Wszystkie jasne miejsca

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 13
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Rok wydania
2015
Seria
Ilość stron
424
Nasza cena: 33,92 zł 39,90 zł Taniej o: 15%

Odważna opowieść o miłości, przeżywaniu życia i dwojgu młodych ludzi, którzy znajdują siebie nawzajem, gdy stoją na skraju przepaści

Amerykański i europejski bestseller 2015

Trwają prace nad ekranizacją powieści

Finch jest zafascynowany śmiercią. Codziennie rozmyśla nad sposobami, w jakie mógłby pozbawić się życia, a jednocześnie nieustannie szuka czegoś, co pozwoliłoby mu pozostać na tym świecie. Violet żyje przyszłością i odlicza dni do zakończenia szkoły. Marzy o ucieczce z małego miasteczka w Indianie i od rozpaczy po śmierci siostry.

Kiedy Finch i Violet spotykają się na szczycie szkolnej wieży – sześć pięter nad ziemią – nie do końca wiadomo, kto komu ratuje życie. A gdy ta zaskakująca para zaczyna pracować razem nad projektem geograficznym, by odkryć „cuda” Indiany, ruszają – jak to określa Finch – tam, gdzie poprowadzi ich droga: w miejsca maleńkie, dziwaczne, piękne, brzydkie i zaskakujące. Zupełnie jak życie.

Wkrótce tylko przy Violet Finch może być sobą – śmiałym, zabawnym chłopakiem, który wcale nie jest takim wariatem, za jakiego go uważają. I tylko przy Finchu Violet zapomina o odliczaniu dni, a zaczyna je przeżywać. Jednak w miarę jak świat Violet się poszerza, świat Fincha zaczyna się gwałtownie kurczyć.

Ta książka występuje w recenzji, obejrzyj:


 

Czytaj całość

Recenzje (13)
 1. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez Karina K. w dniu 2016-12-30
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  8 z 9 osób uznało recenzję za przydatną

  Myśli samobójcze wśród nastolatków, czyli recenzja książki

  WSZYSTKIE JASNE MIEJSCA.

  Wszystkie Jasne Miejsca to książka autorstwa Jennifer Niven.

  Książka opowiada o 17 letnim Theodorze Finchu. Theo w szkole uważany jest za wariata, ale czy słusznie ? Chłopak codziennie rozmyśla nad różnymi sposobami odebrania sobie życia, ale jednocześnie szuka czegoś co pozwoliłoby mu pozostać na tym świecie. Co jakiś czas chłopak zapada w tzw.” SEN” czyli stan, w którym nie jest sobą. Jest to czas, w którym jest „ nieprzytomny”, mało zapamiętuje,ale szybko się denerwuje.

  Pewnego dnia wchodzi na szkolną wierzę. Nie ma zamiaru się zabić, chce zobaczyć jakie to uczucie tak stać na krawędzi i igrać ze śmiercią. Spotyka tam Violet, która chce skończyć ze swoim życiem, lecz chłopak pomaga jej zejść z wierzy.

  Violet to dziewczyna, która wydawać by się mogło, że ma idealne życie. Niestety jest odwrotnie. Dziewczyna liczy dni do końca szkoły. Przeżywa śmierć siostry, jest zamknięta w sobie i wycofana, ponieważ uważa że jest winna jej śmierci.

  „Świat łamie każdego i potem niektórzy są jeszcze mocniejsi w miejscach złamania”, ale niektórzy nie radzą sobie z bólem jaki pozostał.

  Violet i Finch zaczynają pracować razem nad projektem, by odkryć ciekawe miejsca Indiany. W czasie wszystkich podróży zaczynają się lepiej poznawać. Wkrótce Finch tylko przy Violet może być sobą, ponieważ ona nie widzi w nim Wariata Fincha jak ludzie ze szkoły, ale widzi go jako zabawnego i śmiałego chłopaka.

  Jest to piękna powieść o dwójce nastolatków, których przytłoczył ciężar bólu.

  Wszystkie Jasne Miejsca pokazuje jak własny umysł potrafi człowieka zgubić.

  „ Mój własny umysł jest dla mnie najbardziej niewytłumaczalną machiną- ciągle buczy, mruczy, wyje, spada nurkuje, a potem zagrzebuje się głęboko w piasku. Dlaczegóż to ? Czemu ma to służyć ?”

  Dlaczego Finch wmawiał sobie „ jestem walnięty, jestem oszustem, nie da się mnie kochać” ? Chłopak cierpiał na dwubiegunowość i gdzieś w głębi serca był tego świadomy, ale nie chciał by przyczepiano mu łatkę wariata, dlatego kiedy dopadał go SEN uciekał od wszystkich, a najbardziej od Violet by ta nie poznała jego ciemnej strony.

  Co czterdzieści sekund ktoś na świecie popełnia samobójstwo. Co czterdzieści sekund ktoś zostaje i musi poradzić sobie ze stratą bliskiej osoby.

  Samobójca nie dostaje dużo kwiatów, o jego śmierci się milczy.

  Theodore Finch nie miał łatwo w życiu, ale starał się jak najlepiej je przeżyć. Szukał tego jednego idealnego dnia, kiedy od rana do nocy nie dzieje się nic okropnego i smutnego. Ale czy udało mu się znaleźć taki dzień ?

  Wszystkie Jasne Miejsca to cudowna powieść o dorastaniu, śmierci i miłości, która potrafi ocalić człowieka.

  Ta książka mnie zniszczyła. Pocięła moją duszę na drobne kawałeczki.

  Powieść otworzyła mi oczy na problem, który dotknie każdego z nas. Śmierci.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez Krystyna-cyrysia M. w dniu 2015-11-05
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  8 z 10 osób uznało recenzję za przydatną

  Historia Violet i Fincha skłania do zadumy i refleksji nad sensem swej egzystencji, różnymi aspektami samobójstw, kruchością życia, przemijaniem i utratą bliskiej osoby. Nie da się jej czytać nie przeżywając. Bywały momenty, kiedy uśmiechałam się od ucha do ucha, ale były też takie chwile, w których buntowałam się, krzyczałam i płakałam rzewnymi łzami. Radzę mieć przy sobie pudełko chusteczek.

  Książka jest napisana żywym i przystępnym językiem, co stanowi bezsprzeczny atut. Opisy miejsc i zdarzeń są niezwykle plastyczne, mocno stymulują naszą wyobraźnię. Akcja płynie nierówno: na początku bywa nieco mozolna, ale z biegiem wydarzeń łapie swój właściwy rytm. Niewątpliwą zaletą powieści jest zgrabnie wątek miłosny poprowadzony, w którym brak uproszczeń, słodzenia, powtarzalności i przewidywalności pewnych motywów. Jedynie drugoplanowe postacie są w moim mniemaniu są stosunkowo mało wyraziste, nie poświęcono im aż tyle uwagi, na ile zasługiwali. Również okładka nie przypadła mi do gustu. Według mnie taka nijaka. Pomijając tę kwestię, całość trzyma bardzo dobry poziom.

  Podsumowując. Przejmująca, z pewną nutą nostalgii i goryczy opowieść o tym, jak ważne i cenne są chwile spędzane z najbliższymi. Porusza głębią, autentyzmem i złożonością ludzkiej natury. To jedna z tych lektur, które trzeba i warto przeczytać. Polecam wszystkim bez wyjątku!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez Monia S. w dniu 2015-12-29
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  6 z 9 osób uznało recenzję za przydatną

  "Wszystkie jasne miejsca" to wypełniona emocjami historia dwójki nastolatków. Oboje mają za sobą ciężkie doświadczenia i oboje nie są przekonani, czy chcą dalej żyć i rozważają opcję samobójstwa. Los sprawia, że będąc nad przepaścią spotykają się. Wspólne doświadczenie zbliży ich do siebie i sprawi, że będą odkrywać jasne miejsca Indiany.

  Genialna książka. Świetna narracja, bardzo dobre tłumaczenie, redakcja i korekta (okej, było kilka literówek, ale naprawdę niewiele :)). Bohaterowie wzbudzili moją sympatię i sprawili, że z wypiekami na twarzy czytałam "co będzie dalej". Polecam x 100. Nie tylko dla nastolatków i nie tylko dla tych, których urzekła powieść "Gwiazd naszych wina".

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez Katarzyna P. w dniu 2016-01-17
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 6 osób uznało recenzję za przydatną

  „Co czterdzieści sekund ktoś na świecie umiera na skutek samobójstwa. Co czterdzieści sekund ktoś zostaje i musi uporać się z poczuciem straty i żałoby.”

  Theodore Finch ma siedemnaście lat i każdego dnia rozmyśla jak odebrać sobie życie, choć jednocześnie cały czas poszukuje czegoś, co pozwoliłoby mu pozostać na tym świecie. Zaś Violet Markey nie potrafi pogodzić się z tragiczną przeszłością. Wciąż żyje wypadkiem, w którym zginęła jej siostra. Odlicza dni do zakończenia szkoły i marzy by wyjechać z miasta i zapomnieć o minionych wydarzeniach. Pewnego dnia oboje spotykają się na szczycie szkolnej wieży, sześć metrów nad ziemią z zamiarem popełnienia samobójstwa. Między nimi wywiązuje się rozmowa i tak naprawdę nie wiadomo już, kto komu uratował życie. Od tego momentu nastolatkowie zaczynają się coraz bardziej do siebie zbliżać. Co z tego wyniknie? Jakie decyzje podejmą bohaterowie? Jaki będzie finał tej historii?

  „Wszystkie jasne miejsca” to kolejna książka kierowana do młodzieży dotykająca tematu samobójstwa wśród nastolatków. Takie książki zawsze głęboko mnie poruszają i sprawiają, że później ciężko mi pozbierać myśli. Autorka w świetny sposób poradziła sobie z tym jakże trudnym, a jednocześnie wymagającym tematem. Podeszła do sprawy niezwykle delikatnie i z wyczuciem, być może dlatego, że sama w swoim życiu doświadczyła podobnych tragedii. Kilka lat temu zabił się jej chłopak i to ona go znalazła. Oprócz tego, na długo zanim przyszła na świat, jej pradziadek zginął, strzelając do siebie z broni palnej. Życiowe doświadczenia skłoniły ją do napisania tej niezwykłej książki, mającej na celu uzmysłowić nam jak poważnym problemem są samobójstwa, których niestety dopuszcza się coraz więcej ludzi.

  Nigdy nie jest łatwo czytać o śmierci. To temat który zawsze głęboko porusza i wzbudza wiele emocji. W książce Jennifer Niven stykamy się z problemem śmierci samobójczej, oraz tym, jak radzić sobie po stracie bliskiej osoby. Główna bohaterka, Violet, zmaga się ze straszną tragedią, która na zawsze odcisnęła na niej swoje piętno. W wypadku samochodowym straciła jedyną siostrę i do dziś tak naprawdę nie potrafi pogodzić się z przykrymi wspomnieniami, a także poczuciem winy, które nie pozwala jej normalnie funkcjonować. To sprawia, że coraz częściej myśli o odebraniu sobie życia i tak, któregoś dnia wybiera się na szkolną wieżę by zdecydować się na ten desperacki krok. Tam spotyka Theodora Fincha, chłopaka który nie cieszy się zbyt dobrą sławą w szkole. Uznawany za dziwaka, często popada w konflikty z innymi uczniami. W głębi duszy jednak, wcale nie jest wariatem, za jakiego go wszyscy uważają, a śmiałym i zabawnym chłopakiem, który niestety nie potrafi poradzić sobie z problemami które go przytłaczają.

  Od momentu spotkania na szkolnej wieży, między Violet a Finchem wywiązuje się nić porozumienia, która na początku jest bardzo cienka i krucha, zwłaszcza że Violet na początku boi się zaufać chłopakowi i z wielką ostrożnością podchodzi do tej znajomości. Finch jednak nie daje za wygraną i robi wszystko by przekonać do siebie dziewczynę. Przełomem okazuje się geograficzny projekt, nad którym wspólnie pracują. Mają za zadanie odkryć „cuda” Indiany. Wyruszają w niezwykłą podróż, która ma na celu pomóc im odkryć wartość swojego życia i świata który ich otacza. To sprawia, że oboje zaczynają się coraz bardziej otwierać. Finch przy Violet, w końcu ma szansę być prawdziwym sobą, a Violet przestaje odliczać dni do końca szkoły, ucząc się żyć od chłopaka, który pragnie umrzeć.

  „Wszystkie jasne miejsca” to głęboko poruszająca historia i choć jest bardzo smutna, to jednak wnosi pewne światło do naszego życia. Autorka posługuje się lekkim i prostym językiem, wciąga nas do stworzonego przez siebie świata, zachwycając, a jednocześnie szokując i wywołując niepokój. Fabuła jest przemyślana, a akcja od samego początku, do końca pędzi w zawrotnym tempie. Najbardziej przerażający jest koniec tej historii i to ON sprawił, że długo po odłożeniu książki nie mogłam dojść do siebie i znaleźć słów, które mogłyby wyrazić emocje kłębiące się w moim sercu. Tak naprawdę, gdzieś od połowy książki, możemy domyślać się jak będzie wyglądało zakończenie i właśnie to jest w tym wszystkim najgorsze. Niemoc i świadomość tego, że tak naprawdę nie możemy zrobić nic by wpłynąć na bieg wydarzeń. Nie godzimy się z tym, jesteśmy źli i sfrustrowani, ale jednak mamy świadomość, że ta historia nie może się skończyć inaczej.

  Mówiąc szczerze, dawno nie czytałam tak poruszającej książki dla młodzieży. Miałam już okazje czytać kilka książek dotykających tematu samobójstwa, w tym „Playlist for the dead” Michelle Falkoff, która również bardzo głęboko mnie poruszyła. Jednak „Wszystkie jasne miejsca” jest wyjątkowa pod tym względem. Sprawiła, że nie mogłam dojść do siebie, byłam zdruzgotana i rozbita emocjonalnie. To niesamowicie piękna książka, a jednocześnie przykra i bolesna. Cieszę się jednak, że mogłam ją przeczytać. Jestem pewna, że na długo zostanie w mojej pamięci.

  „Wszystkie jasne miejsca” to książka prawdziwa aż do bólu, rozdzierająca duszę i serce. Dotyka do żywego, skłania do głębszych refleksji i zmusza do zastanowienia się nad swoim życiem. Pomimo tego, że jest to w pewien sposób historia tragiczna, to jednak należy pamiętać, że jest to również piękna opowieść o niezwykłej miłości i życiu dwójki młodych ludzi, którzy stanęli na skraju przepaści. Wszystkie słowa są tutaj tak naprawdę zbędne. Tą książkę po prostu trzeba przeczytać. Jestem pewna, że będziecie oczarowani.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez Karolina C. w dniu 2019-08-23
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Wszystkie jasne miejsca" to piękna, ciekawa, a zarazem wstrząsająca historia dwójki zagubionych nastolatków Fincha oraz Violet. Książkę wręcz pochłaniałam nie mogąc się od niej oderwać. Autorka ma bardzo przyjemny styl pisania.  Bohaterowie nie są płytcy i bez głębi, wręcz przeciwnie mają całkiem różne upodobania oraz posiadają wiele warstw.Do obojga zapałałam sympatią, jednak z Theodorem czuje się bardziej związana, a nawet w jakimś stopniu się z nim identyfikuje.  Finch to zakręcony i niedoceniany chłopak mający wiele problemów, które umiejętnie skrywa. Człowiek o wielu twarzach, łaknący zmian i nie umiejący usiedzieć w miejscu. Violet natomiast jest dość cicha i lubiana. Należy, a właściwie należała do elity, a jej hobby to pisanie. Przez spędzenie czasu z Theodorem bardziej się otwiera, a nawet ośmielę się o stwierdzenie, że rozkwita.  Tę niesamowitą historię uznaję za przestrogę i ostrzeżenie by uważać, na to co i do kogo mówimy. Bo słowa zawsze mają moc, mniejszą lub większą bez znaczenia, zawsze mogą zaboleć. Jeżeli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej to najmocniej i najserdeczniej jak można zachęcam do przeczytania.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 7 recenzji

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Wszystkie jasne miejsca
 • Autor: Jennifer Niven
 • Wydawnictwo Bukowy Las
 • Seria Myślnik
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2015
 • Ilość stron: 424
 • Format: 13,5x20,5 cm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788364481710
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: All the Bright Places
 • Tłumacz: Olejnik Donata
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788364481710
 • EAN: 9788364481710
 • Wymiary: 13.5x20.5x3 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Wyśnione miejsca 4/5 Nasza cena:
26,28 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wyśnione miejsca

Są dwie Waverly.Pierwsza: ma nieskazitelny wygląd, popularnych przyjaciół, najlepsze oceny w szkole i świetne wyniki w sporcie.Druga: to tajemnicza dziewczyna, która zagłusza myśli bieganiem do utraty tchu. W nocy zastanawia się, jak wyglądałoby jej życie, gdyby zrzuciła maskę, którą nosi za...
Wszystkie moje marzenia 0/5 Nasza cena:
12,72 zł 15,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wszystkie moje marzenia

Trzecia część przygód przyjaciółek: Dorotki, Jagody i Ani (poprzednie tytuły: "Jest super!", "Smak lata"). Wszystkie trzy studiują i nadal szukają własnych dróg i pasji. Jagoda wyżywa się artystycznie, Dorotka z zapałem oddaje się studiom ekonomicznym, a Ania… Książka o tym, jak trudno czasem...
Dziennik Cwaniaczka. Tom 3. Szczyt wszystkiego 0/5 Nasza cena:
18,00 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziennik Cwaniaczka. Tom 3. Szczyt wszystkiego

Postawmy sprawę jasno. Greg był, jest i będzie mięczakiem. Ktoś musi to wyjaśnić jego ojcu. Widzicie, Frank Heffley wciąż sobie wyobraża, że zrobi z syna prawdziwego mężczyznę. Sprawa robi się naprawdę poważna, kiedy wpada na pomysł wysłania go do szkoły wojskowej... To już naprawdę szczyt...
Księga wszystkich dokonań Sherlocka Holmesa 5/5 Nasza cena:
46,30 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Księga wszystkich dokonań Sherlocka Holmesa

Najsłynniejszy detektyw świata powraca. Pod koniec XIX wieku sir Arthur Conan Doyle powołał do życia Sherlocka Holmesa, niezmiernie inteligentnego detektywa, których potrafił rozwiązać nawet najtrudniejszą zagadkę kryminalną. Wiernym towarzyszem Sherlocka był uczynny dr. Watson.
Dziewczyna I chłopak wszystko na opak 5/5 Nasza cena:
23,92 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziewczyna I chłopak wszystko na opak

Niezwykła opowieść o poddawaniu w wątpliwość tego, w co się wierzy, i o wierze w to, co się czuje. Bryce zawsze wiedział, co czuje do Juli. Jest dziwaczką. I to niebezpieczną. Patrzy na niego w taki sposób, że odstrasza go od siebie od pierwszej chwili, gdy wpakowała się do jego życia. Juli już...
Czarodzieje mogą wszystko 0/5 Nasza cena:
30,72 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czarodzieje mogą wszystko

kilka słów od autora: "Czarodzieje" to książka niezwykła. Napisałem ją, by służyła jako przewodnik do szczęśliwego życia dla moich dzieci. Zawarłem w niej wszystkie znane mi czarodziejskie przepisy na spełnianie marzeń. Wydana jest z wielką starannością: w sztywnej oprawie,na kremowym papierze,...
Heartland 13-14 Czarna godzina / Wszystko się... 0/5 Nasza cena:
21,60 zł 27,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Heartland 13-14 Czarna godzina / Wszystko się...

Heartland zostaje objęty kwarantanną z powodu epidemii końskiej grypy. Amy czuje się bezsilna, a jej stosunki z Tregiem stają się coraz bardziej napięte. Co gorsza, na skutek załamania pogody dochodzi do tragedii. Czy powrót do normalności jest możliwy? Dziki Błysk jest dumnym, narowistym...
Jinny z Finmory 10. Gra o wszystko 0/5 Nasza cena:
15,92 zł 19,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jinny z Finmory 10. Gra o wszystko

10 tom cyklu JINNY Z FINMORYNieoczekiwanie wyjaśnia się tajemnica pochodzenia Shanti. Jinny otrzymuje list od właścicielki odległej stadniny. Kobieta podejrzewa, że kasztanowa arabka to wykradziona jej przed laty klacz. Groźba utraty ukochanego konia jest coraz bardziej realna Mimo to Jinny...
Seria w kratkę. Wszystko świetnie 0/5 Nasza cena:
14,93 zł 19,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Seria w kratkę. Wszystko świetnie

Malwina czuje ucisk w żołądku na myśl o dniu, kiedy zostaną ogłoszone wyniki matur. Skandynawistyka, którą chce studiować, wydaje się jej nierealna i odległa. Odnosi wrażenie, że wszystko jej się wymyka... Klarze podobają się kolczyki w uszach. Ma już dwa, ale nie zaszkodzi jeszcze jakiś trzeci,...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula