Zabawki na biegunach

Zabawki na biegunach to jedne z najbardziej klasycznych huśtawek dla małych dzieci. Kochają je maluchy na całym świecie. Bujanie pozytywnie wpływa też na ich rozwój.

Dzieci uwielbiają bujać się i huśtać. To rzecz powszechnie znana, zresztą łatwo zaobserwować ten fakt na każdym placu zabaw. Skąd to się bierze? Warto uświadomić sobie, że do rytmicznego kołysania dziecko przyzwyczajane jest jeszcze w trakcie życia płodowego. Każde poruszenie matki, chodzenie czy bieganie - powoduje, że dziecko przemieszcza się wewnątrz macicy. Słyszy przy tym nieustannie bicie matczynego serca. Dlatego właśnie rytmiczne kołysanie kojarzy mu się z bezpiecznym okresem życia wewnątrz matczynego brzucha.

Badania dowodzą też, że odpowiednie kołysanie (na przykład na rękach) stymuluje i rozwija układ przedsionkowy. Dzięki temu dziecko szybciej uczy się kontrolować ruchy swojego ciała. Odważniej siada, wstaje, przemieszcza się. Ma lepsze poczucie równowagi. Kołyszemy oczywiście niezbyt mocno, najlepiej w tempie uderzeń naszego serca. Tak samo rzecz się ma w przypadku zabawek na biegunach. Tutaj dziecko samo może regulować częstotliwość i wychylenie ruchu, w zależności od swoich własnych potrzeb.

Zabawki na biegunach już od setek lat obecne są w dziecięcych pokoikach. Cieszą się niezmiennie ogromną popularnością. Konik na biegunach to chyba najbardziej typowy przykład takiej zabawki. Obecnie jednak mamy na rynku wiele innych produktów tego typu. Poniżej znajdziecie kilka propozycji, które z pewnością spodobają się waszemu maluszkowi. Sprawią też, że jego pokój nabierze zupełnie nowego charakteru.

 • -25%
  Koń na Biegunach - Różowy Little Tikes

  Koń na Biegunach - Różowy Little Tikes

  Łagodnie zaokrąglone kształty konika, wysokie oparcie, wygodne uchwyty i nisko osadzone siodełko zapewnią bezpieczną zabawę małemu dziecku. Waga dziecka maksymalnie: 23 kg.
  Ocena: 0/5
  Zabawka
  Cena: Nasza cena: 119,00 zł 159,45 zł
  wysyłka do 72 godzin
 • -20%
  Huśtawka wieloryb na biegunach niebieski Little Tikes

  Huśtawka wieloryb na biegunach niebieski Little Tikes

  Na tym słodkim wielorybie może się jednocześnie huśtać 1, 2, a nawet 3 dzieci.Odpowiedni rozmiar jest idealny do zabawy zarówno w domu jak i na podwórzu. Huśtawka posiada solidne, łatwe do trzymania przez młodych jeźdźców uchwyty i szeroką...
  Ocena: 0/5
  Zabawka
  Cena: Nasza cena: 228,23 zł 285,29 zł
  wysyłka w 5 dni
 • -17%
  Little tikes Koń na biegunach czerwony 167000

  Little tikes Koń na biegunach czerwony 167000

  Bujany czerwony konik na biegunach Zabawki amerykańskiej firmy Little Tikes sprawią ogromną radość dziecku, a Tobie poczucie, że dostarczasz mu odpowiednich bodźców do rozwoju. To Rewelacyjny pomysł na prezent dla każdego malucha powyżej 12 miesięcy!! Dzięki bujaniu stymulujesz układ przedsionkowy...
  Ocena: 0/5
  Zabawka
  Cena: Nasza cena: 83,03 zł 100,00 zł
  produkt niedostępny
  chwilowo niedostępny powiadom mnie o dostępności

Bestsellery

więcej

Nowości

więcej

Zapowiedzi

więcej