Zostały po niej sekrety

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2019
Ilość stron
584
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 27,12 zł
Nasza cena: 29,19 zł 39,99 zł Taniej o: 27%

Sara Weston wychodzi do sklepu i… znika. Dlaczego samotna matka porzuciła swojego poparzonego syna?

Odtąd siedemnastoletni Keith sam musi się zmagać z demonami przeszłości i bolesnymi sekretami, które zostawiła mu w spuściźnie.

Keith otarł się o śmierć w pożarze, któremu winna była Maggie. To potworne przeżycie okaleczyło go fizycznie i emocjonalnie. Pozbawiony środków do życia, z bólem radzi sobie tylko dzięki bardzo silnym lekom. Jest odcięty od świata, przepełniony gniewem.

Dziewiętnastoletnia Maggie spędziła rok w więzieniu za spowodowanie pożaru, w którym zginęły trzy osoby, a wiele innych ucierpiało. Wraca do domu, ale wciąż dręczą ją wyrzuty sumienia. Znała Keitha od dziecka, był jej towarzyszem zabaw, a niedawno okazało się… że mają wspólnego ojca.

I właśnie ta dziewczyna, której Keith nienawidzi, jest teraz jedyną rodziną, jaka mu pozostała. Tak będzie, dopóki Sara nie wróci. Jeśli wróci…

„Diane Chamberlain to Jodi Picoult Południa”.

– Mary Alice Monroe, autorka bestsellerów z listy "New York Timesa"

„Narracja, rozpięta między przeszłością a teraźniejszością, nadaje powieści idealnie wyważone tempo”.

– „Publishers Weekly”

Diane Chamberlain jest nagradzaną autorką powieści obyczajowych, w tym Sekretnego życia CeeCee Wilkes i Prawa matki. Mieszka w Karolinie Północnej.

Recenzje (4)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Myślałam że nic mnie już w prozie Diane Chamberlain nie zaskoczy. I znowu dałam się nabrać. Ale od początku. Kilka lat temu przeczytałam “Prawo matki” i zastanawiałam się czy wszyscy ludzie tak kłamią i oszukują czy to tylko niektóre grupy są zdolne do konfabulacji. „Ile tajemnic może mieć jedna rodzina?” I po „Zostały po niej sekrety” nadal twierdzę że życie to nie jest Moda na sukces. To coś o wiele gorszego i zagmatwanego. I co ciekawe chciałam uderzyć Jamiego. Chciałam potrząsnąć Sarą i Laurel. Chciałam być wolontariuszką w szpitalu. Czytając tę powieść weszłam do świata wyspy Topsail, do tych cieśnin, do tego oceanu, do powietrza przesyconego solą i wiatrem i smuciłam się opowieścią Andiego który z winy matki nigdy nie będzie pełnosprawną osobą. Chciałam zrozumieć Maggie, która do końca życia będzie miała wyrzuty sumienia po pożarze. Chciałam przytulić Keitha, który ma w sobie tyle złości, tylko dlatego że ON się tak po prostu boi. Pani Chamberlain, jest pani Wielka. Absolutnie polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Sekrety - chyba każdy z nas jakieś ma. Zazwyczaj mamy sekrety, bo chcemy coś ukryć, zataić albo zatrzymać przed resztą świata. W tej książce sekret będzie głównym przedmiotem wszystkich wydarzeń. Czy dowiemy się kto i jakie sekrety skrywa?

  FABUŁA:

  Keith i Maggie znają się jak łyse konie. Spędzone razem dzieciństwo zacieśniło między nimi więzy, a później jak się okazało byli ze sobą spokrewnieni. Po wielu latach Meggie zostaje winną pożarowi kościoła w rodzinnej miejscowości. Zginęło wiele dzieci a Keith został bardzo poparzony. Ma to odzwierciedlenie na całe jego życie. Blizny pojawiły się nie tylko na ciele, ale również w umyśle chłopaka. Na domiar wszystkiego pewnego dnia jego matka wychodzi z domu i już nie wraca... Keith pozostaje sam sobie, jedyne na co może liczyć to na Maggie, którą obwinia za swoje życie w permementym bólu...

  MOIM ZDANIEM:

  Wielka książka o wielkich emocjach, relacjach i wydarzeniach. "Zostały po niej sekrety" to książka z tych, w której nie sposób ogarnąć wszystkich bohaterów. Jest ich naprawdę wielu, a cała lektura pozwala postawić się w wielu postawach i sytuacjach. Książka opowiada o dwójce młodych ludzi - Maggie i Keith to pogubieni nastolatkowie, którzy wciąż poszukują swojego "ja". Relacje między nimi, a ich rodzicami rzuciły światło, a raczej cień na całe ich życie. Diane Chamberlain prowadzi nas przez szeroką i długą drogę relacji między dziećmi i rodzicami, opowiada o tym jak ważne są ich wybory, decyzje i zachowania. Dziecko jest czystą kartką papieru, a rodzice zapisują ją tuszem na całe życie. W książce jest sporo zabiegów retrospekcji, a więc wracamy kilkukrotnie do wydarzeń z przeszłości, które pozwalają nam lepiej zrozumieć pewne zachowania bohaterów. Spotykamy w tej historii nie tylko Maggie i Keitha, ale też Sarę, Andego i wielu innych. Mamy okazję czytać pamiętnik Sary, który wyjaśnia nam wiele jej wyborów i zachowań. Muszę przyznać, że ta część poruszyła niesamowicie moje serce. Historia Sary była dla mnie najważniejszym wątkiem w tej książce i moim zdaniem przyćmiła poboczne wątki. Głównym wątkiem będzie rozwiązanie zagadki jej zniknięcia. Gdzie się podziała? Dokąd się udała? Czy ktoś stoi za jej zaginięciem? Jakie tajemnice skrywała Sara? Czy miały wpływ na jej życie codzienne? Czy miały wpływ na Keitha?

  Niezwykle poruszająca historia o byciu rodzicem, dzieckiem, o rodzinie, sekretach, kłamstwach i trudach życia. Książka, która trafia na samo dno serca i zostaje tam na dłużej. To opowieść o ludziach, którzy są zagubieni, a jednocześnie pragną znaleźć swoje miejsce, azyl i spokój.

  Skłamałabym pisząc, że ta książka to DZIEŁO. Jest prosta, lekka, inspirująca i ciekawa. Nie możemy doszukiwać się w niej czegoś WOW, bo ma w sobie ona sytuacje wzięte z życia i na nich się skupia, nie zaskakuje, ale ciekawi.

  Pierwsze spotkanie z Diane Chamberlain zaliczam do udanych. Autorka napisała książkę w na prawdę lekki, ciekawy i interesujący sposób. Momentami odczuwałam silną więź autorki z losami bohaterów, rzadko się to zdarza, aby czytelnik wyczuwał zaangażowanie emocjonalne autora z książką, a tutaj widoczne jest to już od pierwszych stron co niesamowicie wpływa na autentyczność historii jak i autorki.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Historia ta została przedstawiona z czterech różnych perspektyw. Na pierwszy ogień idzie Andy, młodszy brat Maggie. Cierpi ON na płodowy zespół alkoholowy, przez który nie do końca radzi sobie ze swoimi emocjami i jest dość roztargniony. Mimo że chwilami irytowało mnie jego zapominalstwo i takie olewatorskie podchodzenie do pewnych spraw, to polubiłam tego chłopaka. Na swój sposób jest ON dość uroczy i ma bardzo dobre serce.

  Maggie, która spędziła rok w więzieniu za spowodowanie pożaru, jest tak naprawdę bardzo pogubioną młodą dziewczyną. Oczywiście, to co zrobiła, było głupie i bezmyślne, ale z drugiej strony bardzo było mi jej szkoda, kiedy pozostali mieszkańcy miasteczka wyzywali ją, kpili z niej oraz pluli jej w twarz. Akurat w jej przypadku mogę stwierdzić, że nie do końca zasłużyła ona aż na tak paskudne traktowanie. Polubiłam się z tą bohaterką i z ogromną przyjemnością czytałam rozdziały, w których była narratorką. Jej wrażliwość i dobre serce całkowicie mnie rozczuliło. Uważam, że jest to jedna z bardziej pozytywnych bohaterów pojawiających się w tej powieści.

  Keith jest chłopakiem o bardzo trudnym charakterze. Choć starałam się zrozumieć jego wyrzuty wobec matki oraz ten nastoletni bunt, to nie polubiłam go. Okropnie mnie irytował swoim paskudnym zachowaniem, które momentami było cholernie dziecinne. Oczywiście, rozumiem, że miał ON całkowite prawo wściekać się na niesprawiedliwość losu, który zgotował mu takie nieszczęście, ale też są jakieś granice.

  Autorka przedstawiła również rozdziały, których akcja dzieje się w przeszłości, a ich narratorką jest Sara. Opowiada ona o tym, jak poznała swojego męża, jak poznała matkę Andy'ego i Maggie oraz o tym, jak zafascynował ją ich ojciec. Nie chciałabym tutaj zdradzić za wiele, dlatego wspomnę jeszcze tylko o tym, że dzięki tym fragmentom, Sara wzbudziła we mnie sympatię, ale także współczucie. W końcu samotne wychowywanie dziecka to nie jest bułka z masłem.

  Po skończeniu tej książki, w mojej głowie pozostało tylko jedno słowo: WOW. Może i jest to zwykła powieść obyczajowa, ale wątek zaginięcia matki Keitha oraz te tajemnice, które zostawiła, sprawiły, że historia ta wciągnęła mnie całkowicie. Nie potrafiłam oderwać się od tej pozycji i ciągle mówiłam sobie "jeszcze tylko jeden rozdział".

  Diane Chamberlain potrafi zainteresować czytelnika, to trzeba jej koniecznie przyznać. Rozdziały opowiadane z perspektywy Sary oraz pozostałych bohaterów nadały tej powieści charakteru, oraz dały jej niepowtarzalny klimat, w którym niepewność narasta z każdą kolejną stroną. A jeżeli doda się do tego świetnie pióro autorki, wychodzi książka zdecydowanie godna polecenia każdemu.

  Jestem całkowicie kupiona i naprawdę mam ochotę na przeczytanie pozostałych powieści tej autorki. Zostały po niej sekrety to historia, która idealnie trafiła w mój czytelniczy gust i pochłonęła na długie godziny. Jeśli tak jak ja, lubicie powieści obyczajowe, w których występują również wątki thrillera, lub też ogólnie pojawiają się różne tajemnice, to jest to książka jak najbardziej dla Was.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Diane Chamberlain to właściwie królowa powieści obyczajowej. W swoim dorobku ma wiele często nagradzanych książek, które od wielu lat zajmują poczytne miejsca na listach bestselerów. Aż wstyd się przyznać jednak „Zostały po niej sekrety” to moje pierwsze spotkanie z tą autorką. No cóż… lepiej późno niż wcale.

  „Zostały po niej sekrety” stanowi kontynuacje losów bohaterów powieści „Prawo matki”, jednak zdecydowanie można ją czytać jako odrębny tom. Nie stanowi to problemu w rozumieniu fabuły.

  Dziewiętnastoletnia Maggie wraca do domu, po roku spędzonym w więzieniu. Dziewczyna została pozbawiona wolności za spowodowanie pożaru, w którym zginęły trzy osoby i wiele innych zostało rannych. Jedną z osób poszkodowanych był też Keith, jej przyrodni brat. W wyniku pożaru uległ ON głębokiemu poparzeniu twarzy oraz ciała i musi przechodzić bolesną rehabilitację. Keith nie może wybaczyć Maggie jej czynu a także bólu, który musi znosić każdego dnia. Niestety, Maggie najprawdopodobniej jest jedyną rodziną chłopaka, ponieważ jego matka Sara Weston w dniu, kiedy dziewczyna opuściła więzienie, wyszła do sklepu i zniknęła bez śladu. Zostawiła synowi list, jednak ON nie dociera do chłopaka we właściwym czasie… Sara jednak zostawiła synowi coś jeszcze…

  „Zostały po niej sekrety” to bardzo mądra i ciekawie napisana książka, w której niby nie ma zbyt wielu wydarzeń a jednak dzieje się w niej bardzo dużo. Narracja podzielona na przeszłość i teraźniejszość oraz opowiedziana przez różnych bohaterów tworzy niesamowitą dynamikę i buduje napięcie. Diane Chamberlain stworzyła niesamowicie klimatyczną i wielowymiarową powieść o rodzinie, o przebaczeniu i podnoszeniu się po porażkach.

  Książkę czyta się szybko i lekko, mimo trudnych spraw, które opisuje. W dodatku naprawdę trudno się od niej oderwać. To jedna z tych pozycji na jeden – dwa wieczory, ale której lektura pozostanie z czytelnikiem na dłużej. Bardzo mocno Wam polecam tę pozycję. A ja z chęcią nadrobię zaległości w pozostałych powieściach autorki.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Skradzione małżeństwo 5/5 Nasza cena:
29,53 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Skradzione małżeństwo

Jeden błąd, jedna pamiętna noc i życie Tess DeMello zmienia się na zawsze. Rok 1944. Młoda Tess DeMello niespodziewanie zrywa zaręczyny z ukochanym mężczyzną i wyprowadza się z Baltimore do Hickory, małego miasteczka na południu Stanów Zjednoczonych, aby tam poślubić człowieka, którego widziała...
Dobry ojciec 4/5 Nasza cena:
28,44 zł 36,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dobry ojciec

Ukochana córka. Rozpaczliwy wybór. Droga, z której nie ma odwrotu… Nowość w klubie KOBIETY TO CZYTAJĄ! Przed czterema laty dziewiętnastoletni Travis Brown dokonał wyboru: sam wychowa nowo narodzoną córkę. Kiedy większość jego przyjaciół imprezowała i chodziła na randki, Travis siedział w domu,...
Latarnia z Kiss River 4/5 Nasza cena:
30,04 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Latarnia z Kiss River

Lata 40. XX wieku. Czternastoletnia Elizabeth Poor, córka latarników z Kiss River, zakochuje się w Sandym, żołnierzu ze Straży Wybrzeża. Na świecie panuje wojna, w Kiss River działa niemiecki szpieg. Bess wpada na jego trop – a później znika. Współcześnie. Nauczycielka Gina Higgins przemierza setki...
Cień matki 4/5 Nasza cena:
31,52 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cień matki

Sekrety rodziny O’Neill wychodzą na jaw, a prawda przynosi nadzieję, która rozświetla cienie przeszłości. Annie O’Neill była kochającą matką i żoną. Wszyscy mieszkańcy Kiss River kochali ją za wielkie serce. Annie posiadała jednak pewną mroczną tajemnicę, która ujrzała światło dzienne dopiero wiele...
Wyśniłam cię, córeczko 4/5 Nasza cena:
28,91 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wyśniłam cię, córeczko

Ile jest w stanie zrobić matka, by uratować swoje jeszcze nienarodzone dziecko? Diane Chamberlain, autorka bestsellerów z listy "New York Timesa", przedstawia poruszającą historię matki, która decyduje się wyruszyć w nieznane, by ratować życie upragnionego dziecka. Kiedy Carly Sears, młoda wdowa po...
Jak gdybyś tańczyła 5/5 Nasza cena:
31,52 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jak gdybyś tańczyła

Czy kłamstwo jest lepsze od najgorszej prawdy? Czy wydarzenia z przeszłości mogą wpłynąć negatywnie na przyszłość? Czy rodzina może nas skrzywdzić? Jak pogodzić się z prawdą? Molly ma fajne życie, ciekawą pracę, kochającego męża i… pilnie strzeżoną tajemnicę z przeszłości. Ich rodzina wkrótce się...
eBook Cień matki mobi epub 0/5 Nasza cena:
27,12 zł 31,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Cień matki mobi epub

Sekrety rodziny O’Neill wychodzą na jaw, a prawda przynosi nadzieję, która rozświetla cienie przeszłości. Annie O’Neill była kochającą matką i żoną. Wszyscy mieszkańcy Kiss River kochali ją za wielkie serce. Annie posiadała jednak pewną mroczną tajemnicę, która ujrzała światło dzienne dopiero wiele...
eBook Tajemnica Noelle mobi epub 5/5 Nasza cena:
24,48 zł 28,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Tajemnica Noelle mobi epub

Czy istnieją granice wybaczenia? Szanowna pani Anno, Trudno mi pisać o tym, co muszę pani przekazać, a przy tym zdaję sobie sprawę, że pani jeszcze trudniej będzie dać sobie z tym radę. Ogromnie mi przykro... Niedokończony list to jedyny trop, który może odsłonić przed Tarą i Emerson przyczyny...
eBook Latarnia z Kiss River mobi epub 0/5 Nasza cena:
27,12 zł 31,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Latarnia z Kiss River mobi epub

Lata 40. XX wieku. Czternastoletnia Elizabeth Poor, córka latarników z Kiss River, zakochuje się w Sandym, żołnierzu ze Straży Wybrzeża. Na świecie panuje wojna, w Kiss River działa niemiecki szpieg. Bess wpada na jego trop – a później znika. Współcześnie. Nauczycielka Gina Higgins przemierza setki...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula