Zapomnij o nim

Średnia: 4.6 Ilość ocen: 5
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
304
Rok wydania
2019
Inne wersje (2)
eBook, mobi, epub
za 27,20 zł
Audiobooki mp3
za 25,83 zł
Nasza cena: 33,12 zł 39,90 zł Taniej o: 17%

Miłość wszystko wybacza, ale czy na pewno?

Artur jest człowiekiem poukładanym i solidnym. Narzeczona, praca, mieszkanie. I konkretne plany na przyszłość. Wciąż jednak – sam nie wie dlaczego – wraca myślami do nieznajomej ze sklepu, której próbował pomóc.

Anna myślała, że ma wszystko. Spokojna praca w rodzinnej firmie, przygotowania do ślubu, dziecko w drodze. Jedno wydarzenie wszystko zmienia. Zostaje sama z mnóstwem pytań bez odpowiedzi.

Ewelina zjawia się w Zamościu z jedną walizką w ręce. I jednym celem: chce odnaleźć mężczyznę, w którym się zakochała. I który jest ojcem jej dziecka. Sama, bez pracy, próbuje sobie radzić w nowej rzeczywistości.

Trzy osoby w przełomowym momencie życia. Co się wydarzy, gdy ich ścieżki się przetną? Czy uda im się wykorzystać swoją szansę? I czy miłość będzie miała też jasną stronę?

Zapomnij o nim to piąta powieść Małgorzaty Garkowskiej, autorki docenionych przez czytelników książek: Układanka z uczuć, Spotkamy się przypadkiem, Czego nie powiedziałam i Życie w spadku.

Recenzje (5)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Hej Kochani🎀 Nie ukrywam, że nazbierało mi się zaległości jeśli chodzi o bierzące recenzje książek, więc spieszę już dzisiaj w tą grudniową niedziele z kolejną relacją moim zdaniem naprawdę ciekawej opcji na te zimowe długie wieczory.

  Było to moje pierwsze spotkanie z Małgorzatą Garkowską, i jak już wstępnie podejrzewałam zostanie ona wpisana na moją listę polskich autorów których karierę muszę uważnie śledzić. „Zapomnij o nim” to historia bardzo emocjonalna, która wylała z moich oczek kilka łez, od której wręcz nie mogłam się oderwać. Chodź wydawać mogłoby się iż historia w niej przedstawiona jest bardzo życiowa i wielce prawdopodobna, jednocześnie z drugiej strony zauważyłam w niej zbyt dużo „zbiegów okoliczności” które nieco zniekształcają jej obraz. Nie mniej nie przeszkadzało mi to w zbyt dużym stopniu, dałam się po prostu ponieść tej niecodziennej opowieści. Kilku bohaterów, kilka zupełnie innych dróg życiowych które krzyżują się w najmniej spodziewanych okolicznościach. Takie połączenie, w tym przypadku sprawdziło się naprawdę dobrze, a ja nie zdradzając wam jej szczegółów zapraszam do jej lektury.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Dzisiejsza recenzja przedstawia powieść obyczajową autorstwa docenionej Małgorzaty Garkowskiej pod tytułem „Zapomnij o nim”. To powieść o tym, że nie tylko nieszczęścia chadzają parami, ale także nie zawsze to, co się wydaje stałe, nie jest grą pozorów. Nie wszystko, co nam się wydaje jest silne i niezłomne okazuje się bez wad. W życiu często ludzie przywdziewają swoje maski, robią dobrą minę do złej gry. Prawda często wychodzi na jaw, co będzie, kiedy inni rozgryzą to, co staraliśmy się ukryć? Losy ludzkie są ze sobą splecione, nigdy nie wiadomo, kogo uda nam się spotkać, kto pociągnie za tą delikatną nić.

  W opowieści „Zapomnij o nim” mamy kilku bohaterów, akcja powieści rozpoczyna się pewnego zimowego dnia w Zamościu. Pozornie niewinnie, jednak szczegóły, które poznamy w trakcie opowieści ukażą, że tak wcale nie jest. Kobieta w zaawansowanej ciąży z zamiarem dokonania zakupu wchodzi do jednego butików odzieżowych. Anna, bo tak na imię kobiecie chce kupić kilka konkretnych rzeczy, jednak nie jest zainteresowana szczegółami, jak wzór, kolor i moda. Życie Anny nie należy do najłatwiejszych, dlatego takie zbyteczne rzeczy nie zaprzątają jej w obecnym stanie głowy. Źle się czuje i traci przytomność w sklepie, jeden z mężczyzn, który akurat tam się pojawił z kobietą u boku, reaguje i próbuje udzielić jej pomocy. To wydarzenie sprawia, że Artur często wraca myślami do niej, jakby nie potrafił wyrzucić z głowy Anny.

  Anna jest młodą kobietą, która pracowała w rodzinnej firmie, jednak pozornie szczęśliwe życie z ukochanym zaczęło się sypać w chwili, kiedy popełnił samobójstwo pozostawiając ją samą w ciąży. Myślała, że ma wszystko, czego potrzebowała, jednak świat usunął jej się spod stóp. Jedna śmierć przyciągnęła do siebie kolejną sprawiając, że odczuwany ból jest nie do zniesienia. Czy jeszcze, kiedyś odzyska siłę? Czy będzie potrafiła walczyć o siebie i szczęście, na które zasługuje?

  Artur jest bardo poukładanym, młodym człowiekiem. Układa sobie życie i cieszy się z tego, jak każdy normalny mężczyzna. Ma stabilną pracę, piękną narzeczoną i mieszkanie, los chciał, aby w jego życiu pojawiła się Anna. Mimo twardego stąpania po ziemi, jego myśli ciągle wracają do niej. Przeznaczenie postawiło przed nim kłopoty, kolejne przeszkody dotyczące osobistego życia, które nie łatwo będzie mu przeskoczyć.

  Ewelina jest młodą dziewczyną, nico marzycielską i zjawia się w Zamościu mając ze sobą walizkę, jej marzeniem jest odnalezienie pewnego mężczyzny, którego mocno pokochała. Jest ON także ojcem jej dziecka, dlatego chęć znalezienia go jest jeszcze większa. Ewelina nie ma z czego żyć, nie pracuje, a z niespełnionej miłości nie będzie w stanie opłacić rachunków. Czy jej się powiedzie? Czy jest sens szukać kogoś, kto nie chce zostać znaleziony? Tchórz zawsze pozostanie tchórzem, nie można nikogo zmusić do miłości, czy Ewelina to dostrzeże?

  „Zapomnij o nim” jest powieścią, która dotyka trudnych tematów, począwszy od żałoby, straty, złamanego serca, porzucenia i zdrady. Autorka wykreowała piękną i wzruszającą opowieść, która zmusza czytelnika do zastanowienia się nad własnym życiem. Strata dotyka każdego, nie ważne jaki ma się stan konta, ile planów i marzeń, zawsze przychodzi z Nienacka. Życie polega na tym, aby potrafić sobie radzić w każdej sytuacji, nie tylko w tych, które potrafimy przewidzieć.

  To smutna, ale dająca nadzieję historia, z której można wyciągnąć naukę, że po każdej gwałtownej ulewie w końcu doczekamy się słonecznych dni. Małgorzata Garkowska namawia czytelnika do ważnych refleksji, zrzuca na swoich bohaterów trudne problemy, wydarzenia, które rozdzierają serce, ale także daje im nadzieję.

  Książkę polecam fanom autorki, a także miłośniczkom powieści obyczajowych z przesłaniem.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  ,,Pytania, ciągle pytania. Nie dają spokoju, bo nie ma na nie odpowiedzi. Można jedynie próbować przygnieść je kurzem czasu. Odłożyć w miejsce, gdzie nie zagląda się zbyt często, najlepiej wcale. Zamknąć kluczem pewności, że los tak chciał, że tak miało być, że przeznaczenie każdemu Bóg zapisał w gwiazdach i człowiek nie jest władny, by je odmienić''.

  To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i na pewno nie ostatnie. ,,Zapomnij o nim'' urzekła mnie swoją prostotą, lekkością w odbiorze. Opowiada o prawdziwym życiu w tych jasnych i ciemnych barwach. Autorka pokazuje świat takim, jakim jest, nie ubarwia go, nie koloryzuje. Ukazuje go w taki sposób, że każdy czytelnik może się z nim utożsamić, każde wydarzenie jakie miało miejsce w powieści może się zdarzyć naprawdę. Czytając, miałam takie wrażenie, jakby jej historia miała miejsce w rzeczywistości.

  To opowieść z życia wzięta. Nostalgiczna, refleksyjna, okraszona szczyptą magii, ciepła, czułości i miłości. Los bywa często przewrotny i tutaj w powieści pokazuje swoją siłę. Łączy ze sobą trzy osoby, splata ich historie w jedno, ukazując to, że na świecie istnieją ludzie, którzy wyciągną pomocną dłoń, nie oczekując nic w zamian. Uświadamia, że nic nie dzieje się bez przyczyny, wszystko ma swoje miejsce i to od nas zależy jaką drogą podążymy. Czy będziemy walczyć o nasze szczęście, czy po prostu się poddamy. Czy przyjmiemy wyciągniętą rękę, czy będziemy szli w zaparte?

  W książce poruszane są tematy samotności, utraty bliskiej osoby, pokazuje sposoby radzenia sobie z bólem, cierpieniem, pojawiają się tajemnice, trudne relacje między ludźmi, zdrada, przyjaźnie, miłość, choroba i bezinteresowna pomoc. Każdą kolejną stronę pochłania się w szybkim tempie, zostaje się wciągniętym w historię od pierwszej linijki. Autorka przelewa rozmaite emocje, czytelnik przeżywa to, co dzieje się w powieści. Złości się, gdy dzieje się źle i raduje, gdy szczęście wraca na odpowiednie tory. ,,Zapomnij o nim'' posiada wyraziste, prawdziwe, namacalne postacie. Z krwi i kości. Obserwujemy ich w kryzysie i w momentach radości. Można łatwo się z nimi utożsamić, dzięki czemu kibicujemy im we wszystkich etapach życia. Trzymamy za nich kciuki, by ich wspólna historia zakończyła się szczęśliwie. To taka książka, która zadaje ból, daje mocnego kopa w cztery litery, ale też jest lekiem na skaleczone serce.

  Czytając, momentami uśmiechałam się sama do siebie i czułam, jak wewnątrz mnie rozlewa się przyjemne ciepło. Wszystko jest po coś, ale to od nas zależy, jak zapiszemy tę białą kartkę naszego życia. To książka na jeden wieczór, ale jej historię zapamiętuje się na bardzo długo. Gorąco polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Anna to młoda kobieta, pracująca w rodzinnej firmie. W chwili, gdy ją poznajemy, jej ukochany popełnia samobójstwo oraz dochodzi do poronienia ich wspólnego dziecka. Jest w żałobie. Jej rodzice udają przed nią szczęśliwe małżeństwo, lecz to tylko pozory.

  Artur - mężczyzna, który na pozór jest szczęśliwy. Ma narzeczoną, pracę na zmiany, mieszkanie oraz ukochanego ojca. Pewnego dnia wszystko zaczyna się "sypać". Wracając do domu po pracy znalazł swoją dziewczynę z innym chłopakiem. Niedługo po tym stracił pracę, a później ukochanego ojca, który zmarł.

  Ewelina jest to młoda dziewczyna, mieszkająca na wsi. Żyje sama z matką. Pewnego dnia poznaje chłopaka, w którym się zakochuje i z którym zachodzi w ciąże. Chłopak znika, a ona postanawia wyjechać do miasta, aby znaleźć pracę i mieszkanie. Początkowo nie jest to takie proste, lecz później los się do niej uśmiecha.

  Jak połączą się losy bohaterów? Czy będą oni szczęśliwi mimo tylu tragedii, które ich dotknęły? Przeczytajcie tę historię koniecznie...

  Ludzie tacy nie są, zawsze czegoś chcą dla siebie.

  Pomagają tylko wtedy gdy widzą korzyść.

  Małgorzata Garkowska stworzyła piękną, wzruszającą historię, która daje czytelnikowi wiele do myślenia. Nigdy nie jest tak, że całe życie jest dobrobyt. Gdy wydaje nam się, że mamy już wszystko tzn piękny dom, pracę, rodzinę, dzieci, nagle przychodzi choroba, utrata kogoś bliskiego, rozwód, kryzys itd. Nasze życie zmienia się wtedy diametralnie. Można go porównać do sinusoidy. Raz jest się na górze, a raz na dole. Ważne, aby z każdą przeciwnością losu umieć sobie poradzić.

  Kreacje bohaterów nie są przekoloryzowane. Autorka wykreowała ich w sposób bardzo realistyczny. Na pierwszy rzut oka wysuwa się wielki wachlarz emocji, dzięki czemu czytelnik lepiej może odczuć na własnej skórze emocje, jakie targają bohaterami.

  "Zapomnij o nim" to historia wzruszająca, ale także dająca nadzieję na lepsze jutro. Autorka pokazuje, iż każdy człowiek zasługuje na szczęście. Ukazuje nam, iż po burzy i ciemnych chmurach, zawsze przychodzi słońce i niebieskie niebo.

  Polecam w 100%

  Moja ocena książki: 8/10

  więcej na [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Miałam ogromną przyjemność objąć Patronatem Medialnym wyjątkową książkę, która skradła moje serce, zostawiła z wieloma refleksjami na temat życia.

  ,,Zapomnij o nim" wywołuje silne emocje już od pierwszych stron. Mamy okazję poznać Anię, Artura oraz Ewelinę, którzy byli sobie obcymi, przypadkowymi ludźmi, to los tak pokrzyżował ich drogami, że zdali sobie sprawę, że mają ze sobą więcej wspólnego niż myśleli. Autorka nie oszczędza bohaterów, ani na chwilę, muszą mierzyć się z ogromną stratą, zdradą, czy chorobą. Nic tu nie jest przekoloryzowane, życie jest takie z jakim musimy się mierzyć na co dzień. Raz nam jest dane, że nasza życiowa wędrówka jest z górki, są i momenty pod górę. Ważne jest, aby mieć w sobie siłę do walki z każdą przeciwnością losu.

  Historia stworzona przez panią Małgorzatę, powoduje szybsze bicie serca już od pierwszych stron, nie pozwalając mu zwolnić do samego końca. Autorka stworzyła bohaterów prawdziwych z całą paletą emocji. Każdy czytelnik z może odnaleźć w nich cząstkę siebie. ,,Zapomnij o nim" to piękna, wzruszająca opowieść, dająca nadzieję tym, którzy ją stracili. W chwili zwątpienia warto pamiętać, że wreszcie los się do nas uśmiechnie, a czas zagoi najgorsze rany. Czasami również nie zdajemy sobie sprawy, ile cierpienia skrywa przypadkowo spotkana przez nas osoba i z pozoru obca może mieć z nami więcej wspólnego niż się spodziewaliśmy.

  Ludzie czasami żyją w bańce, nie dopuszczając do siebie prawdy. Udają, że nie widzą pewnych rzeczy, kiedy bańka pęka ich dotychczasowy świat się rozpada. Czas, zawsze na wszystko potrzebny jest czas, na miłość, cierpienie, samotność, radość i szczęście nic w naszym życiu nie dzieje się bez przyczyny.

  Jeśli szukacie powieści obyczajowej niebanalnej z ogromną ilością emocji i sporą dawką życiowej mądrości to ,,Zapomnij o nim" jest dla Was.

  Idealna lektura na jesienny wieczór, polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Puzzle 20 maxi - Animals on the Farm CASTOR Castorland 0/5 Nasza cena:
23,22 zł 25,63 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Puzzle 20 maxi - Animals on the Farm CASTOR Castorland

Puzzle konturowe maxi 20 elementów. Zwierzęta na farmie.Przedstawione puzzle to propozycja dla najmłodszych miłośników układania. Puzzle konturowe składają się z bardzo dużych elementów, których dopasowanie nie powinno sprawić problemu nawet dwulatkom. Barwne ilustracje pomogą dziecku w odkryciu...
eBook Więcej niż on. Więcej. Tom 3 mobi epub 0/5 Nasza cena:
26,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Więcej niż on. Więcej. Tom 3 mobi epub

Romantyczna powieść Jay McLean, autorki bestsellerów "Więcej niż ona" i "Więcej niż my" Każdego ranka masz wybór: możesz dalej śnić lub obudzić się i ruszyć w pogoń za marzeniami. Będę żyć dla siebie i tylko dla siebie. Randki były naprawdę ostatnią rzeczą, na jaką miałam teraz ochotę. A powinnam...
Każdemu jego śmietnik 0/5 Nasza cena:
26,18 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Każdemu jego śmietnik

Oto zbiór tekstów, których głównym bohaterem jest śmieć. Ten domowy i wysypiskowy, patriotyczny i zagraniczny, niechciany i pożądany. Jednym słowem – literacka hałda mistrzowsko posortowanych zachwytów nad pięknem nieoczywistym i lamentów nad zdewastowaną planetą. Pokaż mi swój śmieć, a powiem ci,...
Audiobook Doktor Dolittle i jego zwierzęta mp3 0/5 Nasza cena:
13,60 zł 16,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Doktor Dolittle i jego zwierzęta mp3

Dawno, dawno temu w małym miasteczku Puddleby żył sobie pewien dobroduszny doktor nauk medycznych John Dolittle. Któregoś dnia postanowił porzucić praktykę lekarską, by nieść ulgę w cierpieniu chorującym zwierzętom. Poza tym posiadał niezwykły dar – potrafił z nimi rozmawiać. Pewnego razu do...
Ćwiczenia z Ą Ę, DŻ DŻDŻ, EM, EN, OM, ON 0/5 Nasza cena:
16,38 zł 18,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ćwiczenia z Ą Ę, DŻ DŻDŻ, EM, EN, OM, ON

Materiał zaproponowany w publikacji można wykorzystać podczas terapii pedagogicznej, zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych. Dzięki ćwiczeniom uczeń przede wszystkim utrwali prawidłową pisownię i zasady obowiązujące w języku polskim. Dodatkowo między innymi będzie doskonalił syntezę i analizę literową,...
Napoleon i jego epoka T.2 0/5 Nasza cena:
63,70 zł 70,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Napoleon i jego epoka T.2

Niniejszy tom jest drugim z serii i opisuje wydarzenia z życia Napoleona Bonaparte z okresu istnienia Cesarstwa Francuskiego. Praca zawiera piętnaście rozdziałów: Pierwszy rok Cesarstwa, Kampania z roku 1805, Kampanie w Prusach i w Polsce, Cesarstwo po pokoju w Tylży, Piąta koalicja, Cesarstwo w...
Napoleon i jego epoka T.1 0/5 Nasza cena:
63,70 zł 70,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Napoleon i jego epoka T.1

Prezentowany tom dzieli się na trzy części. W pierwszej opisano młodzieńcze lata Napoleona i początki jego działalności. Część druga przedstawia Bonapartego już jako wodza naczelnego. Omówione tu zostały kampania włoska i wyprawa egipska. Ostatnia część pt. "Konsulat" zawiera następujące rozdziały:...
Zawsze Oni 0/5 Nasza cena:
81,60 zł 96,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zawsze Oni

Zawsze Oni. Obrazy historyczne i obyczajowe z czasów Kościuszki i Legionów.- Kajetana Suffczyńskiego z ilustracjami Juliusza Kossaka Reprint oryginału z 1875 roku. Trzy tomy w jednym woluminie. Bogato ilustrowana powieść Kajetana Suffczyńskiego- uczestnika powstania listopadowego. Jest to...
Doktor Dolittle i jego zwierzęta z oprac. SBM 0/5 Nasza cena:
11,47 zł 14,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Doktor Dolittle i jego zwierzęta z oprac. SBM

Lektura wraz opracowaniem to znakomita pomoc i inspiracja dla uczniów oraz nauczycieli. Tekst opatrzono wskazówkami interpretacyjnymi i hasłami ułatwiającymi nawigację po książce – dzięki nim łatwo znaleźć potrzebny w trakcie omawiania lektury fragment, zgromadzić materiały do wypracowań i ustnych...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula