Zabawa w chowanego

Autor:

Jack Ketchum

Średnia: 4.3 Ilość ocen: 6
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
237
Rok wydania
2017
Nasza cena: 26,87 zł 34,90 zł Taniej o: 23%

„Zabawa w chowanego” opowiada o grach i zabawach. Bezmyślnych, niekiedy może i niebezpiecznych. Ale czasem, kiedy przebywasz z odpowiednimi ludźmi, mogą one skusić nawet i ciebie. Lecz nie powinny. Nigdy. Bo może spotkać cię to, co szukających dreszczyku emocji studentów college′u z niewielkiej mieściny w stanie Maine, dla których niewinna zabawa w chowanego w opuszczonym domu przeistoczyła się w koszmar.


O autorze

Jack Ketchum, autor kultowej „Dziewczyny z sąsiedztwa” oraz takich bestsellerów jak „Jedyne dziecko”, „Poza sezonem” czy „Rudy”, powraca z książką, którą ponownie napędzi nam stracha.


Opinie o książce

Chciałem napisać, że ta powieść to nie jest „typowy Ketchum”, ale wtedy dotarło do mnie, że wręcz przeciwnie. Bo nie sięganie po ekstremum jest znakiem szczególnym tego wyśmienitego autora. Nie brutalne opisy, od których przewracają się wdzięczności, jak w przypadku „Poza sezonem”, i nie opowieści na faktach, które osiadają na sumieniu już na zawsze (jak to było z „Dziewczyną z sąsiedztwa”). Cechą szczególną Jacka Ketchuma jest niepokojąco dogłębna znajomość ludzkich postaw i zachowań. To właśnie ona sprawia, że jego bohaterowie są tak prawdziwi a historie tak przekonujące. I w tym znaczeniu wyśmienita „Zabawa w chowanego”, zaskakująco jak na autora klasyczna, podszyta gotykiem opowieść grozy, to cały Ketchum. Autor, którego umysłu i spojrzenia należy się bać, dał tu z siebie naprawdę dużo.

Jakub Ćwiek

Recenzje (6)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Po rewelacyjnej „Dziewczynie z sąsiedztwa” Jacka Ketchuma, która sponiewierała mnie psychicznie, postanowiłem sięgnąć po kolejną książkę tego autora. Mój wybór padł na „Zabawę w chowanego”.

  Jack Ketchum (właściwie Dallas William Mayr) urodził się 10 listopada 1946 roku w Livingston. Jest znanym amerykańskim pisarzem, specjalizującym się w powieściach grozy. Swoje książki wydawał również pod pseudonimem Jerzy Livingston. Zanim pod koniec lat 70-tych ubiegłego wieku chwycił za pióro, podejmował się różnych zajęć. Był m.in. aktorem, piosenkarzem, sprzedawcą, agentem literackim i nauczycielem. Napisał kilkanaście powieści, z których kilka zostało przeniesionych na taśmę filmową. Kilkukrotnie zdobywał nagrodę Brama Stokera, najbardziej prestiżową nagrodę dla utworów grozy. Jest także autorem wielu opowiadań. Prywatnie pisarz mieszka w Nowym Jorku.

  Dead River to zabita dechami mieścina w Maine. Nie dzieje się tutaj nic ciekawego, a dla młodzieży nie ma praktycznie żadnych perspektyw. Dwudziestoletni Dan Thomas marzy żeby się stamtąd wyrwać, ale nie bardzo wie jak to zrobić. Jego życie zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni, gdy poznaje trójkę bogatych nastolatków, którzy spędzają tam wakacje. Zafascynowany seksowną Casey, zaczyna spędzać co raz więcej czasu w ich towarzystwie i bierze udział w co raz bardziej szalonych wybrykach. Kradzież samochodu, kąpiele nago w jeziorze, seks na cmentarzu to tylko niektóre z nich. Nocna wyprawa do opuszczonego domu, który ma opinię nawiedzonego, odmieni życie ich wszystkich na zawsze.

  Muszę przyznać, że mam bardzo duży problem z oceną „Zabawy w chowanego”. Z jednej strony zdecydowana większość książki bardzo mi się podobało. Wprawdzie jest to dopiero druga powieść Ketchuma którą czytałem, ale bardzo odpowiada mi styl pisania tego autora. Bardzo lubię takie małomiasteczkowe klimaty, w których życie toczy się pomału, a akcja rozkręca się pomału z każdą kolejną stroną. Tak było i tym razem. Przez pierwsze rozdziały poznajemy wszystkich bohaterów, przeżywamy wraz z nimi coraz bardziej szalone przygody, ale nie ma to nic wspólnego z literaturą grozy. Jedynie pojawiający się jakby na marginesie opuszczony dom daje nam do zrozumienia, że za jakiś czas odegra ON istotną rolę w tej historii. I faktycznie tak się dzieje. Z chwilą gdy bohaterowie wyruszają na nocną wyprawę, książka z lekkiej obyczajówki przekształca się w mroczny horror. Cały czas mamy z tyłu głowy, że za chwilę wydarzy się coś strasznego, tylko nie wiemy co. I gdy w końcu to coś następuje, to w mojej ocenie „Zabawa w chowanego” gwałtownie obniża poziom. I to tak gwałtownie, jakby Ketchum użył nagle awaryjnego hamulca ręcznego. Dla mnie końcówka jest bardzo mocno naciągana i szyta tak grubymi nićmi, że ja tego nie kupuję. O ile „Dziewczyna z sąsiedztwa” na zakończenie dała mi potężnego kopa, tak w tym wypadku dostałem potężne rozczarowanie.

  Z czwórki głównych bohaterów, największą rolę odgrywa dwójka z nich. Kimberly i Steven są przeważnie gdzieś obok. Dan, który jest narratorem w tej powieści, jest początkowo zakompleksionym facetem z małego miasteczka, który pod wpływem Casey, której coraz bardziej pożąda, gotowy jest robić rzeczy, o których wcześniej nawet by nie pomyślał. Ale tak to jest, gdy facet przestaje myśleć mózgiem, a rządzić zaczyna inna część ciała 🙂 Bo to właśnie Casey jest najważniejszą postacią w tej grupie. To ona jest pomysłodawczynią i inicjatorką wszystkich zwariowanych wybryków. Ukształtowana w dużej mierze przez jedno zdarzenia z przeszłości, ma ogromny wpływ na otaczające ją osoby. Świadoma swojego seksapilu, nie bojąca się pokazać swojego nagiego ciała, działa jak magnes na Stevena i Dana. Muszę tutaj oddać Ketchumowi, że stworzył najbardziej pociągającą kobiecą postać, jaką do tej pory spotkałem w literaturze. Żadna inna bohaterka nie działała na mnie tak erotycznie, jak ona.

  „Zabawa w chowanego” pomimo słabego moim zdaniem zakończenia, jest naprawdę dobrą książką. Chociaż do „Dziewczyny z sąsiedztwa” jest jej daleko, to czyta się ją bardzo szybko i na pewno nie jest to zmarnowany czas. Miłośnicy mrocznej literatury będą zadowoleni, a i miłośnikom kingowego stylu powinna się ta lektura spodobać. Ja po raz kolejny przekonałem się, że z Ketchumem jest mi po drodze i już powoli rozglądam się za kolejną jego powieścią.

  Opinia pochodzi z mojego bloga: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Po traumie jaką przeżyłam podczas innej lektury tego autora wiedziałam, że muszę się osobiście przekonać czy inne jego książki są równie brutalne i emocjonalne. Zdecydowałam się na "Zabawę w chowanego", która pod niewinnym tytułem niosła obietnicę niezapomnianych wrażeń.

  Jack Ketchum to autor, który w bolesny i niezwykle prawdziwy sposób niesie prawdę o ludzkim świecie. Wyciąga na światło dnia wszystko to co pozornie staramy się maskować i nie boi się ujawniać sekretów ludzkiego umysłu. Po raz kolejny dostrzegłam, że w prostym stylu i nieskomplikowanym językiem autor snuje swoją dramatyczną opowieść w sposób zbliżony do prawdziwej tortury - powolny wstęp nie zwiastuje wydarzeń z finału, które mrożą krew w żyłach i budzą pytanie czy człowiek ma w sobie jeszcze choć trochę człowieczeństwa.

  Fabuła - jak zdążyłam się przekonać - charakterystyczna dla autora, wprowadza grupę osób, które będą brały czynny udział w dalszych wydarzeniach. Tym razem nie dzieci a grupa studentów skorych do powrotu, do dziecinnych chwil bawią się tak jak za młodzieńczych lat. Jednak dorosłość otwiera umysł na inne potrzeby i gdy decydują się na prawdziwą grę - otwierają drzwi do mrocznego świata swoich lęków i pragnień. Cała grupa bierze udział w zabawie budzącej lęk przerażenia i piekielnie niebezpiecznej. Szalone i bogate dzieciaki nie mają żadnych zahamowań - żądni przygód powracają do spokojnego miasteczka Dead River by zburzyć jego spokój.

  Po raz kolejny autor otworzył przed czytelnikiem zakamarki ludzkiego umysłu. Jednak tym razem stopniowanie akcji okazało się niemal bolesnym wstępem do dramatycznych wydarzeń. Zupełnie inaczej niż w przypadku "Dziewczyny z sąsiedztwa" Ketchum nie zrzucił na mnie bomby w postaci niemożliwych do zrozumienia scen a boleśnie powoli snuł swoją opowieść o szalonych dzieciakach, które dopiero w finale pokazały swoje prawdziwe oblicze. Z letnim powiewem wakacji, obietnicą braku ograniczeń i szczęśliwymi chwilami jakie się z tym wiążą weszłam do starej posiadłości o której wszyscy mówili, że jest nawiedzonym domostwem. Tam też zostawiłam bohaterów tej powieści, którzy zatraceni w ferworze szaleństwa dopuścili się ataku na ludzką psychikę czytelnika, który na początku nie może zrozumieć skąd tak chore zapędy w umysłach zwykłych nastolatków.

  Powieść tym bardziej szokuje, że pisana jest z punktu pierwszoosobowej narracji. Mogłam zatem śledzić wydarzenia już z nacechowaniem emocjonalnym ze strony jednego z uczestników tej chorej gry. I chociaż ujrzałam ponowne okrucieństwo drzemiące w ludziach "Zabawa w chowanego" nie okazała się dla mnie ta spektakularną książką jak "Dziewczyna z sąsiedztwa". Wciąż widoczny jest obraz najlepszej strony autora, ponownie odbijają się w umyśle czytelnika lęki i strach, ale uważam że tym razem było tego zdecydowanie za mało. Zbyt szybko Jack Ketchum doszedł do finału i zbyt szybko całość dobiegła końca, ale nie mogę jednocześnie napisać by tak książka była słaba. To co czułam podczas lektury ponownie zbudziło we mnie grozę i lęk. To kolejna mroczna lektura jaka wyszła spod jego pióra i po raz kolejny przestrzegam - to powieść wyłącznie dla czytelników o mocnych nerwach.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jack Ketchum to autor, którego twórczość zachwalają praktycznie wszyscy. Mnóstwo razy spotkałam się z pochlebstwami na jego temat, które też szły w parze razem z opinią, że jego książki są brutalne, mocne, nie dla każdego. Czyli coś idealnie dla mnie, bo ja kocham mocne klimaty. Nie boję się rozlewu krwi, nie boję się brutalności, kocham psychopatów. Uwielbiam horrory, ale te, które pobudzają wyobraźnię, a nie odruch wymiotny. Jednak o dobry horror, czy to literacki, czy to filmowy, naprawdę ciężko. Dlatego w końcu się zmotywowałam i sięgnęłam po Ketchuma, skoro tak bardzo go zachwalają… Ale chyba nie do końca powinnam była zaczynać od nowości, jaką jest Zabawa w chowanego.

  Zabawa w chowanego to idealny tytuł… Bo bohaterowie tej powieści postanowili się właśnie zabawić w chowanego. W opuszczonym domu. Nawiedzonym. Domu rodziny, o której słyszy się straszne historie. Grupka młodych ludzi stwierdziła, że włamanie się do niego będzie super przeżyciem. A zabawa w środku? Jeszcze lepszym! Nigdy by się nie spodziewali, że niewinny wybryk może doprowadzić do takiej tragedii. Że zabawa przerodzi się w koszmar. A przecież to miało być tylko poszukiwanie adrenaliny, lekkiego dreszczyku emocji. No to proszę bardzo, adrenalinę znaleźli. W dużej dawce.

  Ta książka jest tak naprawdę bardzo króciutka, liczy sobie niecałe 240 stron, więc dla mnie to było jak opowiadanie na jeden wieczór. Nawet nie na jeden wieczór, na maksymalnie dwie godziny. Położyłam się wieczorem do łóżka z zamysłem przeczytania tej historii od początku do końca, tak przed snem. I dopiero w trakcie zaczęłam się zastanawiać, czy to aby na pewno dobry pomysł? A jeśli faktycznie Jack Ketchum jest mistrzem gatunku i czytanie go po nocach nie jest najlepszym rozwiązaniem? Ale co mi tam, przecież jestem kozakiem i lubię poczuć tę lekką nutkę strachu. Więc brnęłam w tę opowieść dalej. Styl autora przypadł mi do gustu, jest przyjemny, chwilami bardzo dosadny, ale widać w nim taką płynność, pewność siebie. Jack Ketchum prawdopodobnie doskonale zdaje sobie sprawę ze swoich umiejętności, co da się wyczuć w sposobie jego pisania. Nie jest istotne, czy to pełne zdanie, opis czy dialog – ten facet po prostu wie, jak się bawić słowami.

  Choć nie jest to historia zbyt długa, to myślę, że autorowi i tak udało się wytworzyć mroczną, pełną niepewności atmosferę. Ewentualnie zastanawiam się, czy to nie wynika po prostu z mojego nastawienia – byłam przekonana, że skoro to Ketchum, to trzeba się lekko bać. Trzeba czuć ten dreszczyk, więc wyobraźnia zadziałała. Myślę, że częściowo wynikało to z mojego nastawienia, a częściowo Ketchum naprawdę zawsze potrafi zasiać w czytelniku takie emocje – przyjdzie mi się na pewno przekonać przy czytaniu kolejnych jego książek. Choć nie mamy zbyt dużo czasu na zapoznanie się z bohaterami, to mimo wszystko da się w nich wychwycić dosyć charakterystyczne cechy. Żyjący chwilą, ale lekko nostalgiczny Dan, entuzjastyczny Steven, lekkoduch Casey… Chyba w tej całej grupie zabrakło kogoś ze zdrowym rozsądkiem. A może i nie? W końcu chcieli się tylko zabawić…

  Zabawa w chowanego przypomina mi taki typowy, najprostszy z możliwych horror. Długo czekamy na punkt kulminacyjny, w którym akcja pędzi jak szalona, leje się krew, a przerażenie wzrasta do granic możliwości. Początek to taka normalność i codzienność, która stopniowo wprowadza nas do tego, co ma nastąpić. Tworzy tło do makabry, która wkrótce się rozegra. Mimo wszystko trzeba przyznać, że dzięki temu, że Ketchum ma tak lekkie pióro, a ja mam tak rozbudowaną i szaloną wyobraźnię, byłam w stanie sobie wszystko dokładnie zwizualizować. To z pewnością przyczyniło się do tego, że chwilami odczuwałam lekki lęk. Choć sama makabra nie należy do wybitnie brutalnych, no dobra, może trochę należy, zależy jak na to spojrzeć, to całość wypada raczej pozytywnie. Być może nie jest to coś wielkiego, na skalę wbijającego w fotel okrucieństwa i nieprzewidywalności, ale jest w porządku.

  Zatem jak oceniam pierwsze spotkanie z Ketchumem? Dobrze. Być może faktycznie powinnam była zacząć od czegoś innego, ale myślę, że ta książka będzie idealnym wprowadzeniem do jego bardziej zaawansowanej twórczości. Chyba lepiej zacząć od czegoś lżejszego, aby potem się przekonać, że ten autor naprawdę potrafi zrobić coś mocnego, niż na odwrót – czytać coś porażającego, a potem trafić na przeciętniaka. Zabawa w chowanego to takie dłuższe opowiadanie na jeden wieczór, przyjemne, dobrze napisane, ale z pewnością nie wnosi nic nowego do gatunku.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Po przerażającej „Dziewczynie z sąsiedztwa” zapragnęłam poznać inne powieści Jacka Ketchuma. Ogromnie ucieszyłam się więc, gdy okazało się, że wydawnictwo Papierowy Księżyc wydaje „Zabawę w chowanego”. Przypuszczałam, że tak mocnych wrażeń jak przy pierwszej jego książce raczej tutaj nie znajdę, ale liczyłam na dobrą rozrywkę z dreszczykiem. Czy właśnie to otrzymałam?

  Dead River, niewielkie miasteczko położone nad wybrzeżem w stanie Maine. To tutaj Dan spędził swoją młodość, tutaj także rozegrały się wydarzenia tamtego lata. Lata, którego ON nigdy nie zapomni. To wtedy w jego nudną codzienność wkradła się Casey z dwójką przyjaciół. Wywróciła jego świat do góry nogami, zburzyła wszystko, co znał do tej pory, popchnęła go do zrobienia rzeczy, które nigdy wcześniej nie przyszłyby mu do głowy. Szukała mocnych wrażeń, a ON robił wszystko, co tylko chciała, byle ją zadowolić. Kiedy drobne kradzieże już nie wystarczały, wpadł na szalony pomysł. To miała być niewinna zabawa w chowanego w opuszczonym domu. Nigdy nie powinni przekroczyć jego progu.

  „Zabawa w chowanego” ma formę wspomnień głównego bohatera, który spisuje je po wielu latach. Opisuje w nich lato, którego nie potrafi wymazać z pamięci. Gdyby tylko mógł, usunąłby obrazy, które na trwałe wypaliły się pod jego powiekami, i wyrzuciłby z głowy wspomnienia grozy, którą przeżył podczas tamtych wakacji.

  Akcja książki rozgrywa się na amerykańskiej prowincji. Ketchum idealnie oddał klimat małomiasteczkowego życia. Wszechobecna nuda, brak jakichkolwiek perspektyw, oczekiwanie na cokolwiek, co na chociaż na chwilę ożywi monotonię codzienności. Tutaj każda plotka zaczyna żyć własnym życiem. Najwięcej ich narosło wokół opuszczonego domu, który należał kiedyś do przygłupiego rodzeństwa Crouchów. Rodzeństwa, które zniknęło pewnego dnia bez śladu, pozostawiając po sobie dom pełen zagłodzonych psów.

  Książka rozkręca się powoli. Z początku klimat Dead River może trochę przytłaczać. Ze stron wylewa się monotonia życia Dana, którego każdy dzień wygląda tak samo. Wszystko zaczyna zmieniać się, gdy w jego życiu pojawia się tajemnicza Casey. Dziewczyna uwielbia łamać zasady. Dlaczego to robi? Chęć zgłębienia jej sekretów była tym, co początkowo nie pozwalało mi się oderwać od książki. Potem moją ciekawość zaczął wzbudzać opuszczony dom i legendy, jakie wokół niego narosły. Robiło się coraz ciekawiej. Autor powoli zaczął budować napięcie, które z każdą chwilą rosło, trzymając mnie w swoich zimnych szponach. Z jednej strony przewracaniu każdej kartki towarzyszył dreszczyk z powodu tego, co na niej znajdę, z drugiej zaś strony nie mogłam się od książki oderwać, bo po prostu musiałam dowiedzieć się, jak to się skończy. Nie znam jeszcze zbyt dobrze stylu Jacka Ketchuma, dlatego też nie wiedziałam, czego mogę się spodziewać – nie miałam pojęcia, w jakim kierunku autor lubi prowadzić akcję swoich powieści, by przyprawić czytelnika o dreszcze – czy posłuży się grozą będąca wytworem istot z krwi i kości, czy też postraszy czymś, co ma związek ze zjawiskami paranormalnymi.

  „Zabawa w chowanego” to książka mocna, szokująca i na pewno trzymająca w napięciu. Napisana prostym językiem, często bardzo wulgarnym, znajdują się w niej także sceny seksu, dlatego zdecydowanie jest to pozycja dla nieco starszego czytelnika. Trudno uniknąć porównywania „Zabawy w chowanego” do „Dziewczyny z sąsiedztwa”, ale ktoś oczekuje od niej czegoś na miarę wspomnianej wcześniejszej powieści Ketchuma, to niestety się rozczaruje. To dwie zupełnie różne bajki, niemniej każda na swój sposób potrafi porwać czytelnika.

  Sięgając po „Zabawę w chowanego”, oczekiwałam czegoś, co mnie wciągnie i zapewni dobrą rozrywkę z dreszczykiem emocji. Choć dopiero raczkuję w tym gatunku, podejrzewam, że nie jest to zapewne wyższa półka, jeśli chodzi o literaturę grozy, ale moje oczekiwania książka ta spełniła w zupełności. Dostałam dokładnie to, czego się po niej spodziewałam i skłamałabym, gdybym powiedziała, że mnie ona nie usatysfakcjonowała. Z całą pewności mogę stwierdzić, że rozbudziła we mnie apetyt na jeszcze więcej Jacka Ketchuma. Polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Kolejna super książka Ketchuma.

  Sam Stephen King wyraża się o jego twórczości w superlatywach więc naprawdę warto sięgnąć po tę książkę.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 1 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Zabójcza zabawa 5/5 Nasza cena:
20,90 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zabójcza zabawa

Szkołę dla dziewcząt w Dunvegan na wyspie Skye zamknięto wiele lat temu. W budynku stanowiącym teraz rezydencję rodziny Craigów pozostały jednak przerażające pamiątki z przeszłości... Nastoletnia Sophie ma spędzić wakacje u kuzynostwa. Craigowie, których widziała tylko raz w życiu, bardzo ją...
Audiobook Dziewczyna z sąsiedztwa mp3 5/5 Nasza cena:
32,75 zł 37,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Dziewczyna z sąsiedztwa mp3

"Dziewczyna z sąsiedztwa jest prawdziwa w sposób, w jaki większość uznanej literatury nigdy nie będzie. Nie nosi w sobie jedynie obietnicy przerażenia, lecz naprawdę w nie wprawia. Nie można się od niej oderwać, co do tego nie ma wątpliwości. Czytelnik znajdzie tutaj strony, których będzie obawiał...
Jedyne dziecko audiobook CD 0/5 Nasza cena:
31,26 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jedyne dziecko audiobook CD

Oparty na faktach głośny dramat rodzinny. Lydia McCloud pewnego dnia odkrywa, że jej mąż, Arthur, wykorzystuje seksualnie ich ośmioletniego synka. Kobieta natychmiast podejmuje walkę o pozbawienie męża praw rodzicielskich. Sprawa trafia na wokandę. Tymczasem miejscowa policja dokonuje makabrycznego...
Audiobook Jedyne dziecko mp3 5/5 Nasza cena:
28,43 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Jedyne dziecko mp3

"Jack Ketchum u szczytu swoich przerażających możliwości. Wstrząsająca powieść." - Stephen King Oparty na faktach głośny dramat rodzinny. Lydia McCloud pewnego dnia odkrywa, że jej mąż, Arthur, wykorzystuje seksualnie ich ośmioletniego synka. Kobieta natychmiast podejmuje walkę o pozbawienie męża...
Audiobook Straceni mp3 4/5 Nasza cena:
28,43 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook Straceni mp3

Rok 1965. Trójka młodych przyjaciół - Ray, Tim i Jennifer - wyjeżdża za miasto na kilkudniowy kemping. Sielanka kończy się kiedy Ray, na oczach przyjaciół, morduje dwie dziewczyny biwakujące nieopodal. Cztery lata później, związani tajemnicą milczenia, Tim i Jennifer wciąż dźwigają brzemię tamtego...
Diabeł wcielony okładka filmowa 5/5 Nasza cena:
32,72 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Diabeł wcielony okładka filmowa

Film na podstawie książki już na platformie Netflix. Bezkompromisowa, brutalna i mroczna proza największego kalibru, która trzyma w emocjonalnym uścisku aż do ostatniej strony. Niektórzy ludzie rodzą się po to, by można ich było pochować. Knockemstiff, Ohio. Willard Russell, dręczony wspomnieniami...
Armagedon dzień po dniu. Tom 2. Więcej niż wygnanie 0/5 Nasza cena:
31,08 zł 37,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Armagedon dzień po dniu. Tom 2. Więcej niż wygnanie

Najlepsza książka o zombie, jaką czytałem. Brad Thor, autor bestsellerów „Apokalipsa zombie”, kiedyś będąca na marginesie horroru, stała się ostatnio jednym z najmodniejszych gatunków w popkulturze. Armagedon dzień po dniu. Więcej niż wygnanie to drugi tom postpokaliptycznego cyklu...
Nocny Książę T.2. Drugie kuszenie płomienia 0/5 Nasza cena:
32,72 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nocny Książę T.2. Drugie kuszenie płomienia

„Drugie kuszenie płomienia” to długo wyczekiwany drugi tom serii 'Nocny książę', autorstwa Jeaniene Frost, amerykańskiej mistrzyni urban fantasy. 'Nocny Książę' to seria osadzona w dobrze znanym polskim czytelnikom świecie Nocnej Łowczyni, opowiadająca o Vladzie i nowej postaci – Leili. „Drugie...
Armagedon dzień po dniu. Tom 3. Rozbita klepsydra 0/5 Nasza cena:
31,08 zł 37,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Armagedon dzień po dniu. Tom 3. Rozbita klepsydra

Najlepsza książka o zombie, jaką czytałem. Brad Thor, autor bestsellerów Na terenie Stanów Zjednoczonych i innych części świata grasują armie nieumarłych; nie istnieje miejsce, gdzie można skryć się przed zarazą łaknącą ludzkiego mięsa. Lecz w sercu teksańskich pustkowi, niewielka grupa ocalałych...
Diabeł wcielony 5/5 Nasza cena:
29,13 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Diabeł wcielony

Niektórzy ludzie rodzą się po to, by można ich było pochować.Obwołany przez Los Angeles Times jako „nadzwyczajny, godny najwyższej uwagi i wybitnie uzdolniony“ - Donald Ray Pollock serwuje nam mroczną i wciągającą wizję Ameryki, będącej źródłem literackiej ekscytacji największego kalibru.W Diable...
Miasto słońca 0/5 Nasza cena:
26,24 zł 32,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miasto słońca

Wydawnictwo Papierowy Księżyc prezentuje jeden z najlepszych kryminałów ostatnich lat i prawdopodobnie najlepszą powieść tego gatunku w tym roku! „Miasto Słońca” Davida Leviena zostało nominowane do 3 prestiżowych światowych nagród dla powieści kryminalnych w kategoriach na najlepszą książkę roku!...
Głowa pełna duchów 5/5 Nasza cena:
29,95 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Głowa pełna duchów

„Głowa pełna duchów naprawdę mnie przeraziła, a przecież nie należę do strachliwych.”   Stephen King Mrożący krew w żyłach thriller, który w genialny sposób łączy ze sobą rodzinną tragedię, psychologiczny suspens i odrobinę nowoczesnego horroru, przywodząc na myśl takie powieści jak Dom z liści...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula