Zapisane w pamięci

Autor:

Ewa Pirce

Średnia: 4.9 Ilość ocen: 7
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2019
Wydawnictwo
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 31,49 zł
Nasza cena: 33,81 zł 44,90 zł Taniej o: 25%

Jako nastolatka Eva podjęła kilka bardzo złych decyzji. Młoda, naiwna i zakochana, nie podejrzewała, że chłopak, którego obdarzyła bezgraniczną miłością, okaże się jej oprawcą, pozbawi marzeń oraz zaufania do ludzi. Zamiast miłości i ciepła poznała smak bólu i nienawiści. Przy odrobinie szczęścia i olbrzymiej ilości desperacji udało jej się od niego uciec i rozpocząć nowe życie. Lecz czy można uwolnić się od czegoś, co wypaliło na umyśle trwałe piętno, na każdym kroku przypomina o strachu i rzuca w wir wspomnień?

Alex to odnoszący spektakularne sukcesy bokser, który za maską wrogości, zarozumialstwa i nonszalancji kryje więcej cierpienia, niż ktokolwiek zdołałby udźwignąć. Od najmłodszych lat przyjmował od życia bolesne ciosy. Tylko niesamowita wola walki i hart ducha pozwoliły mu przetrwać najtrudniejsze chwile. Jako dorosły wspiął się na wyżyny, zdobył wszystko, o czym nawet nie śmiał marzyć. Jednak nadal brakuje mu najważniejszego miłości.

Gdy los krzyżuje ścieżki tych dwojga, oboje dostają to, czego od zawsze pragnęli. Alex daje Evie wsparcie i poczucie bezpieczeństwa, których dziewczyna tak bardzo potrzebuje. Ona natomiast staje się dla niego zabawieniem i przepustką do osiągnięcia pełni szczęścia. Miłość, która ich połączyła, zdarza się raz na sto lat. Ale czy ich uczucie będzie trwać wiecznie? Czy przyjdzie im za nie zapłacić? Czy ta bajka zakończy się słynnym "żyli długo i szczęśliwie"?

Jeśli światło nie jest wystarczająco silne, by przebić się przez mrok, zostaje po prostu wchłonięte, a my pozostajemy z niczym oprócz bolesnej wyrwy w sercu.


Opinie o książce

Ewa Pirce ponownie serwuje nam książkę, która sprawia, że czytelnik nie może złapać tchu i pogodzić się z dramatem rozgrywającym się w jego głowie. Historia Evy i Alexandra jest brutalna, pełna negatywnych emocji, trudnych doświadczeń życiowych oraz miłości tak silnej, że przetrwa nawet największy huragan. Ta powieść to prawdziwa uczta emocjonalna, która na długo zostanie w Waszych sercach!

Patrycja Bomba, portal Book Paradise

Czasami życie popycha nas do zrobienia czegoś, co na zawsze zmienia bieg naszej historii. Ale czy musi to od razu oznaczać wieczne życie w mroku? Bohaterowie gnani są demonami traumatycznej przeszłości, przeciwności losu, bolesnymi tajemnicami, nieokiełznaną namiętnością i miłością, która potrafi ranić bardziej niż zadawane ciosy. Nowa powieść Ewy Pirce ma w sobie wszystko to, za co kocham romanse. "Zapisane w pamięci" to prawdziwy emocjonalny nokaut, który powali Was na kolana i sprawi, że historia Alexa i Evy na długo wyryje się w Waszej pamięci i sercu.

Katarzyna Ewa Górka, Katherine the bookworm

"Zapisane w pamięci" to brutalna, przerażająca oraz porażająca opowieść o miłości Alexa i Evy: dwójki niedoskonałych, zepsutych przez przeszłość ludzi, próbujących przeżyć teraźniejszość oraz walczyć o przyszłość. Ewa Pirce jako mistrzyni niekonwencjonalnych miłosnych opowieści ukazuje emocje, uczucia oraz dramat bohaterów w najlepszy dla siebie sposób. Treść książki, niczym najwyższej rangi dreszczowiec, trzyma w napięciu od pierwszego do ostatniego akapitu.

Nela Groniak, Czytelniczka

Historia Evy i Alexa to emocjonalny tajfun, który po prostu zmiecie Was z nóg. Ewa Pirce czaruje słodkimi słowami, by za chwilę strącić czytelnika w przepaść pełną smutku, brudu i cierpienia. Niezwykły styl oraz język, jakim opowiada o miłości, ale i o okrutnej przeszłości bohaterów sprawi, że ta opowieść na długo zapisze się w Waszej pamięci.

Meg Adams, Niegrzeczne dziewczyny recenzują

"Zapisane w pamięci" to opowieść o dwójce zranionych dusz. Ludziach miażdżonych przeszłością, ukrywających głęboko w sobie koszmarne wspomnienia. Piękna, bolesna, niebywale ekspresyjna historia, która skruszy wiele serc.

Anna Tuziak, zazyjkultury.pl

Recenzje (7)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Zawsze podziwiamy autorów książek nie tylko za stworzenie wciągającej fabuły i oryginalnych bohaterów, ale przede wszystkim za to, że potrafią stworzyć bohaterom istny horror w przeszłości i wskrzesić tak ich demony, które będą swoimi mackami wciągać ich na każdej stronie książki. Z takim właśnie zabiegiem miałyśmy do czynienia w Zapisane w pamięci. Autorka stworzyła tu niezły bajzel głównym bohaterom. Przeszłość, która wpływała na przyszłość. To jeden z naszych ulubionych motywów. Im bardziej zranieni, zepsuci i złamani tym lepiej. Próbowałyśmy porównać te dwie osoby, które miały gorzej, które są bardziej zranieni i doszłyśmy do wniosku, że się nie da.... Choć oboje są dotkliwie zranieni i cierpią z powodu tego co stało się w przeszłości ich demony są od siebie trochę inne, ale niszczą ich w tym samym stopniu.

  Alex jest zawodowym bokserem. Urodził się, jak to sam powiedział w nieodpowiedniej rodzinie. Jego dzieciństwo było koszmarem, z którego chciał się obudzić. Był jednak za mały i za słaby, żeby walczyć. Dzięki pomocy dobrych ludzi, stanął na własne nogi. Wsparcie i wiara ludzi mu wtedy bliskich, doprowadziła go do tytułu mistrza. Nigdy jednak nie zapomniał kim był, dlaczego stał się tym kim jest....Choć otoczka wydaje się być fałszywą imitacją szczęścia, środek pozostawia zgniliznę, mrok i udrękę.....

  Eva popełniła w życiu jeden błąd, zakochała się w nieodpowiedniej osobie, straciła przez niego wszystko, odeszła od rodziny, straciła przyjaciół, wiarę w siebie, ale także wolność. Brutalność z którą żyła przez kilka lat, przyprawiała nas czasami o mdłości. Opisy tych rzeczy, które przeszła na zawsze pozostaną zapisane w naszej pamięci....Wyobraźnia wtedy szalała na wysokich obrotach i przywoływała obrazy, na które nie chciałyśmy patrzeć....Najgorsze we wszystkim jest to, że poczułyśmy z każdym opisem prawdziwość, tej historii. Bo takie rzeczy niestety się dzieją, jak nikt nie widzi.... Dramat , który przeżyła ta młoda kobieta, w końcu osiągnął apogeum i dodał jej ogromną siłę by uciec... Udało się...? Chyba tak. Na chwilę była szczęśliwa. Zaczęła nowe życie w innym miejscu u boku swojej kuzynki. Już na samym początku jej nowego życia przypadkowo wpadła w silne ramiona Alexa, i tak już by mogło zostać do końca...ale...

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Ewa Pirce to jedna z najlepszych polskich autorek, każda jej książka dostarcza mnóstwa emocji. Nie wiem czemu ale myślałam, że to będzie lekki, przyjemny, romantyczny grubasek i pomimo, że się pomyliłam nie jestem zawiedziona, a wręcz przeciwnie. I wpadł mi do głowy cytat z książki "Nie chcesz być oceniany, sam nie oceniaj" dobrze, że to książka i mnie nie oceni 😁

  Historia o dwójce młodych ludzi ciężko doświadczonych przez życie.

  Eva pragnęła zaznać miłości, zakochała się w nieodpowiednim mężczyźnie, a właściwie to w skur*****u z krwii i kości jak się później okazało. Dziewczyna była przetrzymywana i wykorzystywana. Po długim czasie udało się jej uciec. Odwiedziła kilka różnych miast, aż zatrzymała się w Nowym Orleanie u kuzynki. Na lotnisku czekała ją niemiła niespodzianka, jej bagaż był w innym mieście i na dodatek wysłała przez przydek kawę jakiegoś gościa, który zaczął na nią krzyczeć i wtedy pojawił się On.

  Przystojny, wysoki, wysportowany boxer imieniem Alex. Mężczyzna zgrywa takiego troszkę zarozumialca, jego przeżycia sprawiły, że jest zamknięty w sobie, a ludziom pokazuje maskę wrogości i nonszalancji. Alexander od maleńkości przyjmował ciosy na swoje wątłe ciałko, uratował Go tylko niesamowity hart ducha i wola walki.

  Autorka poraz kolejny nie pozwala nam na złapanie tchu, sceny które przedstawia wywołują bardzo silne emocje wpychajac nas z jednej skrajności w drugą. To co wydarzyło się w przeszłości w życiu naszych bohaterów nie było kolorowe ale znajdując siebie nawzajem wprowadzili trochę barw do swojego świata. Alex w pewnym momencie powiedział piękne słowa "Chce poskładać to, co zostało rozbite. Wiem, że nie jestem dla Ciebie dostatecznie dobry, ale zrobię wszystko, co w mojej mocy, by posklejać Twoje serce. Tylko mi na to pozwól" Dla mnie jest to najlepszy romans jaki czytałam, tyle emocji nie ma nigdzie. W jednej chwili się śmiejesz żeby zachwilkę płakać jak bubr. Każdy kto chce poznać tą uroczą parę i ich demony musi przeczytać "Zapisane w pamięci" i zapewniam was że nie pożałujecie.

  Tak na marginesie Ewą zamieściła obszerną playliste a ja bym dodała dwa kawałki

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Eva to młoda kobieta, która uciekła właśnie o swojego prześladowcy i chce rozpocząć nowe życie. Ma nadzieję, że pomoże jej w tym kuzynka mieszkająca w Nowym Orleanie.

  Alex to odnoszący ogromne sukcesy, zarozumiały bokser, który pomimo reputacji kobieciarza jest bardzo samotnym człowiekiem. Za swoją nonszalancją i wrogością kryje bezbronnego, niekochanego małego chłopca.

  Eva i Alex z pozoru nie mają ze sobą nic wspólnego. On jest przystojnym i pławiącym się w luksusie, znanym na całym świecie sportowcem. Ona z kolei jest zalęknioną, poranioną na duszy i ciele młodą kobietą, bez wiary w siebie i przyszłość. Oboje borykają się z demonami, które nieodwracalnie zmieniły ich życie i ich samych. Oboje zostali brutalnie zranieni przez osoby, które miały okazać im bezwarunkową miłość i dobroć. Tych dwoje kryje w sobie wiele bólu i cierpienia.

  Czy uda im się zapomnieć o przeszłości i zbudować życie na nowo? Kiedy los postawi Alexa na drodze Evy, drodze do jej nowego życia, czy Eva będzie potrafiła zapomnieć o swoich krzywdach i zaufa temu pewnemu siebie bokserowi? Czy Alex pozwoli Evie zajrzeć pod swoją maskę i pokaże jej swoje prawdziwe oblicze? Czy tych dwoje ma szansę na miłość i szczęście o jakim przestali już marzyć? A może staną się dla siebie nawzajem aniołami,które koją ich strudzone dusze..

  Książka z interesującą historią, ciekawymi postaciami, wzbudzająca wiele emocji i skłaniająca do refleksji. Ukazująca nam, że człowiek może znieść naprawdę wiele i nadal pozostać człowiekiem, znaleźć szczęście a nie pogrążyć się w mroku.

  Ewa Pirce to polska autorka, która zyskała popularność wydając książkę "Córka pedofila".

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jak to jest od najmłodszych lat mieć pod górkę? Podjąć jedną złą decyzję, która wpływa na późniejsze życie?

  Eva i Alex dwójka poturbowanych przez życie bohaterów, których los nie oszczędzał. Lata młodości dały im nieźle w kość, jednak przetrwali i kiedy spotykają się po raz pierwszy nic już nie będzie takie samo. Bowiem kiedy znajdujesz osobę, która jest w stanie Cię posklejać i nadać sens życiu wiesz, że wygrałeś. Zdobyłeś coś najcenniejszego...miłość, której tak bardzo potrzebowałeś, a której Ci odmówiono. Wspólna historia, którą zaczną razem tworzyć nie będzie idealna, lecz będzie ich. Razem stworzą coś nowego, niezwykle trwałego co pozwali przetrwać nawet najcięższą próbę. Kiedy mamy po naszej stronie osobę, która jest dla nas całym światem czy coś jest w stanie nas pokonać?

  Historia Evy i Alexa to niezwykle poruszająca podróż w głąb siebie. Poznanie najciemniejszych zakamarków duszy i otworzenie się na nowy rozdział, który mimo wielkich trudów są w stanie razem stworzyć.

  "Zapisane w pamięci" to rewelacyjna książka, która pokazuje jak wielkie cierpienie może spotkać młode osoby. Jak niezwykle ważne jest wsparcie najbliższych, którzy czasami muszą spojrzeć dalej niż na czubek własnego nosa. Jak spotkanie jednej osoby zmienia cały światopogląd i zawojuje nasz świat. Historia, która porusza, smuci, czasami przeraża, ale również pokazuje jak wielka może być miłość i szczęście po wszystkich trudnościach wcześniejszego życia. Nie zabraknie w niej również uśmiechu, który wywołają bohaterowie. Lektura, którą koniecznie musicie przeczytać, gdyż na pewno długo pozostanie w pamięci.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  W poniedziałkowym cyklu z nowościami witamy Zapisane w pamięci Ewa Pirce - strona autorska Wydawnictwo NieZwykłe. Książka swoją premierę miała 14 lutego

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Zapisane w gwiazdach 4/5 Nasza cena:
37,35 zł 45,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zapisane w gwiazdach

Wcześniejsze losy bohaterów znakomitej powieści Żniwo gniewu W swojej kolejnej książce Lucy Di Angeli-Ilovan wraca do historii rodziny Góreckich na Kresach Wschodnich, opisując wcześniejsze dzieje dwóch sióstr, Kaszmiry i Maruszki, oraz ich młodszego brata Józefa. Ukazuje ich młodość, pierwsze...
Zapisane w bliznach 5/5 Nasza cena:
30,04 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zapisane w bliznach

Zapisane w bliznach to historia Elin i Ty'a. On, lokalna gwiazda koszykówki od razu zawrócił jej w głowie. Miłość uderzyła w Elin jak grom z jasnego nieba. Jednak to, co wydarzyło się potem z podobną siłą, kompletnie ją zniszczyło. Ty odszedł, kiedy potrzebowała go najbardziej. Teraz wraca i chce...
Pakiet: Baśnik/ Moja twoja wina/ Zapisane w chmurze 0/5 Nasza cena:
63,20 zł 79,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet: Baśnik/ Moja twoja wina/ Zapisane w chmurze

Idealny prezent dla wszystkich miłośniczek powieści obyczajowej. 3 książki w eleganckim etui: Baśnik, Moja twoja wina, Zapisane w chmurze. Baśnik Trzydziestokilkuletnia Barbara mocno przeżywa niedawny rozwód. Nie poddaje się jednak i próbuje na nowo ułożyć sobie życie. Za namową przyjaciółki...
Lampa Aladyna i inne opowiadania na przekór pamięci 0/5 Nasza cena:
20,50 zł 25,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Lampa Aladyna i inne opowiadania na przekór pamięci

Dla miłośników twórczości Luisa Sepulvedy ten tomik jest prawdziwą lampą Aladyna. W zamieszczonych w nim dwunastu opowiadaniach popularny pisarz chilijski zaprezentował coś w rodzaju barwnego skrótu czy też „przeglądu firmowego” własnej twórczości – jej najczęstszych motywów i form. Spotykamy tu...
Obietnica. Zrodzeni z zemsty. Tom 1 5/5 Nasza cena:
35,40 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Obietnica. Zrodzeni z zemsty. Tom 1

"Brian Wild złożył obietnicę. Zamierzał jej dotrzymać kosztem wszystkiego, co posiadał, włączając w to rodzinę. Motorem napędowym jego działań była zemsta. By wymierzyć sprawiedliwość, gotów był podjąć każde ryzyko. Jednak gdy przeznaczenie przejmuje pióro i zaczyna za nas pisać powieść w księdze...
eBook Obietnica. Zrodzeni z zemsty. Tom 1 mobi epub 0/5 Nasza cena:
26,99 zł 29,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Obietnica. Zrodzeni z zemsty. Tom 1 mobi epub

Brian Wild złożył obietnicę. Zamierzał jej dotrzymać kosztem wszystkiego, co posiadał, włączając w to rodzinę. Motorem napędowym jego działań była zemsta. By wymierzyć sprawiedliwość, gotów był podjąć każde ryzyko. Jednak gdy przeznaczenie przejmuje pióro i zaczyna za nas pisać powieść w księdze...
Poniżenie. The Kane Trilogy. Tom 1 4/5 Nasza cena:
36,31 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Poniżenie. The Kane Trilogy. Tom 1

Osiemnastoletnia Tatum O’Shea jest naiwną, nieśmiałą, niezbyt zamożną dziewczyną. Dwudziestotrzyletni Jameson Kane to inteligentny i bogaty uwodziciel. Przeżywają wspólnie jedną noc, jedną falę namiętności. Był to jeden błąd, po którym Tate musi odnaleźć się w rzeczywistości bez rodziny, pieniędzy...
The Beaumont Series. Tom 1. Forever my girl 4/5 Nasza cena:
29,29 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

The Beaumont Series. Tom 1. Forever my girl

Nie wyobrażałem sobie, że zostanę gwiazdą rocka. Planowałem w college’u grać w futbol, następnie dostać się do drużyny należącej do ligi zawodowej i poślubić ukochaną z liceum, z którą wiódłbym długie i szczęśliwe życie. Wieścią o wyjeździe złamałem serce nie tylko jej, ale i sobie. Byłem młody....
Revived. Revved. Tom 2 5/5 Nasza cena:
28,79 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Revived. Revved. Tom 2

"Revived" jest kolejnym współczesnym romansem Samanthy Towle, autorki Revved i wielu innych bestsellerów z list "The New York Times", "Wall Street Journal" i "USA Today". India Harris nie miała najlepszego startu w życie. Rodzice porzucili ją, gdy była małym dzieckiem. Dorastała w rodzinie...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula