Zabójczy wirus

Autor:

Alex Kava

Średnia: 4.4 Ilość ocen: 5
Wysyłka w
2 dni + czas dostawy
Rok wydania
2014
Wydawnictwo
Ilość stron
352
Inne wersje (3)
Książka, op. miękka
za 30,14 zł
Outlet, Książka, op. miękka
za 18,50 zł
eBook, mobi, epub
za 22,02 zł
Nasza cena: 31,44 zł 36,99 zł Taniej o: 15%

Pewnego dnia do Akademii FBI w Quantico trafia przesyłka, a w niej list z pogróżkami terrorysty. Maggie O’Dell i dyrektor Cunningham rozpoczynają śledztwo… i wpadają w pułapkę zastawioną przez mordercę.

Jego bronią jest śmiertelny wirus. Choć ofiary wydają się przypadkowe, w rzeczywistości wybiera je z wielką precyzją.

Agentka O’Dell, zamknięta w izolatce wojskowego instytutu badawczego, stara się znaleźć jakiś trop. i pomóc agentowi Tully’emu w rozwikłaniu sprawy. Każde kolejne zakażenie grozi wybuchem epidemii. Maggie zdaje sobie sprawę, że ona i jej szef mogą nie doczekać ujęcia niebezpiecznego szaleńca…

Recenzje (5)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Zabójczy wirus" Alex Kavy to jedna z tych książek, które czyta się w jeden wieczór. Ma krótkie rozdziały, jest raczej nie za długa i ma dynamiczną akcję, która zaczyna się już od pierwszych stron.

  Do FBI trafia przesyłka z pogróżkami. Terrorysta, który ją wysłał, mówi o broni biologicznej, która ma być tytułowym zabójczym wirusem. Widzimy więc wyraźną korelację między aktualną sytuacją na świecie i tematyką książki. Dodaje to autentyczności i mnie przynajmniej to zafascynowało. Siedząc w samotnej kwarantannie, czułam aktualność tematyki książki i powagę sytuacji, w której znaleźli się bohaterowie.

  Walka z wirusem (jak doskonale wiemy z własnego doświadczenia i wydarzeń ostatnich miesięcy) jest bardzo trudna i wymaga delikatności. Pomysł na wysyłkę wirusa w przesyłkach wydaje się genialny. Czytając książkę w napięciu czekamy na dalszy ciąg wydarzeń i odpowiedzi na pytania, które pojawiły się kilka rozdziałów wcześniej. Jedyne, co mi się nie spodobało to to, że bohaterowie byli przedstawieni dość pobieżnie, co sprawiło, że na początku troszkę gubiłam się kto jest kim i o kogo chodzi. Czułam się trochę jakbym czytała którąś z kolei część serii, jakbym nie znała jakiejś ważnej historii dotyczącej bohaterów. Uczucie to jednak minęło po paru rozdziałach spędzonych z nimi.

  Po skończeniu swojej przygody z tą historią czułam niedosyt. Zdecydowanie sięgnę jeszcze po jakąś powieść napisaną przez tę autorkę.

  M.K., lat 17

  źródło: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Alex Kava, a właściwie Sharon Kava, to amerykańska pisarka, autorka bestsellerów z gatunku thrillerów psychologicznych. Wychowała się w Silver Creek w stanie Nebraska i już jako mała dziewczynka marzyła o tym, by pisać powieści.

  W 1982 roku ukończyła college i rozpoczęła życie na własny rachunek. Po ukończeniu studiów pracowała w reklamie i marketingu jako założycielka firmy zajmującej się projektowaniem graficznym dla sektora reklamowego. W 1992 roku rozpoczęła pracę w swojej dawnej szkole, gdzie została szefową PR, jednakże cztery lata później porzuciła to zajęcie i oddała się pisaniu książek. Jest autorką znanego cyklu kryminałów o agentce FBI Maggie O'Dell.

  Do Akademii FBI w Quantico w Wirginii dostarczona zostaje tajemnicza przesyłka. W środku znajdują się apetycznie wyglądające pączki, które nie wzbudzają niczyich podejrzeń. Dopiero na dnie pudełka znajduje się list, którego autorem jest grożący atakiem terrorysta. Agentka Maggie O’Dell i dyrektor Cunningham nie marnują ani chwili, udają się na miejsce zapowiedzianego ataku, byleby zdążyć na czas i zapobiec tragedii. Gdy docierają pod wskazany w liście adres, drzwi otwiera im kilkuletnia dziewczynka. Jak się później okazuje, śledczy zostają wprowadzeni w śmiertelną pułapkę. Zarówno dziewczynka jak i jej matka miały kontakt z groźnym czynnikiem biologicznym, który w bardzo łatwy sposób przedostaje się z organizmu do organizmu. Prawdziwym celem ataku, którym grożono w liście, stała się agentka O’Dell wraz z Cunninghamem. Cała czwórka zostaje poddana kwarantannie w Instytucie Medycznych Badań Chorób Zakaźnych Armii Stanów Zjednoczonych (USAMRIID), gdzie naukowcy próbują rozpoznać, który z groźnych, znanych im wirusów, zaatakował ich organizmy. A może jest to zupełnie nowy wirus, z którym nikt wcześniej nie miał na świecie do czynienia?

  Poddana izolacji agentka Maggie O’Dell postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i w miarę możliwości rozpocząć własne śledztwo. Pomaga jej w tym pewien materiał dowodowy, który udało jej się zabrać z domu Mary Louise Kellerman i jej matki oraz pułkownik Benjamin Platt, doktor medycyny, który monitoruje stan zdrowia izolowanej czwórki pacjentów. Kto jest autorem listu i sprawcą rozprzestrzeniania się groźnego wirusa? Jaki jest jego motyw działania? Co to za wirus i kto ostatecznie został nim zarażony? Czy da się powstrzymać wybuch epidemii w Stanach Zjednoczonych, jak i na całym świecie? Odpowiedzi na wszystkie powyższe pytania znajdziecie w tej niesamowicie wciągającej powieści.

  Bardzo lubię twórczość Alex Kavy i nie mogłam odpuścić sobie lektury jej kolejnej książki. Tym bardziej, że cały świat opanowała pandemia, a najnowsza powieść opowiada o wirusie, znacznie groźniejszym niż COVID-19. Tak sobie myślę, że gdyby ludzie zarażeni koronawirusem też wykrwawiali się na śmierć w ciężkich bólach, to może pozostali chętniej stosowaliby się do zasad reżimu sanitarnego, przestrzegali obowiązku zachowywania dystansu i noszenia maseczek wszędzie tam, gdzie są inni ludzie. Pomijając powyższe, nie da się ukryć, że lektura jest jak najbardziej na czasie i warto po nią sięgnąć.

  Długo czekałam na powrót moich ulubionych bohaterów. Nowym czytelnikom bloga wspomnę, że Maggie O’Dell jest specjalistką w tworzeniu portretów psychologicznych, pracuje w Wydziale Badań Behawioralnych FBI. Autorka tego cyklu w swoich powieściach ukazuje zarówno kulisy jej pracy, jak i życia prywatnego.

  Tym razem mogłam bliżej przyjrzeć się agentowi R. J. Tully’emu i jego relacji z córką Emmą. Nie jest mu łatwo porozumieć się z dorastającą nastolatką, zwłaszcza w czasie, gdy jego była żona przygotowuje się do ślubu z nowym partnerem. Alex Kava pokazała za to, jak piękna przyjaźń łączy Tully’ego z Maggie O’Dell. Agentka ma wokół siebie wielu wspaniałych ludzi, do których zalicza się również Gwen Patterson – jej przyjaciółka, która jest psychologiem.

  Dalsza część recenzji na: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzent Wybitny
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Alex Kava to bardzo znana amerykańska autorka thrillerów psychologicznych. Przyznam, że naprawdę często słyszałam te nazwisko, ale nigdy nie było mi po drodze, żeby przeczytać jakąkolwiek z książek tej autorki. Na szczęście niedawno udało mi się zdobyć kolejną część przygód Maggie O'Dell a dokładnie książkę "Zabójczy wirus".

  Z początku ciężko było mi się wgryźć w całą historię. Cała kilka ma w sobie bardzo dużo rozdziałów, które są krótkie. Gdy prawie wkręciłam się w akcję, kończył się dany rozdział a następny był już o innych bohaterach. Gubiłam się w akcji bo wszystko było zbyt chaotyczne, nie umiałam połączyć faktów kto jest kim. Jednak z dalszą częścią książki coraz lepiej szło mi zapamiętywanie i kojarzenie wszystkich osób.

  Nie lubię gdy pisarz wplata w swoje dzieło zbyt mało dialogów. Fajnie jak jest wyrównana ilość dialogów i opisów w książce. W "Zabójczym wirusie" jest pełno długich opisów, co powinno mi przeszkadzać, ale tak nie było. Autorka tak świetnie opisywała wszystkie akcje, że potrafiłam w danej chwili się wciągnąć.

  Książka ma około 300 stron i według mnie tych stron jest za mało. Myślę, że niektóre wątki były trochę za szybko zakończone. Tak jak początek mi jeszcze odpowiadał, to końcówka przeminęła zbyt wcześnie. Wiem że każdy tutaj może mieć różne odczucia, ja jednak wolałabym odrobinę dłuższą powieść.

  Cieszę się, że w końcu sięgnęłam po książkę od tej autorki. Jest to dobry kryminał, ale nie mogę powiedzieć że jest świetny. Ma kilka minusów, lecz wcale nie żałuje że po to sięgnęłam. Z pewnością przeczytam jeszcze inne książki autorki. Dodając jeszcze taki mały aspekt, "Zabójczy wirus" jest to szósty tom serii. Ja dowiedziałam się o tym już po przeczytaniu książki, ale nie mam wrażenia, że coś mnie ominęło z poprzednich części.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  To szósty już tom przygód Maggie O'Dell, ale Alex Kava jak zwykle jest w formie. Tematyka książki jest jak najbardziej aktualna. Może i mamy do czynienia z innym wirusem, ale też sieje zamęt.

  Dzięki krótkim rozdziałom książkę czyta się bardzo szybko. Akcja nie zwalnia nawet na moment. Pochłonęłam tę historię w jeden wieczór, nie mogłam się od niej oderwać, choć jednocześnie bałam się tego, co za moment nastąpi. Czułam ciarki na całym ciele, czytając książkę. Nam ludziom nadal wydaje się, że potrafimy zapanować nad naturą. Nic z tego, ona nadal ma nad nami przewagę, a igranie z nią nigdy nie kończy się dobrze. Zwłaszcza gdy robi to ktoś nieobliczalny.

  Teoretycznie książkę można czytać w oderwaniu od reszty cyklu, sama nie czytałam go po kolei, ale nie będzie się miało wtedy takiego silnego związku z bohaterami, nie odczuje się tak bardzo niektórych wydarzeń, o finale nie mówiąc.

  Książka wzbudza emocje. Podejrzewam, że swój wpływ na to ma obecna sytuacja, ale myślę, że i bez epidemii zrobiłaby na mnie dość duże wrażenie. Co jak co, ale Alex Kava potrafi wciągnąć czytelnika w opowiadaną przez siebie historię. Wie, w którą stronę poprowadzić fabułę, by go zaintrygować, a nawet wyprowadzić w pole. Utrzymała mnie w napięciu do samego końca.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Z racji tego, że cyklu z agentką specjalną Maggie O'Dell nie czytam po kolei ,,Zabójczy wirus" jest na tę chwilę moim ostatnim spotkaniem z jej twórczością. Przeczytałam już wszystko i z przykrością muszę stwierdzić, że szósty tom serii nie należy do jej najświetniejszych powieści.

  Akcja zaczyna się 20 lat temu, gdy małpy były zarażane wirusem eboli. Obecnie od tego samego wirusa giną ludzie. Zdecydowaną zaletą eboli dla tego, kto ją rozprzestrzenia jest to, ze działa niemalże natychmiastowo i może na raz pochłonąć spore rzesze ludzi. Jedną z zarażonych jest Magie O'Dell, a na świecie wciąż szerzy się ten wirus. Kto jest jego głównym celem?

  Ten tom okazał się dla mnie nieco nużący. Początkowo nie mogłam się w niego wciągnąć, następnie też nie czytałam z jakimś sporym zainteresowaniem. Nie było tak, że wprost nie mogłam doczekać się zakończenia tego kryminału. Owszem, jest to dość udana pozycja, ale porównując cały dorobek autorki, wypada na ich tle dość słabo.

  Publikacja nie jest zbyt obszerna, więc tak naprawdę jak się zmobilizujemy to możemy ją przeczytać w kilka godzin. Nie jest to jednak takie proste. Warto jednak zapoznać się z tym tomem, jeśli macie w planach cały cykl.

  ,,Zabójczy wirus" to pozycja w której ginie jedna z czołowych postaci, w drugą wymierzona jest ebola. Zainteresowanych zapraszam do lektury.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Wirus 5/5 Nasza cena:
24,53 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wirus

Kiedy sięgniesz po tę powieść, nie kupisz już niczego w second-handzie! W jednej z dzielnic Londynu dochodzi do tajemniczych zgonów. Piękna młoda Pakistanka Samira popełnia makabryczne samobójstwo. Spokojna pracownica sklepu z używaną odzieżą, Sophie, zabija chłopaka, a David, bezbarwny...
Zabójczy miecz 0/5 Nasza cena:
30,32 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zabójczy miecz

Władająca Imperium Radch Anaander Mianaai mianuje Breq kapitanem Floty, oddaje pod jej komendę potężny okręt i poleca strzec odległego układu planetarnego Athoek. W trakcie trudnej i niebezpiecznej misji Breq ledwo uchodzi z życiem z zamachu na jej życie, a także musi stawić czoło innym serwitorom,...
Wirus 2/5 Nasza cena:
33,12 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wirus

ZAWSZE TU BYŁY. WAMPIRY. CZEKAŁY W UKRYCIU, ALE TERAZ NADSZEDŁ ICH CZAS. DRAPIEŻNY INSKTYNT POPCHNIE JE DO NAJBARDZIEJ OKRUTNYCH CZYNÓW. W MIESIĄC UNICESTWIĄ AMERYKĘ. A POTEM CAŁY ŚWIAT. W Nowym Jorku ląduje samolot z Berlina. Kontrolerzy lotu nie są w stanie nawiązać łączności z pilotami. Drzwi...
Zabójczy księżyc 0/5 Nasza cena:
20,00 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zabójczy księżyc

W pustynnym mieście-państwie Gujaareh jedynym prawem jest spokój. Porządek utrzymują kapłani bogini snu, zwani zbieraczami - zbierają sny obywateli, leczą chorych i rannych, prowadzą śniących w życie wieczne... Nie zważając na to, czy śniący się na to zgadza. Kiedy Ehiru - najsławniejszy z...
Sigma Force. Tom 4. Wirus Judasza 5/5 Nasza cena:
33,44 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sigma Force. Tom 4. Wirus Judasza

Światu grozi zagłada biologiczna wywołana wirusem Judasza, który przybył z otchłani Oceanu Indyjskiego. Ludzkość przetrwa, jeśli uda się odkodować wiadomość zapisaną w pradawnym języku aniołów, pochodzącym sprzed ery starożytnego Egiptu, a więc starszym od pierwszego oficjalnego języka świata......
Wi@rus 0/5 Nasza cena:
28,05 zł 33,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wi@rus

Marek Zychla od pierwszego zdania zmusza czytelnika do gry na swoich zasadach. Nie idzie na żadne kompromisy, ale jednocześnie potrafi okazane zaufanie wynagrodzić po wielokroć. To on rozdaje karty. I tak właśnie powinno się pisać. Gdybym miał określić „Wi@rusa” jednym słowem, byłoby to słowo:...
Wirus 0/5 Nasza cena:
23,38 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wirus

To opowieĹÄ jak z bajki albo jak z „Imagine”:PolskÄ ogarnia epidemia miĹoĹci...WyobraĹşcie sobie kraj mlekiem i miodem pĹynÄcy, drugÄ JaponiÄ i SzwajcariÄ w jednym. Kraj czterdziestu milionów zadowolonych obywateli, kraj raj w centrum sytej i spokojnej Europy.To Polska.Dziennikarz, król telewizji,...
Pakiet: Zabójcze maszyny Złoto drapieżcy Cynowa.. 0/5 Nasza cena:
92,32 zł 119,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet: Zabójcze maszyny Złoto drapieżcy Cynowa..

ZABÓJCZE MASZYNY Sześćdziesiąt minut - tyle wystarczyło, żeby zniszczyć ludzką cywilizację. Tysiące lat później nastała nowa era ruchomych miast. Miasta drapieżcy na gigantycznych gąsienicach przemierzają wyludnioną Ziemię. Polują: atakują, walczą i pożerają się nawzajem. Londyn dostrzegł zdobycz....
Zabójcza zabawa 5/5 Nasza cena:
26,18 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zabójcza zabawa

Szkołę dla dziewcząt w Dunvegan na wyspie Skye zamknięto wiele lat temu. W budynku stanowiącym teraz rezydencję rodziny Craigów pozostały jednak przerażające pamiątki z przeszłości... Nastoletnia Sophie ma spędzić wakacje u kuzynostwa. Craigowie, których widziała tylko raz w życiu, bardzo ją...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula