Złączeni zemstą

Autor:

Cora Reilly

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 7
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2020
Wydawnictwo
Ilość stron
268
Nasza cena: 24,51 zł 38,90 zł Taniej o: 37%

Piąty tom serii okrzykniętej najlepszą zagraniczną serią mafijną!
Był jej karą. Losem gorszym niż śmierć.
Nikt nie wie, jak naprawdę ma na imię. Mówią na niego Growl, ale za plecami nazywają go Bękartem. Na gardle ma bliznę, której pochodzenia nikt nie zna. W jego spojrzeniu nie ma niczego ludzkiego. Bardziej przypomina zwierzę niż człowieka i nawet w szeregach mafii budzi strach.
Po tym, jak ojciec Cary okrada swojego szefa, bossa mafii w Las Vegas, drogi Cary i Growla się przecinają. Falcone oferuje Growlowi dziewczynę w podziękowaniu za jego usługi. I tak Bękart, który zawsze dostawał resztki, zostaje wyróżniony.
Cara jest jego i może z nią zrobić, co zechce.
Opis pochodzi od wydawcy.
Recenzje (7)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Wiele razy pisałam Wam, że seria mafijna Cory Reilly podoba mi się najbardziej ze wszystkich tych historii z wątkiem niebezpiecznych rozgrywek. Ta autorka wie jak pisać, skupiać uwagę czytelnika i tworzyć piękne emocje. Cieszę się, że jej seria wciąż zdobywa nowe tomy, ponieważ nie muszę rozstawać się z ulubionymi bohaterami.

  Zazwyczaj nie jestem fanką tak rozległych serii, ale tutaj na jej korzyść przemawia nie tylko dobre pióro Reilly, ale i stosunkowo krótkie treści. Historie oscylują w okolicy trzystu stron, więc śmiało można je przeczytać przy jednym posiedzeniu, szczególnie, że faktycznie można się w ten świat porządnie wciągnąć. Autorka tworzy fantastyczny klimat, mocny i dosadny, trochę niebezpieczny i mocno naelektryzowany namiętnością przez co aż chce się czytać dalej, zagłębiać w en dobrze nakreślony świat z nowymi zasadami, wartościami i wątpliwie moralnymi zachowaniami.

  Każda z nas jeśli nie otwarcie, to chociaż skrycie, marzy o łobuzie, mężczyźnie szalonym, bezwzględnym, gotowym potrząsnąć światem i jednocześnie niezwykle czułym, oddanym swojej ukochanej. Cora Reilly właśnie to nam proponuje - pozwala wejść do świata niebezpiecznych i namiętnych mężczyzn, którzy wkradają się w umysł czytelniczki i choć na chwilę pozwalają zaspokoić jej marzenia. Uwielbiam to w całej serii, możliwość oderwania się od rzeczywistości, chwilowego zatracenia, poczucia, że ta lektura pisana jest specjalnie dla nas.

  Każda książka z serii jest inną historią, ale dorównującą swojej poprzedniczce jakością. Nie będę więc się rozdrabniać, nie będę pisać jak wspaniali są bohaterowie, jak dojrzali i wiarygodni oraz jak wiele jest tutaj emocji. To musicie poczuć na własnej skórze do czego serdecznie Was zachęcam. Powiem tylko, że ta historia wciąga na całego, piąty tom wcale nie zwalnia akcji, opowiada o Growlu, którego prawdziwego imienia nikt nie zna oraz o Carze, której ojciec posunął się o krok za daleko. Ich drogi się przecięły i choć ON przypominał bardziej zwierzę niż człowieka - ona poznała jego prawdziwe oblicze.

  "Złączeni zemstą" to historia kolejnej pary, której losy nie są nam obojętne ani przez minutę. Intrygująca, niebanalna, zasługująca po raz kolejny na miano najlepszej serii mafijnej. Jestem pod dużym wrażeniem potencjału i talentu Reilly, ale po tym czasie już nie dziwi mnie jej umiejętność operowania słowem czy uczuciami. Polecam zachować chronologię czytania, ale nawet i bez tego ta seria ma siłę przebicia.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  “Po pewnym czasie inaczej zaczyna się odczuwać ból. Staje się znajomy, prawie jak przyjaciel. Przestajesz się go bać, a nawet zaczynasz lubić. “

  Naprawdę nie chciałam tego, aby ta książka się skończyła! I choć ta historia nie była idealna, to chyba stała się moją ulubioną częścią całej serii! Chociaż… już sama nie wiem, Cora Reilly potrafi wzbudzić we mnie sprzeczne emocje i chyba nigdy nie będę zdecydowana co do ulubionej książki bo wraz z każdą nową częścią serii Złączeni mam wrażenie, że to właśnie ta najnowsza jest najlepsza.

  Cara za przewinienie swojego ojca, zostaje oddana Growlowi, jako nagroda za jego usługi. Dla niej jest to kara, ale dla Growla, jest to wielkie wyróżnienie, ponieważ pierwszy raz otrzymuje coś, co w inny przypadku nigdy nie należałoby do niego. Mimo tego iż Cara odczuwa strach wobec Growla, nie da się ukryć tego, że czuje do niego równie wyraźny pociąg, poprzez jego atrakcyjność. Growl natomiast od razu zaczyna odczuwać wobec Cary zaborczość i opiekuńczość.

  Początkowo ich związek był czysto fizyczny, co dla mnie było po prostu grzeszną przyjemnością, ponieważ miłość, zakradła się do nich powoli, aż w końcu oboje zdali sobie sprawę, że nie potrafią bez siebie żyć.

  Postać Cary była zaskakująco silna, od chronionej kobiety przed kontaktami cielesnymi z innymi mężczyznami, przeszła do walki z własnymi moralami i instynktami, a także z Growlem. I choć przyjmowała to ze spokojem, momentami można było odczuć, że nie jest do końca pewna swoich uczuć wobec niego, jednak jako bohaterka była według mnie świetna!

  Złączeni zemstą to kolejna wspaniała historia spod pióra Cory Reilly, którą serdecznie polecam! Mam nadzieję, że niedługo poznamy również historię Talii!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Złączeni zemstą" to kolejna część mojej ulubionej serii mafijnej. Czy i tym razem autorka mnie czymś zaskoczyła? Oczywiście, fantastyczna jak pozostałe części

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Złączeni zemstą” to piąty tom mafijnego cyklu Born in Blood Mafia autorstwa Cory Reilly, którego uwielbiam. Autorka potrafi nas zaskakiwać, nie boi się ukazać okrucieństwa i brutalności w świecie, który jest nam obcy. Dotychczas przedstawiła nam bohaterów wpływowych, nieskazitelnych, takich, którzy zamieszkują Nowy York, czy Chicago, poznaliśmy zarówno wpływowych przywódców, jak i dobrze urodzonych żołnierzy. Tym razem Cora Reilly zaprosiła nas na wycieczkę do Las Vegas. Kogo przyjdzie nam poznać?

  Człowiek jest istotą, która mimo upływu lat, potrafi popełnić błędy, nie zawsze zwraca uwagi na te, które popełniają inni, aby zwyczajnie wyciągnąć z nich naukę. Czasami człowiek brnie w bagno wiedząc, że źle się to skończy, jednak nie potrafi się powstrzymać, pokusa jest zbyt wielka, a dobra materialne i zapewnienie rodzinie bytu są zbyt potrzebne, aby utrzymać wybrane standardy. Czasami jednak zapominamy o konsekwencjach, a biorąc coś, co do nas nie należy ściągamy nie tylko na siebie, ale i a własną rodzinę, która nam zawierzyła. Co jeśli ten, przeciwko komu występujemy jest na tyle potężny, że nie jesteśmy w stanie się ochronić przed jego gniewem?

  Mafia rządzi się swoimi prawami, ci potężni siedzą u władzy, trzymają w garści tych mniejszych, którzy muszą grać dokładnie tak, jak tego od nich oczekują. Capo zarządza nimi, bywa łaskawy, ale czasem bardzo surowy, zwłaszcza, kiedy ktoś chce go wystawić, oszukać i zakpić. Mafia nie zapomina, za zdradę trzeba słono zapłacić. Nie jedni z pewnością próbowali takiego zagrania i jakoś im to umknęło, może się udało, ale żyli w niewiedzy, z której strony i kiedy nadejdzie ostry cios. Zawsze nadejdzie, kłamstwo nie może trwać wiecznie, czasem wystarczy jedno słowo, a dodanie dwa do dwóch rozwiązuje każdą tajemnicę.

  Główną bohaterką książki ,,Złączeni zemstą” jest Cara, młoda dziewczyna, która jest córką jednego z członków Camorry. Oznacza to, że tak naprawdę nigdy nie była wolna i nigdy z resztą nie będzie. Musiała robić to, czego od niej oczekiwała Rodina. Żadne ustępstwo od reguł nie wchodziło w grę. Musiała być idealna w każdym calu, grzeczna i nie wtrącać się, kiedy nie musiała. Dziewczyna została ukształtowana dokładnie tak, jak tego od niej wymagano. Kim była naprawdę? Czy cechy, które w sobie wykształciła, mające przynieść jej korzyść w świecie mafii, były tymi prawdziwymi? Ciężko to stwierdzić, kiedy jest się pilnowaną tak bardzo, że wydaje się to być stopniowo nierealne i oderwane od normalnego życia. Cara jest ciekawą dziewczyną, ciężko ją jednostajnie określić, nie była do końca zadowolona z tego, że o jej życiu decydowali inni, chociaż nie potrafiła się sprzeciwić i walczyć o swoją wolność. Dziewczyna ma wyjść za mąż za Cosima mężczyzny, który w mafii zajmuje bardzo wysokie stanowisko. Nic do niego nie czuje, jednak na przyjęciu, które odbywa się u szefa jej ojca, dostrzega tajemniczego mężczyznę, który jest bardzo niebezpieczny. Mówią na niego Growl.

  Growl jest najlepszym egzekutorem bossa mafii z Las Vegas, najlepszym człowiekiem do wykonania brudnej roboty. Nie ma nikogo lepszego od niego w pozbawianiu niewygodnych ludzi życia. Niewiele o nim wiadomo, tak do końca. Nikt nie traktuje go jak człowieka, jakby odebrano mu ten przywilej i uczyniono bezduszną maszyną, która, kiedy trzeba pociąga za spust. Czy słusznie? Czy w mężczyźnie jest coś więcej? Nazywają go Bękartem, nie pasuje do ich przyjęć, traktowany jest dużo gorzej niż inni. Nigdy się z nimi nie zrówna, ale też desperacko o to nie zabiega. Zna swoje miejsce, a kiedy trzeba potrafi dosadnie pokazać, że budzi grozę.

  ,,Złączeni zemstą” jest jedną z tych powieści, w których napięcie wzrasta powoli, jakby autorka zdecydowała się je nam dozować. Powieść nie jest zbyt obszerna, ale mi to nie przeszkadzało, czytałam ją z równym zaangażowaniem jak poprzednie tomy tego znanego, mafijnego cyklu Born in Blood Mafia. Ta seria mi się nie nudzi i mam wrażenie, ze Wam także. Z każdą kolejną częścią Cora Reilly zdaje się rozkwitać, nabierać pewności w kreacji bohaterów i historii, które chce nam przedstawiać. Scen ze zbliżeniem nie ma zbyt wiele, nie przysłaniają wydarzeń i stanowią miły dodatek.

  „Złączeni zemstą” najlepiej czytać, jako piąty tom, ponieważ łączy się w pewien sposób z poprzednimi tomami, otrzymacie tutaj mafijne porachunki, sensację, lejącą się krew i uczucie, które być może ma szansę przetrwać.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Złączeni zemstą” to piąty tom słynnej serii mafijnej Born in Blood Mafia Chronicles.

  „Będę kąpać się w krwi moich wrogów i karmić się ich strachem”

  Mówią na mnie Growl, ale tak naprawdę nikt nie wie jak mam imię. Jestem postrachem dla wrogów ale boją się mnie również ci dla których pracuję. Blizna na moim gardle przypomina mi, że nikomu nie można ufać. Póki nie pojawiła się ona – Cary.

  Cary na przyjęciu zwraca uwagę na tajemniczego i niebezpiecznego mężczyznę którym okazuje się - Growl. Nie sądzi, że kiedykolwiek przyjdzie go jej jeszcze spotkać. Ale się myli. Z dnia na dzień straci wszystko i to przez swojego ojca. Teraz ku przestrodze i za karę, dziewczyna zostaje podarowana Growlowi jako prezent. Ale wie, że nie może się poddać i zrobi wszystko by uratować matkę i siostrę. Więc postanawia przeciągnąć mężczyznę na swoją stronę. Ale czy jej się to uda? A może odkryje jaki naprawdę jest mężczyzna? I co się stanie gdy kara okaże się być darem dla obojga?

  Kiedy zaczęłam czytać nie potrafiłam się oderwać od niej, a kartki same się obracały. Autorka daje nam przyjemność poznania myśli, emocji, uczyć i historii Cary i Growla z ich perspektywy. Co sprawia, że książka jest niesamowita. Jest to zupełnie inna historia niż poprzednie ale okazuje się, że mają wspólny wątek z przeszłości który będziemy mogli poznać. Nic więcej wam nie powiem;) Więc zostaje wam tylko ją przeczytać. Tak jak w poprzednich częściach i w tej nie zabraknie akcji, tajemnic, krwi, zbrodni, uczuć, pożądania, scen erotycznych przyśpieszających bicie serca. Całą serie „Złączonych” pokochałam, a autorka za każdym razem potrafi zaskoczyć nas czymś nowym i wciąga nas w swój świat.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

Warto zwrócić uwagę na...
Złączeni pokusą. Born in Blood Mafia Chronicles. Tom 4 5/5 Nasza cena:
24,51 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Złączeni pokusą. Born in Blood Mafia Chronicles. Tom 4

Liliana Scuderi zakochała się w Romero od pierwszego wejrzenia i mimo upływu lat jej uczucia wobec niego się nie zmieniły. Teraz, kiedy jest już w wieku, w którym według mafijnych standardów może wziąć ślub, ma nadzieję, że w przeciwieństwie do swoich sióstr sama będzie mogła wybrać sobie męża.
Złączeni nienawiścią. Born in Blood Mafia Chronicles. Tom 3 5/5 Nasza cena:
24,51 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Złączeni nienawiścią. Born in Blood Mafia Chronicles. Tom 3

Niecierpliwie wyczekiwana historia niezwykle niebezpiecznego mafiosa Matteo i niepokornej Gianny! Gianna obiecała sobie, że nigdy nie podzieli losu swojej siostry Arii, która została żoną zupełnie obcego mężczyzny. Tak nie będzie wyglądała przyszłość Gianny, choćby miała zapłacić za to własną...
Złączeni honorem. Born in Blood Mafia Chronicles. Tom 1 5/5 Nasza cena:
24,51 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Złączeni honorem. Born in Blood Mafia Chronicles. Tom 1

Nawet w piersi zimnego drania bije serce. Ona zamierza wślizgnąć się do jego. Aria Scuderi, pochodząca z jednej z najbardziej wpływowych rodzin mafijnych w Chicago, walczy o niezależność, mimo że dziewczyny w jej świecie nie mają prawa decydować o sobie. W wieku zaledwie piętnastu lat rodzice...
Złączeni obowiązkiem. Born in Blood Mafia Chronicles. Tom 2 5/5 Nasza cena:
24,51 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Złączeni obowiązkiem. Born in Blood Mafia Chronicles. Tom 2

Drugi tom serii mafijnej, która wzbudziła uwielbienie wśród polskich czytelniczek. Żona Dantego Cavallaro zmarła cztery lata temu. A teraz, kiedy mężczyzna ma zostać najmłodszym donem chicagowskiej mafii, będzie potrzebował nowej żony. Do tej roli została wybrana Valentina. Nie była ona już panną,...
Zemsta ma twoje imię 5/5 Nasza cena:
27,42 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zemsta ma twoje imię

Miłość to gra. Nie zawsze uczciwa, a czasem nawet niebezpieczna! Ian Ralf Tott, właściciel hotelowego imperium, to prawdziwy król życia. Jest bezwzględny zarówno w uczuciach, jak i w interesach, do tego uważa się za nowe wcielenie Jamesa Bonda. Bez skrupułów wykorzystuje i porzuca kobiety, a od...
Zemsta 5/5 Nasza cena:
27,31 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zemsta

Zemsta to wybuchowa mieszanka tajemnicy, akcji i pożądania.Ona ucieka przed mafijną zemstą. On gotów jest na wszystko, żeby ją uratować. Oboje stąpają po kruchym lodzie…Marie Solay znalazła się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Jej najbliżsi zostali zamordowani, a ją samą ścigają bezwzględni...
Zemsta Wilka 0/5 Nasza cena:
27,80 zł 32,70 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zemsta Wilka

Koniec lat 80., czasy niespokojne politycznie i gospodarczo w Polsce. Dopiero co awansowany na podpułkownika Szczęsny rozwiązuje ostatnie zadanie w swojej karierze. W jednym z warszawskich parków ginie młody elektronik, Jerzy Ilnicki. Niebawem zamordowany zostaje kolejny mężczyzna. Milicja nie może...
Zemsta i przebaczenie tom 3. Rzeka tęsknoty 5/5 Nasza cena:
29,67 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zemsta i przebaczenie tom 3. Rzeka tęsknoty

Kolejne lata wojny odzierają mieszkańców Europy ze złudzeń na rychłe jej zakończenie. Nie tylko na terenie Polski ludzie stykają się z okrucieństwem, także wycieńczająca wojna na wschodzie odkrywa barbarzyńskie praktyki, gdzie pojęcie człowieczeństwa zostaje zdewaluowane i ludzkie życie wydaje się...
Zemsta i przebaczenie Tom 1 Narodziny gniewu. Otchłań nienawiści 5/5 Nasza cena:
39,02 zł 45,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zemsta i przebaczenie Tom 1 Narodziny gniewu. Otchłań nienawiści

Joanna Jax, Zemsta i przebaczenie tom 1 (Narodziny gniewu i Otchłań nienawiści) - oprawa miękka Tom 1: Julian Chełmicki i Emil Lewin są przyrodnimi braćmi, ale oprócz wspólnego ojca dzieli ich wszystko – pozycja społeczna, stopień zamożności, wyznawane wartości. Dzień, w którym dwaj młodzi chłopcy...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula