Wszystko, czego pragnę

Autor:

Lucy Dillon

Średnia: 4.0 Ilość ocen: 2
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Ilość stron
424
Rok wydania
2018
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 27,12 zł
Nasza cena: 29,93 zł 39,90 zł Taniej o: 25%

Życie Caitlin jest w rozsypce. Małżeństwo – z mężczyzną, którego wszyscy wokół uważają za ideał – się rozpada, a wraz z nim poczucie własnej wartości młodej kobiety; wydaje się, że jedynym rozwiązaniem jest szukać szczęścia od nowa.

Nancy, czteroletniej córeczce Caitlin, buzia się nie zamykała: mówiła w samochodzie, w przedszkolu, w czasie zabawy z bratem Joelem. Lecz kiedy nagle rodzice się rozstali i tato się wyprowadził, dziewczynka przestaje się odzywać.

Eva, ciocia Nancy, niedawno owdowiała i jest bardzo samotna, jeśli nie liczyć towarzystwa dwóch zdezorientowanych mopsów. Trudno jej sobie wyobrazić przyszłość bez męża, ale również bez marzeń, z których dla niego zrezygnowała.

Odkąd jednak wyraziła zgodę, by co dwa tygodnie odwiedzały ją dzieci brata, obydwie z Caitlin będą musiały skonfrontować się z prawdą na temat swych małżeństw – oraz uświadomić sobie, czego pragną naprawdę.

Słodko-gorzka, urocza i koniec końców mówiąca o odkupieniu win. Jedna z tych książek, dzięki którym chcesz przeżyć lepiej własne życie.
Jojo Moyes

Doskonała lektura, inteligentna i głęboko wzruszająca.
Sophie Kinsella

Czasem człowiek musi się po prostu porządnie wypłakać, a nikt nie potrafi zagrać na strunach serca tak jak Lucy Dillon. Powraca z opowieścią o dwóch kobietach; Caitlin – niedawno rozwiedzionej, ze strzaskanym poczuciem własnej wartości i czteroletnią córeczką Nancy, która przestała mówić, oraz świeżo owdowiałej Evie, której rozsypał się świat. Do tej sagi o złamanych sercach, uzdrowieniu oraz nadziei dorzućcie parkę przeuroczych mopsów – i śmiało możecie mnie nadziać na widelec, bo jestem ugotowana.
"Red Online"

Pełna ciepła i mądrości, wspaniale napisana książka.
"Sun on Sunday"

Książki Lucy Dillon sprawiają, że świat jest lepszym miejscem.
"Heat"

Niewiarygodne, ale "Wszystko, czego pragnę" to moja pierwsza powieść autorstwa Lucy Dillon – lecz z pewnością nie ostatnia. Zachwyciła mnie i wzbudziła we mnie wiele rozmaitych uczuć. To piękna, subtelna historia rodziny pokonującej wyboisty odcinek na swojej drodze.
"On My Bookshelf"

Doskonała wakacyjna lektura na plażę .
"Woman’s Own"

Zawsze odkrywam, że powieści Lucy Dillon są przepełnione dowcipem i mądrością.
Jenny Colgan

Lucy Dillon zdobyła nagrodę Romantic Novelists’ Association Novel of the Year w 2010 roku za „Psy, Rachel i cała reszta”. Jej pozostałe powieści - „Policz do stu”, „Spacer po szczęście”, „Szczęśliwe zakończenie” - zajęły wysokie miejsca na listach bestsellerów. Lucy urodziła się w Cumbrii. Obecnie dzieli swój czas pomiędzy Londyn a doliną Wye.

Recenzje (2)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Po książki Lucy Dillon sięgam kiedy potrzebuję odskoczni od przerażających thrillerów czy skomplikowanych kryminałów. Jej powieści przesycone są miłością i dobrocią. Fabuły nie są skomplikowane a warstwa obyczajowa żywa niczym w filmie. "Wszystko czego pragnę" to znakomita opowieść o kryzysie w rodzinie, a wisienką na torcie jest dwójka psich bohaterów : Bumble i Bee (wiemy, że autorka ma słabość do psiaków), którym w 90 procentach udało się skraść całe show.

  Caitlin, po rozstaniu z mężem, została sama wraz z dwójką dzieci : dziesięcioletnim Joelem i czteroletnią Fancy-Nancy. Na spotkaniach z mediatorką, mającą ułatwić przeprowadzenie rozwodu oraz rozwiązać kwestię opieki nad dziećmi, mąż Caitlin przedstawia pomysł weekendowych spotkań w domu swojej starszej, niedawno owdowiałej, siostry. Z początku Caitlin podchodzi do tego

  sceptycznie, jednak ze względu na fakt, że jej eks małżonek zmuszony został do przeprowadzki na drugi koniec kraju, w końcu wyraża zgodę.

  Po kilku miesiącach od wyprowadzki taty z Nancy zaczyna dziać się coś niepokojącego. Zamyka się w sobie i przestaje mówić. Jedyną "osobą"z którą się porozumiewa szeptem jest jeden z mopsów ciotki, o imieniu Bumble.

  Czy Caitlin oraz jej mężowi uda się odnaleźć przyczynę milczenia córki?

  Rzadko mi się zdarza zajrzeć na [Adres usunięty] i ze zdziwieniem stwierdzić, że nikt przede mną nie zrecenzował danej pozycji. Choć "Wszystko, czego pragnę" miała swoją datę publikacji już prawie miesiąc temu, portal do tej pory nie doczekał się jeszcze recenzji. Więc zaczynamy.

  Do tej pory przeczytałam trzy książki autorki i powiem, że stylistycznie, językowo czy merytorycznie nie ma się do czego przyczepić. Przy okazji tego tytułu zauważyłam parę faktów, którymi chciałam się podzielić. We wszystkich do tej pory przeze mnie przeczytanych książkach autorki da się zauważyć pewne podobieństwo głównych bohaterów. Z początku każdy daje się polubić. Tym razem poznajemy Caitlin, kochającą matkę dwójki dzieci, która w przeszłości była roztrzepaną i nieco szaloną studentkę sztuki, która z wakacyjnego festiwalu wróciła z ciążowym brzuchem. Poznajemy również Patricka, uwielbiającego kontrolę pracoholika oraz Joela i Nancy- dwójkę uroczych dzieci, które swoimi czynami wielokrotnie doprowadziły mnie do śmiechu. Jednak wraz z rozwojem fabuły nasi bohaterowie zdejmują maski i odsłaniają swoje prawdziwe oblicza. Dowiadujemy się, że Caitlin nie do końca zerwała z własną przeszłością : nadal ma ciągoty do alkoholu i przygodnych znajomości, brak jej odpowiedzialności i często kieruje się egoizmem. Z kolei Patrick to tak naprawdę ciężko pracująca głowa rodziny, który kocha swoje dzieci ponad wszystko, potrafi godzinami siedzieć przy ich łóżkach patrząc się jak śpią i słuchając ich oddechów. To osoba, która woli odejść niż unieszczęśliwiać innych. Kontroluje nie z powodu faktu posiadania władzy tylko z troski o los najbliższych.

  Pozostaje nam Eva, siostra Patricka, czterdziestopięcioletnia wdowa, była żona znanego hollywoodzkiego aktora. Z początku wydawała się zgorzkniała i dopiero towarzystwo bratanka i bratanicy sprawiło, że z nieprzystępnej "damy" stała się czułą i kochającą ciocią.

  W momencie kiedy maski zostaną całkowicie zrzucone, a nasi bohaterowie nie mają nic więcej do ukrycia, zaczynamy wyrabiać sobie o nich opinię. U mnie została ona zmieniona o 180 stopni. Jak z początku polubiłam Caitlin, widząc w niej kobietę wyzwoloną, tak gdzieś w połowie książki zaczęła mnie irytować jej nieporadność. Z kolei Patrickowi zaczęłam współczuć sytuacji w jakiej się znalazł, a Evie kibicować by udało jej się wyrwać z marazmu. To właśnie przedstawienie bohaterów z każdej strony, brak ich wybielania, i nadanie im pozorów realności są cechą charakterystyczną prozy Lucy Dillon.

  Kolejną są oczywiście zwierzęta. Jak napisałam wyżej Bumble oraz Bee to prawdziwi mistrzowie pierwszego planu. Autorka w tak plastyczny, żywy i przekonujący sposób opisała ich sylwetki, że często miałam wrażenie, że znajdują się gdzieś razem ze mną w pokoju. Nawet ich fizjonomia stała mi przed oczami, a smutne oczka sprawiały , że sama czułam co to znaczy psia tęsknota. I te ich psoty i wybryki, to zrozumienie zachowań swojej właścicielki, po prostu zatęskniłam za tym , żeby mieć psa.

  Ważnym tematem poruszonym w książce jest mutyzm wybiórczy. Jest to choroba psychiczna, wywołana stresem czy tragicznym wydarzeniem, która objawia się częściowym zaprzestaniem werbalnego porozumiewania się przez dziecko ze światem zewnętrznym. Już sobie wyobrażam krytyków powieści, którzy rzucą się na ten temat jak sępy na padlinę i w swoich recenzjach stwierdzą, że autorka nie zadała sobie trudu by dogłębnie zapoznać się z pojęciem mutyzmu. Krytycy stwierdzą, że Nancy nie miała wystarczającego powodu by zamilknąć (ten w powieści jest zbyt błahy), zapytają się dlaczego dziewczynka milczała również w swoim azylu oraz czemu nie występowały u niej inne objawy tej choroby np. kamienna twarz czy poczucie niskiej wartości.

  Ja jednak cieszę się, że autorka podjęła się tego tematu. Może skłoni to rodziców, którzy sięgną po tę powieść, do zastanowienia się jak czyny nas, czyli dorosłych, wpływają na życie dzieci. Może w końcu przestaniemy myśleć tylko o sobie i własnym dobrostanie a zastanowimy się nad uczuciami innych. Pamiętajmy, dziecko o wiele bardziej przeżywa kryzys w rodzinie chociażby ze względu na fakt, że nie potrafi w pełni zrozumieć jego przyczyn ani przewidzieć konsekwencji. Może warto czasem usiąść i się zastanowić czy wszystkie nasze czyny idą w dobrym kierunku i czy można coś zrobić lepiej, dla dobra ogółu.

  "Wszystko, czego pragnę" to spokojna,słodko-gorzka opowieść o rodzinie i rozgrywającym się w niej dramacie. To książka, która porusza wiele ważnych tematów jak : kryzys małżeński, zdrada, dorastanie, żałoba, macierzyństwo, więc tak naprawdę jest wspaniałą powieścią, którą zachwyci się każda czytelniczka (i zapewne sporo czytelników). Być może troszkę przewidywalna czy zbyt naiwna, jednak z pewnością warta poświęcenia jej kilku wieczorów. Polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Łatwo jest osądzać innych patrząc jedynie z boku na ich życie. Łatwo jest również uważać, że inni mają lepiej. Doceniamy zawsze to, czego nie mamy. Uważamy, że lepsze jest to, co dla nas niemożliwe. Przekonała się o tym główna bohaterka najnowszej powieści Lucy Dillon, która stanęła w obliczy problemów analizowanych przez otaczających ją ludzi.

  Kiedy rozpadało się życie Caitlin - to idealne, o którym wszyscy zawsze szeptali - nikt nie mógł w to uwierzyć. Ona również nie mogła dać wiary, że szczęście, które zdobyła dla siebie i swojej rodziny tak łatwo zostało jej odebrane. To podważyło poczucie pewności siebie kobiety i sprawiło, że w szarych barwach zaczęła patrzeć na świat. Ale nie poddała się i postanowiła szukać szczęścia od nowa. Tym samym wiele mogę powiedzieć o głównej bohaterce: że zapomniała na moment jak żyć, że zatraciła się w monotonii i smutku bez szansy na odbicie się od dna, ale na pewno nie mogę jej odebrać determinacji - powolnej, ale skutecznej - ku temu, by na nowo znaleźć szczęście.

  Lucy Dillon lubi pisać niespieszne, delikatne powieści o życiu i rodzinnych problemach w sposób bardzo przyziemny. Czytelnik od razu może utożsamić się z bohaterami jeśli ma na to ochotę, przyjrzeć bliżej każdej postaci, ponieważ autorka nie skąpi szczegółów czy po prostu oddać się swobodnej historii o trudach zwykłego życia. "Wszystko, czego pragnę" jest właśnie taką książką: opisującą życie kilku wybranych bohaterów, którym los nie sprzyjał i na nowo muszą szukać siebie. Jednak jest w tej historii także coś ważnego, czemu warto przyjrzeć się bliżej.

  Nie tylko Caitlin ucierpiała podczas rozpadu jej małżeństwa. Nancy, czteroletniej córeczce Caitlin do tej pory buzia się nie zamykała. Dziewczynka mówiła o wszystkim i wszędzie, ale z dniem wyprowadzki taty zamilkła. To wyraźny punkt w fabule, ponieważ dziewczynka z czasem stanie się bodźcem do zmian: dla matki, siebie samej i ciotki Nancy, która zdecydowała się, by co dwa tygodnie odwiedzały ją dzieci brata. Tak wygląda słodko-gorzka historia o wzajemnym zrozumieniu, szukaniu wsparcia u drugiej osoby i niechęci do przyznania się o samotności i zatraceniu poczucia bezpieczeństwa, którą autorka snuje w powolny sposób. Powieść o dwóch kobietach być może stanie się kluczem do rozwiązania wielu problemów pośród czytelników, którzy zdecydują się na lekturę.

  Lucy Dillon potrafi poruszyć czułe struny i na pewno powieścią "Wszystko, czego pragnę" tego dokonała. Miło czyta się powieść pełną nadziei na przyszłość, mimo że opowiada na starcie o trudnych chwilach. Optymistyczna, motywująca, subtelna powieść dla każdego, idealna w duecie kubkiem gorącej herbaty.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Alabama Summer. Tom 2. Wszystko, czego pragnę 5/5 Nasza cena:
28,73 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Alabama Summer. Tom 2. Wszystko, czego pragnę

Luke Evans to łamacz kobiecych serc. Nie chciałam dawać mu mojego. Nie, skoro nie chciał się zaangażować. Dał mi tyle, dokładnie tyle, ile potrzebowałam, żeby się w nim zakochać. Powtarzam to sobie, by przekonać o tym samą siebie. Ale przecież znam prawdę. Zakochałabym się w nim nawet na odległość....
Wszystko, czego pragnęliśmy 5/5 Nasza cena:
26,68 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wszystko, czego pragnęliśmy

Nina należy do elity i u boku bogatego męża prowadzi wygodne życie, jakiego zawsze pragnęła. Ich syn Finch właśnie dostał się na wymarzone studia w Princeton.Tom jest samotnym ojcem i pracuje od rana do nocy. Rozpiera go duma, gdy jego córka Lyla dzięki stypendium zaczyna naukę w prywatnym liceum....
Wszystko czego pragnęła 4/5 Nasza cena:
26,06 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wszystko czego pragnęła

Przed dziesięcioma laty, podczas imprezy, która wymknęła się spod kontroli, piękna i pełna życia Emily skoczyła ku śmierci, zostawiając pogrążone w rozpaczy przyjaciółki - Natalie, Madison i Laurie. Żadna nie zapomniała tamtej nocy i roli, jaką mogła odegrać w tragedii, która się wówczas wydarzyła,...
Wszystko, czego pragniemy 5/5 Nasza cena:
31,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wszystko, czego pragniemy

Czy da się zapomnieć o przeszłości? Czy zastanawiałeś się, czego tak naprawdę pragniesz? I jak dobrze znasz siebie oraz bliskich? Różne osoby, mnóstwo wydarzeń, kilka perspektyw, jedno miejsce. Urokliwa podmiejska Jaworowa Dolina znajdująca się w Północnej Karolinie, gdzie mieszkańcy nie chcą żyć...
Wszystko czego wam nie powiedziałam 5/5 Nasza cena:
25,50 zł 34,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wszystko czego wam nie powiedziałam

Poruszający portret rodziny. Lydia nie żyje. Jeszcze tego jednak nie wiedzą… Tak zaczyna się ta znakomita debiutancka powieść opowiadająca o rodzinie Amerykanów chińskiego pochodzenia mieszkającej na prowincji w  Ohio w latach siedemdziesiątych. Lydia jest oczkiem w głowie Marilyn i Jamesa Lee;...
Wszystko, czego potrzebujesz 0/5 Nasza cena:
46,12 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wszystko, czego potrzebujesz

Zadziwiające studium ludzkiej słabości. Sfrustrowany i przerażony swoimi dokonaniami pisarz Nathan Staples przenosi się na niewielką wyspę. Jego siłą napędową w życiu jest miłość do żony, która od niego odeszła, i córki, której nie widział od piętnastu lat. Nie ma nic i czuje się nikim, a będzie...
Wszystko, czego nie pamiętam 5/5 Nasza cena:
27,99 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wszystko, czego nie pamiętam

Wszystko, czego nie pamiętam to wielogłosowa powieść o pamięci i jej niedoskonałości, o miłości i przyjaźni.Młody mężczyzna o imieniu Samuel ginie w wypadku samochodowym. Jak to się stało? I dlaczego? Anonimowy autor stara się odtworzyć ostatni dzień życia Samuela. Z rozmów z przyjaciółmi, rodziną...
Wszystko, o czym marzysz 0/5 Nasza cena:
22,74 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wszystko, o czym marzysz

Wzruszająca i odkrywcza historia przyjaźni, miłości, złamanych serc i nieoczekiwanych zwrotów w życiu trzech wyjątkowych kobiet Zaskakujący debiut powieściowy Mike′a Greenberga, gospodarza najpopularniejszego amerykańskiego programu radiowego o sporcie BROOKE piętnaście lat temu poślubiła...
Wszystko co minęło 0/5 Nasza cena:
25,50 zł 34,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wszystko co minęło

Opowieść o odważnej kobiecie, która postanowiła dać sobie jeszcze jedną szansę. Justyna zaczyna wszystko od nowa. W starym życiu była porzuconą córką, starszą siostrą, gotową do poświęceń przyjaciółką i zdradzoną żoną. Teraz jest niezależna, samowystarczalna i bezkompromisowa. Nie szuka przyjaźni,...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula