Zmora

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 18
Wysyłka w
48 godzin + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
448
Rok wydania
2021
Inne wersje (2)
eBook, mobi, epub
za 26,03 zł
Audiobooki mp3
za 32,77 zł
Nasza cena: 25,94 zł 39,90 zł Taniej o: 35%

W świecie, w którym wszyscy kłamią, nikt nie słyszy prawdy

Kama Kosowska, niespełniona dziennikarka, wraca do Torunia i otrzymuje propozycję udziału w programie o tajemniczym zaginięciu z 1986 roku. Wtedy też przepadł bez śladu jej kolega z dzieciństwa, siedmioletni Piotrek Janocha. Kama jest jedną z osób, które ponad trzydzieści lat temu jako ostatnie widziały chłopca żywego.

Gdy po wielu latach akta starej sprawy trafią w ręce komisarza Lesława Korcza, odkryje ON szereg rażących nieprawidłowości, a cień podejrzenia padnie na owdowiałego ojca Kamy, emerytowanego policjanta, Waldemara Kosowskiego. Kiedy prawda sprzed lat zacznie wychodzić na jaw, dziennikarka będzie musiała również stanąć oko w oko z niewyobrażalną prawdą na temat śmierci swojej matki.

Czy uda jej się wyjaśnić, co wydarzyło się podczas tamtych tragicznych wakacji?Porażający thriller kryminalny, w którym rodzinne sekrety zyskują niszczycielską moc…

Recenzje (18)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Robert Małecki po raz kolejny udowadnia, że jest jednym z najlepszych autorów polskich kryminałów 🤩 Klimat "Zmory" jest tak fantastyczny, że już po przeczytaniu prologu czuje się dreszczyk emocji i niemal fizyczny chłód wiatru.

  Kama Kosowska, niespełniona dziennikarka, wraca do Torunia, swojego rodzinnego miasta. Otrzymuje propozycję udziału w programie o tajemniczym zaginięciu w 1986 roku. Wtedy bez śladu przepadł jej kolega z dzieciństwa, Piotrek Janocha. Kama jest ostatnią osobą, która widziała go żywego. Wychowywana samotnie przez ojca, bawiła się tamtego feralnego dnia razem z nim i dwójką bliźniaków w chowanego. Sprawę zaginięcia prowadził wtedy jej ojciec, dziś emerytowany policjant i wdowiec.

  Po ponad trzydziestu latach sprawa zaginięcia chłopca trafia w ręce komisarza Lesława Korcza. Czy po tym czasie uda mu się ustalić, co stało się z Piotrkiem? Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy okazuje się, że w sprawę może być zamieszany Waldemar Kosowski, ojciec Kamy.

  Skrzętnie skrywane przez lata tajemnice zaczynają powoli wychodzić na jaw. Kłamstwa i sekrety zyskują nauczycielską moc. Kama będzie musiała zmierzyć się z prawdą również na temat śmierci swojej matki.

  Robert Małecki jest znakomitym obserwatorem. Czytając tę książkę wyświetla nam się w głowie jej obraz, który przenosi nas w miejsca akcji: do domków letniskowych w Lubiczu, czy zabytkowych ulicTorunia.

  "Zmora" to kryminał bez wad. Duszna, mroczna atmosfera, świetnie nakreślone postaci i tajemnica z przeszłości sprawiają, że książki nie da się odłożyć przed poznaniem zakończenia. Jest tylko jeden malutki minusik - za szybko się kończy 😉 Zazdroszczę tym wszystkim, którzy mają ją dopiero przed sobą!

  Panie Robercie, jestem pełna podziwu 👏

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Nie widzisz jej a czujesz...

  To coś ciągle prześladuje Cię w snach ale i na jawie.

  Boisz się jej zobaczyć a zarazem ciągle do niej wracasz..

  Przeszłość to Twoja ZMORA

  Ocena: 10/10

  @[Adres usunięty] #zmora @czwartastronakryminalu

  Dotąd zmora kojarzyła mi się z nocną marą która nawiedza człowieka w śnie. Czasem robi krzywdę a czasem chce przed czymś ostrzec. Czytając najnowszą powieść @[Adres usunięty] mogę stwierdzić że Zmora to byt który powraca, to przeszłość która nie została przepracowana ale i strach przed nieznanym ...

  Mam za sobą dwie książki autora, więc może nie znam dogłębnie jego stylu. Dla mnie Zmora była książka genialną!

  Fabuła przedstawia tak naprawdę wiele wątków. Na piedestał wysuwają się dwa główne: problemy Kamy z przeszłości a także wznowienie śledztwa w sprawie zaginięcia chłopca.

  Wydawać by się mogło że poruszana tematyka będzie wiązała się z gatunkiem kryminalnym do którego zaliczyłabym tę książkę.

  To nie był jedynie kryminał. Ta książka to thriller, obyczaj i kryminał w jednym.

  Postawiono przede mną wachlarz emocji, które zmieniały się wraz z przerzucaną stroną.

  Nie byłabym sobą gdybym nie opisała tego czego doszukałam się w tej książce.

  Pierwszą sprawą jest psychika samej Kamy. Nie przepracowane traumy oraz smutna historia kobiety, mają ogromny wpływ na jej dotychczasowe życie. Kobieta nie potrafi tak naprawdę ruszyć z miejsca i zostawić historię za sobą. Pokazało mi to jak krucha jest psychika człowieka ale i jak łatwo można zniszczyć człowieka. Brak udzielenia jakiejkolwiek pomocy psychologicznej może zaburzyć nie tylko światopogląd ale i wszelkie emocje kłębiące się w kobiecie.

  Kolejnym ważnym aspektem jest śledztwo. Idealnie ukazano błędy policji a nawet próby przekupstwa i mataczenia. Szczególną uwagę zwróciłam właśnie na te wątki gdyż lubię precyzję z jaką opisywał je autor.

  Bardzo podobała mi się narracja żeńska, czyli Kamy. Autor idealnie wcielił się w psychikę kobiety, wyrażając jej prawdziwe emocje. Mogę nawet stwierdzić że czułam się tak jakbym czytała coś co napisała kobieta. Było to zarazem delikatne i dosadne.

  Wszyscy bohaterowie zostali bardzo dobrze wykreowani. Były to postaci bardzo charakterystyczne Które nie dają o sobie szybko zapomnieć. Każda z nich została obdarzona w cechy które uzupełniały się nawzajem z pozostałymi bohaterami. Co do akcji, muszę przyznać że na początku wszystko toczyło się bardzo powoli, natomiast autor dozował fakty tak aby nie przytłoczyć czytelnika. Kolejne strony uprawniały mnie w wartkiej akcji oraz ciekawych zwrotach , których nie byłam w stanie przewidzieć. Całość niezwykle oddziaływała na moją wyobraźnię, szczególnie jeśli pomyślę o tytułowej zmorze:). Kolejny raz zaskoczył mnie styl autora. Na pierwszy rzut oka widać jak autor doskonali swój warsztat pisarski wraz z każdą kolejną powieścią. Bardzo mi się to podobało! Książkę oczywiście polecam z całego serca ! Musicie ją przeczytać

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  To już moje kolejne spotkanie z twórczością Roberta Małeckiego i jakże znów udane.„Zmorę” czyta się znakomicie, bo skomponowana jest w taki sposób, że podczas lektury mamy do czynienia z puzzlami, które po kolei wskakują na swoje miejsce. Ich układanie jest czasochłonne i wymaga od odbiorcy czujnej uwagi, jednak całość z każdym kolejnym rozdziałem się porządkuje.Nie znaczy to jednak,że nie ma tu wątków zaskoczenia..są i to jakie!O to autor zadbał bardzo dobrze a szczególnie w zakończeniu powieści.

  To historia o podwójnym dziecięcym odrzuceniu.Historia,która łączy losy narażonego na agresję chłopca i dziewczynki, dla której świat porządku i poczucia bezpieczeństwa rozpadł się w momencie śmierci matki.Kama powraca do miasta ,który skrywa swoje tajemnice sprzed lat.Pomimo,że jest już dorosłą kobietą nie może wymazać ze swej pamięci wydarzeń z dzieciństwa i siedmioletniego Piotrka,który zginął w niewyjaśnionych okolicznościach.

  Trzeba przyznać,Że R.Małecki jest niezwykłym obserwatorem.Potrafi ON bowiem doskonale oddać miejsce akcji ale i przedstawić historię bez ocierania się o banały czy utarte schematy.Gwarantuję, że gdy zaczniecie czytać Zmorę, to nie będziecie w stanie przestać, dopóki nie dowiecie się całej prawdy. Ja tak miałam

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Pana Roberta znam i cenię zwłaszcza za rewelacyjne serie kryminalne. Jak wyszedł mu romans z dusznym thrillerem? O tym przekonałam się na własnej skórze.

  Kama wraca pokonana do swego rodzinnego miasta Torunia. Nie powiodła się jej wielka dziennikarska kariera w stolicy.

  Trzydzieści lat temu była ostatnią osobą, która widziała zaginionego siedmioletniego chłopca, sama wówczas miała siedem lat.

  Są plany stworzenia serialu dokumentalnego na ten temat, a jego producent prosi Kamę o współpracę. Czy jej ojciec, który zajmował się tą sprawą, coś ukrywa? Co wie sama Kamila? Co wydarzyło się na brzegu Drwęcy tego upalnego lata 1986 roku?

  Jest coś niepokojącego w sposobie narracji, w opisywanej przez bohaterkę otaczającej ją rzeczywistości, czai się tam jakaś mroczna głębia. Jednocześnie tekst przyciąga i nęci, a fabuła jest na tyle ciekawa, że nie sposób oderwać się od lektury. Uwielbiam tę duszną i gęstą atmosferę, która wypływa z każdej ze stron. Małecki zbudował nieznośne wręcz napięcie wokół jednego wydarzenia z przeszłości, którego echo nigdy nie zgasło.

  Główna bohaterka jest złożoną osobowością, niedoskonałą fizycznie jak i psychicznie. Przedwcześnie osierocona przez matkę, wychowywana przez ojca policjanta i antypatyczną babkę. Wciąż na nowo próbuje składać swe chaotyczne życie, szarpie się, chwyta kolejne puzzle, podczas gdy inne wciąż wymykają się z jej rąk. Kochanka żonatego mężczyzny bez pracy, mieszkania, perspektyw, z przeszłością, która nie daje o sobie zapomnieć... Krok po kroku autor odkrywa przed nami tragiczne wydarzenia z lata 1986 roku.

  "Proste zbrodnie sprawiają najwięcej kłopotów".

  Małecki przemyca motyw przemocy wśród dzieci, robi to w sposób nieoczywisty, intymny i niezwykle bolesny. Jednak największy sprzeciw wywołuje we mnie przemoc z rąk osób nam najbliższych, z rąk, które powinny głaskać i tulić, nie zadawać śmiertelne razy. To jedna z tych historii, które pozostaną we mnie na dłużej.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Pana Roberta znam i cenię zwłaszcza za rewelacyjne serie kryminalne. Jak wyszedł mu romans z dusznym thrillerem? O tym przekonałam się na własnej skórze.

  Kama wraca pokonana do swego rodzinnego miasta Torunia. Nie powiodła się jej wielka dziennikarska kariera w stolicy.

  Trzydzieści lat temu była ostatnią osobą, która widziała zaginionego siedmioletniego chłopca, sama wówczas miała siedem lat.

  Są plany stworzenia serialu dokumentalnego na ten temat, a jego producent prosi Kamę o współpracę. Czy jej ojciec, który zajmował się tą sprawą, coś ukrywa? Co wie sama Kamila? Co wydarzyło się na brzegu Drwęcy tego upalnego lata 1986 roku?

  Jest coś niepokojącego w sposobie narracji, w opisywanej przez bohaterkę otaczającej ją rzeczywistości, czai się tam jakaś mroczna głębia. Jednocześnie tekst przyciąga i nęci, a fabuła jest na tyle ciekawa, że nie sposób oderwać się od lektury. Uwielbiam tę duszną i gęstą atmosferę, która wypływa z każdej ze stron. Małecki zbudował nieznośne wręcz napięcie wokół jednego wydarzenia z przeszłości, którego echo nigdy nie zgasło.

  Główna bohaterka jest złożoną osobowością, niedoskonałą fizycznie jak i psychicznie. Przedwcześnie osierocona przez matkę, wychowywana przez ojca policjanta i antypatyczną babkę. Wciąż na nowo próbuje składać swe chaotyczne życie, szarpie się, chwyta kolejne puzzle, podczas gdy inne wciąż wymykają się z jej rąk. Kochanka żonatego mężczyzny bez pracy, mieszkania, perspektyw, z przeszłością, która nie daje o sobie zapomnieć... Krok po kroku autor odkrywa przed nami tragiczne wydarzenia z lata 1986 roku.

  "Proste zbrodnie sprawiają najwięcej kłopotów".

  Małecki przemyca motyw przemocy wśród dzieci, robi to w sposób nieoczywisty, intymny i niezwykle bolesny. Jednak największy sprzeciw wywołuje we mnie przemoc z rąk osób nam najbliższych, z rąk, które powinny głaskać i tulić, nie zadawać śmiertelne razy. To jedna z tych historii, które pozostaną we mnie na dłużej.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 13 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Lalki zmory i potwory 0/5 Nasza cena:
29,52 zł 36,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Lalki zmory i potwory

Lalki, zmory i potwory to historia grupy przyjaciół, którzy od najmłodszych lat lubili spędzać ze sobą czas. Wchodzący w dorosłość pasjonaci wspinaczki skałkowej i fotografowania kolejne i być może ostatnie wspólne wakacje postanawiają spędzić razem. Mają to być ich „wakacje życia”, na których...
Skaza 5/5 Nasza cena:
25,03 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Skaza

Są ciała, nie ma zbrodni. Tylko krzyk z przeszłości domaga się prawdy. Zimą 2018 roku ze skutego lodem jeziora obok Chełmży zostają wyciągnięte zwłoki nastolatka. Patolog jest pewien, że śmierć chłopca nastąpiła w wyniku utonięcia. Znamion przestępstwa nie nosi też ciało starszego, bezdomnego...
Stulecie kryminału 5/5 Nasza cena:
30,32 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Stulecie kryminału

Osiemnaście mistrzowskich kryminalnych opowiadań. Opowieści o zbrodni i sprawiedliwości.   Historie policyjne inspirowane prawdziwymi zdarzeniami. Nie do zapomnienia.  W lipcu 1919 roku ogłoszono w Polsce dekret o powołaniu Policji i tym samym narodziła się polska kryminalistyka.   Od ponad stu lat...
Balladyna 3/5 Nasza cena:
20,86 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Balladyna

Już przeszłość zamknięta W grobach... Ja sama panią tajemnicy. Juliusz Słowacki, „Balladyna”, Akt V, Scena IV Balladyna ma wiele oblicz. Raz odcina głowę, bo taki ma kaprys; innym razem potrafi zabić po cichu, a winę zrzucić na kogoś innego. Jest pełna nienawiści i nie przebiera w środkach w...
Zadra 5/5 Nasza cena:
25,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zadra

Są kości i ślady, które rzucają nowe światło na tajemnicze zaginięcie pary studentów. Jednak zmowa milczenia trwa od lat. Kiedy w podchełmżyńskim Grodnie opadają wieczorne mgły, komisarz Bernard Gross bada sprawę odnalezionych w pobliskim lesie kości. Nowe tropy zaprowadzą go do sprawy zagadkowego...
Awers 5/5 Nasza cena:
25,44 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Awers

Dwunastka czołowych polskich autorów kryminalnych. Dwanaście miejsc, w których króluje zbrodnia. Idealne życie jest ułudą, a najpodlejsze czyny stają się udziałem nawet najlepszych z nas. Miejski krajobraz często przeobraża się w teatr niewyobrażalnych zbrodni, a ulice polskich miast spływają krwią...
Najgorsze dopiero nadejdzie 4/5 Nasza cena:
22,62 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Najgorsze dopiero nadejdzie

Śmierć to dopiero początek… Ponura toruńska jesień. Dziennikarz Marek Bener właśnie dowiedział się, że straci pracę. Jednym z jego ostatnich reporterskich zadań jest wyjazd do spalonego domu. Okazuje się, że zginął w nim dawny przyjaciel Benera, który przed laty uwiódł mu narzeczoną. Teraz...
Żałobnica 4/5 Nasza cena:
25,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Żałobnica

Zmarli zawsze zabierają tajemnice do grobu. Tym razem zrobili wyjątek. Gdyby to był idealny związek, Anna jeszcze długo nie wyszłaby z żałoby po wypadku męża i pasierbicy. Ale to nie było idealne życie. Ani idealne małżeństwo. Anna bowiem nie była idealną żoną i macochą. W pogoni za szczęściem...
Wada 5/5 Nasza cena:
25,03 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wada

Są sprawy pogrzebane dawno temu i świeże ślady świadczące o zbrodni. Tylko ciała brak. Groźne burze nad Chełmżą i nieznośne sierpniowe upały. Na leśnej polanie w pobliżu jeziora komisarz Bernard Gross trafia na pusty, zakrwawiony namiot. Stopniowo odkrywa wokół niego znacznie więcej śladów krwi....
Opowiem CI o zbrodni. Historie prawdziwe 5/5 Nasza cena:
28,05 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Opowiem CI o zbrodni. Historie prawdziwe

Prawdziwe zbrodnie. Prawdziwi mordercy. Prawdziwe kryminalne śledztwa. Najnowsza odsłona bestsellerowej serii OPOWIEM CI O ZBRODNI. Przygotowane przez autorów opowiadania powstały na bazie prawdziwych spraw kryminalnych, które omówione zostaną w uwielbianym przez telewidzów programie o tym samym...
Najgorsze dopiero nadejdzie wyd. kieszonkowe 4/5 Nasza cena:
9,35 zł 14,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Najgorsze dopiero nadejdzie wyd. kieszonkowe

Mistrzowska intryga. Charyzmatyczny i bezkompromisowy bohater. Polski kryminał w najlepszym wydaniu. Zgliszcza spalonego domu kryją w sobie ponurą tajemnicę. Marek Bener ma przed sobą ostatnie dziennikarskie zadanie. Nie wie jednak, że to początek kryminalnej gry, w którą zostaje uwikłany....
Wada wyd. kieszonkowe 5/5 Nasza cena:
12,22 zł 14,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wada wyd. kieszonkowe

Są sprawy pogrzebane dawno temui świeże ślady świadczące o zbrodni.Tylko ciała brak. Groźne burze nad Chełmżą i nieznośne sierpniowe upały. Na leśnej polanie w pobliżu jeziora komisarz Bernard Gross trafia na pusty, zakrwawiony namiot. Stopniowo odkrywa wokół niego znacznie więcej śladów krwi....
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula