"Zawsze będę Cię kochać" to autobiograficzna powieść o żałobie po stracie dziecka. Nowe wydanie!
Śmierć to rzecz nieuchronna. Od początku życia, a już na pewno wówczas, gdy kończy się czas beztroskiego dzieciństwa, musimy oswoić się z tym faktem. Umrzemy, pożegnawszy wcześniej wielu naszych bliskich. Odejdą więc dziadkowie, rodzice, później zaczną odchodzić osoby z naszego pokolenia. To naturalne. Lecz śmierć dziecka, które umiera przed rodzicem, naturalną rzeczą nie jest. To szok, z jakim nie sposób się pogodzić. To strata bolesna tym bardziej, że wraz z dzieckiem umiera również ta cząstka nas samych, która miała trwać po naszej śmierci.
"Zawsze będę Cię kochać" to wstrząsający zapis procesu żałoby, a zarazem poruszająca historia relacji między matką a córką. Oparta na faktach powieść stworzona z maili, które matka wysyła do nieżyjącego dziecka. Wysyła je jakby siłą rozpędu, bo przecież Renata i Anastazja tak właśnie komunikowały się od dawna. Tylko że teraz na e-maile nikt już nie odpisuje. Renata pisze w nich o swoim bólu i o zmaganiach z codziennością. Pisze też o tych wszystkich wspomnieniach, cudownych chwilach, które chce się pielęgnować i przywoływać jak najczęściej. Bo chociaż pamięć jest zawodna, to przecież jedynie tu ta, która odeszła, pozostaje ciągle żywa.
O autorce
Teresa Monika Rudzka przyszła na świat we Wrocławiu, na stałe związana jest natomiast z Lublinem. To pisarka, dziennikarka i recenzentka o pokaźnym i różnorodnym dorobku literackim. Jej pierwsza książka, "Bibliotekarki", będąca satyrycznym obrazem środowiska, ukazała się w 2010 roku. Jej kolejno wydane powieści obyczajowe to "Singielka" i "Kuzyneczki". W książce "Zawsze będę Cię kochać" opisała własne bolesne przeżycia związane ze śmiercią córki. Temat straty osoby bliskiej zawarła również na kartach powieści młodzieżowej "Wszystkie dżinsy M." W organizowanym przez siebie konkursie Komitet Ochrony Praw Dziecka uznał tę powieść książką roku (2017). Pisarka ma w swoim dorobku powieść kryminalną "Ona przyszła ostatnia" i pełną humoru, romantyczną książkę "Mogło być gorzej".