Współczesna bogini

Autor:

Średnia: 4.4 Ilość ocen: 14
Wysyłka w:
48 godzin + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
312
Rok wydania
2016
Inne wersje (2)
Outlet, Książka, op. miękka
za 20,94 zł
eBook, mobi, epub
za 18,68 zł
Nasza cena: 24,43 zł 34,90 zł Taniej o: 30%

ZAPAMIĘTAJ MAGICZNE RÓWNANIE:
MOTYWACJA + INSPIRACJA = SUKCES!!!
KLUCZEM DO ROZWIĄZANIA JEST WSPÓŁCZESNA BOGINI


PORADNIK DLA NOWOCZESNYCH KOBIET XXI WIEKU ZBUDOWANY NA FUNDAMENCIE AUTENTYCZNEGO DOSWIADCZENIA


Pozwól, aby niebanalna biografia Roxany Bowgen skłoniła Cię do podjęcia kroków, które na zawsze zmienią twój światopogląd. Nie zamykaj umysłu… Pamiętaj, że potencjał, który w tobie drzemie, tylko czeka, aby wyjść na wolność. Pozwól poprowadzić się profesjonalistce w tej dziedzinie – kobiecie, dla której niemożliwe nie istnieje.

Autorka książki jest zapaloną podróżniczką, która od najmłodszych lat zwiedzała najdalsze zakamarki świata. Trudniła się niejednym zajęciem: zajmowała się handlem, pośredniczyła w obrocie nieruchomościami, organizowała programy pomocy dla krajów Trzeciego Świata. Gdy życie rzucało jej kłody pod nogi, cieszyła się, że będzie miała „opał” na rozpalenie entuzjazmu.

Roxana pod koniec każdego rozdziału zadaje ci szereg pytań – musisz pamiętać, że czas przeznaczony na autorefleksję nigdy nie jest czasem zmarnowanym. Zadając sobie pytania, pokazujesz, że jesteś otwarta na możliwość dialogu – również sama ze sobą. Natomiast odpowiadając na nie, sięgasz do swego wnętrza i uczysz się stawiać sobie priorytety. To działa i ułatwia planowanie, rozwijanie ambicji i realizowanie marzeń – przekonaj się sama!

Stymulująca i nieszablonowa mieszanka biografii i poradnika buduje motywacyjne przesłanie

 „Cudownie napisany poradnik łączący dojrzałą prozę oraz duchowe przesłanie. Ta książka z pewnością stanie się w przyszłości klasycznym dziełem opisującym to, w jaki sposób wykorzystać swój największy potencjał i zacząć żyć pełnią życia”

– Nicole Gabriel, autorka książki Finding Your Inner Truth
 

Przeczytaj darmowy fragment książki


Czytaj całość

Recenzje (14)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2016-12-22
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

  Tym razem zabrałam się z książkę, która mnie zaciekawiła już samym tytułem. Niniejsza książka jest niezwykłym poradnikiem o życiu i wierze w siebie. Jednak nie jest napisany w swym zwyczajnym stylu jak każdy poradnik tylko jak zwykła książka literacka. Jest tu historia, która przeprowadza nas przez wydarzenia autorki i dobre i złe, które pokazują nam, co w naszym życiu powinno być zmienione lub przez co nie powinniśmy przechodzić.

  Według mnie książka fajna, ponieważ daje dużo do myślenia i zrobienia refleksji na temat swojego postępowania. Dzięki tej książce pewnie większość osób dostrzeże nowe możliwości wyboru.

  "Niepowodzenia po prostu nam się przytrafiają. Takie jest życie. Kiedy chcę ruszyć z miejsca, pakuję walizki."

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2016-11-02
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  To nie jest zwykły poradnik dla sfrustrowanych kobiet. To świadectwo życia niezwykłej osobowości, która pokazuje wszystkim, że można żyć inaczej. Poprzez swoje świadectwo Roxana Bowgen udowadnia, że można żyć inaczej, znacznie lepiej i szczęśliwiej. Musimy tylko tego chcieć. Samo z siebie nic nam nie przyjedzie, jednak wystarczy odrobina wiary i chęci, a na prawdę wszystko może się zdarzyć. Niezależnie od tego, jak bardzo nieprawdopodobne by się wydawało.

  Całość recenzji dostępna pod adresem: http://zapach-ksiazek.pl/wspolczesna-bogini/

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2016-10-31
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

  Kiedy przeczytałam kilka pierwszych stron „Współczesnej bogini”, myślałam, że mam do czynienia ze zwykłym poradnikiem, który został stworzony dla niedocenianych kobiet, których samopoczucie i samoocena jest bardzo niska, i które potrzebują takich książek by się dowartościować. Z wielką ulgą mogę przyznać, że myliłam się! To wspaniała książka, oparta na własnych – czasem ciężkich – chwilach autorki. Pokazuje jak cieszyć się życiem, jak czerpać z niego przyjemności i dążyć do realizacji własnych celów, bo ograniczenia mamy tylko i wyłącznie we własnej głowie.

  Każdy z nas miał w życiu chwile załamania, słabości, kiedy nikt nie potrafi nam pomóc, choćby bardzo chciał. Roxana Bowgen, musiała zmagać się z odrzuceniem, brakiem zrozumienia, niechęcią ze strony rodziców przez całą swoją młodość. Aż odkryła piękno życia, uroki małych rzeczy i bogactwo, które niesie ze sobą życie duchowe. Szczerze mówiąc ocenić tę książkę było mi trudno, dlaczego? A dlatego, że nie potrafię ocenić czyjegoś życia. Zresztą nawet nie chcę tego robić, tak samo jak nie chciałabym aby ktoś oceniał moje. Na książkę „Współczesna bogini” składa się wiele czynników, autorka jak sama przyznaje, stworzyła tę pozycję po to, aby umocnić w wierze czytelników, aby pokazać im drogę do szczęścia. Jest (mogę trochę przesadzić, ale wydaje mi się to określenie idealne) swoistym mentorem wyznaczającym kierunek, w którym powinno się iść do szczęścia. Nie narzuca swojego zdania, a pozwala nam wszystko przemyśleć. Do tego przyczyniają się również pytania, na które czytelnik może odpowiedzieć po przeczytaniu każdego rozdziału: np. „Jakie otrzymałeś wychowanie? Czy swoje dzieci wychowałbyś w taki sam sposób? Dlaczego?”, „Za co jesteś najbardziej wdzięczny? Dlaczego?”, „Co byłbyś w stanie poświęcić i jak bardzo zaryzykować, żeby utrzymać swoją obecną pracę?”. Pytania w zasadzie proste, ale czy odpowiedzieć jest równie łatwo?

  Autorka opisuje również swoją drogę do szczęścia. Do tego, co osiągnęła i kim teraz jest. Przedstawia swoje dzienniki z podróży po Boliwii i innych krajach, które potrzebują wsparcia. Wskazuje również na to, jak bardzo w dobie cywilizacji, pracy, pogoni za pieniędzmi zapominamy o tym co powinno być ważne dla każdego z nas. O innym człowieku, że też ma uczucia, czasem potrzebuje pomocy materialnej, a czasem dobrego słowa. Opowiada nam również o tym, że dobro wraca, ze zdwojoną siłą. Taka karma. Nic dodać nic ująć.

  Nie spodziewałam się takiego obrotu sprawy. Książka ta jest rzeczywiście bardzo wartościowa i daje do myślenia. Pozwala przystanąć, przemyśleć swoje życie i daje możliwość bezpiecznej zmiany myślenia i nastawienia do życia, drugiego człowieka i wszystkiego co nas otacza. Ja przeczytałam, nie żałuję. Ty również nie będziesz!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2016-10-21
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

  Naturalnym sposobem wszyscy chcielibyśmy poczuć prawdziwe szczęście, choć przez chwilę. Szczególnie szukamy w życiu spokoju, który często wydaje się być nieosiągalny. Czy rzeczywiście łatwo jest rozbudzić swój potencjał i dotrzeć do zamierzonego celu?

  Roxana Bowgen urodziła się w Peru, ale od dziecka wiele podróżowała. Z czasem konieczność stała się jej pasją, gdy poprzez częste zmiany miejsca zamieszkania poznawała inspirujących ludzi. To kobieta posiadające wiele zainteresowań, imająca różnych zajęć i chcąca przekazać innym mądrość, którą poznała. Pragnie wyprowadzić wszystkich z ich strefy komfortu, namówić do podejmowania ryzyka. Na własnym przykładzie pokazuje, że możemy otrzymać to, czego nie tylko pragniemy. Po prostu pójść najlepszą z dróg, choć bywa ciężka.

  Mam pewien problem z poradnikami. Zazwyczaj są pełne oczywistych prawd, podanych w oczywisty sposób. W życiu trafiłam na dwie książki tego typu, które wzbudziły we mnie szczerą sympatię. I tak się złożyło, że ta będzie trzecia. Przyznam, że początkowo nie przeczytałam opisu i wyszłam z założenia, iż mam do czynienia z jakąś powieścią. Niespodzianka! Warto dawać szanse obcym autorom, bo po co od razu bawić się w uprzedzenia? Mój egzemplarz poczekał na mnie kilka dni, gdyż podchodziłam do przeczytania troszkę opornie, mimo ładnej i zachęcającej okładki. Początki zawsze są trudne. Cóż, potem żałowałam momentu zawahania! Roxana Bowgen wciągnęła mnie w swoją historię, a to nie jest taki typowy poradnik, wzbudzający na twarzy uśmiech politowania. ˜„Współczesna bogini” trafiła na podatny grunt, ponieważ przemyślenia moje i Bowgen w wielu momentach się pokrywają.

  Ujęło mnie podejście do czytelnika. Bezpośrednie, jednak trudno pomylić je z bezczelnością. Ze słów autorki bije czyste ciepło, prawdziwe zainteresowanie, a za cechę charakterystyczną można uznać poruszanie kilku tematów w tym samym momencie. Aczkolwiek trudno się pogubić w wątku, Roxana wydaje się być autentycznie zorganizowaną osobą, o czym wspominała. Poszperałam w Internecie. Znalazłam jej zdjęcie. I rzeczywiście, sprawia wrażenie niesamowicie miłej osoby, choć mój wrodzony sceptycyzm podpowiadał, że może udaje w tej książce, może liczy na łatwy zysk, łatwo jest zmanipulować ludzi uroczymi słówkami. Ale Bowgen jest szczera, ufam w to. Dlatego chętnie przerzucałam kolejne strony.

  Tę kobietę spotkało mnóstwo ciekawych, choć często przykrych wydarzeń. W swej książce wiele miejsce poświęciła religijności, bez narzucania wiary i opinii. Sięgnęła po różne imiona Boga, pochodzące z różnych wyznań. Sama należy do osób o eklektycznym podejściu do tego tematu, czerpiąc z judaizmu, katolicyzmu, hinduizmu. Szukając w nich po prostu miłości, wskazówek. Ciekawostką są fragmenty dotyczące fizyki, więc także umysły ścisłe znajdą coś interesującego. Ba, Roxana określa się właśnie tym mianem, przepada za liczbami. Ten poradnik dotyczy wykorzystywania potencjału drzemiącego w każdym z nas, a co najważniejsze określa, że do tego celu prowadzi wiele dróg.

  Na końcu każdego rozdziału widnieją pytania, z wyznaczonym miejscem na odpowiedź. Ten zabieg pozwala przeanalizować wcześniej przeczytane słowa, skupić się na sobie. Tym bardziej, że są to trudne przemyślenia, wymagające czasu i koncentracji. Roxana również się nad nimi pochylała, a uzyskane odpowiedzi stały się dla niej siłą napędową do tworzenia. Tworzenia dobra, właśnie taki postawiła sobie w życiu cel. Trafiała w miejsca, gdzie brakowało pożywienia, dachu nad głową, takich podstaw, których potrzebuje człowiek. Dowiedziała się też prawdy o swojej rodzinie. Autorka wplotła w tę biografię uniwersalne spostrzeżenia, zmieńmy parę imion, parę okoliczności — mamy książkę o większości ludzi. Pragnących wykorzystać dany im w dniu narodzin potencjał.

  Lektura „Współczesnej bogini” sprawiła mi sporo przyjemności. Myślę, że spodoba się osobom szukającym chwili wytchnienia, lubiącym głębokie refleksje. Zachęcam do wybrania się w podróż razem z Roxaną Bowgen. Możemy odkryć coś, co najważniejsze — swoje wnętrze.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 2/5
  Dodana przez w dniu 2017-01-23
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Nie lubię poradników „jak żyć”. Uważam je całkowicie za zbędne i nic nie wnoszące do życia. Człowiek uczy się na swoich błędach – to według mnie najlepsza zasada jaką można kierować się w życiu. Raz coś nam nie wyjdzie, ale zapamiętamy to i w przyszłości nie podejmiemy już podobnej decyzji.

  Dlaczego więc ludzie piszą poradniki typu „jak należy żyć, aby osiągnąć szczęście i spełnienie”? Ale lepszym pytaniem jest: dlaczego ludzie chcą to czytać?

  Mogę mówić jedynie z własnego doświadczenia. Każdy człowiek w swoim życiu zadaje sobie pytania: „Jak mam żyć? Czy moje istnienie ma jakiś sens?”. Jesteśmy bardzo płochliwymi stworzeniami, zbyt emocjonalnymi jeżeli mam być szczera. Emocje i nasze ambicje silnie wypływają na nasze działania, decyzje. Dlatego czasami bywa tak, że „gubimy się” w tym wszystkim i musimy szukać swoich „ścieżek” na nowo.

  Dlatego ludzie piszą poradniki, bo chcą podzielić się swoim rozwiązaniem „jak żyć”, a inni je czytają, bo chcą „tak żyć”.

  Roxana Bowgen napisała „Współczesną boginię”, bo chciała podzielić się z innymi swoją ideologią, swoimi przemyśleniami. I choć jestem bardzo uprzedzona do poradników tego typu, to muszę przyznać, że przemyślenia Bowgen czytało mi się przyjemnie.

  Roxana Bowgen pochodzi z Peru, wychowała się w Ameryce, zna kilka języków, pracowała w kilku dużych firmach, pracowała jako wolontariuszka, jeździła na misje, mieszkała w kilku krajach. Roxana Bowgen jest silną kobietą, która w swoim życiu podejmowała raz dobre a raz złe decyzje – uczyła się na swoich błędach i szukała odpowiedzi na pytanie „jak żyć”. Jej pomogła wiara w Boga i wiara w ludzi, i ich dobroć. Bo jeżeli Ty jesteś dobry, to dobro wraca do ciebie.

  „Współczesna bogini” to książka, gdzie możemy czytać o życiu autorki i jaki to miało na nią wpływ. Jak jej decyzje zmieniały jej życie. Po każdym rozdziale pada seria pytań, na które możemy odpowiedzieć czy to zapisując w książce odpowiedź, czy zrobić to w myślach.

  Nie lubię poradników! Czy już o tym wspominałam? Chyba tak… „Współczesna bogini” nie daje jednak uniwersalnego rozwiązania pasującego dla każdego. Jestem pewna, że każdy czytelnik odbierze inaczej tę książkę. Znajdzie w niej coś dla siebie. Mi, na przykład, utknęło w pamięci to, że powinno się przekraczać granice swojego komfortu, być otwartym na świat i nowe rzeczy. Często żyjemy w jednym miejscu, bo boimy się zmian; nie poznajemy nowych ludzi, bo boimy się kontaktu z nimi; nie wyrażamy głośno swoich opinii, bo co pomyślą ludzie; nie pójdziemy sami do kina, bo do kina przecież chodzi się w minimum dwie osoby; nie zmienimy nielubianej pracy, bo zarabiamy w niej pieniądze; nie rzucimy chłopaka, którego nie kochamy, bo może nie znajdziemy innej miłości. Nie, bo coś tam – zostajemy przy czymś, bo tak jest nam wygodniej, a nowe nas odstrasza, boimy się zmian. I to jest prawda! Sama nie tak dawno podejmowałam takie decyzje. Bałam się zmian, ale zacisnęłam zęby i działałam. Jak się okazało strach miał wielkie oczy…

  „Współczesną boginię” Roxany Bowgen czyta się przyjemnie i szybko. Lektura skłania do refleksji, ale nie powala czytelnika, nie skłania do natychmiastowych zmian w swoim życiu. Nie polecam, ani nie odradzam nikomu czytania tego poradnika. Chyba, że ktoś lubi tego typu literaturę, bo jest maniakiem poradnikowym!

  Dla tych, którzy nie chcą tracić czasu, to w dwóch zdaniach opiszę Wam przesłanie: Nie bójcie się „n o w e g o”! N o w e jest dobre!

  Ps.: Nie rozumiem jednego w całym tym poradniku. Tytułu. Bo tak naprawdę może to też przeczytać też facet, bo przesłanie jest ogólne. Ale po głębszym namyśle, doszłam do wniosku, że, po pierwsze, faceci nie czytają poradników, po drugie, Roxana Bowgen jako kobieta pisała z myślą o kobietach, po trzecie, nie ukrywajmy tego, ale to kobiety są bardziej rozrzutne i wydają pieniądze częściej na tego typu książki niż mężczyźni, więc marketing dobrze tutaj zadziałał.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 9 recenzji

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Współczesna bogini
 • Autor: Roxana Bowgen
 • Wydawnictwo Kobiece
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2016
 • Ilość stron: 312
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788365506122
 • Język: polski
 • Podtytuł: Jak wiara w siebie może zmienić wszystko
 • Oryginalny tytuł: Agapanthus Rising. Reawaken Your Inner Soul to Live with Passion, Peace and Purpose
 • Tłumacz: Dumińska Katarzyna
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788365506122
 • EAN: 9788365506122
 • Wymiary: 20.4x13.6x1.9 cm
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula