Wydawnictwo Greg - Podręczniki i książki

Krakowskie wydawnictwo Greg, specjalizujące się w książkach dla dzieci i młodzieży, powstało w 1993 roku i przez lata działalności zdobyło silną pozycję na rodzimym rynku. Obecnie jest największym wydawcą lektur z opracowaniem. Renomę zawdzięcza współpracy z najlepszymi dydaktykami z całego kraju.

Greg – wydawnictwo dobrze znane uczniom

Wydawnictwo Greg znane jest chyba każdemu uczniowi - zarówno zdobywającemu wiedzę w szkole podstawowej, jak i średniej: liceum czy technikum. Publikacje tego wydawcy adresowane są do dzieci i młodzieży ze wszystkich typów szkół. To nie tylko lektury rekomendowane przez resort edukacji, ale także materiały dydaktyczne do nauki przedmiotów humanistycznych, ścisłych i przyrodniczych.

Greg – lektury z opracowaniem

Lektury Greg stanowią główny obszar edytorskiej działalności wydawnictwa, które jako pierwsze w Polsce zaczęło publikować utwory literackie wraz z ich omówieniami. Dzięki serii “Lektury z opracowaniem” uczeń, czytając powieść, opowiadania lub poezję, może sięgnąć do materiałów będących integralną częścią książki: charakterystyki bohaterów, opisów fabuły czy informacji biograficznych o autorze.

Pozostała oferta wydawnictwa Greg

W ofercie wydawnictwa Greg znajdują się nie tylko lektury szkolne z opracowaniem, ale również bogaty wybór lektur z ilustracjami i podręczników dla najmłodszych oraz młodzieży kształcącej się w szkołach ponadpodstawowych. Popularnością cieszą się zwłaszcza repetytoria, stanowiące pomoc w przygotowaniach do egzaminu ósmoklasisty bądź matury. Wartościowe wsparcie w nauce zapewniają tablice i słowniki szkolne.

Kolorowa Klasyka – klasyczne lektury z ilustracjami

W ramach serii ”Kolorowa Klasyka” w wydawnictwie Greg publikowane są arcydzieła literatury polskiej i światowej z barwnymi ilustracjami najlepszych rysowników. Są to zbiory bajek oraz inne cenione i lubiane dzieła. Bogato ilustrowane lektury to doskonała zachęta do sięgnięcia po książki, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży wychowanych w kulturze obrazkowej.

Elementarze i książki edukacyjne dla dzieci

Wydawnictwo Greg oferuje rodzicom i opiekunom najmłodszych także elementarze oraz inne pozycje edukacyjne. Publikacje dedykowane dzieciom w wieku wczesnoszkolnym, takie jak seria “Elementarz. Czytamy metodą sylabową”, uczą szacunku do słowa pisanego. To dzięki pierwszym książkom w życiu malców jest szansa, że dorastając, staną się stałymi bywalcami księgarń i powiększą grono czytelników bibliotek.

Podręczniki i repetytoria maturalne

Z kolei z myślą o uczniach szkół średnich publikowane są podręczniki i materiały przygotowujące do egzaminu dojrzałości. Repetytorium Greg, w tym popularna seria “Zdasz na 100%”, umożliwia powtórkę materiału przed maturą oraz usystematyzowanie i utrwalenie nabytej wiedzy. Wszystkie podręczniki opracowywane są w oparciu o aktualnie obowiązującą podstawę programową.

Tablice i słowniki szkolne

Na uwagę zasługują też tablice oraz encyklopedie i słowniki. Merytoryczne treści podane w formie tablic są znacznie łatwiej przyswajalne. Dzięki tablicom najmłodsi otrzymują skondensowany materiał do powtórek przed kartkówką bądź sprawdzianem. Równie atrakcyjną formę mają słowniki obrazkowe. Z kolei tradycyjne encyklopedie, gromadząc  pojęcia z danej dziedziny wiedzy uporządkowane alfabetycznie lub rzeczowo, ułatwiają sprawne wyszukiwanie informacji.