Za ostatnią gwiazdą. Lepsze jutro. Tom 3

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 3
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Seria
Rok wydania
2019
Wydawnictwo
Nasza cena: 26,87 zł 34,90 zł Taniej o: 23%

Aby przygotować się na lepsze jutro, trzeba pożegnać się z przeszłością.

Kamila niczego nie pamięta. Tamten dzień jawi się jej jako zamazany obraz i gdyby nie przypadek, nie dowiedziałaby się, że wydarzyło się coś złego.

Na dodatek okazuje się, że sprawy mają się zupełnie inaczej, niż je dotąd widziała. Krok po kroku wszystko, co budowała z takim trudem, rozpada się jak domek z kart. Dziewczyna będzie musiała nauczyć się żyć od nowa, wybaczyć sobie i poszukać pomocy. Czy najbliżsi zdadzą trudny egzamin w chwili, gdy będzie ich najbardziej potrzebowała?

Czy Kamila wreszcie odkryje, co się znajduje za ostatnią gwiazdą i czy będzie umiała uporać się z trudną przeszłością? Jak ostatecznie ułożą się losy trzech sióstr?


Opinie o książce

Jak bardzo czekałam na ten trzeci tom! Jak byłam ciekawa, jak autorka poukłada losy sióstr!

Jakie okazało się "Lepsze jutro”, tym razem "Za ostatnią gwiazdą”?

Przeczytajcie!

Joanna Onysk

Doskonałe zwieńczenie cyklu. Autorce udało się mnie zaskoczyć, zmylić oraz zainteresować. To historia pełna emocji, smutków i radości, a przede wszystkim to opowieść o sile siostrzanej miłości. Gorąco polecam!

Grażyna Wróbel

To zdecydowanie moja ulubiona cześć trylogii! Magdalena Kołosowska umiejętnie prowadzi czytelnika przez fabułę, którą wypełniają emocje, momenty zwątpienia oraz trudne decyzje. Takie historie chce się czytać! Polecam!

Hanna Smarzewska

Recenzje (3)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Brutalne życie

  Nic
  nie jest nam dane raz na zawsze. Nie możemy zatem przywiązywać się zbytnio do naszego status quo, bowiem los potrafi niekiedy płatać paskudne figle, a życie rozsypuje się wówczas niczym domek z kart. Wystarczy niekiedy kilka godzin, a nawet jedna chwila, by zmienić koleje losu.

  Wiedzą o tym doskonale siostry Krzyżanowskie, które mogliśmy poznać dzięki trylogii „Lepsze jutro”. Dwa pierwsze tomy koncentrowały się na starszych siostrach – Kindze i Kamili, teraz przyszła kolej na najmłodszą, Karolinę. Mogłoby się wydawać, że jako najmłodsza z rodziny będzie miała najłatwiej, że wzbogacona o doświadczenia Kingi i Karo uniknie nieprzyjemnych zdarzeń, że jej życie będzie usłane różami. I faktycznie, wszystko na to wskazywało. Wymarzone studia psychologiczne, egzaminy zaliczone w pierwszym terminie, znajomość języków, uroda. Czy można chcieć więcej? Na dodatek bez problemu zostaje przyjęta na okres wakacyjny do restauracji Dania malowane, gdzie pracować ma w charakterze kelnerki. Tak naprawdę nie potrzebuje ani tej pracy ani tych pieniędzy bowiem rodzice zaspokajają wszystkie jej potrzeby. Podejmuje ją z nudów za namową przyjaciółki nieświadoma jeszcze, że dzień rozmowy kwalifikacyjnej determinować będzie jej przyszłość. To tam bowiem, w murach lokalu, poznaje Mateusza, który nie tylko uczyni ją w pełni kobietą, ale i w którym się zakocha.

  Zdarza się jednak coś, co sprawia, że dotychczasowe życie Karoliny się kończy. Budzi się w szpitalu zdezorientowana, z fragmentami wspomnień o tym, co działo się kilka godzin wcześniej. Okazuje się, że w jej organizmie znaleziono pozostałości narkotyku, zwanego pigułką gwałtu, a ona sama została brutalnie zgwałcona. Nie wiadomo, czy utrata pamięci to przekleństwo czy błogosławieństwo, ale jedno jest pewne – nie chce w takiej sytuacji być już z Mateuszem.

  Mówi się, że nieszczęścia chodzą parami i przypadek Karoliny to potwierdza. Jeszcze w szpitalu otrzymuje bowiem wiadomość, że zmarł jej ukochany tata. Tym samym straciła jeden z fundamentów, na których opierało się jej stabilne dotąd życie. Jak poradzi sobie z tymi tragediami? Co tak naprawdę się stało po tym, jak straciła świadomość i czy złapanie sprawcy gwałtu jest możliwe? Czy będzie mogła liczyć na pomoc sióstr, skoro i one mają swoje problemy? A gdzie w tym wszystkim będzie Mateusz?

  Odpowiedzi na te pytania przynosi trzeci tom cyklu autorstwa Magdaleny Kołosowskiej, pt. „Za ostatnią gwiazdą”. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Replika pozornie tylko lekka powieść, to w istocie książka o brutalnym niekiedy życiu, o zmaganiu z przeciwnościami i o tym, jak wspaniale w obliczu trudności mieć przy sobie rodzinę. Wszyscy czytelnicy, którzy znają dobrze już klan Krzyżanowskich dzięki lekturze poprzednich tomów przywitają trzy siostry niczym przyjaciółki. Także osoby, dla których trzeci tom jest pierwszym po który sięgnęli, zatopią się w opowieści, nie mając żadnego problemu z podążaniem za akcją. I mimo iż nie jest to lektura, do której się powraca, to z pewnością książka dostarczy nam zarówno kilku refleksji, jak i uczyni nas ostrożniejszym. Do wspaniale nakreślonych bohaterów dodając wartką akcję z licznymi jej zwrotami otrzymujemy opowieść, która porwie nas na kilka godzin i która nie pozwoli nam na chwilę nawet dekoncentracji.

  Justyna Gul

  Qultura słowa

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Co kryje się za ostatnią gwiazdą? Czy w trzeciej części cyklu rozstrzygną się losy sióstr, zgodnie z nazwą serii, przynosząc im lepsze jutro?

  Główną bohaterką ostatniej części jest Kamila, najmłodsza z sióstr. Po tym, co zdradziła nam wcześniej autorka, bardzo niepokoiłam się o jej los i w końcu przyszedł czas na wyjaśnienie.

  Dziewczyna trafia do szpitala z luką w pamięci i z uzasadnionym podejrzeniem, że padła ofiarą gwałtu. Nie pamięta nic z tego traumatycznego przeżycia, nie potrafi wskazać sprawcy i ta niewiedza sprawia, że czuje się zagubiona, zawstydzona i osaczona. Przecież każdy mijany na ulicy mężczyzna, nawet znajomy może okazać się winny jej tragedii.

  To straszne wydarzenie ma wpływ na jej decyzje. Rozstaje się ze swoim chłopakiem Marcinem, z którym już wcześniej nie układało jej się najlepiej, rozważa też wzięcie dziekanki na studiach. Jak mogłaby dalej normalnie żyć, funkcjonować, śmiać się, kochać?

  Matki nie chce obarczać swoim problemem, dodatkowym ciężarem po niedawnej śmierci męża. Na szczęście ma wsparcie w siostrach.

  Czy to sposób budowania napięcia przez autorkę, czy poruszony trudny temat gwałtu i odczucia jej ofiary sprawiają, że książki nie da się odłożyć do ostatniej strony? Dzień dzisiejszy przewija się z przeszłością Kamili stopniowo odkrywając historię jej wchodzenia w dorosłość, pierwszej pracy i toksycznego związku.

  Ta opowieść pokazuje jak ważne jest wsparcie i zrozumienie najbliższych, ale też przyjęcie pomocy, nawet gdy wydaje się, że poradzimy sobie sami, że jej nie potrzebujemy.

  Czy siostry, po swych bolesnych doświadczeniach będą umiały i chciały otworzyć się na innych dając sobie szansę na szczęście? Może to co je spotkało pozwoli racjonalniej spojrzeć w przyszłość, by wyeliminować błędne decyzje? Czy jednak zawsze mamy na wszystko wpływ? Życie pisze przecież własne scenariusze, często bardziej nieprawdopodobne niż te, o których czytamy w książkach. Czy w ostatecznym starciu wygra rozum, czy serce?

  Jeżeli jeszcze nie znacie tej poruszającej i bardzo życiowej serii, to czas to zmienić. Gwarantuję, że nie tylko uprzyjemni Wam długie jesienne wieczory, ale wręcz pokochacie bohaterki jak siostry.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Kamila niczego nie pamięta. Tamten dzień jawi się jej jako zamazany obraz i gdyby nie przypadek, nie dowiedziałaby się, że wydarzyło się coś złego.

  Na dodatek okazuje się, że sprawy mają się zupełnie inaczej, niż je dotąd widziała. Krok po kroku wszystko, co budowała z takim trudem, rozpada się jak domek z kart. Dziewczyna będzie musiała nauczyć się żyć od nowa, wybaczyć sobie i poszukać pomocy. Czy najbliżsi zdadzą trudny egzamin w chwili, gdy będzie ich najbardziej potrzebowała? Czy wreszcie odkryje, co się znajduje za ostatnią gwiazdą?

  "Czułam się jak w pułapce. Nie chciałam być sama a jednocześnie unikałam ludzi. Nie chciałam z nikim rozmawiać, z nikim się spotykać. Najchętniej przeniosłabym się na bezludną wyspę. Wszyscy mi przeszkadzali. Przeszkadzało mi to, że wiedzieli o zgwałceniu, że patrzyli na mnie z politowaniem albo nie patrzyli w ogóle. Bałam się tego, co sobie mogli o mnie pomyśleć, ale najbardziej bałam się swoich myśli. Z każdym dniem nienawidziłam siebie bardziej. Za to, że nie pamiętałam."

  "Za ostatnią gwiazdą" to finałowy tom trylogii Lepsze jutro, która stała się jedną z moich ulubionych serii obyczajowych. Co w tej części przygotowała nam autorka?

  Tym razem skupiamy się na historii najmłodszej z sióstr - Kamili i jej traumatycznych przeżyciach. Mowa tu o gwałcie. To delikatny i trudny temat, dlatego trzeba niezwykłego taktu i delikatności, by odpowiednio go nakreślić, a autorce wyszło to bardzo dobrze. Udanym pomysłem okazało się przedstawienie bieżących wydarzeń z retrospekcjami. Nasza bohaterka nie pamięta co się wydarzyło, kto dopuścił się tak haniebnego czynu, ale i sam czytelnik długo pozostaje w tej niewiedzy. To także świetne posunięcie fabularne, gdyż buduje odpowiednie napięcie, ale najważniejszym jest przede wszystkim to, co dzieje się wewnątrz Kamili. Wchodzimy w jej psychikę, myśli, uczucia, zagubienie, lęk, niepewność, nieufność, szok. Wszystkie te emocje stają się bardzo szybko i naszymi.

  "Bywały chwile, kiedy to wszystko wydawało mi się jedynie złym snem, a zaraz potem przychodziło otrzeźwienie i ból, którego nie potrafiłam się pozbyć. Niewiadome nie chciały ułożyć się w równanie, pamięć oszukiwała, a świadomość, że z całą pewnością stało się coś złego, doprowadzała do szaleństwa. Nie potrafiłam zaakceptować amnezji."

  Czy Kamila będzie potrafiła się pozbierać po czymś takim? Dziewczyna ma to szczęście, że może liczyć na wsparcie i pomoc sióstr. Ale co z kobietami, które nie mają tego komfortu? Co się z nimi dzieje? To równie przerażające, jak i sam akt gwałtu. Dlatego ważne jest wsparcie i zrozumienie najbliższych. Drugą sprawą jest umiejętność przyjęcia pomocy i dopuszczenia do świadomości myśli, że jej potrzebujemy. Że to wcale nie wstyd o nią prosić.

  "Spojrzałam na niego i uderzyła mnie myśl, że przecież nie ucieknę przed przeszłością. Nie uda mi się ukrywać prawdy do końca życia. I cokolwiek się wydarzyło, miało wpływ na mnie, na to kim jestem i co robię. Mogłam zanurzyć się w przeszłości, rozpamiętywać i analizować wszystkie sytuacje wciąż od nowa. I jednocześnie tracić szansę na przeżycie czegoś fajnego. Albo stawić temu czoła. I żyć. Próbować. Iść do przodu."

  Autorka ponownie zaserwowała mi ogrom emocji, przeżyć i myśli, które kołatały się po mojej głowie. Fabuła powieści bez wątpienia jest niezwykle realna, życiowa, zresztą jak i jej bohaterki. Nie ominą je trudne chwile, decyzje, zwątpienie i rozterki. Magdalena Kołosowska w tej ostatniej części pozwala nam zajrzeć również do dwóch starszych sióstr: Kingi i Karoliny oraz sprawdzić, co u nich słychać, jak potoczyły się ich dalsze losy. Każda z historii zawartej w poszczególnych tomach jest inna, tak jak i różne są trzy siostry. Jednak jedno je łączy: wszystkie są mi bardzo bliskie. Każdej kibicowałam, każdej problemy poruszyły mnie na tyle, że trudno było mi się z nimi rozstać.

  "Za ostatnią gwiazdą" to poruszająca powieść o trudnych kolejach życia, a przede wszystkim o sile siostrzanej miłości. Czy dla każdej z nich jest szansa i nadzieja na lepsze jutro? Przekonajcie się, warto! Kinga, Karolina, Kamila - jakąkolwiek wybierzecie, żadna Was nie rozczaruje!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Słońce za horyzontem. Lepsze jutro. Tom 1 5/5 Nasza cena:
26,87 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Słońce za horyzontem. Lepsze jutro. Tom 1

Słońce za horyzontem to pierwsza część trylogii Lepsze jutro, opowiadającej historię trzech sióstr: Kingi, Karoliny i Kamili.Kingę poznajemy w momencie, gdy jest spełnioną zawodowo dziennikarką i oddaną żoną, której do pełni szczęścia brakuje jedynie dziecka. Kiedy wydaje się, że wszystko jest na...
Pod niebieskim księżycem. Lepsze jutro. Tom 2 5/5 Nasza cena:
26,87 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pod niebieskim księżycem. Lepsze jutro. Tom 2

Aby przygotować się na lepsze jutro, trzeba pożegnać się z przeszłością. Życie nie rozpieszczało najstarszej z sióstr, Karoliny. Pośpiesznie zawarte małżeństwo rozpadło się z hukiem po kilkunastu latach, zostawiając ją z jednej strony z poczuciem porażki, a z drugiej z nadzieją, że wreszcie nie...
Tęcza nad jeziorem 4/5 Nasza cena:
31,41 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tęcza nad jeziorem

Wszystko dzieje się po coś i z jakiegoś powodu. Historia o wybaczaniu, o różnych obliczach miłości, o dojrzewaniu do rodzicielstwa, o dorastaniu tych, którzy byli przekonani, że już dawno są dorośli. Ewa po wielu latach wraca do miejsca, w którym się wychowała, małej wsi gdzieś na końcu świata....
eBook Słońce za horyzontem mobi epub 0/5 Nasza cena:
24,57 zł 28,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Słońce za horyzontem mobi epub

„Słońce za horyzontem” to pierwsza część trylogii „Lepsze jutro”, opowiadającej historię trzech sióstr: Kingi, Karoliny i Kamili. Kingę poznajemy w momencie, gdy jest spełnioną zawodowo dziennikarką i oddaną żoną, której do pełni szczęścia brakuje jedynie dziecka. Kiedy wydaje się, że wszystko jest...
eBook Kształt gruszki mobi epub 0/5 Nasza cena:
25,42 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Kształt gruszki mobi epub

"O miłości wiemy niewiele. Z miłością jest jak z gruszką. Gruszka jest słodka i ma kształt. Spróbuj zdefiniować kształt gruszki."Andrzej SapkowskiIga jest w rozsypce. Właśnie straciła pracę, a narzeczony ulotnił się wraz z zawartością jej konta. Zostały po nim tylko długi do spłacenia i ogromny żal...
eBook Tęcza nad jeziorem mobi epub 0/5 Nasza cena:
24,57 zł 28,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Tęcza nad jeziorem mobi epub

Wszystko dzieje się po coś i z jakiegoś powodu. Historia o wybaczaniu, o różnych obliczach miłości, o dojrzewaniu do rodzicielstwa, o dorastaniu tych, którzy byli przekonani, że już dawno są dorośli. Ewa po wielu latach wraca do miejsca, w którym się wychowała, małej wsi gdzieś na końcu świata....
eBook Pod niebieskim księżycem mobi epub 0/5 Nasza cena:
24,57 zł 28,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Pod niebieskim księżycem mobi epub

Aby przygotować się na lepsze jutro, trzeba pożegnać się z przeszłością. Życie nie rozpieszczało najstarszej z sióstr, Karoliny. Pośpiesznie zawarte małżeństwo rozpadło się z hukiem po kilkunastu latach, zostawiając ją z jednej strony z poczuciem porażki, a z drugiej z nadzieją, że wreszcie nie...
Zacznę od nowa 5/5 Nasza cena:
26,87 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zacznę od nowa

Sądziła, że jej życie jest całkiem dobre, dopóki z dnia na dzień nie rozsypało się jak domek z kart. Każdego ranka, po przebudzeniu, pierwsze, o czym myśli, to alkohol. Uzależniła się od niego, kiedy zerwał z nią chłopak, a kolejny dramatyczny splot wydarzeń doprowadza do tego, że pije coraz...
Droga do Achtoty. Niziołkowie z ulicy Pamiątkowej. Tom 2 4/5 Nasza cena:
28,41 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Droga do Achtoty. Niziołkowie z ulicy Pamiątkowej. Tom 2

Pełna ciepła i optymizmu saga rodzinna W odróżnieniu od pierwszej części sagi, która opisywała bez mała pół wieku, akcja „Drogi do Achtoty” zamyka się – przez czysty przypadek! – w dziewięciu miesiącach. Dzieci państwa Niziołków dorastają i dokonują niekiedy zaskakujących, a jednak w pełni...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula