Piaskownice ogrodowe, łopatki, wiaderka i akcesoria

Zabawy w piaskownicy dają dzieciom dużo frajdy i wspierają ich rozwój. Kiedy z fascynacją i ogromnym zaangażowaniem próbują stawiać swoje pierwsze babki, gdy przesypują piasek między palcami lub przygotowują tory dla armii swoich samochodzików, nieświadomie rozwijają zdolności manualne, psychofizyczne i społeczne.

Barwne i bezpieczne piaskownice
Własna piaskownica w przydomowym ogrodzie to nie tylko łatwy i szybki dostęp do zabaw w piasku każdego dnia, ale także możliwość kontrolowania przez dorosłych jakości surowca i zapobiegania zabrudzeniom, których źródłem mogą być zwierzęta lub warunki atmosferyczne. Wielu producentów oferuje piaskownice wykonane z materiałów bardzo wysokiej jakości, do tego wielobarwnych i miłych dla oka, przykuwających uwagę dzieci i będących niewątpliwą ozdobą każdego ogrodu. Bardzo często piaskownice są także wyposażane w specjalne pokrowce np. BIG Piaskownica Sandpit z pokrowcem lub posiadają plastikową pokrywę np. STEP2 Piaskownica Krab z pokrywą. Ta ostatnia piaskownica może dodatkowo pełnić funkcję basenu, kiedy zostanie wypełniona wodą. Są także piaskownice, które możemy zabrać ze sobą na wakacje dzięki składanym elementom np. Piaskownica składana Kontext, którą można szybko zdemontować i rozłożyć. Dodatkowo zestaw zawiera zabawki do piasku.

Zabawki do piasku
Zabawa w piaskownicy nie byłaby kompletna bez odpowiednich przyborów. Asortyment zabawek do piasku jest tak ogromny, że każdy maluch z pewnością wybierze coś dla siebie. Polska firma Wader oferuje ogromny wybór zabawek do piaskownicy i na plażę. Ponadto w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych, zabawki tej firmy spełniają bardzo wysokie normy jakościowe. Możemy zaproponować dzieciakom pierwszy, podstawowy zestaw zabawek firmy Wader np. Komplet do piasku z IML Szukając Dory Wader, lub zestaw dla małej dziewczynki Komplet do piasku 9 elementów Sofia the First Wader. Wiele z tych zabawek sprawdzi się także podczas zabawy w wodzie, zarówno w przydomowym basenie jak i na plaży np. w baseniku dla dzieci INTEX Brodzik z daszkiem.

Koparka czy taczka?
Czym byłaby zabawa w piasku dla małego chłopca bez koparki lub ładowarki? Zestaw do piasku z ładowarką DUMEL zawiera nie tylko profesjonalny pojazd budowlany ale także kask, szpadel i grabki. Małe dziewczynki ucieszy z pewnością fakt, że ktoś przewidział, że będą chciały zaprowadzić porządki także na podwórku, pomoże im w tym Wózek Gosposi Wader. A kto powiedział, że dziewczynki, nie mogą przewozić piasku taczką? Z pewnością nie firma Smoby, która oferuje zestaw: SMOBY Taczka + Wiaderko z Akcesoriami Minnie.

Nie trzeba kopać ręką
Ciekawą propozycję dla fanów zamków z piasku i innych skomplikowanych piaskowych konstrukcji będzie Łopatko - rękawica do piasku firmy Haba. Dzięki niej kopanie w piasku obędzie się bez skaleczeń i będzie znacznie bardziej efektywne. Oczywiście jednym z podstawowych narzędzi niezbędnych w każdej piaskownicy jest solidna łopata np. Łopatka Długa z IML Dobry Dinozaur Wader lub już całkiem profesjonalny zestaw ogrodowy: Gardena łopatka + grabki + trzonek dł. 58 cm.

Piaskownicowy raj
Zabawy w piaskownicy rozwijają dziecięcą wyobraźnię, zdolności manualne i sprawność fizyczną. Są doskonałą formą spędzania wolnego czasu latem. Wielu producentów zadbało także o to, aby taka zabawa była bezpieczna dla dzieci.
 

Bestsellery

więcej