Zamrożona

Autor:

Natasza Socha

Średnia: 4.3 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Rok wydania
2020
Seria
Ilość stron
304
Inne wersje (2)
eBook, mobi, epub
za 23,72 zł
Audiobooki mp3
za 28,48 zł
Nasza cena: 28,66 zł 39,90 zł Taniej o: 28%

Jesteś kobietą i poszukujesz książki, która wyróżnia się z tłumu? Natasza Socha wychodzi naprzeciw nierozwiązanym zagadkom kobiecego umysłu. "Zamrożona" to najnowsze dzieło autorki. Poznaj historię Julii i jej metamorfozy.

Jak to jest, że mówienie o uczuciach i potrzebach często sprawia nam taką trudność? Pomimo upływu lat sfera intymna nadal stanowi temat tabu dla wielu ludzi. Główna bohaterka jest jedną z osób, dla której te tematy9788381772686 są dość niewygodne. Julia jest dojrzałą, czterdziestodwuletnią kobietą. Wychowuje trójkę dzieci i żyje zgodnie ze swoim mężem. Wszystko byłoby idealnie, gdyby nie fakt, że Julia od dawna nie czuje się atrakcyjną kobietą i nie ma potrzeby bliskości. Uważa, że z wiekiem jej ciało uległo wyziębieniu i nie wymaga przyjemności z życia łóżkowego. Kiedy więc słyszy rozmowę dwóch innych kobiet, które bez najmniejszego wstydu i skrępowania rozmawiają między sobą o pozamałżeńskim życiu seksualnym, nie może pojąć, jak to jest możliwe.

Choć jest dla niej nie do pojęcia, że będąc mężatką, można dopuścić się zdrady, z czystej ciekawości zakłada konto na portalu randkowym. Nie do końca przekonana o tym, czy jej pomysł był dobry i niewinny, nawiązuje znajomość z pewnym mężczyzną. Ich znajomość rozwija się do tego stopnia, że pewnego dnia dochodzi do spotkania w rzeczywistości. Od tego momentu świat Julii zmienia się o 180 stopni. Wcześniej zamknięta w sobie, niepotrafiąca rozmawiać o swoich potrzebach bohaterka odkrywa na nowo swoją kobiecość. Zaczyna rozmyślać o tym, czego potrzebuje i co sprawia jej radość. Poznaje na nowo swoje ciało, a uśpione pragnienia, o których nawet nie miała pojęcia, powracają ze zdwojoną siłą.

"Zamrożona" to książka o kobiecym świecie. Poprzez historię Julii, autorka pokazuje, jak wiele kobiet ma problem z bezwstydnym okazywaniem swoich uczuć i potrzeb. Książka nawiązuje do wielu nurtujących pytań na temat "kobiecej inteligencji" i systemu, jakim żeńska część społeczeństwa się kieruje. Dlaczego kobiety pozwalają sobie na zdradę? Dlaczego zdradzają? Czego wstydzą się kobiety i dlaczego nie są świadome swojej seksualności? O tym wszystkim stara się opowiadać Socha.


O autorce

Natasza Socha (ur. 1973) jest polską felietonistką oraz dziennikarką. Do 2015 roku współprowadziła także bloga o tematyce dietetycznej. Autorka długo zbierała się do tego, by świat literatury poznał ją jako pisarkę. Swój debiut miała w 2019 roku, a jej pierwsza powieść - "Macocha" - bardzo szybko trafiła na szczyty list bestsellerów. Czytelnicy mogą znać ją także z książek takich, jak "Maminsynek" czy "Cicha 5".

Recenzje (4)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Natasza Socha wydała kolejną pozycję, tym razem skupioną na seksualności i relacjach w zwiążku.

  Julia miała 42 lata, trójkę dzieci i czuła, że w jej małżeństwie nie układa się tak, jak powinno. Przypadkowo podsłuchana rozmowa uświadomiła jej, że kobiety korzystają z portali randkowych i dopuszczają się zdrady, uprawiając stosunek z innymi mężczyznami. Czy także się na to zdecydowała?

  Z książką zapoznałam się w naprawdę ekspresowym tempie, z czego jestem niebywale zadowolona. Co prawda, niektóre wątki są dość przewidywalne, ale prawda jest taka, że powieść dostarczyła mi całkiem sporo emocji.

  ,,Zamrożona" Nataszy Sochy to historia o tym, że czasem musimy coś stracić, by móc zyskać to na nowo. Autorka nie boi się pisać tego, o czym większość osób nie mówi i pewnie dlatego jej książki są takie życiowe.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Natasza Socha to dla mnie symbol nieustraszonej pisarki. Pisze na trudne tematy, tematy tabu, nie unikając przy tym słów wstydliwych, których normalnie unikamy, zastępujemy je innymi. Porusza najczulsze struny naszych - głównie kobiecych - dusz. Pragnie nam pokazać, jak żyć, by być szczęśliwymi. Czy w "Zamrożonej" odnalazłam jakieś rady dla siebie?

  "...nawet najbardziej potulna owieczka ma swoje tajemnice głęboko schowane pod gęstą wełną." *

  Julia ma czterdzieści dwa lata, męża i trójkę dzieci. Mąż nie dba o jej potrzeby łóżkowe, nie myśli, by sprawić jej przyjemność, przez co seks staje się dla niej tylko obowiązkiem. Julia nie ma własnego zdania, nie lubi być w centrum uwagi, jest bezbarwna, powtarzalna, pewność siebie rozdziela na dzieci i finalnie zastanawia się czy jest szczęśliwa. A skoro się nad tym zastanawia to chyba jest podstawa do wątpliwości?! Podsłuchana w kawiarni rozmowa dwóch kobiet o tym, że kochankowie im dogadzają sprawia, że Julia powraca myślami do historii sprzed dwóch lat, kiedy to podążała tropem tomiku z wierszami o samej sobie. Finał poszukiwań był zaskakujący!

  Kobieta coraz częściej rozważa czy nie zapisać się na seksportal i kiedy przytrafia się wolny weekend, robi to! Rejestruje się w zupełnie innym dla niej świecie, testuje potrzeby kobiet i mężczyzn, nawet jeśli mają małżonków to chcą próbować czegoś nowego lub znaleźć odskocznię. W ten sposób poznaje Michała, zupełnie nie pasującego do takiego portalu - jak ona. Dlatego nawiązuje się nić porozumienia a wymiana poglądów trwa bardzo długo. Czy Julia dopuści się zdrady?

  "I co jest ważniejsze: dopasowanie się do innych czy własne potrzeby? Gdzie jest granica, za którą ustępujemy i przestajemy być sobą? (...) Ważne, żebyś robiła to, z czym najlepiej się czujesz. Ważne, żebyś nigdy całkowicie nie poświęcała siebie dla innych. Nie ulegała modzie, namowom, coachom i poradnikom, które ci wmówiły jak żyć." **

  Świetnie wykreowana postać głównej bohaterki i jej przemiany, spowodowanej rozmowami z poznanym w sieci Michałem. Julia powoli zaczyna wychodzić z kokonu utkanego przez lata, zaczyna pokazywać swoje "ja", czym zwraca uwagę rodziny. Pękają kolejne sznury, którymi dotychczas były spętane jej potrzeby i marzenia, coraz częściej porzuca schematy, przełamuje bariery i zdobywa się na sprawianie przyjemności samodzielnie. Dzięki tym wszystkim zabiegom jej świat nabiera kolorów, Julia coraz częściej się uśmiecha, pragnie nowych, kolorowych ubrań a spotkania u sąsiadki Barbary dodają jej życiu pikanterii.

  Natasza Socha zadziwiła mnie tą powieścią. Pozytywnie. Wydobyła nią wiele wspomnień, uzmysłowiła wiele drzemiących myśli, które nie wydostawały się na zewnątrz, zaklejone, zagipsowane i przygniecione gdzieś głęboko. I choć wprawdzie w moim życiu nie pojawia się temat zdrady, to zupełnie inaczej patrzę teraz na pewne kwestie. Sprawia to szeroka tematyka tej książki, niby o seksie, zdradzie, ale nie tylko... Nie trzeba zdradzać, być zdradzanym, by odnaleźć w niej coś konstruktywnego.

  Autorka wyodrębniła powody dla których ludzie zdradzają, opisała przełamywanie barier i zbliżenia, zwyczajność w poruszaniu tematyki seksu przez starsze panie a wszędzie użyła słów wstydliwych wprost, bez zahamowań, z właściwą sobie naturalnością i subtelnością. Wspomniała o rankingu orgazmów Freuda, kłopotach w małżeńskich zbliżeniach (dwie minuty bez większej przyjemności, plecami do siebie i spać), udawaniu orgazmu i samozaspokojeniu.

  Natasza Socha jak zawsze wywołała wiele emocji, zaprzeczyła schematom, pokazała ludzkie dylematy i próbowała wskazać nam odpowiedź na pytanie - dlaczego wraz z przybywającymi latami coraz gorzej radzimy sobie w sprawach łóżkowych. Czy jej się to udało? Sprawdźcie sami.

  "Człowiek, który nie lubi seksu, nie lubi też samego siebie. Nie lubi również innych, czuje się wiecznie przygaszony, a jego jedyną rozrywką jest docinanie innym ludziom. Zupełnie jakby rekompensowało mu to brak orgazmów." ***

  Podsumowując - "Zamrożona" to opowieść o seksie, zdradzie, chorobie i byciu przezroczystym. O szukaniu odskoczni od codzienności, orgazmach, rozkoszy, wypieraniu seksualności, wyrzutach sumienia oraz potrzebie urozmaicania seksu. O tym, jak bardzo potrzebujemy bliskości, zrozumienia a czasem zwykłej rozmowy. Jak niewiele wiedzą o nas partnerzy, nawet po wielu wspólnych latach. Powieść prawdziwa, realna, bez koloryzowania, z twardymi dowodami, problemami, która wraz z każdą kolejną stroną sprawia, że coraz bardziej pragniemy poznać zakończenie. Tylko czy jest ono szczęśliwe? To już kwestia gustu. Gorąco polecam!

  * N. Socha, "Zamrożona", Wyd. Edipresse Książki, Warszawa 2020, s. 33

  ** Tamże, s. 209

  *** Tamże, s. 245

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Dziewczyny, mam dla was coś wyjątkowego.

  Najnowsza książka Nataszy Sochy - Zamrożona, to powieść która zrobiła na mnie ogromne wrażenie, jeśli chodzi o jej specjalne przesłanie i to w jaki sposób musza nas do analizy naszego życia - szczególnie tego erotycznego.

  Główną bohaterką powieści jest Julia - czterdziestodwuletnia idealna matka i żona.

  Idealna?? Hmmmm... napewno dla otoczenia i rodziny, lecz czy ona sama jest szczęśliwa?? Czy ktokolwiek szanuje jej zdanie lub wybór?? Czy kogokolwiek interesują jej potrzeby?? Czy jej życie musi ograniczać się do uszczęśliwiania innych?? Być może przypadkowo podsłuchana rozmowa dwóch kobiet, o ich bójnym życiu erotycznym będzie elementem zapalnym w życiu Julii. Może właśnie seksualne spełnienia obcych ludzi, zmusi ją do analizy jej potrzeb i chęci zmian.

  Ta książka mówi wprost, o naszych kobiecych seksualnych pragnieniach a przede wszystkim o chęci ich spełniania. Dotyka również naszej niezauważalnosci przez osoby najbliższe którym właśnie powinno zależeć na naszym szczęściu szczególnie. Książka mnie poruszyła, mimo iż czytam wiele erotyków a mówienie o sexie w żaden sposób nie jest dla mnie krępujące to ta książka utwierdziła mnie w przekonaniu iż nie możemy stawiać sobie żadnych granic a przede wszystkim nie możemy się w nich zamykać. Gorąco polecam !!!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  W książkach zdrada pojawia się bardzo często. Jednak to najczęściej pokazane jest przez pryzmat zdradzonej kobiety.

  Tym razem mamy odwrotną sytuację. Wzorowa żona, matka, kobieta, ucieka w ramiona innego mężczyzny.

  Dlaczego?

  Julia to kobieta po czterdziestce.

  Żona jednego męża, matka trójki dzieci, nauczycielka języka polskiego.

  Gdyby zerknąć na jej życie z boku to widzimy szczęśliwą żonę zaradnego męża, matkę zdrowych dzieci, kobietę która lubi swoją pracę.

  Jednak czy Julia jest szczęśliwa?

  Jej wieloletnie małżeństwo to codzienna rutyna, jeden plan który ona wykonuje od dawna.

  Jest dla wszystkich a dla niej nie ma nikogo.

  Relacje z mężem są poprawne lecz na zasadzie partnerstwa.

  Uczucia gdzieś uleciały a seks to tylko zadowolenie męża.

  Jeden samotny pobyt w kawiarni, podsłuchana rozmowa dwóch kobiet zmienia spojrzenie Julii na życie.

  Czy ona ma prawo do szczęścia?

  Czy poznanie Michała zmieni jej życie ?

  O tym opowiada Zamrożona.

  Czytając tą książkę cały czas zastanawiałam się dlaczego tak się dzieje że wieloletnie małżeństwa przestają w pewnym momencie zabiegać o swojego partnera, partnerkę.

  Kiedyś usłyszałam że mąż nie może być moim przyjacielem, ja uważam inaczej. Dzięki temu że zawsze o wszystkim rozmawiamy nie musimy zakładać kont na portalach sekspartner i szukania spełnienia w ramionach kogoś innego.

  Polecam tą książkę wszystkim.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
(Nie) miłość. Z tobą i bez ciebie 5/5 Nasza cena:
24,19 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

(Nie) miłość. Z tobą i bez ciebie

Tajemnica małżeństwa to kumulacja drobiazgów, do których obcy ludzie nie mają dostępu. Cecylia i Wiktor marzą o rozwodzie, choć jeszcze żadne z nich nie powiedziało tego na głos. Ona chce wolności, ON spotyka się ze swoją studentką. Wszystko zmienia się w dniu, w którym Cecylia ma wypadek...
Dwanaście niedokończonych snów 4/5 Nasza cena:
26,87 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dwanaście niedokończonych snów

Zimowy wieczór jest senny, magiczny i pełen cudów. Jak życie… Momo ma dwadzieścia osiem lat i żyje w gorsecie własnych ograniczeń. Nie pije kawy, nie patrzy ludziom w oczy, nie kupuje kolorowych ubrań, boi się podróżować. Ma za sobą nieudane małżeństwo i skomplikowane relacje z ojcem. Jej światem...
Maminsynek 5/5 Nasza cena:
28,52 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Maminsynek

Żyjemy w czasach rozmontowanej męskiej tożsamości, a ilość dziwadeł stających na naszej drodze, ciągle się zwiększa. Kiedy więc wreszcie Amelia spotkała mężczyznę charyzmatycznego, pewnego siebie, inteligentnego i na dodatek przystojnego - zapragnęła jeść go łyżkami. I wtedy okazało się, że łyżkę...
Drogi święty Mikołaju 4/5 Nasza cena:
23,45 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Drogi święty Mikołaju

To historia o tym, co najważniejsze. O tym, co jest w każdym z nas, czasem ukryte, czasem zapomniane. O miłości, przebaczaniu, zrozumieniu i tolerancji. O tym, że święta mogą się udać, pod warunkiem, że pozwolimy sobie na szczerość. Co wywołuje prawdziwego, dickensowskiego ducha świąt? Kolejna...
Kobiety cieżkich obyczajów 4/5 Nasza cena:
28,97 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kobiety cieżkich obyczajów

Kalina ma na głowie maleńkie dziecko, nowego partnera i jego podstępną byłą żonę, a także ciężar ukrywanych przez lata rodzinnych sekretów. Kim była Luiza? Czy naprawdę była luksusową prostytutką i uwiodła męża własnej córki? Jak bardzo podobna do prababci jest Kira? Nowe życie Kaliny zacznie się...
Macocha 5/5 Nasza cena:
27,68 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Macocha

Przezabawna i ciepła opowieść o tym jak trudno pokochać obce dziecko. Szczególnie jeśli ono jest dorastającą panną, ma pryszcze i dość szczególny światopogląd... Roma wzięła ślub z fajnym facetem. Mogli żyć długo i szczęśliwie gdyby nie to, że pewnego dnia w drzwiach ICH mieszkania stanęła JEGO...
Macocha 4/5 Nasza cena:
25,23 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Macocha

Przezabawna i ciepła opowieść o tym jak trudno pokochać obce dziecko. Szczególnie jeśli ono jest dorastającą panną, ma pryszcze i dość szczególny światopogląd… Roma wzięła ślub z fajnym facetem. Mogli żyć długo i szczęśliwie gdyby nie to, że pewnego dnia w drzwiach ICH mieszkania stanęła JEGO...
Mgły Toskanii 4/5 Nasza cena:
27,93 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mgły Toskanii

Lena ma dwadzieścia dziewięć lat i pracuje jako konserwator dzieł sztuki. Jej imię powstało ze zdrobnienia dwóch innych - Helena i Magdalena. Mgła jest mieszanką powietrza i wody. Ten dualizm wyznacza całe życie głównej bohaterki. Jest ona i dwóch mężczyzn. Starszy i młodszy. Ojciec i syn. Igor...
Apteka marzeń 5/5 Nasza cena:
28,97 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Apteka marzeń

Człowiekowi wydaje się, że jest odporny na śmierć. Że jest objęty ochroną, chociaż inni przecież umierają. Pędzimy samochodami, skaczemy ze spadochronami, balansujemy na granicy życia, a jednak nigdy nic złego się nie dzieje. Nie patrzymy na śmierć z pokorą, bo przecież nas samych ona nie dotyczy....
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula