządkowane. Ale wystarczy jeden dzień, by wszystko się zmieniło… Pod koniec swoich europejskich wakacji Allyson poznaje Willema, obiecującego młodego aktora i...
Wróć, jeśli pamiętasz 4/5 Nasza cena:
19,46 zł 26,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wróć, jeśli pamiętasz

Ciąg dalszy losów Mii i Adama, bohaterów ,,Zostań, jeśli kochasz", światowego bestsellera, przetłumaczonego na ponad trzydzieści języków, na którego podstawie powstał wzruszający film z Chloë Grace Moretz i Jamiem Blackleyem w rolach głównych. Minęły trzy lata od tragicznego wypadku, który na...
eBook Ten jeden rok mobi epub 0/5 Nasza cena:
27,12 zł 31,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Ten jeden rok mobi epub

Kolejna książka bestsellerowej autorki "Zostań, jeśli kochasz" i "Wróć, jeśli pamiętasz". Willem stracił kontrolę nad swoim życiem. Boleśnie zraniony śmiercią ojca obawia się kolejnej miłości i kolejnej (być może) straty. Nie potrafi jednak zapomnieć dnia spędzonego w Paryżu z pewną niezwykłą...
eBook Ten jeden dzień mobi epub 0/5 Nasza cena:
27,12 zł 31,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Ten jeden dzień mobi epub

Kolejna książka bestsellerowej autorki "Zostań, jeśli kochasz" i "Wróć, jeśli pamiętasz". Życie Allyson jest poukładane, zaplanowane, uporządkowane. Ale wystarczy jeden dzień, by wszystko się zmieniło... Pod koniec swoich europejskich wakacji Allyson poznaje Willema, obiecującego młodego aktora i...
eBook Wróć, jeśli pamiętasz mobi epub 0/5 Nasza cena:
21,17 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Wróć, jeśli pamiętasz mobi epub

Ciąg dalszy losów Mii i Adama, bohaterów "Zostań, jeśli kochasz", światowego bestsellera, przetłumaczonego na ponad trzydzieści języków, na którego podstawie powstał wzruszający film z Chloë Grace Moretz i Jamiem Blackleyem w rolach głównych. Minęły trzy lata od tragicznego wypadku, który na zawsze...
eBook Zawsze stanę przy tobie mobi epub 0/5 Nasza cena:
16,92 zł 19,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Zawsze stanę przy tobie mobi epub

Książka bestsellerowej autorki „Zostań, jeśli kochasz” i „Wróć, jeśli pamiętasz”. Brit jest niepokorna i czasami pakuje się w kłopoty. Mimo to nie może zrozumieć, dlaczego ojciec i macocha oddają ją do Red Rock, ośrodka terapeutycznego, gdzie rzekomo leczy się zbuntowane nastolatki. Teraz jej życie...
Agent. Okup 0/5 Nasza cena:
34,71 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Agent. Okup

Najlepszy ochroniarz to ten, którego nikt nie zauważa. Czternastoletni ekspert sztuk walki Connor Reeves nie jest typowym agentem ochrony - dlatego ma takie osiągnięcia w swoim fachu. W ramach nowego zlecenia Connor zostaje oddelegowany na luksusowy jacht. Misja: ochrona córek australijskiego...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula